Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ki mit ajánl.

Bátyám le szeretné cserélni az A vectráját egy B-re, kombi, vagy ötajtós jöhet szóba, vonóhoroggal és benzines motorral.

1.6 kilőve, az kicsi ebbe a kaszniba, 1.8tól fölfele gondolkozunk, de szerintem inkább 2.0 mert sokat futózna is. (ill. itt meg is kérdezném, hogy mekkora a legnagyobb fékezett utánfutó amit húzhat egy 2.0 b veci?)

Az volna a fő kérdésem, hogy melyik motort ajánlanátok, melyiknek mik a jellegzetes hibái, melyikkel van a legkevesebb baj? Sajnos az ecotec motorokban már nem igen vagyok otthon. De lévén bátyám nem egy nagy műszaki talentum, én meg már nem vagyok ott hogy folyamatosan figyeljek az autóra, olyat szeretnénk keresni ami jobban tűri a ridegtartást, és nem kell félévente beleborítani egy nagy rakás pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Kasztni és motortípustól függően 1100 és 1500 kg között húzhat ráfutófékkel. A nagy motoros kombik húzhatják a legnagyobbat értelem szerűen, hisz azoknak az önsúlya, illetve megengedett legnagyobb össztömege a legnagyobb.

Egyik benzinessel sincs alapvetően sok baj, de sok múlik az előző tulajdonoson. Ha hasonló ridegtartásból vesztek autót, mint amiben ti gondolkodtok, abból származhat sok-sok szívás az autóval.

Amúgy nemtudom, pontosan mit értesz ridegtartáson, de ezek 13-18 éves autók, ezért a kötelező karbantartásokon felül mindig kell számítani kisebb vagy nagyobb hibákra, amiket javítani kell. Ilyen korú autót csak az vegyen, akinek van hozzá némi érzéke, ideje és kedve, hogy a hibákat javítgassa. Különben végeláthatatlan szívás az, ami várni fog rá.

Nem egy vectra tulaj van itt a fórumon, akinek az előző tulajok trehánysága miatt több évnyi munka után sikerült eljutnia oda, hogy most már egy szép és megbízható autója van.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiába mondom neki, hogy inkább rakjuk rendbe az A-t, mert az még az ő leszarom/hozzánemértő hozzáállását is tudja tolerálni a 8v-s motorral. (volt hogy jön "kanyarban felvillan az olajnyomásjelző" aztán 2 liter olajat kellett rátöltsek)

Ugye minél egyszerűbb a technika, annál kevésbé hajlamos elromlani. Például az ecotececből nagyon kevés ami nem eszi az olajat, na most egy ilyen motor olyan embernek akinek akkor jut eszébe foglalkozni az autóval, mikor tankolni kell, és műszakira vinni... hááát....

Én is az a bütykölős fajta vagyok, rendben is van az autó, a három közül az enyém az, amelyikkel bármikor bármilyen távra el mernék indulni. (és megy is sokat)

Szóval ilyen használatra gondolok rideg tartás alatt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ettől még egy üzenetet simán megérdemelt volna. Csak segíteni akartam.

Ha mindenkinek üzengetnék, akinek töröltem, áthelyeztem, vagy szerkesztettem a hozzászólását, elmenne vele a "fél napom". Alapvetően a felhasználóknak illene ismerni a fórum szabályzatát, és annak figyelembe vételével kéne posztolniuk. Sajnos ez nem mindig van így. Ezért ne lepődjön meg senki, ha "eltűnik, áthelyeződik, szerkesztődik" egy-egy hozzászólása. A moderációs topicban azonban talál indoklást.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok.

Ezen a táblán milyen adatok vannak? Anyós oldal, b oszlopon van.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

A 2040 kg az a megengedett legnagyobb össztömeg.

A 3240 kg a vontatással együtt megengedett legnagyobb össztömeg. Szóval ha rakatsz fel vonóhorgot, akkor maximum 1200 kg-os pótkocsit vontathatsz a kocsival.

A másik két tömeg az meg a maximális első és hátsó tengelyterhelés.

A W0L gondolom az alvázszám?

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ha már azonositásnál járunk. Hol vannak azonositó elemek az autón. (B1 es vekin)

Motor háztető alatt találtam 2őt is. Plussz motor kód. (Azt sehogy nem láttam.)

Adott az alváz szám ugye az "anyós űlés mellet kis műanyagot fel hajtva. Hol lehetnek még? Ha van is hol keressem?

Már párszor körbe forogtam az autót. De ugymond tűt a széna kazalban érzésem volt.

De lehet csak a fátol nem láttam az erdőt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ha már azonositásnál járunk. Hol vannak azonositó elemek az autón. (B1 es vekin)

Motor háztető alatt találtam 2őt is. Plussz motor kód. (Azt sehogy nem láttam.)

Adott az alváz szám ugye az "anyós űlés mellet kis műanyagot fel hajtva. Hol lehetnek még? Ha van is hol keressem?

Már párszor körbe forogtam az autót. De ugymond tűt a széna kazalban érzésem volt.

De lehet csak a fátol nem láttam az erdőt. :)

Miért szeretnéd megtudni? (amúgy én sem tudok többről)

Link to comment
Megosztás:

Csak ugy. Ugy gondolom jó tisztában lenni vele. :)

Mivel eredetvizsgánál kiderül, ha valami nem stimmel így csak akkor lehet gond, ha te nyúlsz hozzá. Mondjuk az jó kérdés, hogy ha olyan helyen javítasz ahol van, de nem tudsz róla akkor az bukó-e a vizsgán.

Én egyébként most benn voltam az eredetvizsgán, de túlságosan nem akartam szemlélődni, így csak annyit láttam nézni jobbról balról. Elég gyorsan körbeért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.
Érdekelne hogy állapíthatom meg mijen felszereltségű az autóm mivel az első ajtókon a gumicsíkban semmi sincs.... :S
X20XEV 16v 1997-es

Motortérben plakett adatok.: 4T8392 JF19 2LV L34 MG4
36V1913901 81L CU5
17
STIRNW LC

Az "L34" GM kód

A 36 alváz

A 81L Szín


Anyósülés ajtónál plakett: e1*95/54x0030x05
Alvázszám.
Súlyértékek.

Z 266 XXBG 0615

A "Z 266" szín..

Az " XXBG" GM kód a kárpité...

De ezekbőlmég mindíg nemtudom mijen felszereltségű a kocsim pontosan...

Hiába írja ezeket ki oldalt. : • Beauty1
• CD Sport1
• Sport1


Ha esetleg valaki tudna pontosítani... Megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy Belgiumból behozott 2001-es évjáratú Vectrát. Gyári navigáció van hozzá. Jelenleg a kocsi korával megegyező CD-vel :)

A CD-s lejátszó egy siemens ncdr 1100. Tud valaki infot, hogy honnan szerezhetnék hozzá navigációs cd-t? Lehet egyáltalán frisset venni hozzá? Vagy más fajta navigáció használható.

Bármilyen információt szívesen fogadok :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.