Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Ha lehet, inkább már Osram NightBreaker Plus-t! ;) A fényerő ugyanaz, mint a síma NB-é, ellenben (elméletben) hosszabb az élettartama. Tavaly januárban raktam bele a kocsimba, még semmi gond nincs velük, és ahogy a többiek is írták itt, jelentős a javulás egy hagyományos, "noname" izzóhoz képest. Csodát persze ne várj, de érezhető lesz a különbség, pláne jó időjárási viszonyok között, vagy hóban. Az eső sajnos ennek a hatásfokát is jelentősen lerontja, de hát ilyen ez a popszakma, mégsem xenon-ról beszélünk.

Köszönöm! Ok plus-t veszek majd! Xenon-t semmiképp nem rakok bele, forgalmi minusz lenne. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudom találkozott e már valaki olyan problémával, hogy ha a kulcs benn van a gyújtáskapcsolóban és a világítás rajt van, akkor

az ajtó nyitásnál csipog, zörög egy hang figylemeztet a lámpára.

A probléma az , hogy a hang elhalkult, de ha a lámpakapcsolónál a kábelköteget mozgatom néha néha zörög, próbál hangot kiadni.

Ez a csipogó a lámpakapcsolóban van, vagy máshol keressem ha cserélni akarom?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem a biztosítéktáblában van

Sziasztok,

Nem tudom találkozott e már valaki olyan problémával, hogy ha a kulcs benn van a gyújtáskapcsolóban és a világítás rajt van, akkor

az ajtó nyitásnál csipog, zörög egy hang figylemeztet a lámpára.

A probléma az , hogy a hang elhalkult, de ha a lámpakapcsolónál a kábelköteget mozgatom néha néha zörög, próbál hangot kiadni.

Ez a csipogó a lámpakapcsolóban van, vagy máshol keressem ha cserélni akarom?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ennyivel fel sem fognak hívni. Egyszer volt egy nagyon jó cikk a Totalcaron. valaki egy SuperB-t hajtott, és 3 vagy 4 év alatt belemászott 350 ezer km az autóba. A cikk szerint hosszú utakon használta az autót, 90%-ban autópályán, úgy nézett ki mint ha új lett volna, végig rendesen volt szervizelve, márkaszervizben. Meghirdette a valós km állással, de a kutya sem érdeklődött. Hónapokig hirdetve volt az autó. Aztán gondolt egyet, visszatekertette 150-re, újra meghirdette párszázezer Ft-al drágábban, és az autót szinte másnap elvitték. A vevő még meg is jegyezte, hogy kiugróan sok a km az autóban 3 éves kora ellenére, de elégedetten vitte el. Nemtudom, mennyi az igazságtartalma a cikknek, de teljesen hihető, és nagyon tanulságos.

Aki nem köcsög ennyire, csak kicsit, azt csinálja, hogy teszem azt 180-at ír a hirdetésbe, viszont nem tekerik vissza, hanem ott szembesül az érdeklődő autóvásárló a km óra állással, ami 100-150-el több.

Már jártam így ;) 284 volt az autóban, a hirdetésben pedig csak 184, bár többször is rákérdeztem telefonon. Eléggé szét volt rúgva az autó, szóval ha 180-at mutat, azt úgysem hiszem el.

Bevett trükk még, hogy nem a valós évjáratot írják, hanem 1-2 évvel fiatalabbat. Teszem azt, ha az autó 93 októberi, akkor mindenféle szívfájdalom nélkül 1994-et írnak oda.

Valamint az is népszerű, hogy odaírnak olyan extrákat, amik nincsnek is, vagy ki vannak kötve. Pl manuális klíma, odamentem, és hiányzott a klíma hűtő ;) Felárárt akarták adni azt is mellé. Mondom, a kerekeket is felárárt akarjátok adni mellé? Sarkon is fordultam egyből :lol:

Én Tiszafüreden ültem egy ilyen Superb-ben mikor a haverommal elmentem autót nézni, az ottani Ford szalonhoz volt beadva. 360.000Km volt benne és 3 éves volt, a szalonban mutatták a szervizkönyvét is, minden még idő előtt volt benne cserélve, azt mondták hogy a tulaj Németországot járta vele folyamatosan oda-vissza. Amikor beleültem a váltózsákon, a pedálokon, a kormányon és a sofőr ülésen kívül minden úgy nézett ki mint egy új autóban. Még jó sokáig ott állt az autó arra emlékszem, de egyszer csak eltűnt a parkolóból, hogy milyen trükkel azt nem tudom. Lehet hogy visszatekerték az óráját a szervizkönyvet meg belevágták a kukába :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én Tiszafüreden ültem egy ilyen Superb-ben mikor a haverommal elmentem autót nézni, az ottani Ford szalonhoz volt beadva. 360.000Km volt benne és 3 éves volt, a szalonban mutatták a szervizkönyvét is, minden még idő előtt volt benne cserélve, azt mondták hogy a tulaj Németországot járta vele folyamatosan oda-vissza. Amikor beleültem a váltózsákon, a pedálokon, a kormányon és a sofőr ülésen kívül minden úgy nézett ki mint egy új autóban. Még jó sokáig ott állt az autó arra emlékszem, de egyszer csak eltűnt a parkolóból, hogy milyen trükkel azt nem tudom. Lehet hogy visszatekerték az óráját a szervizkönyvet meg belevágták a kukába ;)

Nagy nehézségek árán megtaláltam a cikket ;)

Link to comment
Megosztás:

Bal-első ködlámpa izzót hogy kell cserélni? Sok mindent le kell bontani hozzá? No meg milyen izzó megy bele? Tegnap este vettem észre, hogy nem ég a kis drága...

Aláfekszel, jobb esetben aknáról: leveszed a műanyag takarót, aztán már látni is fogod, hogy mi a tényállás... ;) Kiakasztod a foglalatot, vezetéket kihúzod messzi kukába beledob), csere, fordítva vissza. H3-mas megy bele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Aláfekszel, jobb esetben aknáról: leveszed a műanyag takarót, aztán már látni is fogod, hogy mi a tényállás... ;) Kiakasztod a foglalatot, vezetéket kihúzod messzi kukába beledob), csere, fordítva vissza. H3-mas megy bele. ;)

oh, yee... köszi! holnap nekifexem, ha minden jól megy. szép estét mindenkinek!z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene tempomat ügyben, gyári kivitel. Mostanában csinálja, hogy ha bekapcsolom, néhány perc után kikapcsol, elejti a gázt, olyan mintha vékre vagy kuplungra lépnék és nem lehet újra bekapcsolni még le nem állítom a motort, utána működik megint.

Kábeleket, biztosítékokat megmozgattam végignéztem de nem találtam semmit.

Esetleg valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem / kérésem! Kicseréltem a műszerfal világítást szép fehér ledekre! Szeretném a kijelzőt is, de már rég óta rossz a folyadékkristály benne, vagyis egy két sor nem jó! Nincs esetleg valakinek jó eladó jó áron? Nem komputeres csak kijelzős, azaz óra, fok, rádióállomás! Ha tudtok segíteni szóljatok! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Na, "sikeresen" kicseréltem a ködlámpákban a H3-asokat, NB+ ra, ha már a balos ki volt égve.

A ""-t pedig azért érdemeltem ki, mert mindkét oldalon elpattant vmi műanyag. ;) ;) :lol:

A balon amibe illeszkednek a kis fehér ajtó pöckei, a jobboson pedig a fehér ajtó egyik pöckét sikerült törni. Szerencsére így is vissza lehet rendesen tenni, talán nem fog beázni.

Járt már valaki így?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem / kérésem! Kicseréltem a műszerfal világítást szép fehér ledekre! Szeretném a kijelzőt is, de már rég óta rossz a folyadékkristály benne, vagyis egy két sor nem jó! Nincs esetleg valakinek jó eladó jó áron? Nem komputeres csak kijelzős, azaz óra, fok, rádióállomás! Ha tudtok segíteni szóljatok! Köszi!

Vatera, Racing bazár.

Én Corsához vettem egyet most, amit a racing bazáron találtam. Egészen véletlenül az egyik kedves topiktárs volt az eladó ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy b vectra, 1.8-as, kombi, több problémám is lenne amikkel kapcsolatban segítségeteket kérném.

Vílágít a légzsák ikonom amióta megvettem az autót... bevigyem szervízbe?? vagy van ötletetek miket nézzek meg??

A fedélzeti számítógép több olyan hibát ír amik nem valósak... írja a fék lámpát, de rendben van, írja a hütőfolyadékot, és az ablakmosó szintet, de azok is rendben, vannak, és még a brake padot is... de ahogy néztem nincsenek elkopva se a tárcsák, se a fékpofáksem.... ????

az alapjáratom is szórakozik velem, tegnap kiszereltem az alapjárati motort, kitakarítottam, megtisztitottam a pillangó szelepet is, átnéztem a vezetékeket, ujra szigeteltem... és ugyan ugy 500-és 1500 között ingadozik az alapjáratom, valamikor meg beáll 2000-re és azt tartja ha hideg, ha meleg a motor... ???

Ja és mégegy kérdés... hütőfolyadékot cseréltem a kocsin, és azóta nem müködik a fütésem, csak hideget fúj befelé 80 fokos motornál is... ??

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.