Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

hát én pl nem vagyok lusta kattintani a viasza pillantón 1-et ha épp elvakítanak.. :rolleyes:

Való igaz hogy parasztvakítós extra, de akkoris jó (ebből a szempontból ilyen az elektromos tükör, a villanyablak, meg a központi zár is. A hagyományos is éppolyan jól működik ezekből, csak kicsit kevesebb lustaság kell :D ). Én is tervezem majd egyszer berakni egy ilyet a Coupéba, csak ne lenne ilyen drága ez az elektrokróm tükör. (A Vaterán most van BMW-é, valami 11e-ért...)

Link to comment
Megosztás:

Ezt így konkrétan nem tudom, de arra láttam már példát hogy valaki Calibrába szerelte be a BMW 5-ös (E90) belső tükrét, pontosan a fényre sötétedés funkció miatt. Mivel ott az egész elektronik a tükörben van, csak egy pozitív szál kell neki, a felfogatás megoldása volt a legnagyobb probléma.

Vagy Astra G-be a Passat napszemüvegtartós belsővilágítását...

Link to comment
Megosztás:

Én abból a C Corsáét akarom, gyárilag a vezetőoldalon a tetőn levő kapaszkodó helyére megy, semmit nem kell faragni hozzá és csak valami ~3500Ft szalonban.

Én pedig egy gyáriságos könyöklőt akarok, de előtte ki szeretném cserélni a:

-két első lengéscsillapítót

-megcsinálni a kéziféket, hogy ne fagyjon le

-kicserélni a két első lámpát gyárira, amin lehet normálisan magasságot állítani

-Megcsinálni a csomagtartó beázását, mert v.mi gagyi helyen szivárog be a víz

-Lecserélni a fékolajat/váltóolajat/szervóolajat

-........hirtelen ennyi jutott eszembe. :rolleyes:

Ami viszont jó, hogy a CAR300-m némi tuningon esik át, így lehet majd hozzá csatlakoztatni MP3 lejátszót, és tudok nem csak rádiót, hanem normális zenét is hallgatni.S, nem kell attól félnem, hogy beverik az ablakot a HIFI miatt, mert szétszedhető lesz.Thx Udi! :D :P

Link to comment
Megosztás:

-Megcsinálni a csomagtartó beázását, mert v.mi gagyi helyen szivárog be a víz

Az nekem is. De még nem volt időm, hogy leszedjem a hátsó műanyag burkolatot, hogy megnézzem, hol. Kell neki egy kis Loctite 5910, aztán az majd elállítja. Csak találjam meg hol folyik be :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

-Megcsinálni a csomagtartó beázását, mert v.mi gagyi helyen szivárog be a víz

Ami viszont jó, hogy a CAR300-m némi tuningon esik át, így lehet majd hozzá csatlakoztatni MP3 lejátszót, és tudok nem csak rádiót, hanem normális zenét is hallgatni.S, nem kell attól félnem, hogy beverik az ablakot a HIFI miatt, mert szétszedhető lesz.Thx Udi! :P :lol:

Hmmm! Azt hittem a csomagtartó beázás csak nekem van! :D

Akkor ismét egy tipushiba a listán? :rolleyes: LoL Az nekem is beázik és nem találom hogy hol! Ha megtaláljátok szóljatok már légyszi!

A magnót nehéz volt megcsinálni? Jól szól rajta? Mit csatlakoztatsz hozzá? Nekem CDR 500 van és jó lenne Pendrivot csatlakoztatni hozzá! :D

Link to comment
Megosztás:

Hmmm! Azt hittem a csomagtartó beázás csak nekem van! :lol:

Akkor ismét egy tipushiba a listán? :rolleyes: LoL Az nekem is beázik és nem találom hogy hol! Ha megtaláljátok szóljatok már légyszi!

A magnót nehéz volt megcsinálni? Jól szól rajta? Mit csatlakoztatsz hozzá? Nekem CDR 500 van és jó lenne Pendrivot csatlakoztatni hozzá! :D

Az enyém is beázik, de én tudom hol, csak csinálni kellene vele valamit. Viszont gondolom nálatok nem ez a beázás helye - van egy utólagos antenna berakva, aztán letörve, és ereszti át magán a vizet... :P

Link to comment
Megosztás:

Hmmm! Azt hittem a csomagtartó beázás csak nekem van! :P

Akkor ismét egy tipushiba a listán? :rolleyes: LoL Az nekem is beázik és nem találom hogy hol! Ha megtaláljátok szóljatok már légyszi!

A magnót nehéz volt megcsinálni? Jól szól rajta? Mit csatlakoztatsz hozzá? Nekem CDR 500 van és jó lenne Pendrivot csatlakoztatni hozzá! :D

Nálam a csomagtartó hátsó falán alul a padlólemez és a hátfal találkozásánál tapasztalok vizet mindig. Egyelőre nem tudtam megnézni, hogy hol, mert egy műanyag burkolat van ott.

Először egy kiadósabb mosás után vettem észre, amikor magasnyomású mosóval leverettem az autó seggét alulról is. De nem biztos, hogy ettől van, mert később is tapasztaltam a beázást.

Most pl ki is vettem a csomagtér alján lévő kárpitozott farostlemezt, hogy ne ázzon szét.

Link to comment
Megosztás:

A magnót nehéz volt megcsinálni? Jól szól rajta? Mit csatlakoztatsz hozzá? Nekem CDR 500 van és jó lenne Pendrivot csatlakoztatni hozzá! :rolleyes:

Korábban nekem is CDR lehetett benne, csak az idi.óta nepper kiszedte belőle.Így buktam a multikormányt is sajnos.

Először fejegységet kerestem, aztán Udi cartárs hívta fel egy ilyen upgrade-re a figyelmem.Szóval a magnó végfoka elé heftelik be az MP3 lejátszó csatiját, így hallgatható rajta rádió is.Egy jackdugó aljzat lesz kiépítve a magnó elejébe. :D

Nálam a csomagtartó hátsó falán alul a padlólemez és a hátfal találkozásánál tapasztalok vizet mindig. Egyelőre nem tudtam megnézni, hogy hol, mert egy műanyag burkolat van ott.

Először egy kiadósabb mosás után vettem észre, amikor magasnyomású mosóval leverettem az autó seggét alulról is. De nem biztos, hogy ettől van, mert később is tapasztaltam a beázást.

Most pl ki is vettem a csomagtér alján lévő kárpitozott farostlemezt, hogy ne ázzon szét.

Nekem a menetirány szerinti bal oldalon, v.honnan felülről ázik a kincsem.Nagyobb esőnél elég durván.A csomagtérkárpit pedig anyuéknál pihen a pincében.Ott legalább szárazon van.

Amint az idő engedi, szakértés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Pont van egy felesleges CAR400-om ha szeretnél megint működő multikormányt, csak arra megint meg kéne hebrákolni a vonalbemenetet.

Nagyon köszönöm, de hozzá szoktam már, hogy olykor le kell nyúlnom a középkonzolhoz, picit tekergetni! :D No meg ugye az MP3 opció!! :P

Tényleg köszi! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a menetirány szerinti bal oldalon, v.honnan felülről ázik a kincsem.Nagyobb esőnél elég durván.A csomagtérkárpit pedig anyuéknál pihen a pincében.Ott legalább szárazon van.

Amint az idő engedi, szakértés lesz.

A pótkeréktartó két szélének vonalában kétoldalt a legvizesebb a csomagtérborító kárpit.

Link to comment
Megosztás:

Na én is beállok a beázós Vekik közé! :rolleyes:

Én már megpróbáltam kideríteni,de egyszerüen nem jöttem rá,hogy hol ázik be.Mikor ilyen csendes eső van,nekem akkor lesz vizes hátul a direkt oda rendszeresített rongy.Leszedtem már bal hátul az oldalát,meg a müanyagot ami a kalaptartót fogja,és befeküdtem miközben slaggal locsoltak.Láttam,hogy csöpög a víz végig a kábelkötegen,de azt nem találtam meg,hogy honnan.Hátul a kis háromszögüvegnél biztos nem folyik.Én a gumi hengerre gondolok,ahol megy át a kábel az ajtóba.Azt kicserélni meg csak úgy lehet ha az összes kábelt visszabontom.

Link to comment
Megosztás:

Na én is beállok a beázós Vekik közé! :D

Én már megpróbáltam kideríteni,de egyszerüen nem jöttem rá,hogy hol ázik be.Mikor ilyen csendes eső van,nekem akkor lesz vizes hátul a direkt oda rendszeresített rongy.Leszedtem már bal hátul az oldalát,meg a müanyagot ami a kalaptartót fogja,és befeküdtem miközben slaggal locsoltak.Láttam,hogy csöpög a víz végig a kábelkötegen,de azt nem találtam meg,hogy honnan.Hátul a kis háromszögüvegnél biztos nem folyik.Én a gumi hengerre gondolok,ahol megy át a kábel az ajtóba.Azt kicserélni meg csak úgy lehet ha az összes kábelt visszabontom.

Akkor már én se maradok ki a "jóból". :rolleyes:

Amikor megvettem a drágaszágot akkor volt a csomagtér kárpit vizes, menetirány szerint bal oldalt. Kiszárítottam, káromkodtam hogy pont beázik, mint a Kadett, majd jó Pató Pál módjára elnapoltam az utánanézést. És csodák csodájára azóta száraz a kárpit. Pedig nagy esőkben is mentem, nagynyomásúval is mostam, de semmi, tök száraz a kárpit, holott direkt figyeltem.

Úgyhogy részemről végre egy valami, ami megoldódott magától.

Van még dögivel, például:

- Nyikorog a kormány, mellette kattog. (Kormánycsapágy?)

- Ablak nekem is szorult, visszafordult félútról, gumit bekapta. Szerencsére be lehetett állítani, kasztnis kollega fél nap alatt helyrehozta egyéb más cuccokkal együtt.

- Biztonsági öv nekem is iszonyat lassan kúszik a helyére

- Ülés nyikorog.

- Lambda szonda kezd behalni

- Szekunder légszivattyú elhalálozott

- Szelepfedél tömítés szivárog (örökös)

És még lehetne sorolni....

Link to comment
Megosztás:

Akkor már én se maradok ki a "jóból". :rolleyes:

Amikor megvettem a drágaszágot akkor volt a csomagtér kárpit vizes, menetirány szerint bal oldalt. Kiszárítottam, káromkodtam hogy pont beázik, mint a Kadett, majd jó Pató Pál módjára elnapoltam az utánanézést. És csodák csodájára azóta száraz a kárpit. Pedig nagy esőkben is mentem, nagynyomásúval is mostam, de semmi, tök száraz a kárpit, holott direkt figyeltem.

Úgyhogy részemről végre egy valami, ami megoldódott magától.

Van még dögivel, például:

- Nyikorog a kormány, mellette kattog. (Kormánycsapágy?)

- Ablak nekem is szorult, visszafordult félútról, gumit bekapta. Szerencsére be lehetett állítani, kasztnis kollega fél nap alatt helyrehozta egyéb más cuccokkal együtt.

- Biztonsági öv nekem is iszonyat lassan kúszik a helyére

- Ülés nyikorog.

- Lambda szonda kezd behalni

- Szekunder légszivattyú elhalálozott

- Szelepfedél tömítés szivárog (örökös)

És még lehetne sorolni....

Biztos, hogy az beázás volt? Lehet, hogy az előző tulajod beleborított valamit.

Az olajszivárgás megszüntetésére a szelepfedélnél új tömítést + Loctite 5910-et ajánlok. De lehetőleg javíts ki mindent, ami a szelepfedél alatt van és elromolhat, mert ezt a tömítőpasztát levakarni az elég nagy szívás lesz :D

Az ülés nálam is nyikorog picit, de nem zavaró. Valakinek van ötlete rá, hogy lehet megszüntetni?

Nameg a váltó kulissza, vagy mi a fene elég durván berezonál, hogyha 1100-1200-as fordulatnál gyorsítani kezdek. Valakinek van ötlete, hogy lehetne megszüntetni?

Motort érintő elektronikai bajok, illetve AGR gondjaim nincsenek, és nem is lesznek soha :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem már kétszer eltört az ülésem.Ott ahol emeli az emelő.Mióta tutin meghegesztettem,nem nyikorog.

Biztos, hogy az beázás volt? Lehet, hogy az előző tulajod beleborított valamit.

Az olajszivárgás megszüntetésére a szelepfedélnél új tömítést + Loctite 5910-et ajánlok. De lehetőleg javíts ki mindent, ami a szelepfedél alatt van és elromolhat, mert ezt a tömítőpasztát levakarni az elég nagy szívás lesz :rolleyes:

Az ülés nálam is nyikorog picit, de nem zavaró. Valakinek van ötlete rá, hogy lehet megszüntetni?

Nameg a váltó kulissza, vagy mi a fene elég durván berezonál, hogyha 1100-1200-as fordulatnál gyorsítani kezdek. Valakinek van ötlete, hogy lehetne megszüntetni?

Motort érintő elektronikai bajok, illetve AGR gondjaim nincsenek, és nem is lesznek soha :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.