Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Szép napot!

Nahh,megvettük és egyből el is vittük egy komplett kontrol/javításra mert....hidegen elég szépen füstölt majd semmi de amint nyomtam neki egy padlót olyat eresztett,hogy a piros matricások elkezdtek jobbra indexelni mert azt hitték smogriadó van....de átmegyek a "motor"topicba mert ne terheljem feleslegesen ezt.....

Üdv.uppsz

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

...

Üdv!

város/országút/autópálya

amikről csak halottam és a halottak alapján erős átlagszámok:

1.8 16V 8-9/6,5-8/6-7

1.6 16V 9-10/7-8/7-8

Nekem ilyen van:

2.0 16V 8-9 néha 10 is/7-7,5/6-6,5

és a 2.5 V6 ez is hallomások alapján

2.5 V6 10-/8-9/7-

természetesen ez mind lábfüggő!

Én szerintem elég dinamikusan haladva közlekedek és bár ha nem muszáj nem huzatom 2500 fölé városban így ennyi a 2.0 16V. Többen állítják hogy az 1.6 nem fogyaszt ilyen sokat amennyit írtam - majd leírják - a mi 1.6unk ennyit fogyaszt ha én megyek vele és nem hazudok magamnak!!! Én most mondtam le a 2.5-ről mert sokallom a 35000 teljesítmény adót, nekem csak 14000 a kétezresé, amúgy elég is ehhez az 5 ajtós kasztnihoz, de minimun az 1.8 kell. dízelben pedig csak az 1.7 isuzu, a 2.0 dízelekkel sok a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

város/országút/autópálya

amikről csak halottam és a halottak alapján erős átlagszámok:

1.8 16V 8-9/6,5-8/6-7

1.6 16V 9-10/7-8/7-8

Nekem ilyen van:

2.0 16V 8-9 néha 10 is/7-7,5/6-6,5

és a 2.5 V6 ez is hallomások alapján

2.5 V6 10-/8-9/7-

természetesen ez mind lábfüggő!

Én szerintem elég dinamikusan haladva közlekedek és bár ha nem muszáj nem huzatom 2500 fölé városban így ennyi a 2.0 16V. Többen állítják hogy az 1.6 nem fogyaszt ilyen sokat amennyit írtam - majd leírják - a mi 1.6unk ennyit fogyaszt ha én megyek vele és nem hazudok magamnak!!! Én most mondtam le a 2.5-ről mert sokallom a 35000 teljesítmény adót, nekem csak 14000 a kétezresé, amúgy elég is ehhez az 5 ajtós kasztnihoz, de minimun az 1.8 kell. dízelben pedig csak az 1.7 isuzu, a 2.0 dízelekkel sok a hiba.

Amúgy én is elcsodálkoztam már ezen hogy minél magasabb a ccm annál kevesebbet fogyaszt! Én mindig is tartózkodtam a magas ccm-től mert sok a biztosítás,a (régen Súlyadó) teljesítmény adó, biztosítás, stb, és pedig, nem!

Havernak volt egy 1.9 td Audi 80-asa és a gyári adatok szerint 4,5-5 öt írt országúton, Ő nem tudom hogy csinálta de városban 4,3-4,2! NEM hiszem el ha nem látom a tankolási papírjait!

Vectrában van 1.7 -es Diesel?? Az mit tud? Túrbó van benne? mekkora Ló húzza?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én is elcsodálkoztam már ezen hogy minél magasabb a ccm annál kevesebbet fogyaszt! Én mindig is tartózkodtam a magas ccm-től mert sok a biztosítás,a (régen Súlyadó) teljesítmény adó, biztosítás, stb, és pedig, nem!

Havernak volt egy 1.9 td Audi 80-asa és a gyári adatok szerint 4,5-5 öt írt országúton, Ő nem tudom hogy csinálta de városban 4,3-4,2! NEM hiszem el ha nem látom a tankolási papírjait!

Vectrában van 1.7 -es Diesel?? Az mit tud? Túrbó van benne? mekkora Ló húzza?

Nekem 1.8-as volt (115 LE). Autópálya 4 személlyel 6,3 körül volt 130-as tempónál, város max. 10, de akkor csúnya araszolás is volt benne. Ennél több nem volt sosem. De valóban érdemes elgondolkodni: 1.6 16V 100 LE, 1.8 16V 115-125 LE, 2.0 16V 136 LE. A súly pedig nem változik annyit, mint a teljesítmény, tehát ezért is kisebb a fogyasztás. Az 1.6-ot szerintem felejtsd el.

2.0 DTI-ből szerintem csak a ráncfelvarrott szériát (B2) érdemes venni, az 101 lovas, pont elég ahhoz a karosszériához a teljesítménye (dízel lévén itt nagyobb a nyomaték, azért). Hogy mik a hibái, annak járj utána, bár egyik kollégám most újíttatta fel az adagolóját, 80 ezerből megúszta, és hibátlanul működik. Ha finoman közlekedsz, ez is beéri 5-6 literrel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.8-as volt (115 LE). Autópálya 4 személlyel 6,3 körül volt 130-as tempónál, város max. 10, de akkor csúnya araszolás is volt benne. Ennél több nem volt sosem. De valóban érdemes elgondolkodni: 1.6 16V 100 LE, 1.8 16V 115-125 LE, 2.0 16V 136 LE. A súly pedig nem változik annyit, mint a teljesítmény, tehát ezért is kisebb a fogyasztás. Az 1.6-ot szerintem felejtsd el.

2.0 DTI-ből szerintem csak a ráncfelvarrott szériát (B2) érdemes venni, az 101 lovas, pont elég ahhoz a karosszériához a teljesítménye (dízel lévén itt nagyobb a nyomaték, azért). Hogy mik a hibái, annak járj utána, bár egyik kollégám most újíttatta fel az adagolóját, 80 ezerből megúszta, és hibátlanul működik. Ha finoman közlekedsz, ez is beéri 5-6 literrel.

Ezt részleteznéd, nem nagyon toom melyikre gondolsz, meg hogy mit jelent a B2! A Kombi Vectrákból, csak a 2.0 Dti van ami dieseles?

Link to comment
Megosztás:

Ezt részleteznéd, nem nagyon toom melyikre gondolsz, meg hogy mit jelent a B2! A Kombi Vectrákból, csak a 2.0 Dti van ami dieseles?

Diesellel kapcsolatban Adam Vagy Fort aki mindenben tud segíteni mindenképp meghalgatnám őket,

Amit én tudok a dieselekről az annyi hogy az 1,7 td isuzu az amit érdemes választani Strapabíró jó a fogyasztása kevés a nyügje a 2.0 dti az eléggé problémás járgány az elmondások alapján.

A B2 az a ráncfelvarrott ha igy jobban érthető azt hiszem 99 körüli de lehet korábbi.

Természetesen van 1.7td ből is kombi

Nekem 1.8 brenyás van városban nyáron 6.5-7 körül elmegy most télen 1 literrel többet csipeget.Elég hosszú váltó van az enyémben igy 1500 2000 között megyek városban

Pályán ennél lejjeb megy a fogyim persze egy dieselét sosem tudja elérni.

Helyedben ha nem a verseny az elsődleges hanem a takarékos de azért haladós autó amit ritkán taposol 130 felé akkor mindenképp diesel.1,7 td

Ha ez nem számit és azé gyorsulgatsz is néha és nagyobb sebesség et is akarsz akkor min 1.8, vagy 2.0 az 1.6 az nem az igazi,(szerintem gyenge motor egy nagy kasznihoz).

Link to comment
Megosztás:

Diesellel kapcsolatban Adam Vagy Fort aki mindenben tud segíteni mindenképp meghalgatnám őket,

Amit én tudok a dieselekről az annyi hogy az 1,7 td isuzu az amit érdemes választani Strapabíró jó a fogyasztása kevés a nyügje a 2.0 dti az eléggé problémás járgány az elmondások alapján.

A B2 az a ráncfelvarrott ha igy jobban érthető azt hiszem 99 körüli de lehet korábbi.

Természetesen van 1.7td ből is kombi

Nekem 1.8 brenyás van városban nyáron 6.5-7 körül elmegy most télen 1 literrel többet csipeget.Elég hosszú váltó van az enyémben igy 1500 2000 között megyek városban

Pályán ennél lejjeb megy a fogyim persze egy dieselét sosem tudja elérni.

Helyedben ha nem a verseny az elsődleges hanem a takarékos de azért haladós autó amit ritkán taposol 130 felé akkor mindenképp diesel.1,7 td

Ha ez nem számit és azé gyorsulgatsz is néha és nagyobb sebesség et is akarsz akkor min 1.8, vagy 2.0 az 1.6 az nem az igazi,(szerintem gyenge motor egy nagy kasznihoz).

Hát már most sokat segítettél, kicsit tisztábban látok ezt azt..

Amúgy igaz sokat nem nézegettem dew 1.7 ben kombit nem nagyon láttam , talán azért mert ritka?

Ez a B2 es ráncfelvarrott al kapcs még mindig nem lettem okosabb, az most mit jelent, Egy újabb külső dizájnt?

Amit írtál használatra, hogy nem verseny, 130 fölé nem megyek, na valami olyasmi kéne nekem, DE, Mivel én kombiba gondolkodom, mert mondjuk néha meg is lenne pakolva, +4 fő, akkor azért vigyen már fel a hegyen, akkor is fog muzsikálni az 1.7 vagy akkor hamis könyörgő hangot fog hallatni?? Ilyenkor már lehet inkább az 1.8, vagy 2.0 benya?

Link to comment
Megosztás:

Hát már most sokat segítettél, kicsit tisztábban látok ezt azt..

Amúgy igaz sokat nem nézegettem dew 1.7 ben kombit nem nagyon láttam , talán azért mert ritka?

Ez a B2 es ráncfelvarrott al kapcs még mindig nem lettem okosabb, az most mit jelent, Egy újabb külső dizájnt?

Amit írtál használatra, hogy nem verseny, 130 fölé nem megyek, na valami olyasmi kéne nekem, DE, Mivel én kombiba gondolkodom, mert mondjuk néha meg is lenne pakolva, +4 fő, akkor azért vigyen már fel a hegyen, akkor is fog muzsikálni az 1.7 vagy akkor hamis könyörgő hangot fog hallatni?? Ilyenkor már lehet inkább az 1.8, vagy 2.0 benya?

B2 azt jelenti, hogy rándfelvarrott (facelift) B Vectra, vagyis kb. 1999-től amíg gyártották (2002 azthiszem). Apró változtatások vannak a ráncfelvarrás előttihez képest, legfőbb különbség a galvanizált karosszéria, de egyszínű a lökhárító is, nincs benne fekete betét. Motorok terén kimaradt az 1.7-es dízel, tehát B2 Vectraban ne is keress ilyet :D

Link to comment
Megosztás:

Hát már most sokat segítettél, kicsit tisztábban látok ezt azt..

Amúgy igaz sokat nem nézegettem dew 1.7 ben kombit nem nagyon láttam , talán azért mert ritka?

Ez a B2 es ráncfelvarrott al kapcs még mindig nem lettem okosabb, az most mit jelent, Egy újabb külső dizájnt?

Amit írtál használatra, hogy nem verseny, 130 fölé nem megyek, na valami olyasmi kéne nekem, DE, Mivel én kombiba gondolkodom, mert mondjuk néha meg is lenne pakolva, +4 fő, akkor azért vigyen már fel a hegyen, akkor is fog muzsikálni az 1.7 vagy akkor hamis könyörgő hangot fog hallatni?? Ilyenkor már lehet inkább az 1.8, vagy 2.0 benya?

Ahogy előttem írták, a B2 az 1999-től gyártott széria. Több száz ponton változtattak az autón (szerintem szebb is), küszöbspoiler (mondjuk ez alá meg be kell nézni, mert megszorul a sár, víz és rohadhat a küszöB), lökhárító, csomagtartóajtó, tükrök, első, hátsó lámpák, belső tér stb, meg kijavították az első széria hibáit is. Bár ez nem jelenti azt, hogy ez már hibátlan. :-) Kicsit drágább is, mert fiatalabb.

Motorok tekintetében el kellene döntened, dízel, vagy benzin. Benzinesből az 1.6 felejtős, ahogy írtuk. A többi meg így alakul:

Benzin:

1.8-115 és 125 LE (ebből 3 fajta is van 2 115-ös, meg az újabb 125-ös, a különbség nem sok, az újabb elektromos gázpedálos, könnyebb bele tempomatot faragni, de azt a 10 lóerő különbséget nem igazán érezni)

2.0-136 LE

2.2-147 LE

2.5 V6- 170 LE

2.6 V6-170 LE Ez valami plusz kiadás volt, ritka.

i500- 196 LE Na ilyet meg nem fogsz találni. :-)

Ha számít a biztosítás is, akkor a 2.0 a nyerő (ugyanannyi rá mint az 1.8-ra), főleg, ha Caravanban gondolkodsz.

Dízel: 2.0 DTI- 82 és 101 LE Ebből főleg kombit fogsz találni sokat, akkor inkább a 101-es változat.

2.2 DTI- 125 LE Ez elég ritka motor, még kombiban is, de nem rossz.

Dízel és benzin ( 2.0 esetében) között kb. 2-3 liter a különbség fogyasztás tekinetében. Ez annyit jelent, hogy 100 km-en spórolsz kb 8-1200 Ft-ot a dízellel. Ha sokat mész vele, akkor hamar bejön különbözet (vagy, ha tudsz gázolajat szerezni:-)), bár szerintem nem sokkal drágább a dízel a benzinesnél. Viszont, ha a turbo, adagoló megadja magát, akkor ezt el is bukhatod, ezért kell odafigyelni, ha ilyet veszel, hogy kitől veszed és milyen állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7 es td kombiban ha találsz olyat eladód teljesen megfelel szépen viszi a kasznit akár 5 személlyel is nem fog nyöszörögni,Elég nyomatékos ahhoz hogy ezeket a feltételeket kiszolgálja és még gazdaságos is.Nyomatékos kis motor emiatt nem kell benzinesben Gondolkodni.

""""Nem vagyok -----Voltam diesel párti,nem sok dieselem volt eddig mert nem kevdveltem öket,De ki kell próbálni egyet, hozzám is került egy 1.7 td kb 1 hónapja mentem vele és megvoltam elégedve azzal amit tud,legközelebb vekit vennék biztos csak a 1.7 td t.

"2.0 dizelt én nem, de ezt neked kell eldönteni,Ha körbenézel a HA.HU n akkor látni fogod hogy 1.7 td nem igen van amihez olyanokat irnak hogy adagolo hibás vagy bármi hasonlo.

A 2.0 osknál szinte 70% ban aminek hibálya van az adagoló hibás ami még nem az majd az lessz.

Lehet hogy az 1.7 ből nincs ráncfelvarrott de az akkor is fog menni amikor a másik motorból már a harmadikat nyúzod.

Benzineseknél függően attól hogy milyen évjáratban gondolkodol 2001 től Z--s motorok kerültek bele.Azokról nem beszélnék

Az x es motorok elég jók vannak kisebb hibái de ritka hogy nagy baja lenne,és szinte fillérekből akár otthon is orvosolható,és alkatrész is van hozzá. .

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7 es td kombiban ha találsz olyat eladód teljesen megfelel szépen viszi a kasznit akár 5 személlyel is nem fog nyöszörögni,Elég nyomatékos ahhoz hogy ezeket a feltételeket kiszolgálja és még gazdaságos is.Nyomatékos kis motor emiatt nem kell benzinesben Gondolkodni.

""""Nem vagyok -----Voltam diesel párti,nem sok dieselem volt eddig mert nem kevdveltem öket,De ki kell próbálni egyet, hozzám is került egy 1.7 td kb 1 hónapja mentem vele és megvoltam elégedve azzal amit tud,legközelebb vekit vennék biztos csak a 1.7 td t.

"2.0 dizelt én nem, de ezt neked kell eldönteni,Ha körbenézel a HA.HU n akkor látni fogod hogy 1.7 td nem igen van amihez olyanokat irnak hogy adagolo hibás vagy bármi hasonlo.

A 2.0 osknál szinte 70% ban aminek hibálya van az adagoló hibás ami még nem az majd az lessz.

Lehet hogy az 1.7 ből nincs ráncfelvarrott de az akkor is fog menni amikor a másik motorból már a harmadikat nyúzod.

Benzineseknél függően attól hogy milyen évjáratban gondolkodol 2001 től Z--s motorok kerültek bele.Azokról nem beszélnék

Az x es motorok elég jók vannak kisebb hibái de ritka hogy nagy baja lenne,és szinte fillérekből akár otthon is orvosolható,és alkatrész is van hozzá. .

Nyomatékos? 168 Nm-t írnak nyomaténak. Az azért elég kevés. Nekem a benzines 1.8-as tudott 188 Nm-t a padon mérve benzines létére, 3500-as fordulaton. Persze kinek mi felel meg, de azért még mindig jobb, ha van tartalék egy-egy gázasabb helyzetben.

A mostani Astrámnak 280 Nm a nyomatéka, amit 2000 körül már rendesen érezni. Az már megyeget. Persze, hol van egy 330d-től....

Az pedig, hogy a használtautón mit írnak, miért adják el, nem biztos, hogy le lehet vonni a következtetéseket. Ezek az autók már bőven túl vannak a 10. évükön és a 150 ezres futásteljesítményen. Esetleg érdemes megnézni a Népítéletet. Persze a "dolgozó lány jól megy", meg "aszfaltszaggató" leírásokat hanyagolni kell, csak a hibalistát kell nézni, az elárul mindent, és valóban igazad van soknál előfordul az adagolóhiba. És soknál nem.

Ki tudja, hogy az előző tulajdonosok hogyan használták? Olcsó (retkes) gázolaj, kihúzott szervízintervallum, olcsó utángyártott alkatrészek, sufnijavítás.... Ezek mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy az autó minél hamarabb letérdeljen.

Ráadásul az 1.7-esből nincs kombi (vagy ritka), így ez a kérdés már meg is oldódott. A gyártása 96 környékén befejeződött, tehát amennyivel olcsóbb, lehet annyit rá is kell költeni futóműre, karosszériára stb, meg annyival lelakottabb a belseje, meg nem olyan jól felszerelt. Bár itt is kinek mi az igénye,és mennyire vastag a pénztárcája az dönt.

A 2.0 DTI-ből van egy széria amit 2000 után gyártottak, 230 Nm, az már megy és a gyári adatokat összehasonlítva kevesebbet is eszik mint az 1.7-es.

Link to comment
Megosztás:

Elsődlegesen Mivel itt 3-4 féle motor közül válogatott hogy jön a 330 d ide ??Az általunk tárgyalt motorok között sok különbség nincs nyomatékban a 2.0 es kicsit magasabb de a az 1.8 as hasonló paraméterekkel bír most itt 7 nm különbség nem egy nagy különbség.

Ha nem versnyezni vaszi akkor nem feltétel hogy 200nm álljon rendelkezésre ha ez kell akkor venni kell egy 2,5 bömöst és ott van minden ami kell

Nekem a 175 nm el is nagyon szépen megy nem beszélve arról hogy a benzines magas fordulaton adja le a max nyomatékot ami 5000 környékén van amit ritkán használsz legalább is én 110-120 környékén a fordulatszámom 2500-3000 környékén van ahhol még messze van az 5000 ahol a teljes nyomaték rendelkezésre állna,ettől független ha odalépek neki nem félek hogy beragadok egy autó mellé mer nem bir gyorsulni .

Az pedig ha itt ids megnézed amit a 2.0 d ieselesek irnak aki panaszkodik többnyire adagoló miatt .

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én is elcsodálkoztam már ezen hogy minél magasabb a ccm annál kevesebbet fogyaszt! Én mindig is tartózkodtam a magas ccm-től mert sok a biztosítás,a (régen Súlyadó) teljesítmény adó, biztosítás, stb, és pedig, nem!

Havernak volt egy 1.9 td Audi 80-asa és a gyári adatok szerint 4,5-5 öt írt országúton, Ő nem tudom hogy csinálta de városban 4,3-4,2! NEM hiszem el ha nem látom a tankolási papírjait!

Vectrában van 1.7 -es Diesel?? Az mit tud? Túrbó van benne? mekkora Ló húzza?

Hát ez így rohadtul nem igaz! Kis köbcentis motor akkor fogyaszt kevesebbet ,mint a nagy, ha sokat városozol. Pl ahol az 1,6 elmegy 8-ból, ott a 2.0 megeszi a 9-et, a 2.5 V6 meg 10 liter felett. Autópályán viszont fordul a helyzet, a 2.0 meg a 2,5 nem ordít 4000-4500-as fordulaton, hanem 3000-3500 körül lazán viszi a 140-150-et, kedvező fogyasztással. Az 1,6 városba, vagy közútra való, a 2.0 pedig ha sokat pályázol.

A dieselnél ugyanez a helyzet, csak a fogyasztás 1,5-2 literrel kevesebb. Sok autópályázásra 120-130 LE körüli dieselek valók, sok városozáshoz pedig a picik (1,3-1,4)

Vectrában van 1,7-es diesel, turbós, 82 LE-vel, és 168 Nm-rel, olyan közlekedésre jó, mint az 1.6, az autópályázást nemigen szereti. Viszont az 1,6-nál jóval kevesebbet fogyaszt, közúton 4,5-5, városban 5,5-6, pályán pedig 6-6,5. (130-140-nél). 120 felett ugrás szerűen megnő a fogyasztás, nekem 110-120-as tempónál klímával 5 litert evett.

Link to comment
Megosztás:

1.7 diesel

Sajnos ebből nincsen kombi változat. Hogy miért, az érthetetlen, mert még 75 LE-s 1.6 8V motorral is volt. A motor amúgy nagyon strapabíró, a hengerfej tömítés szokott átégni. Viszont ennek javítása nem drága.

2.0 diesel:

Ilyet biztosan nem vennék, vagy csak akkor, ha az árából elengedik egy esetleges adagoló felújítás költségét (kb 200 e Ft). A népítéleten, de itt a fórumon is kb minden második 2.0 dti tulajt beszívatta már az adagoló. Rángat, ingadozik a motor járása, checklámpázik, letilt, vagy csak egyszerűen megáll. Egy időzített bomba. És sajnos a fiatalabbak sem jobbak, az Y20DTH-knál van olyan, aminek az adagolója nem is javítható egyáltalán.

1.8-as benzines motorok:

A Z18XE blokk nem egyezik meg az X18XE-vel, kisblokkos, utóbbi a régi nagyblokkos. Ja és annyit még, hogy a Z18XE jóval érzékenyebb, szarabb motor, mint az X18XE. Igaz hogy a Z-s 125 LE, az X csak 115, de teljesítményben nincs észrevehető különbség. Sőt, a Z-s motorból van 140 LE-s is, (Zafirában), az is egy kalap szar. (Cégnél az összes ilyen zafirának a csomagtartójában benne van az olaj utántöltögetésre.) Legnagyobb hibája pl a motoron vagy a motor közelében lévő motorvezérlő elektronika. Ez hajlamos elbaszódni. Szóval én mindenképpen ragaszkodnék az X18XE-hez.

B1 / B2 kasztni:

Igaz, hogy a B2-es szebb elegánsabb minden szempontból, de én ehhez sem ragaszkodnék :) Nemtudom, hogy a B1-nek milyen hibáit sikerült eltüntetni, csak mert a fórumokon amiket olvasok, több B2-es meghibásodás van, mint B1-es :) És az a kasztni galvanizálás sem sikerült valami jól, mert jónéhány B2-es jobban rohad, mint az én 16 éves B1-esem :)

Link to comment
Megosztás:

Elsődlegesen Mivel itt 3-4 féle motor közül válogatott hogy jön a 330 d ide ??Az általunk tárgyalt motorok között sok különbség nincs nyomatékban a 2.0 es kicsit magasabb de a az 1.8 as hasonló paraméterekkel bír most itt 7 nm különbség nem egy nagy különbség.

Ha nem versnyezni vaszi akkor nem feltétel hogy 200nm álljon rendelkezésre ha ez kell akkor venni kell egy 2,5 bömöst és ott van minden ami kell

Nekem a 175 nm el is nagyon szépen megy nem beszélve arról hogy a benzines magas fordulaton adja le a max nyomatékot ami 5000 környékén van amit ritkán használsz legalább is én 110-120 környékén a fordulatszámom 2500-3000 környékén van ahhol még messze van az 5000 ahol a teljes nyomaték rendelkezésre állna,ettől független ha odalépek neki nem félek hogy beragadok egy autó mellé mer nem bir gyorsulni .

Az pedig ha itt ids megnézed amit a 2.0 d ieselesek irnak aki panaszkodik többnyire adagoló miatt .

Szerintem abba még senki sem halt bele, ha volt erőtartalék az autóban. Hidd el, az a 82 LE 168 Nm-rel elég nagypapás az erősebb 2.0 DTI-hez képest, nem is véletlen, hogy azokat a motorokat már nem erőltették tovább. Ülj be egy 2.0 DTI-be, vezesd és rá fogsz jönni hogy kényelmesebb, és biztonságosabb. Természetesen az ember ilyenkor bízza el magát, ha nem ismeri az autóját, viszont az sem jó, ha esetleg nyomni kell és nem fog menni.

Dízelből csak a kétliterest venném. A benzineshez képest nem sokkal drágább és kb. 10 ezer km után már megvan egy komplett garanciás adagolófelújítás (ha az üzemanyag költséget nézzük), ami nem 10 ezret fog menni, hanem legalább 200-at, ha jó helyre viszed. Természetesen ki kell fogni a jót, de az itt panaszkodók közül szerinted mennyi első tulajdonosa az autónak? Így a futásteljesítmény, a szervizelés már kétséges.

A 200 Nm meg ma már nem a versenyzéshez kell, hanem a mindennapi közlekedéshez. Már a kisebb 1.4, 1.6 dízelek is nagyon mennek, ha fel kell venni a ritmust, nem biztos, hogy egy 1.7 DT-vel menni fog.

Az utcai versenykategória 5-600 Nm-től kezdődik, meg 3-400 LE-től. Az, hogy egy kétezres dízel 250-400 Nm-es nyomatékkal rendelkezik, ma már természetes, nem pedig boszorkányság.

Link to comment
Megosztás:

1.7 diesel

Sajnos ebből nincsen kombi változat. Hogy miért, az érthetetlen, mert még 75 LE-s 1.6 8V motorral is volt. A motor amúgy nagyon strapabíró, a hengerfej tömítés szokott átégni. Viszont ennek javítása nem drága.

2.0 diesel:

Ilyet biztosan nem vennék, vagy csak akkor, ha az árából elengedik egy esetleges adagoló felújítás költségét (kb 200 e Ft). A népítéleten, de itt a fórumon is kb minden második 2.0 dti tulajt beszívatta már az adagoló. Rángat, ingadozik a motor járása, checklámpázik, letilt, vagy csak egyszerűen megáll. Egy időzített bomba. És sajnos a fiatalabbak sem jobbak, az Y20DTH-knál van olyan, aminek az adagolója nem is javítható egyáltalán.

1.8-as benzines motorok:

A Z18XE blokk nem egyezik meg az X18XE-vel, kisblokkos, utóbbi a régi nagyblokkos. Ja és annyit még, hogy a Z18XE jóval érzékenyebb, szarabb motor, mint az X18XE. Igaz hogy a Z-s 125 LE, az X csak 115, de teljesítményben nincs észrevehető különbség. Sőt, a Z-s motorból van 140 LE-s is, (Zafirában), az is egy kalap szar. (Cégnél az összes ilyen zafirának a csomagtartójában benne van az olaj utántöltögetésre.) Legnagyobb hibája pl a motoron vagy a motor közelében lévő motorvezérlő elektronika. Ez hajlamos elbaszódni. Szóval én mindenképpen ragaszkodnék az X18XE-hez.

B1 / B2 kasztni:

Igaz, hogy a B2-es szebb elegánsabb minden szempontból, de én ehhez sem ragaszkodnék :) Nemtudom, hogy a B1-nek milyen hibáit sikerült eltüntetni, csak mert a fórumokon amiket olvasok, több B2-es meghibásodás van, mint B1-es :) És az a kasztni galvanizálás sem sikerült valami jól, mert jónéhány B2-es jobban rohad, mint az én 16 éves B1-esem :)

Az X18XE1-et kihagytad. :-)

"És az a kasztni galvanizálás sem sikerült valami jól, mert jónéhány B2-es jobban rohad, mint az én 16 éves B1-esem :)"

Persze, ha egy tk-s, sufnis felújított, szabadég alatt tartott B2-t összehasonlítasz egy sérülésmentes B1-gyel, amit nagypapa esőben nem vett elő, csak vasárnaponként. :-) Egyik kollégám tudott ilyet venni első tulajtól, most van az autóban 80 ezer km. :-) Bár rozsdapöttyök már azon is voltak.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez így rohadtul nem igaz! Kis köbcentis motor akkor fogyaszt kevesebbet ,mint a nagy, ha sokat városozol. Pl ahol az 1,6 elmegy 8-ból, ott a 2.0 megeszi a 9-et, a 2.5 V6 meg 10 liter felett. Autópályán viszont fordul a helyzet, a 2.0 meg a 2,5 nem ordít 4000-4500-as fordulaton, hanem 3000-3500 körül lazán viszi a 140-150-et, kedvező fogyasztással. Az 1,6 városba, vagy közútra való, a 2.0 pedig ha sokat pályázol.

Ez így igaz.

Illetve autópályán is meg lehet állni az 1.6-ossal 8 literből, csak akkor nem szabad 120-nál gyorsabban menni. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy helyén való-e a kérdésem, vagy inkább az elektromos résznél kellene érdeklődnöm!?

Van egy 1,8-as vectrám, 97-es évjárattal. Miért nem egyezik, sőt még csak nem is közelít a tényleges és a számítógép által mért fogyasztási adat?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nos hát nagyon köszönöm az infókat, megint tanultam, és próbálom fejben tartani az infókat!

Abban viszont elakadtam hogy akkor az 1.7dieselböl tuti nincs kombiba? mert írtátok hogy van más meg azt írta hogy nincs...

De ahogy elnézem a Benyás 1.8 as lenne a legtutibb...

Az "XE" az miben nyilvánul meg?(mit jelent)

Azt még mondjátok meg hogy melyik dieselesben van turbó?

Köszi, Köszi, Köszi!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nos hát nagyon köszönöm az infókat, megint tanultam, és próbálom fejben tartani az infókat!

Abban viszont elakadtam hogy akkor az 1.7dieselböl tuti nincs kombiba? mert írtátok hogy van más meg azt írta hogy nincs...

De ahogy elnézem a Benyás 1.8 as lenne a legtutibb...

Az "XE" az miben nyilvánul meg?(mit jelent)

Azt még mondjátok meg hogy melyik dieselesben van turbó?

Köszi, Köszi, Köszi!!!!!

Szerintem nincs 1.7 DT Caravan. A mobile.de sem hozott ilyet, pedig, ha van, akkor ott előfordul.

A motorkód így néz ki (X18XE): X: EURO II. besorolás, 18: a hengerűrtartalom, X: kompresszió 10 -11.5, E:hengerenkénti befecskendezés A Z jelzésű már elméletileg EURO IV-et tud ennyi a különbség.

Vagy van még az X18XE1, ami igazából csak a hengerűrtartalom szempontjából tér el az elődjétől. Ezek viszont már csak a B2-ben vannak, de ugyanúgy 115 LE.

A dízelből mindegyik turbós.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs 1.7 DT Caravan. A mobile.de sem hozott ilyet, pedig, ha van, akkor ott előfordul.

A motorkód így néz ki (X18XE): X: EURO II. besorolás, 18: a hengerűrtartalom, X: kompresszió 10 -11.5, E:hengerenkénti befecskendezés A Z jelzésű már elméletileg EURO IV-et tud ennyi a különbség.

Vagy van még az X18XE1, ami igazából csak a hengerűrtartalom szempontjából tér el az elődjétől. Ezek viszont már csak a B2-ben vannak, de ugyanúgy 115 LE.

A dízelből mindegyik turbós.

És ezekkel a túrbókkal nem szokott gebasz lenni?

Link to comment
Megosztás:

Hamarabb döglik meg az adagoló, minthogy a turbónak bármi baja legyen. Ha rendes olajat kap és normálisan van használva, akkor semmi baja nincs. És ez mindegyik autóra igaz. Bármilyen autón ki lehet nyírni a turbót, ha nincs lecserélve az olaj a meghatározott időnként, vagy úgy van hajtva, ahogy nem kellene.

Ha caravan-ban gondolkozol, akkor tényleg kell legalább 1.8-as motor. Az 1.6 a sedán kasztnihoz elég, de a nagyobbhoz már kevés lehet, ha meg van pakolva.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs 1.7 DT Caravan.

De van, csak nagyon ritka.

Egyedül a legkisebb 1.6 8szelepes benzinmotort (X16SZR) nem szerelték Caravanba, az összes többit igen.

Hogy nem találni a neten belőle eladót annak az a magyarázata, hogy külföldön nem voltak akkora különbségek az adóteherben ami a nagyobb motoros autókat terheli, így aztán senki nem vette a kisebbik motort, mert minek? A fenntartása ugyanannyiba kerül (azt a minimális többletfogyasztást simán ki tudják fizetni arrafelé), viszont sokkal jobban megy és jobban is fel van szerelve. És mivel újonnan vették, még a típushibák sem játszottak....

Amúgy ez a dolog felfogásbeli kérdés, csak a magyaroknak ilyen a hozzáállásuk hogy inkább a kisebbik motort veszik csak mert az másfél decivel kevesebbet fogyaszt... Németországban például nem is volt 1.2-es Astra, de a magyar piacra kellett, mert az 1.4 sokat eszik... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.