Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Fiúk. A gyújtáskapcsoló cseréje mekkora meló? Egy utángyártott van most az autóban, ami ha meleg (pl ha egész napot áll az autó tűző napon) akkor nehezen fordul. És ha kihúzom a kulcsot a helyéről, nem ugrik alaphelyzetbe, hanem olyankor meg kell piszkálni. Egyre idegesítőbb. (Nameg 2 kulcsot hordok magamnál mindig a csere miatt)

Megvan az eredeti is, az előző tulajomnál valami kis rugó eltörött benne, ezért kicseréltette az utángyártottra, ami azóta is benne van. Közben az eredetit is sikerült megjavíttatnia, ezért adta az autó mellé, amikor megvettem tőle. Tehát az eredetit raknám vissza.

Gondolom az alsó-felső burkolatot le kell vegyem, ami a kormánynál van. Ebből a helyzetből már hozzáférhető?

Link to comment
Megosztás:

Fiúk. A gyújtáskapcsoló cseréje mekkora meló? Egy utángyártott van most az autóban, ami ha meleg (pl ha egész napot áll az autó tűző napon) akkor nehezen fordul. És ha kihúzom a kulcsot a helyéről, nem ugrik alaphelyzetbe, hanem olyankor meg kell piszkálni. Egyre idegesítőbb. (Nameg 2 kulcsot hordok magamnál mindig a csere miatt)

WD40.Ha az sem segít, csak utána csere.Szvsz.

Link to comment
Megosztás:

WD40.Ha az sem segít, csak utána csere.Szvsz.

Hát nem tudom... Mikor én WD40-et fújtam a gyújtáskapcsolóba, hetekig feketén fogott a kulcsom, nem nagyon kellett zsebre rakni.

Mikor szokott elhangolódni a kulcs és a kocsi központizárja? Hétfőn azt hittem megint sz*rakodik a kulcsom, vagy 1 hét után elemet kell cseréljek, aztán mint kiderült csak össze kellett hangoljam a kulcsot a kocsival. Nem értem miért. Ötlet? (vasárnap este még buheráltam a középkonzol kapcsolóit, de szerintem attól nem lehetett; akksi sem merült le)

Ahogyan előttem is írták, ez kontakthiba miatt lehet. Megszűnik a tápellátása a kulcsnak (tehát el/megmozdul az elem). Papírdarabkával szoktuk megtámasztani...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom... Mikor én WD40-et fújtam a gyújtáskapcsolóba, hetekig feketén fogott a kulcsom, nem nagyon kellett zsebre rakni.

Az enyém is, mert áll@t módon tele volt rakódva kosszal.Ma már semmi baja, úgy jár mint a vaj.......amíg szét nem esik! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nos, nagy nehezen sikerült kiszenvednem a helyéről. Kb egy fél órát nézegettem, mire rájöttem, hogy felül van egy furat, amin be kell nyomni egy drótot, és az oldja a rögzítő pöcköt. De közben a kulcsot 0 állásba kell forgatni, mert csak így tud a pöcök oldani. Ha nem lett volna nálam az eredeti gyújtáskapcsoló, az életben soha rá nem jövök :rolleyes:

IMG01146-20100526-2045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Meg is találtam a problémát, az alsó képen lévő rugó, ami a kulcs kihúzásakor kinyomja a gyújtáskapcsolót, szana-szét volt törve. 4 vagy 5 darabban kapartam ki ;)

IMG00446-20091018-2239_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajna nem vagyok maradéktalaul elégedett, mert az eredeti gyújtáskapcsolót nem tudtam berakni a helyére. Egyszerűn a kormányzár retesz miatt nem megy be a helyére. Ezért vissza kellett raknom az utángyártottat :D Nézegettem vagy fél órán kereszül, hogy mi a különbség a kettő között, és arra jutottam, hogy az utángyártott kapcsoló már jóval kopottabb, ezért az betalál a helyére, az eredeti viszont nem! Egyszerűen semmi furat, vagy kivágás nincs a házon, ahol benyúlhatnák egy dróttal, és addig megtámasztanám, amíg a kapcsolót benyomom a helyére...

Hordozhatok két kulcsot továbbra is :D

Link to comment
Megosztás:

ne mán, épphogy lekopogtam, hogy eddig csak kétszer kellett ráprogramozzam, ahogy indultam haza melóból, megint vissza kellett programozzam :rolleyes:

nincs véletlenül egy fölös vakdugótok a középkonzolra? (nem a faceliftes egyenes elejű kellene) természetesen némi pénzmagért cserébe.

Link to comment
Megosztás:

ne mán, épphogy lekopogtam, hogy eddig csak kétszer kellett ráprogramozzam, ahogy indultam haza melóból, megint vissza kellett programozzam :rolleyes:

nincs véletlenül egy fölös vakdugótok a középkonzolra? (nem a faceliftes egyenes elejű kellene) természetesen némi pénzmagért cserébe.

Hali!

Nekem van egy, meg asszem, vagy 3 db szóló! Írd meg priviben, hogy mennyit ér meg neked, nameg persze postaktg.!

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Ahogyan előttem is írták, ez kontakthiba miatt lehet. Megszűnik a tápellátása a kulcsnak (tehát el/megmozdul az elem). Papírdarabkával szoktuk megtámasztani...

Hát majd megpróbálom kipeckelni ;) (Már ha egyszer sikerül megint működésre bírnom... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

ne mán, épphogy lekopogtam, hogy eddig csak kétszer kellett ráprogramozzam, ahogy indultam haza melóból, megint vissza kellett programozzam :rolleyes:

Ha hatótávolságon kívül használod, akkor is letilthat. A hatótávolság meg az elem és a kontakt (hiba) állapotától is függ.

Valamint, ha sokat használod (azt nem tudom, mennyi a sok...), akkor is letilthat, de akkor csak várni kell.

Link to comment
Megosztás:

kb 10-15 ki be nyitogatás múlva.

Ha hatótávolságon kívül használod, akkor is letilthat. A hatótávolság meg az elem és a kontakt (hiba) állapotától is függ.

Valamint, ha sokat használod (azt nem tudom, mennyi a sok...), akkor is letilthat, de akkor csak várni kell.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok véletlenül mekkora méretű szofita izzók valók a kocsihoz? Gondolok itt a belsőtér-, csomagtér-, valamint a rendszámtábla-világításra.

A belsőtérvilágítás műanyag burkolatát hogy kell leszedni? Próbálgattam, de csavarhúzó híján nem akartam erőből megoldani. Vagy mégis az lesz a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb egy kis lapos csavarhúzóval lepattintani,ha a körmödet is meg akarod tartani. Csak arra vigyázz, hogy a vékony fém keret, és a lámpa közé dugd a csavarhúzót, ne pedig a fém kerettel együtt húzd le.

A belsőtérvilágítás műanyag burkolatát hogy kell leszedni? Próbálgattam, de csavarhúzó híján nem akartam erőből megoldani. Vagy mégis az lesz a megoldás?
Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb egy kis lapos csavarhúzóval lepattintani,ha a körmödet is meg akarod tartani. Csak arra vigyázz, hogy a vékony fém keret, és a lámpa közé dugd a csavarhúzót, ne pedig a fém kerettel együtt húzd le.

Meg is van, köszi! :rolleyes: 42-43mm-es szofita való bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy amióta megállt az AC-m azóta nem működik a fordulatszámmérőm és a kilóméterórám,ill. néha működik nem tudja valaki mi lehet a gond? Már átnéztük az összes biztosítékot, a gyújtáskapcsolót is szétszedtük hátha az,az összes csatit megjárattuk és befújtuk de semmi. Ha ráadom a gyújtást a kilométeróra mutató elkezd remegni és amikor leveszem csak pár másodperc múlva áll meg. Az én autóm X20XEV. Az AC ki van cserélve és megy is az autó.

Ha valakinek volt ilyen gondja szóljon hogy neki mi volt a baj.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Menet közben elkezdett felvilogni a belsőtér világításom. 20km alatt odáig fajult hogy folyamatosan világít (álló motornál sem alszik el), viszont ha kiteszem az irányjelzőt ellentétesen villog vele. Az ajtóérzékelők jók, mert hátul csak akkor világít ha nyitva az ajtó. Ideiglenesen kikötöttem de jó lenne azért megcsinálni. Szerintetek hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Önmagában egy csipsz xart sem ér, ha nincsenek hozzámódosítva a dolgok.Szívó/kipufogó oldal, vez.műtengely, benyanyomás.....

Az eladó pl. nem ír motorkódokat....szvsz ez kamu.

Ehhez a chip-hez nem kell semmit módosítani. A többletteljesítményt úgy éri el, hogy az ECU-nak alacsonyabb motorhőmérsékletet "hazudik", ezért kell az ECU és a motorhőfokjeladó közé bekötni (ezért is univerzális, és ezért nem kell motorkód). Azt ugye tudjuk, hogy hideg motornál dúsabb üzemanyagkeveréket kap a motor, meleg motornál ez teljesítménynövekedést (és többletfogyasztást) okoz. Ez az eladó elég keveset ír a kütyüről, de találkoztam már olyannal, amelyik konkrétan kifejtette a működési elvet.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez a chip-hez nem kell semmit módosítani. A többletteljesítményt úgy éri el, hogy az ECU-nak alacsonyabb motorhőmérsékletet "hazudik", ezért kell az ECU és a motorhőfokjeladó közé bekötni (ezért is univerzális, és ezért nem kell motorkód). Azt ugye tudjuk, hogy hideg motornál dúsabb üzemanyagkeveréket kap a motor, meleg motornál ez teljesítménynövekedést (és többletfogyasztást) okoz. Ez az eladó elég keveset ír a kütyüről, de találkoztam már olyannal, amelyik konkrétan kifejtette a működési elvet.

A többlet teljesítményhez többlet levegő is kell, ha ilyen egyszerűen menne a teljesítménynövelés, akkor nem törnék magukat a gyártók turbofeltöltőn, szóval számomra kérdéses, hogy ez a kütyü ér-e valamit. Hiszem, ha látom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ehhez a chip-hez nem kell semmit módosítani. A többletteljesítményt úgy éri el, hogy az ECU-nak alacsonyabb motorhőmérsékletet "hazudik", ezért kell az ECU és a motorhőfokjeladó közé bekötni (ezért is univerzális, és ezért nem kell motorkód). Azt ugye tudjuk, hogy hideg motornál dúsabb üzemanyagkeveréket kap a motor, meleg motornál ez teljesítménynövekedést (és többletfogyasztást) okoz. Ez az eladó elég keveset ír a kütyüről, de találkoztam már olyannal, amelyik konkrétan kifejtette a működési elvet.

A termék nevében tunning chip-et említ, egyébként meg egy sima ellenállást árul a srác, és pontosan azt csinálja amit leírtál. Hmm, felejtős...

Link to comment
Megosztás:

A többlet teljesítményhez többlet levegő is kell, ha ilyen egyszerűen menne a teljesítménynövelés, akkor nem törnék magukat a gyártók turbofeltöltőn, szóval számomra kérdéses, hogy ez a kütyü ér-e valamit. Hiszem, ha látom :rolleyes:

Értelemszerűen a teljesítménynövekedés minimális. A 25%-os felső határ erős túlzás.

A termék nevében tunning chip-et említ, egyébként meg egy sima ellenállást árul a srác, és pontosan azt csinálja amit leírtál. Hmm, felejtős...

Ezeken túl még olyat is láttam, ami szabályozható ellenállásos volt. Egy kis potit dobozzal fel lehet szerelni a műszerfalra, és azzal "szabályozni a tuning erejét"! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezeken túl még olyat is láttam, ami szabályozható ellenállásos volt. Egy kis potit dobozzal fel lehet szerelni a műszerfalra, és azzal "szabályozni a tuning erejét"! :D

Az igen! :rolleyes:

Akkor majdnem hogy ez a tuningelem többet ér? ;) :D :D

24_CL0161202001_b1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.