Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Nekem ami még kellene az az elektromos napfénytető és az első ülések fűtése amihez a kapcsoló már bent van csak ülés kell. A tető ellenben nehéz ügy.....

Valaki le tudná fotózni felülről és belülről is a napfénytetőt úgy, hogy minél több minden rajta legyen a képen? Az elektromos változata érdekelne főleg! + Ha találok valahol egy tetőt és kivágatom egy autóból akkor mi kell hozzá alkatrész? Mert a tetőnél van asszem 2-3 sok lábas aljzat gazdátlanul + gondolom a tetőkárpit sem jó a napfénytetőshöz...

Csak gyári bontottal érdemes kezdeni, vagy olyan géppel amiben gyárilag benne van.Utólag én már nem szabatnám szét a gépem.A fórumon töltött jó néhány év alatt elég sok emberke szívta meg ezt, hogy utólag rakta vagy rakatta bele.Az ő történetükből tanulva én nem tenném.

Az ülésfűtés már más kérdés.Igaz egy Sharanban volt alkalmam kipróbálni ,de hasznos dolognak tartom. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak gyári bontottal érdemes kezdeni, vagy olyan géppel amiben gyárilag benne van.Utólag én már nem szabatnám szét a gépem.A fórumon töltött jó néhány év alatt elég sok emberke szívta meg ezt, hogy utólag rakta vagy rakatta bele.Az ő történetükből tanulva én nem tenném.

Az ülésfűtés már más kérdés.Igaz egy Sharanban volt alkalmam kipróbálni ,de hasznos dolognak tartom. :rolleyes:

Hát én sem. De kifejezetten örülök neki, hogy nincs benne az enyémben.

Igazából én nem is tudom, hogy milyen felszereltségű, valahol a GL és a GL plus között lehet.

Ez a GL felszereltsége: [ABS] Blokkolásgátló; bel.áll.külső vp. tükrök [2 db]; fejtámlák [2 db]; hátsó ülés, osztható; indításblokkolás; katalizátor; központizár; külső hőmérsékletmérő; légzsák [1 db]; mech. seb.váltó, 5-fokozatú; rádió-magnó; szervokormánymű

Ezen kívül volt benne fordulatszámmérő és két légzsák. És most már 4 elektromos ablakemelővel is gazdagabb ;)

El tudnám viselni, ha CDX lenne :D

Érdekes módon a 2.0 DI-nél már GL-től volt klíma, 1.7nél csak a CDX-nél, igaz digitális.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó dolog,bár az a baj vele,hogy hamar elromlik,és darabokra kell szedni hozzá az ülést,hogy megcsináld ha tudod.

Csak gyári bontottal érdemes kezdeni, vagy olyan géppel amiben gyárilag benne van.Utólag én már nem szabatnám szét a gépem.A fórumon töltött jó néhány év alatt elég sok emberke szívta meg ezt, hogy utólag rakta vagy rakatta bele.Az ő történetükből tanulva én nem tenném.

Az ülésfűtés már más kérdés.Igaz egy Sharanban volt alkalmam kipróbálni ,de hasznos dolognak tartom. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak gyári bontottal érdemes kezdeni, vagy olyan géppel amiben gyárilag benne van.Utólag én már nem szabatnám szét a gépem.A fórumon töltött jó néhány év alatt elég sok emberke szívta meg ezt, hogy utólag rakta vagy rakatta bele.Az ő történetükből tanulva én nem tenném.

Az ülésfűtés már más kérdés.Igaz egy Sharanban volt alkalmam kipróbálni ,de hasznos dolognak tartom. :rolleyes:

Csak úgy csinálnám, hogy egy vectrából kiszedni sajátkezűleg úgy ahogy a legjobb lenne és azt berakni az enyémbe de ez nem mostanában lesz úgysem...

Ülésfűtés: a gombokat már megvettem, ülést akkoriban nem találtam most meg pénz nincs rá de majd meg lesz az is ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ami még kellene az az elektromos napfénytető és az első ülések fűtése amihez a kapcsoló már bent van csak ülés kell. A tető ellenben nehéz ügy.....

Valaki le tudná fotózni felülről és belülről is a napfénytetőt úgy, hogy minél több minden rajta legyen a képen? Az elektromos változata érdekelne főleg! + Ha találok valahol egy tetőt és kivágatom egy autóból akkor mi kell hozzá alkatrész? Mert a tetőnél van asszem 2-3 sok lábas aljzat gazdátlanul + gondolom a tetőkárpit sem jó a napfénytetőshöz...

Hali! Nekem elektromos napfénytető van a gépen. Ha gondolod lefotózom bárhogyan, de szerintem azzal így nem sokra mennél. Viszont úgy is csinálhatnánk, hogy amikor aktuális lesz, összefutunk és lemásolsz mindent amit csak lehet. Azért vedd figyelembe az előző véleményeket is, tetőt vagdosni utólag... ?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fűthető külső tükrök hiányoznak még, valamint az ülésfűtés, ja és a tempomat. Napfénytető is jó lenne, de az a kisebb hiány, nem is lesz tuti.

Tényleg, nincs valakinek egy fölös dupla vakdugója a középkonzolra? (felraktam a Keresek topicba is; természetesen nem ingyen)

Link to comment
Megosztás:

Nekem magyar forg.ba helyezés a verdám.A km.ből pedig kb 80e. hibádzik, elnézve az autó általános állapotát.Annak viszont nagyon örülök, hogy látszólag nem kettőből van össze rakva.A jobb hátulja viszont tuti puffos volt v.mikor fiatalabb korában, de szépen megcsinálták.

Amúgy ha v.ki tudna hozzá vonószemet, azt nagyon megköszönném. :rolleyes: Természetesen nem ingyen kérem.

Nekem is magyar forgalombahelyezésű, Szombathelyen a Delphi-nél volt céges autó. Sajnos nem közvelten onnan sikerült megvenni, hanem egy második tulajtól.

Az enyémnek sajna a jobb eleje volt törve.

Vonószem alatt a betekerős vasat érted? Abból nekem asszem kettő van. Este megnézem, aztán jelzem ha tényleg, mert akkor vihető.

Link to comment
Megosztás:

...

Vonószem alatt a betekerős vasat érted? Abból nekem asszem kettő van. Este megnézem, aztán jelzem ha tényleg, mert akkor vihető.

Szerintem is arra gondolt, de ha mégsem akkor egy olyan lehet hogy engem is érdekelne, kb mennyiért lehet szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Ma elvittem a kocsit a Kipufogódoktorhoz (Székesfehérvár), kicseréltettem a flexibilis csövet a kipufogórendszerben. Kicsit sokalltam a 16ezret érte (anyag+munkadíj), de most már legalább jó.

Anno itt valaki írta hogy leszedte a hővédő lemezt hátulról. Mivel nekem nem sok minden tartja, és lehet hogy az zörög, megkérdeztem a szakikat mennyire gáz ha az nincs ott. Azt mondták hogy nem baj ha leszedem, csak ha kilukad a hátsódob teteje, akkor időben észre kell vegyem. Úgyhogy szerintem leszedem a francba ha legközelebb fel tudom emeltetni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen nincs bent alapból? Még nem néztem meg mi van a vonószemtakaró műanyag mögött, de ha nincs betekerve nekem oda, akkor nekem sincs olyanom. :D

Ha be lenne tekerve akkor csak észrevennéd, hogy kilóg az elején, nem? :rolleyes: A fedőlap alá meg betekerni nem lehet ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha be lenne tekerve akkor csak észrevennéd, hogy kilóg az elején, nem? :rolleyes: A fedőlap alá meg betekerni nem lehet ;)

Azt hittem az teljesen eltakarja, de mint írtam, még nem szedtem ki, fogalmam sem volt hogyan van itt megoldva. Akkor nekem is kell egy, nincs még valakinek egy fölös? :D

Link to comment
Megosztás:

Ma elvittem a kocsit a Kipufogódoktorhoz (Székesfehérvár), kicseréltettem a flexibilis csövet a kipufogórendszerben. Kicsit sokalltam a 16ezret érte (anyag+munkadíj), de most már legalább jó.

Anno itt valaki írta hogy leszedte a hővédő lemezt hátulról. Mivel nekem nem sok minden tartja, és lehet hogy az zörög, megkérdeztem a szakikat mennyire gáz ha az nincs ott. Azt mondták hogy nem baj ha leszedem, csak ha kilukad a hátsódob teteje, akkor időben észre kell vegyem. Úgyhogy szerintem leszedem a francba ha legközelebb fel tudom emeltetni.

Nem kell azt fölemelni ahhoz, hogy leszedd. A hátsó lököstől nem messze már el lehet érni, és egy jól irányzott mozdulattal le kell tépni.

Mondjuk azért előtte óvatosan mozgasd meg, mert ha nem lifeg, akkor lehet hogy nem az zörög, vagy csak egy csavar engedett el, akkor meg kár lenne egyből letépni.

Nekem már csak egy csavar tartotta, és az is megint körbe volt repedve a 4 centis alátét körül, szóval nem volt túl nehéz lekapni.

Link to comment
Megosztás:

Azt hittem az teljesen eltakarja, de mint írtam, még nem szedtem ki, fogalmam sem volt hogyan van itt megoldva. Akkor nekem is kell egy, nincs még valakinek egy fölös? :rolleyes:

Sorry, de csak egy volt fölösben. Egyébként javaslom megnézni az árveréses oldalakat, 2500Ft körül mozognak az ilyen vonószemek.

Link to comment
Megosztás:

Hűtőt lehet valahogy házilag "foltozni"? Ha igen mivel?

Ha nem, akkor mennyibe kerülne egy másik hűtő kb?

(Esetleg valakinél jó állapotú, feleslegben, jutányos áron? :rolleyes:)

Én nem javasolom a tömítőket, mert esetleg msáhol is tömíthet, olyan helyen is, ahol nem kéne.

Vannak javítók, akik esetleg tudnak vele kezdeni valamit.

Link to comment
Megosztás:

Én nem javasolom a tömítőket, mert esetleg msáhol is tömíthet, olyan helyen is, ahol nem kéne.

Vannak javítók, akik esetleg tudnak vele kezdeni valamit.

Nekem is folyt.El volt törve a felső cső nyakánál.Egy bontottal megoldottam, miután az UGY. szivárgott.Vissza vittem, és vettem helyette egy gyári bontottat amit beépítés előtt alaposan kimostam.

Utána az is szivárgott egy picit, nah mondom facca.De nem volt olyan mértékű a fogyás, hogy úgymond zavaró lett volna, vagy drasztikus hűtőközeg fogyást eredményezett volna.Aztán meggyógyult, és jó régenóta nem folyik.

Szóval keress gyári bontottat, kb. 10e.ft magassága lesz.A gyári új, v.hol 35-40e.ft környékén van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is folyt.El volt törve a felső cső nyakánál.Egy bontottal megoldottam, miután az UGY. szivárgott.Vissza vittem, és vettem helyette egy gyári bontottat amit beépítés előtt alaposan kimostam.

Utána az is szivárgott egy picit, nah mondom facca.De nem volt olyan mértékű a fogyás, hogy úgymond zavaró lett volna, vagy drasztikus hűtőközeg fogyást eredményezett volna.Aztán meggyógyult, és jó régenóta nem folyik.

Szóval keress gyári bontottat, kb. 10e.ft magassága lesz.A gyári új, v.hol 35-40e.ft környékén van.

Tegnap egy 60km-es út után újra kellett töltenem, mert a minimum alatt volt...

Javítva már 1x volt, most is ott ereszt (nekem is ott fent).

Békés megyében (legjobb lenne Békéscsaba - Orosháza környékén) nem tudtok egy gyári bontottat jó áron? Vagy ahol érdemes megérdeklődni.

Ha valaki tud szóljon légyszives. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.