Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Öööö... Jó akkor nekem ez most kínai :icon1:

Találtam egy ilyen készüléket http://bolthely.hu/o...OKOLL_INTERFESZ és androidos mobilal szeretném használni.

Google a barátom volt de nem lettem okosabb :icon1:

Nagyon jó a fórum sok infót megtudtam eddig!Köszönöm.

Ezt az elm327-et sokan köpködik sokan pedig "istenlik" nem próbáltam, de néhány év opel központú érdeklődés után mondom, hogy élő adat olvasásra jó lehet. van kinek sikerül van kinek nem.

Az Op-com nevéből gondolhatod, hogy ez a "gyári" interfész, a tech 2 is ad néhány érdekes adatot, nyílván ezek csak kábellel kommunikálnak ha jól tudom.

Milyan motor van az autódban?

pl egy X16SZR-ből még az Op-com sem tud sok-mindent kiolvasni mert annak a computere nem dolgozik sok adattal, de bármelyik ...XE motor már 4x 5x több adatot mutat

Link to comment
Megosztás:

Egyik kolegámnak is ilyen van. Tervezek szerezni én is egyet, a program már a telómon is fent van. Viszont ő is kb. fele ennyiért vette, a magyar licitálós oldalon. Mielőtt megveszem kipróbáljuk az enyémen az övét, hogy mit tud, mert azt hallottam, hogy ha még kommunikál is vele, nem minden adatot képes olvasni és törölni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek érdemes a belső tetőkárpittal bíbelődni :confused: , mert az enyém néhol lóg és így nem szép :icon9: , vagy hagyjam a csudába és vegyek egy bontottat?

Ha nekiállsz, kb. 5ezerből megvan a következő 10 évre. A bontott sem lehet sokkal több. Aztán meg ott van, hogy lehet 1-2 év után az is megereszkedik. Meg hibátlan, tiszta, szép állapotút szerintem talán nehezebb találni.

Én megcsinálnám, F Astra topicban volt róla szó néhányszor, a menetét is leírták, csak 1 fél napot kell rászánni. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha nekiállsz, kb. 5ezerből megvan a következő 10 évre. A bontott sem lehet sokkal több. Aztán meg ott van, hogy lehet 1-2 év után az is megereszkedik. Meg hibátlan, tiszta, szép állapotút szerintem talán nehezebb találni.

Én megcsinálnám, F Astra topicban volt róla szó néhányszor, a menetét is leírták, csak 1 fél napot kell rászánni. :)

Huh. Megnéztem a képeket és a számra ütöttem a kérdésemért egyből :D, ezt meg kell nekem is csinálnom! Tökre igazad van, hiába szép a kárpit amit találtam, egy-két év és olyan lesz, mint a mostani. Veszek anyagot és meg fogom csinálni magamnak :D.

Link to comment
Megosztás:

Huh. Megnéztem a képeket és a számra ütöttem a kérdésemért egyből :D, ezt meg kell nekem is csinálnom! Tökre igazad van, hiába szép a kárpit amit találtam, egy-két év és olyan lesz, mint a mostani. Veszek anyagot és meg fogom csinálni magamnak :D.

Na, ez engem is érdekelne :) Merrefelé találom az F Astra topicban?

Bal oldalon a fejem felett egy kis helyen elvált a kárpit a szivacstól, és nem túl szép. De az a szerencse, hogy nem annyira feltűnő.

Hogy őszinte legyek, nem merek hozzányúlni, mert félek, hogy csak szarabb lesz. :)

Egy másik fórumban ezeket találtam a témával kapcsoaltban:

http://forum.index.h...ext=0&t=9091442

http://forum.index.h...ext=0&t=9091442

A 4 ajtós sedanból egyáltalán hogy lehet kiemelni ezt a szart? :)

Link to comment
Megosztás:

Na, ez engem is érdekelne :) Merrefelé találom az F Astra topicban?

Bal oldalon a fejem felett egy kis helyen elvált a kárpit a szivacstól, és nem túl szép. De az a szerencse, hogy nem annyira feltűnő.

Hogy őszinte legyek, nem merek hozzányúlni, mert félek, hogy csak szarabb lesz. :)

Egy másik fórumban ezeket találtam a témával kapcsoaltban:

http://forum.index.h...ext=0&t=9091442

http://forum.index.h...ext=0&t=9091442

A 4 ajtós sedanból egyáltalán hogy lehet kiemelni ezt a szart? :)

Én ezt találtam :D ITT Azért kell némi legózás mire kijön annyi szent :confused: gondolom, nekem ezzel nem lesz gond mert ferdehátú a paci :icon1: Szerintem azért valamennyire csak rugalmas ahhoz, hogy ki lehessen játszani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Sajnos nem leszek Vectra tulajdonos de gondoltam megosztom veletek hátha tudtok megoldást a problémára ugyanis a jármű egy jó barátom tulajdona.

Következőt csinálja:

-hidegen szépen teszi a dolgát a szivató és amíg nem megyek vele nincs is baj.De amint elindulok vele és bemelegszik a motor rendesen az alapjárat megbolondul 1000-2000 ford körül ugrándozik mintha túráztatnám vagy beáll fix 1500 ford-ra és abból nem enged.Ezt még megspékeli azzal hogy néha gondol egyet és leesik a fordulat 500 köré utána pedig kigyullad a sárga hibajelző lámpa amit eddig azzal orvosoltam hogy egy kicsit ráléptem a gázpedálra és minden visszatért az eredeti felállásba.

Olaj rendben levegőszűrő rendben.

-plusz az apróbb hibák (kp zár csak kulccsal mükszik,gázpedál bovden csere és ami talán a legrosszabb kuplung is kezd haldoklani)

Ami hozzátartozik a történethez hogy sajnos egy kontár munka áldozata lett (szerelő szerint) ugyanis belefabrikáltak egy gáz szettet is ami számomra aki még életében nem látott ilyet eléggé szétbarmolták a motornál a dolgokat. Romano a márka ha jól emlékszem.

A teljesség kedvéért ez egy 1997-es Vectra B Caravan -X20XEV-

Sajnos mivel van gyerkőc és nem értek hozzá plusz pénzem sincs hogy megcsináltassam úgy döntöttem nem kockáztatok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most rakjuk be haverommal az új hangszórókat az ajtókba. Előre simán és tökéletesen bement a 16 centis hangszóró. A hátsóval 13 centissel pedig igen csak gondban vagyok, mert a beépítő keret igencsak nem fekszik sehogy. Ez az: http://www.shopmania.hu/autoskeszletek/p-opel-astra-g-omega-b-vectra-b-hangszoro-kiemelo-gyuru-572128-c-3498043

Egyszerűen nem tudjuk a kárpitot visszatenni a helyére, még a gyári hangszóró lyukra sem esik bele....Tudtok segíteni? :) Vagy van másféle beépítő keret is?

Link to comment
Megosztás:

De az a baj, hogy sehol nem találok B Vectrához más keretet! Neten is végig néztem, mindenhol ezt a keretet dobta ki és végig kérdeztem pár hifist is és mind azt mondta, hogy "elvileg" csak ez van hozzá....Most akkor adjak a beépítőkeretnek valami vágó eszközzel szimmetrikus formát? :)

Link to comment
Megosztás:

De az a baj, hogy sehol nem találok B Vectrához más keretet! Neten is végig néztem, mindenhol ezt a keretet dobta ki és végig kérdeztem pár hifist is és mind azt mondta, hogy "elvileg" csak ez van hozzá....Most akkor adjak a beépítőkeretnek valami vágó eszközzel szimmetrikus formát? :)

Próbáld meg....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.