Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Jah, akkor OK. Kíváncsi vagyok, miylen lesz összerakva :lol:

Most rátoltam és kicsit látni még a gyűrűket.. 1kohm 0.5W ellenállás van benne egy jópár. Kivétel az smd ledszalag,azt nem én forraszgattam ,csak beragasztottam.

Ha az ember tökölni akar lehet szinte teljesen gyári szerűt is csinálni ,ez ilyen 75-80% os lett. A maradékhoz más ledek kellenének,és máshová helyezni.

Most lett meg a klijelző,de mivela gyári helyre tettem ledet ,így 2 pontba világít és elég halvány is. Szóval valamit ki kell találni majd,lehet azt is szétszedem.

Meg szívtam a km számlálóval,mert ami foglalat volt mögötte a ledesítés után elrepedt és nem érintkezett hiába kinlódtam,de ezt csak most vettem észre bent,nem kint a 0 fokba...

Na jóéjt.

Link to comment
Megosztás:

Na csak bele jöttél a ledesítésbe. :lol: Nekem annyi észrevételem van, hogy az smd-ket biztos nem kétoldalassal tenném fel, hanem meleg ragasztóval. Ha visszateszed szinte függőlegesen lesznek, kitudja meddig tartja meg. A másik, hogy nekem nem tetszik hogy mivel kékkel csináltad, a műszerfalon lévő piros jelzések is ilyen kékes pirosas rózsaszínes........mondjuk én könnyen mondom mert az enyém piros, de viszont a kékhez tettem külön ledet. A középkonzolhoz viszont lehet még pakolni mert ott nagyon el megy a fény. Én sem annyi darabbal oldottam meg mint amennyivel gondoltam, plusz kellett kiegészítésnek betennem azt hiszem 4 darab 3 mm-est.

Most rátoltam és kicsit látni még a gyűrűket.. 1kohm 0.5W ellenállás van benne egy jópár. Kivétel az smd ledszalag,azt nem én forraszgattam ,csak beragasztottam.

Ha az ember tökölni akar lehet szinte teljesen gyári szerűt is csinálni ,ez ilyen 75-80% os lett. A maradékhoz más ledek kellenének,és máshová helyezni.

Most lett meg a klijelző,de mivela gyári helyre tettem ledet ,így 2 pontba világít és elég halvány is. Szóval valamit ki kell találni majd,lehet azt is szétszedem.

Meg szívtam a km számlálóval,mert ami foglalat volt mögötte a ledesítés után elrepedt és nem érintkezett hiába kinlódtam,de ezt csak most vettem észre bent,nem kint a 0 fokba...

Na jóéjt.

Link to comment
Megosztás:

Na csak bele jöttél a ledesítésbe. ;) Nekem annyi észrevételem van, hogy az smd-ket biztos nem kétoldalassal tenném fel, hanem meleg ragasztóval. Ha visszateszed szinte függőlegesen lesznek, kitudja meddig tartja meg. A másik, hogy nekem nem tetszik hogy mivel kékkel csináltad, a műszerfalon lévő piros jelzések is ilyen kékes pirosas rózsaszínes........mondjuk én könnyen mondom mert az enyém piros, de viszont a kékhez tettem külön ledet. A középkonzolhoz viszont lehet még pakolni mert ott nagyon el megy a fény. Én sem annyi darabbal oldottam meg mint amennyivel gondoltam, plusz kellett kiegészítésnek betennem azt hiszem 4 darab 3 mm-est.

Most rögzítem épp az smd ket ragasztóval.. amúgy meg nem tudom mire érted a rózsaszínt mert sehol nincs max a telóm csal . :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most rögzítem épp az smd ket ragasztóval.. amúgy meg nem tudom mire érted a rózsaszínt mert sehol nincs max a telóm csal . :lol:

A képen a két szín találkozásánál tényleg rózsaszínnek látszik!Egyébként jól néz ki,ha mind olyan mint a km/h mutató! ;)

Link to comment
Megosztás:

Kész össze szereltem a kocsit.

Nos készült 2 kép,de minden elég csalóka... :S A kijelző halvány de nem ennyire mint a képen. A mutatók nem tűzpiros nem is rózsaszín.. de nem is magenta ,nekem tetszik :P Amúgy tudom, az okát h miért lett ilyen ,de nem volt más lehetőség hirtelen . Ha smd ledem lenne meg egy komoly pákám akkor a tövébe tehettem volna a 3 ledet és nem keveredik a fény. De Így is tetszik :lol: Sokkal jobb mint a nyár óta fele világít a gyárinak megoldás.

A középkonzol is jobb lett.

mindenhol 1Kohm ellenállás van újra forrsaztottam mindent,remélem tovább bírja. Igazt hogy már 10 perc alatt kikapom a km órát :lol:

nem volt nagy tétel kb 3500 ft,lehetne szebb és jobb is,elsőre ilyen lett ;)

z7rgt1s5vilr9y189c8s_thumb.jpg be17w6n8wnqvs51ilffy_thumb.jpg

elég rossza minőség :) amúgy a ford mérőben a 7 es az elég magentás lett . meg keveredik helyenként,de hát no.. nem smd egy sem ,hanem 3mm /5mm es led a piros. Jah és az árnyékolás kb csak a fotón jön elő. valóságban akárhogy bambulok fölötte vagy nézem erősen akkor sem jön ki az árnyékolás.

Köszönöm a tippeket,remélem sokáig nem ég ki semmi :) Kopp Kopp Kopp

Link to comment
Megosztás:

Kész össze szereltem a kocsit.

Nos készült 2 kép,de minden elég csalóka...

Gratula, szép munka, a képek tényleg csalósak, valóságban sokkal jobban néznek ki, a képek kiemelik a hibákat.

Én annak idején ugyan így voltam vele, képtelen voltam olyan fotót csinálni mint amilyen valójában.

Ha utólag végignézed a munkádat, remélem megérted, hogy miért buzdítottalak a kitartásra és az aprólékosabb munkára mint egy elnagyoltra.

Így Neked is tetszik, és nem lesz olyan érzésed néhány hét után, hogy mégis csak többet kellett volna foglalkozni vele.

A TID-et gondold esetleg meg fehérre, nyári napsütésben a kéket elég nehezen látni.

Link to comment
Megosztás:

Kész össze szereltem a kocsit.

Grat!

Én is köszönöm a tippeket! Megrendeltem egy csomó féle T10-es ledes izzót ebayről :lol: ezeket mind:

270819164861_3.jpg150482614914_5.jpg160680013768_1.jpg150650256170_1.jpg190504993083_1.jpg

Remélem az utolsó két hétben megérkeznek, akkor majd én következem a ledesítés projecttel. Tavaly már rendeltem mindenféle ledet, de előbb kipróbálom a T10-esekkel, hátha nem kell akkor annyit barkácsolni. Bár nem szeretek félmunkát végezni, így ha nem tetszik majd a végeredmény, akkor tuti nem fogom úgy hagyni, akkor biza jön a "pepecselés", mint kocka írta.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy nem nagy kunszt. De ejnye bejnye mert látom nem fogadtad meg a tanácsom, hogy ha nem szórt ledet veszel legalább csiszold meg a végét. A kilométer számlálónál a 03-nál világítja meg szinte direktbe, és onnan szóródik. Ez később lehet zavarni fog. Engem zavart mikor elsőnek csináltam.

Kész össze szereltem a kocsit.

Nos készült 2 kép,de minden elég csalóka... :S A kijelző halvány de nem ennyire mint a képen. A mutatók nem tűzpiros nem is rózsaszín.. de nem is magenta ,nekem tetszik :P Amúgy tudom, az okát h miért lett ilyen ,de nem volt más lehetőség hirtelen . Ha smd ledem lenne meg egy komoly pákám akkor a tövébe tehettem volna a 3 ledet és nem keveredik a fény. De Így is tetszik :lol: Sokkal jobb mint a nyár óta fele világít a gyárinak megoldás.

A középkonzol is jobb lett.

mindenhol 1Kohm ellenállás van újra forrsaztottam mindent,remélem tovább bírja. Igazt hogy már 10 perc alatt kikapom a km órát :lol:

nem volt nagy tétel kb 3500 ft,lehetne szebb és jobb is,elsőre ilyen lett ;)

elég rossza minőség :) amúgy a ford mérőben a 7 es az elég magentás lett . meg keveredik helyenként,de hát no.. nem smd egy sem ,hanem 3mm /5mm es led a piros. Jah és az árnyékolás kb csak a fotón jön elő. valóságban akárhogy bambulok fölötte vagy nézem erősen akkor sem jön ki az árnyékolás.

Köszönöm a tippeket,remélem sokáig nem ég ki semmi :) Kopp Kopp Kopp

Link to comment
Megosztás:

Te oszt öcsém nem aprózod el! :lol:

Rendeltél mindenből. Kíváncsi leszek kettő a gyári izzó helyén mit csinál. De ha különböző színt akarsz mint itt mindenki más azzal nem tudod megcsinálni.

Grat!

Én is köszönöm a tippeket! Megrendeltem egy csomó féle T10-es ledes izzót ebayről ;) ezeket mind:

Remélem az utolsó két hétben megérkeznek, akkor majd én következem a ledesítés projecttel. Tavaly már rendeltem mindenféle ledet, de előbb kipróbálom a T10-esekkel, hátha nem kell akkor annyit barkácsolni. Bár nem szeretek félmunkát végezni, így ha nem tetszik majd a végeredmény, akkor tuti nem fogom úgy hagyni, akkor biza jön a "pepecselés", mint kocka írta.

Link to comment
Megosztás:

Te oszt öcsém nem aprózod el! :lol:

Rendeltél mindenből. Kíváncsi leszek kettő a gyári izzó helyén mit csinál. De ha különböző színt akarsz mint itt mindenki más azzal nem tudod megcsinálni.

Én mielőtt elkezdtem SMD ledezni kipróbáltam csak a gyári helyére nagyfényerejű 10-es szórtfényű ledet, a ledek helyén viszonylag jó fényerő volt viszont távolabb halványodott minden, utána próbáltam szintén nagyfényű ledeket irányítottan a prizmákra, hiába forgattam állítgattam, nekem nem jött be. Szerintem olyan szórt fénye egyiknek sincs mint az izzónak ami a fényvető prizmákat televilágítja.

Link to comment
Megosztás:

Én mielőtt elkezdtem SMD ledezni kipróbáltam csak a gyári helyére nagyfényerejű 10-es szórtfényű ledet, a ledek helyén viszonylag jó fényerő volt viszont távolabb halványodott minden, utána próbáltam szintén nagyfényű ledeket irányítottan a prizmákra, hiába forgattam állítgattam, nekem nem jött be. Szerintem olyan szórt fénye egyiknek sincs mint az izzónak ami a fényvető prizmákat televilágítja.

Ezért rendeltem többfélét, hátha jobb lesz az amelyiknek az oldalán is van smd. Ha nem jön be, mint írtam van egy csomóféle ledem is, különböző színűek, szórási szögűek, méretűek. Ezeket fogom majd a középkonzolon is használni a többi fényforráshoz.

Egyébként relatív nem volt drága, a 18db T10-es kb 2600Ft volt postával. Amelyik nem kell, azt eladom vaterán jóárasítva, még keresni is lehet rajta majd :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gratula, szép munka, a képek tényleg csalósak, valóságban sokkal jobban néznek ki, a képek kiemelik a hibákat.

Én annak idején ugyan így voltam vele, képtelen voltam olyan fotót csinálni mint amilyen valójában.

Ha utólag végignézed a munkádat, remélem megérted, hogy miért buzdítottalak a kitartásra és az aprólékosabb munkára mint egy elnagyoltra.

Így Neked is tetszik, és nem lesz olyan érzésed néhány hét után, hogy mégis csak többet kellett volna foglalkozni vele.

A TID-et gondold esetleg meg fehérre, nyári napsütésben a kéket elég nehezen látni.

Köszönöm!

Igen a kijelző az fehér lesz vagy legalábbis úgy állítom a ledeket hogy mind a 4 a felső sort világítsa,mert úgy is max az időt és a hőfokot nézem. Akkor lehet elég lesz a kék is.

azt nem értem csak hogy világítás nélkül ég egy bizonyos full fényes állapotban a kijelző amint felkapcsoloma világítás és minden más világítás is felkapcsola műszerfalon elhalványul a kijelző.Szóval nappal világítás nélkül látom akijelzőt és gyárit is láttam,de ha városon kívül pilácsot kapcsolok nem látom a kijelzőt,de a gyárit sem láttam.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy nem nagy kunszt. De ejnye bejnye mert látom nem fogadtad meg a tanácsom, hogy ha nem szórt ledet veszel legalább csiszold meg a végét. A kilométer számlálónál a 03-nál világítja meg szinte direktbe, és onnan szóródik. Ez később lehet zavarni fog. Engem zavart mikor elsőnek csináltam.

Igen a 03 nál világít :lol: Megcsiszoltam minden ledet ,mert ezt alkalmaztam már régebben is,csak a fehéret nem eléggé.. és ez egy picit nagyon erős led,és csizolás ellnére is virít. % ledet módosítok még ez lesz az egyik ;) Egyenlőre 100% ban megvagyok elégedve mindennel :)

kivéve amit előbb írtam hogy ha világítás kapcsolok elhalványul a kijelzőm..

Link to comment
Megosztás:

kivéve amit előbb írtam hogy ha világítás kapcsolok elhalványul a kijelzőm..

Az alapvetően azért van, mert tőlünk nyugatra korábban csak akkor kapcsoltak lámpát, ha sötét volt. Akkor viszont full fényerőn nagyon vakított volna a kijelző, így annak bekapcsolt lámpánál csökkentett fénye van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A tegnap este kiégett a jobb első tompított fényszóró, miután felkapcsoltam, egyből elsötétült.

Cseréltem izzót, nem javult, néztem a biztit az is ok. Vlkinek ötlet(relé esetleg)?

Elég kellemetlen volt, mert Ladányban erősen limitált eszközök révén, ma reggel hunyorogva jött fel a b vectra Miskolcra.

Ha már ott matattam a lámpabúránál azt vettem észre, hogy a lámpa foncsor része (a hátsó fényvisszaverő rész) az izzó foglalattal együtt erősen (1-2 cm) mozog a búrában minden ellenállás nélkül. Ez normális?

A foncsor és az elől lévő átlátszó búra mennyire van masszívan egybeépítve?

Ha "szerencsém" van, akkor ez a könnyű mozgathatóság azt jelenti hogy töröttek?

Utánna érdeklődtem 15 Mátyáskirályért / db lehet újat venni Tyc márkájut.

Van ezzen a márkával vlkinek tapasztalata? Mennyire passzos a gyárihoz képest? Nem vakul (sárgul) be a búrája hamar, stb?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A tegnap este kiégett a jobb első tompított fényszóró, miután felkapcsoltam, egyből elsötétült.

Cseréltem izzót, nem javult, néztem a biztit az is ok. Vlkinek ötlet(relé esetleg)?

Elég kellemetlen volt, mert Ladányban erősen limitált eszközök révén, ma reggel hunyorogva jött fel a b vectra Miskolcra.

Ha már ott matattam a lámpabúránál azt vettem észre, hogy a lámpa foncsor része (a hátsó fényvisszaverő rész) az izzó foglalattal együtt erősen (1-2 cm) mozog a búrában minden ellenállás nélkül. Ez normális?

A foncsor és az elől lévő átlátszó búra mennyire van masszívan egybeépítve?

Ha "szerencsém" van, akkor ez a könnyű mozgathatóság azt jelenti hogy töröttek?

Utánna érdeklődtem 15 Mátyáskirályért / db lehet újat venni Tyc márkájut.

Van ezzen a márkával vlkinek tapasztalata? Mennyire passzos a gyárihoz képest? Nem vakul (sárgul) be a búrája hamar, stb?

Lehet ott olcsóbban is találni.

http://webaruhaz.autofenyszoro.hu/28-opel/366-opel-vectra-b

de érdemes még szétnézni egy pár oldalon, de olcsóbban nem igazán találtam máshol, itt van B2 fényszóró is kb. egy ezressel drágább.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy mozog a foncsor szerintem attól van hogy ki jött az állító részből ami egy "gumó" Ha B1-esed van annak a lámpáját szét lehet szedni és meg tudod csinálni. Én multkor ugyanígy jártam az izzóval. Jó volt minden de mégsem. Betonon megreszeltem a biztit meg kicsit elferdítettem a lábakat. Azóta jó.

Sziasztok,

A tegnap este kiégett a jobb első tompított fényszóró, miután felkapcsoltam, egyből elsötétült.

Cseréltem izzót, nem javult, néztem a biztit az is ok. Vlkinek ötlet(relé esetleg)?

Elég kellemetlen volt, mert Ladányban erősen limitált eszközök révén, ma reggel hunyorogva jött fel a b vectra Miskolcra.

Ha már ott matattam a lámpabúránál azt vettem észre, hogy a lámpa foncsor része (a hátsó fényvisszaverő rész) az izzó foglalattal együtt erősen (1-2 cm) mozog a búrában minden ellenállás nélkül. Ez normális?

A foncsor és az elől lévő átlátszó búra mennyire van masszívan egybeépítve?

Ha "szerencsém" van, akkor ez a könnyű mozgathatóság azt jelenti hogy töröttek?

Utánna érdeklődtem 15 Mátyáskirályért / db lehet újat venni Tyc márkájut.

Van ezzen a márkával vlkinek tapasztalata? Mennyire passzos a gyárihoz képest? Nem vakul (sárgul) be a búrája hamar, stb?

Link to comment
Megosztás:

Lehet ott olcsóbban is találni.

http://webaruhaz.autofenyszoro.hu/28-opel/366-opel-vectra-b

de érdemes még szétnézni egy pár oldalon, de olcsóbban nem igazán találtam máshol, itt van B2 fényszóró is kb. egy ezressel drágább.

Kössz az oldalt de már én is találtam:

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?s...=utal&tkisz=

Itt van b2-es is barátibb áron. Vlki rendelt már tőlük? Megbízhatóak?

Link to comment
Megosztás:

Az hogy mozog a foncsor szerintem attól van hogy ki jött az állító részből ami egy "gumó" Ha B1-esed van annak a lámpáját szét lehet szedni és meg tudod csinálni. Én multkor ugyanígy jártam az izzóval. Jó volt minden de mégsem. Betonon megreszeltem a biztit meg kicsit elferdítettem a lábakat. Azóta jó.

Sajnos b2-es szal szívás....

Majd hétvégén megyek haza, ott aztán mélyebben belereszelek...icon1.gif

Link to comment
Megosztás:

Kössz az oldalt de már én is találtam:

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?s...=utal&tkisz=

Itt van b2-es is barátibb áron. Vlki rendelt már tőlük? Megbízhatóak?

ha tőlük vennéd!

Tapasztalatom:

Mi amikor onnan vásároltunk elmentünk személyesen megkérdeztük van-e?- van akkor kérnénk egyet erre ők megrendelés száma? amit neten kaptál a rendeléskor!

Hát mi nem rendeltünk akko rendeljen aztán ha van rendelésszám - vagy mi

De az tény hogy jók az árak és az áru is

Ennek tudatában találd ki hogyan is vásárolsz tőlük. Telefont próbáld meg hátha felveszik

Link to comment
Megosztás:

Kössz az oldalt de már én is találtam:

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?s...=utal&tkisz=

Itt van b2-es is barátibb áron. Vlki rendelt már tőlük? Megbízhatóak?

én már többször is rendeltem tőlük, megbízhatóak.

egyébként van egy pár b2-es lámpám TYC eladó, annyi a baja hogy meg kéne javítani. ugyanis gyárilag a búra és a lámpatestet összetartó/tömítő ragasztóból több került bele, a foncsor belekötött, így nem lehet állítani a magasságát. mindez beszerelés után derült ki. nullkilométeres a lámpa, annyi hogy a helyzetjelző izzó helye, foglalata meg lett reszelve, mert vmiért nem ment bele a t10-es izzó, de ez a működését nem befolyásolja. mivel ez a művelet után derült ki hogy be van állva a foncsor, így nem vették vissza kicserélni. valahogy szét kéne szedni és kikaparni a fölös trutyit, még talán az izzó nyílásán keresztül is kivitelezhető a művelet, csak nem nagyon bizergáltam, féltem hogy megsértem a foncsort.

Link to comment
Megosztás:

én már többször is rendeltem tőlük, megbízhatóak.

egyébként van egy pár b2-es lámpám TYC eladó, annyi a baja hogy meg kéne javítani. ugyanis gyárilag a búra és a lámpatestet összetartó/tömítő ragasztóból több került bele, a foncsor belekötött, így nem lehet állítani a magasságát. mindez beszerelés után derült ki. nullkilométeres a lámpa, annyi hogy a helyzetjelző izzó helye, foglalata meg lett reszelve, mert vmiért nem ment bele a t10-es izzó, de ez a működését nem befolyásolja. mivel ez a művelet után derült ki hogy be van állva a foncsor, így nem vették vissza kicserélni. valahogy szét kéne szedni és kikaparni a fölös trutyit, még talán az izzó nyílásán keresztül is kivitelezhető a művelet, csak nem nagyon bizergáltam, féltem hogy megsértem a foncsort.

Kössz a választ, már be is regisztráltam. Holnap felhívom őket.

Kössz az ajánlatot is, de inkább húzok egy zsákbamacskát (ezek szerint...), hátha nagyobb szerencsém lesz.

Átvételnél erősen meg kellesz nézni...

Mondjuk érdekes hogy nem vették vissza hisz az általános szerződési feltételben benne van hogy az átvétel után 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Ilyenkor persze a visszaküldés költsége téged terhel. Lehet meg kellett volna fenyegetni/izzasztani őket.

Link to comment
Megosztás:

Kössz a választ, már be is regisztráltam. Holnap felhívom őket.

Kössz az ajánlatot is, de inkább húzok egy zsákbamacskát (ezek szerint...), hátha nagyobb szerencsém lesz.

Átvételnél erősen meg kellesz nézni...

Mondjuk érdekes hogy nem vették vissza hisz az általános szerződési feltételben benne van hogy az átvétel után 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Ilyenkor persze a visszaküldés költsége téged terhel. Lehet meg kellett volna fenyegetni/izzasztani őket.

A fogyasztóvádelemmel nagyon jól lehet fenyegetőzni, és ha ki is küldöd őket biztos hogy bele is tudnak kötni valamibe, egy hiba az eladó részéről és 50.000-be kerül neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.