Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok nekem van egy 1.7 TD CDX 1997 B Vectrám

az a hiba jelent meg nállam hogy az egyik nap elindultam a kocsival és mikor a benzinkúthoz értem leálitottam az autót hogy tankoljak...ez meg történt

és mikor újra beinditottam az autót észre vettem hogy nem müködik a kilóméter óra és a fordulatszám mérö sem....de azon kivül mindent mutat és van hogy jó és van mikor nem......azon kivül még egy probléma let a kocsival rá 2 napra elkezdtek remegni az elektromos ablakok mind a 4 ajtóban és van h müködnek van h nem :( ez naon kiakaszt mivel most vettem az autót 1 hónapja ...ha valaki tud megoldást ezekre a problémákra akkor irja meg elöre is köszönöm szépen....

Szia,

Ezek a jelenségek véleményem szerint testhibára utalnak: ellenőrizd az akkumulátor negatív saruját, a negatív testkábeleket ( jobb első toronynál a műanyag fedél alatt találod.

Tisztítsd le (csiszolópapír + kontakt spray-el).

valamint a biztitáblánál is checkold a kontaktot, biztosítékokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ti javasoltok generátor felújítást? Vagy valaki végeztetett már ilyet?

Az a problémám, hogy stabil 13,5 V töltése van a generátoromnak, minimum 1 éve. Most beleugranék, hogy megcsináltatom, de mindenféle rémhírekkel kecsegtettek, hogy csak újat vagy felújítottat vegyek, ne próbálkozzak felújítással, mert nem lesz jó. Ráadásul ezt egy autóvillamosságis mondta, tehát még nem is boltos. Ma kb. 5 villamosságis szerelővel beszéltem, de teljes kudarc... Hihetetlen mennyire nem kell nekik az ember pénze...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ti javasoltok generátor felújítást? Vagy valaki végeztetett már ilyet?

Az a problémám, hogy stabil 13,5 V töltése van a generátoromnak, minimum 1 éve. Most beleugranék, hogy megcsináltatom, de mindenféle rémhírekkel kecsegtettek, hogy csak újat vagy felújítottat vegyek, ne próbálkozzak felújítással, mert nem lesz jó. Ráadásul ezt egy autóvillamosságis mondta, tehát még nem is boltos. Ma kb. 5 villamosságis szerelővel beszéltem, de teljes kudarc... Hihetetlen mennyire nem kell nekik az ember pénze...

Üdv!

Állandóan vagy csak alapjáraton?

Mert a generátornak 13,5V-14,3V között kell lennie a töltésnek. 13,5V alapjáraton és max 14,3V-nak nagyobb fordulatszámon. Ezek alatt nem tölt, felette túltölt a generátor.

Én most újítottam fel a generátoromat - fesz. szabályzót cseréltem benne.

Aránylag egyszerű volt a folyamat, ki sem vettem az autóból. Más kérdés, hogy nem is tudtam volna, mert az egyik csati úgy be van állva, hogy mozdítani sem lehet.

Ha új fesz. szabályzót akarsz venni, az jó drága.

Én vettem egy használt generátort, hasonló értékűt, mint ami benne van, kiszedtem belőle a fesz.szabályzót és azt tettem be a rossz helyére.

Lényeges, hogy nézd meg, mekkora Amperes a generátorod, nehogy kisebbet vegyél! Nagyobb lehet, de kisebb nem!

A bontókban van szinte mindenféle, én 15 ezerért vettem klímás X20XEV-hez. Ha elviszed felújíttatni, az bőven a duplájába fog kerülni. Vagy a triplájába.

Nézd meg a Vaterát, vagy a Racing Bazárt, ott is van minden, aránylag olcsón. De ha új alkatrészt keresel, jó megoldás lehet: www.alkatreszek.hu

És még valami: a fesz.szabályzók általában nem szétszedhetők. A szénkefék cseréjét ugyan meg lehet oldani, de nem egyszerű.

U.i.: Érden van egy műhely, mindenféle villamos motorral foglalkoznak. Én múlt héten voltam náluk, egy elektromos kormányszervó javítása végett. Bátran merem Őket is ajánlani: Érd, Csaba u. 19.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Állandóan vagy csak alapjáraton?

Mert a generátornak 13,5V-14,3V között kell lennie a töltésnek. 13,5V alapjáraton és max 14,3V-nak nagyobb fordulatszámon. Ezek alatt nem tölt, felette túltölt a generátor.

Köszi a választ! Ez folyamatosan ennyivel tölt. Lehet bármekkora a fordulat, egy tizeddel sem megy feljebb. Úgy néz ki tudok egyet kölcsönbe, úgyhogy ami most benne van, ki tudom venni oszt lehet mókázni vele, már csak egy normális villanyászt kell találnom. Jászberényi vagyok, Érd kicsit messzi van nekem, de köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

A motor típusa: x20xev.

2.0 benzines

Cseredarabot nem tudok szerezni(nincs ismerõs Vectrás). Esetleg bontóból, ha van.

Vezetékeknek hánynak kell ott lenni? És milyen jelszintek vannak rajta? Mit észlel? Különbözõ frekvenciák vannak a sebességhez rendelve?

Mert ha igen akkor írok egy programot Pic-re és megnézem hogy arra mit reagál.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült utánanáznem. Ugye úgy mûködik, hogy:

-elem csere

-autò bezár mechanikusan(kis pöcköket le kell nyomni)

-gyújtás

-gomb nyomása 40 mp ig

és kész is?

És ha valaki cserélt már benne elemet az megtudná mondani milyen elem való bele?

Nekem az egygombos változat van külön, nem a kulccsal egybeépítve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Valaki ért a vezérműtengely jeladó cseréjéhez? Nekem kellene kicserélni...

Üdv!

Július végén leírtam itt valakinek az egész folyamatot, keress vissza.

Én laikus vagyok, de már többször megcsináltam, annyira egyszerű.

A lényeg, hogy eredeti (siemens) alkatrészt vegyél bele, mert én már 2x szívtam utángyártottal.

Igaz, nekem automatám van (x20xev).

Link to comment
Megosztás:

Vagy a léptetőmotor rosszalkodik.

Köszi Adam! Ezt merre találom? Vagy mi ennek a neve? Új alkatrészként nem lehet kapni?

Annyit még sikerült kikísérleteznem, hogy ha pl. úgy állítom le az autót, hogy 24-25 fokra (tehát fűútene következő indításkor) és legközelebb kikapcsolt digitklímával indítok, akkor nyomja a meleget. Bekapcsolom a digitklímát és kis idő múlva már nem jön a meleg levegő... :(

Link to comment
Megosztás:

Igen Pesti vagyok. Mennyiért cseréli?

Nem tudom, esetleg hívd fel. De nem hinném, hogy drága lenne. 30-9226040 Patyi Laci

Hogy valami jó hírt is írjak néha; köttetem be tempomatot. Gyári, hibátlanul működik. A következő lépés az ablak modul lesz ha végre jó lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, esetleg hívd fel. De nem hinném, hogy drága lenne. 30-9226040 Patyi Laci

Hogy valami jó hírt is írjak néha; köttetem be tempomatot. Gyári, hibátlanul működik. A következő lépés az ablak modul lesz ha végre jó lesz az autó.

Z-s motorhoz, és a 2.0 dieselhez elég könnyű :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Úgy érti, hogy itt csak a kapcsoló kell, esetleg féklámpa és kuplungkapcsoló, meg aktiválni. Rosszabb esetben kell még pár kábel a vezérlőhöz és kész. A régebbi motoroknál még bowdenes volt a gáz, ott külön tempomat egység volt, ami bowdennel csatlakozott a fojtószelephez és azt nehezebb bekötni, illetve beszerezni is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.