Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Megvan az új fejegységem: Alpine iDA-x311RR

12483at19385smald.jpg

Nagyon frankó! Ráadásul 30k-ért jutottam hozzá, igaz használt, de csak 1,5 hetes, semmi baja :D

Még meg kell nézni a kábelezését, mert gyújtás levétele után nem kap áramot és elfelejti a beállításokat. Majd holnap. Most irány a füredi borhetek :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Adam1 és Big Boss! Megcseréltem, most működik! :) Alig tudtam kiszedni a fejet, mert ennek hátsó kivezetése van az USB-nek (behúztam a kesztyűtartóba), és a fej felőli részen az USB zavarszűrője elakadt valamibe a műszerfal mögött. Meg kellett bontanom a műszerfalat az anyósülés oldali lábtérnél, hogy ki tudjam akasztani a zavarszűrőt. Henger alakú az a szűrő, ezért fogtam egy keményebb papírdarabot, formáltam belőle egy kúpot, amit ráhúztam a zavarszűrőre, majd szigetelőszalaggal rögzítettem. Így tutira nem fog elakadni ha legközelebb ki akarom szedni :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi Adam1 és Big Boss! Megcseréltem, most működik! :D Alig tudtam kiszedni a fejet, mert ennek hátsó kivezetése van az USB-nek (behúztam a kesztyűtartóba), és a fej felőli részen az USB zavarszűrője elakadt valamibe a műszerfal mögött. Meg kellett bontanom a műszerfalat az anyósülés oldali lábtérnél, hogy ki tudjam akasztani a zavarszűrőt. Henger alakú az a szűrő, ezért fogtam egy keményebb papírdarabot, formáltam belőle egy kúpot, amit ráhúztam a zavarszűrőre, majd szigetelőszalaggal rögzítettem. Így tutira nem fog elakadni ha legközelebb ki akarom szedni :D

Nekem az ISO kábel csatlakozás akad el mindig a rádió beépítő keretében, amikor kiszerelem a rádiót. Ilyenkor kiszerelem a kesztyűtartót, és benyúlok kézzel segíteni rajta. Másik megoldás, hogy a műszerfal jobb oldali keretét szerelem le, ilyenkor még látom is, mit csinálok :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen kellemes hibák, nekem a gond ott kezdődik, hogy a 4 pár rca, 4 pár hangszórókábel, a gps töltő-tmc antenna és adatkábele valamint a többi szivargyújtós cucc alig fér el a középkonzolban pedig minden rés ki van használva, a legtöbb helyet a 230V adapter foglalja :)

Link to comment
Megosztás:

Többször szóbe került a különféle extrák utólagos beszerelésekor, hogy a vezetékelés ki van-e építve.

A középkonzoli kapcsolókat szereltem ma, és arra döbbentem rá, hogy a full fapados autómban a klíma kapcsolót kivéve az összes kapcsolónak a vezetékelése ki van építve: Két szélső az ülésfűtés, plusz balról a második, ami nemtudom mi.

Elmegy hozzájuk a test, a műszerfal világítás, bemenő, és elmenő táp szál. A bemenő tápon nem mértem semmit, valószínűleg a biztosítéktáblán csak be kéne ehhez rakni a megfelelő stekkerbe a biztosítékot. Az elmenő szál hol ér véget azt nemtudom, de valószínű az A oszlop tövében lévő nagy átvezető csatlakozóban.

Miközben a CD felszereltségű donorautóban csak az a 3 van bevezetékelve, ami használva is van: klíma, ablakfűtés, belső levegő keringető.

Erre varjon valaki gombot.

Van valakinek gyárilag ülésfűtés a kocsijában? Melyik a biztosítéka ennek a biztosítéktáblán?

Link to comment
Megosztás:

Többször szóbe került a különféle extrák utólagos beszerelésekor, hogy a vezetékelés ki van-e építve.

A középkonzoli kapcsolókat szereltem ma, és arra döbbentem rá, hogy a full fapados autómban a klíma kapcsolót kivéve az összes kapcsolónak a vezetékelése ki van építve: Két szélső az ülésfűtés, plusz balról a második, ami nemtudom mi.

Elmegy hozzájuk a test, a műszerfal világítás, bemenő, és elmenő táp szál. A bemenő tápon nem mértem semmit, valószínűleg a biztosítéktáblán csak be kéne ehhez rakni a megfelelő stekkerbe a biztosítékot. Az elmenő szál hol ér véget azt nemtudom, de valószínű az A oszlop tövében lévő nagy átvezető csatlakozóban.

Miközben a CD felszereltségű donorautóban csak az a 3 van bevezetékelve, ami használva is van: klíma, ablakfűtés, belső levegő keringető.

Erre varjon valaki gombot.

Van valakinek gyárilag ülésfűtés a kocsijában? Melyik a biztosítéka ennek a biztosítéktáblán?

Szerintem ez a vezetékelés dolog évjárat függő lehet, az enyém CD felszereltség, de nálam is csak a kapcsolók hibádzanak, pl. még az elektromos tolótetőhöz, hátsó elektromos ablakhoz a csatlakozás is ki van építve, mindez egy '96 -os autón, a későbbi évjáratoknál tudtommal már ezzel is spóroltak egy pár centet!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is bent van minden, még az elektromos tetőablaknál is van 3 csatlakozó :lol: Ülésfűtésgombot is raktam be az is működik elsőre igaz sokminden valóban benne is van :lol:

nálam is detto, ülésfűtés párnákat pedig ne keress, mert nem találsz, külsőre működni látszik......un. nevezettt előkészítés... alap CDX min....

Link to comment
Megosztás:

nálam is detto, ülésfűtés párnákat pedig ne keress, mert nem találsz, külsőre működni látszik......un. nevezettt előkészítés... alap CDX min....

Azt tudom, hogy nincs, nem is kerestem :lol: Majd egyszer lesz ugyanakkor plüs ülés így télen is mire bemelegítené a fűtés addigra amúgy sem hideg.

Link to comment
Megosztás:

Ennek hol van a kapcsolója?

És a másik kérdésem, hogy balról a második középkonzoli kapcsoló az mit vezérel?

Kapcsolója csak akkor van ha van is tetőablakod, akkor a belsőtérvilágításnál van egy panel ott vannak gombok ahhoz megy a sok kábel ami a tető felett van.

Link to comment
Megosztás:

Meg oldódott a generátor gondom végre! diódasor csere és ha már szétszedték akkor már csapágyakat is cseréltek benne meg az állórész is elég gyatra volt úgyhogy cserélték azt is! Egy felújított generátor! Remélem már kitart amíg nálam van!

Most másik gondom is akadt! Ez a meleg nyár tönkre teszi az autót! :lol:

Most alapjárati gondokkal küszködök vagyis nem is igazán alapjárat, mert azt kicseréltem az egész motort mert még garanciás volt, de most is ugyanazt a hibát produkálja! Alapjáraton ha adok neki egy kis gázt, mondjuk 800-ról felpörög 2000-re akkor ott meg is áll kicsit pörög ott és vagy visszaáll rendesen az alapjárat vagy felpörög 3500-ra és ott marad vagy 5-10 másodpercig, ha meg klímával megyek akkor tegnap pl 5-ször állt le az autó! Menet közben meg gázelengedéskor elkezd rángatni olyan mintha a motorféknél is fel akarna pörögni a motor 3500-ra. Elég idegesítő, mert azt hiszik a piros lámpánál hogy túráztatom az autót amikor meg váltok akkor meg olyan mintha elrontanám, pedig nem! :D Mi lehet a probléma? Találkozott már valaki ilyennel? Bocsi, hogy nem más topic-ba írtam, de lehet ez bármilyen hiba is!

Szerk: Reggel ki villogtattam a hibakódot 0110 Intake Air Temperature Sesnor (ATS) értelmezésem szerint ez a levegő hőmérséklet jeladó! Kérdés az lenne, hogy ez okozhat-e ilyen hibát? Viszont most délután is ki akartam villogtatni a hibát, de most nem volt semmi nem villogott semmit viszont a hiba továbbra is fennáll. Érdekesség, hogy leginkább ezt ebben a kánikulában csinálja. :lol: nem igazán értem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont ugyanezt csinálta, amikor az egyik levegő cső a motor környékén lyukas volt. Alig látható kidörzsölődésről beszélünk, egy durván 10 centi hosszú gumidarabon. A hibakódra sajos már nem emlékszem. Ha nyomsz egy kuplungot sima gurulásnál, felbőg? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont ugyanezt csinálta, amikor az egyik levegő cső a motor környékén lyukas volt. Alig látható kidörzsölődésről beszélünk, egy durván 10 centi hosszú gumidarabon. A hibakódra sajos már nem emlékszem. Ha nyomsz egy kuplungot sima gurulásnál, felbőg? :lol:

Ilyet nekem is szokott csinálni nagy ritkán. De nem köthető a meleghez. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont ugyanezt csinálta, amikor az egyik levegő cső a motor környékén lyukas volt. Alig látható kidörzsölődésről beszélünk, egy durván 10 centi hosszú gumidarabon. A hibakódra sajos már nem emlékszem. Ha nyomsz egy kuplungot sima gurulásnál, felbőg? :lol:

Igen felbőg és változó de általában 5-10 másodpercig tartja a magas alapjáratot majd utána beáll de a következő pirosnál vagy amikor kinyomom a kuplungot akkor megint felbőg!

Link to comment
Megosztás:

Ilyet nekem is szokott csinálni nagy ritkán. De nem köthető a meleghez. :lol:

Igazából lehet, hogy nem köthető a meleghez, csak most ebben a nagy melegben jött elő. Ezért gondoltam én arra hogy az a baj. Nem tudjátok véletlenül, hogy hány ilyen cső van? Mert azt láttam, hogy igen gyatrák már ezek a csövek.

Link to comment
Megosztás:

Eddig stimmel!

Nálam is ez volt. Teljesen random jelentkezett a check engine, a felbőgés pedig egyre gyakrabban, a végén már minden utca végén. Nem volt gond, megtanultam gáz nélkül váltani... :lol:

Viccet félretéve: nézd át a levegőcsöveket (szívócsövet), ha jól emlékszem, valami ilyesmit cseréltettem végül.

Link to comment
Megosztás:

Többször szóbe került a különféle extrák utólagos beszerelésekor, hogy a vezetékelés ki van-e építve.

A középkonzoli kapcsolókat szereltem ma, és arra döbbentem rá, hogy a full fapados autómban a klíma kapcsolót kivéve az összes kapcsolónak a vezetékelése ki van építve: Két szélső az ülésfűtés, plusz balról a második, ami nemtudom mi.

Elmegy hozzájuk a test, a műszerfal világítás, bemenő, és elmenő táp szál. A bemenő tápon nem mértem semmit, valószínűleg a biztosítéktáblán csak be kéne ehhez rakni a megfelelő stekkerbe a biztosítékot. Az elmenő szál hol ér véget azt nemtudom, de valószínű az A oszlop tövében lévő nagy átvezető csatlakozóban.

Miközben a CD felszereltségű donorautóban csak az a 3 van bevezetékelve, ami használva is van: klíma, ablakfűtés, belső levegő keringető.

Erre varjon valaki gombot.

Van valakinek gyárilag ülésfűtés a kocsijában? Melyik a biztosítéka ennek a biztosítéktáblán?

Nos, a kiemelt az nálam pont üres, ott a gyári beépített riasztó (talán kapcsoló?) helye van, utána a tükör és hátsó ablakfűtés van. :lol:

Az aláhúzottra a válasz: a bal legalsó, 3-as számú bizti, 40 A.

Ha kell, képet is küldök róla... :D

Akkor a képek:

Link1

Link2

:lol:

Módosítva : zozor
Link to comment
Megosztás:

Eddig stimmel!

Nálam is ez volt. Teljesen random jelentkezett a check engine, a felbőgés pedig egyre gyakrabban, a végén már minden utca végén. Nem volt gond, megtanultam gáz nélkül váltani... :lol:

Viccet félretéve: nézd át a levegőcsöveket (szívócsövet), ha jól emlékszem, valami ilyesmit cseréltettem végül.

Az lesz a holnapi program és remélem "csak" az a baja, ami mondjuk elképzelhető, mert igencsak 14 éves a verda. Viszont nekem nem jelzett a chek engine csak gondoltam, hátha van valami tárolt hiba és kivillogtattam. Reggel volt délután már semmi! Úgyhogy lehet, hogy annak nincs is köze a dologhoz! Vagy nem tudom! de akkor kezdem a csövekkel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.