Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!!!

Üdv.

Ha X16XEL a motorkódod, és nem okoz menetproblémát a checkcontrol megjelenése, valszeg a lambdád halt be.Olyankor vészprogramra áll át a gép, és középértékeken dolgozik a motor.Ilyenkor nekilát úgymond zabálni.Mondjuk ne feledjük, hogy a 6000rpm/100LE kicsit kevés a majd 1400kg-os kasztni mozgatásához, tehát sportautós menetteljesítményeket nem szabad majd várni tőle.Persze tempósan lehet vele közlekedni.

A klímádban pedig nincsen nyomás.Egy klímással meg kell nézetni, az feltölti majd nitrogénnel, és megnézi pár nap múlva, hogy van-e nyomásveszteség a rendszerben.Mert lehet, hogy csak annyi a baja, hogy évezredek óta nem volt feltöltve a gáz pedig lelépett belőle.

Szóval kellene egy motorkód, aztán hátha meg tudnám mondani, hogy hogyan lehet kiolvastatni v. kivillogtatni a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ha X16XEL a motorkódod, és nem okoz menetproblémát a checkcontrol megjelenése, valszeg a lambdád halt be.

vagy az AGR szelep, vagy a trafóhid, vagy a főtengely jeladó, vagy a folytószelep koszos, vagy a légtömegmérő / ja, az nincs is benne / vagy nem kap sebességjelet, vagy...... most nem jut szembe több, de biztos van vagy 20 dolog amitől világíthat...

Link to comment
Megosztás:

vagy az AGR szelep, vagy a trafóhid, vagy a főtengely jeladó, vagy a folytószelep koszos, vagy a légtömegmérő / ja, az nincs is benne / vagy nem kap sebességjelet, vagy...... most nem jut szembe több, de biztos van vagy 20 dolog amitől világíthat...

De ezeknek a hibáját menet közben is észreveszi.A lambdáét pedig nem.Tehát az álltalad felsoroltak rendellenes motorműködést okoznak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Üdv.

A motorkódot még nem tudom megmondani mert nem találom a kocsiban és a forgalmim még nem jött meg kb. 3-4 hét.Melyik kis táblácskán kéne keresnem??Remélem az nem baj hogy jobb kormányos a verda??Írországban élek ezért a kavarodás az utastérben.A Veki opel és nem vauxhall szerencsére.Ezt az EGR-AGR szelepet is próbálom megtalálni és ki lehet tisztítani??szétszedhető??a pillangószelep a bravamon is koszos volt =ingadozó alapjárat.Itt csak a csövet lehuzom és karbi tisztitó spray?nem szivesen bontanám le.Egyenlőre majd megtisztitom ezeket és nézek 1 GM lamda szondát is ha tudok.

A klima majd később,itt ugy sincs gatyarohasztó meleg.(bár most 21 fok van )

Köszi,hogy ilyen jó fejek vagytok és örülök,hogy az opelt választottam,már csak a fórum miatt is!!!!

Csimp

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

A motorkódot még nem tudom megmondani mert nem találom a kocsiban és a forgalmim még nem jött meg kb. 3-4 hét.Melyik kis táblácskán kéne keresnem?

Ha minden igaz, akkor a váltóharang külső, a kipufogó felöli oldalán kell keresned.Elvileg ott szokott lenni.X16XEL esetében az AGR a motor háta mögött van, a lehető legreménytelenebb helyen.Z16XE-nél pedig szemből nézve a motor jobb oldalán egy ilyen henger alakú izé. B) Egy elektromos csati megy rá.

Ha meglesz a motorkód, akkor tudunk villogtatni hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Hi!!

A motorkódot még nem találtam meg de az Agr szelep ott világít a motor tetéj jobb oldalt az ecotec fedél jobb felső sarkában!!Ez már biztos

Akkor talán Z16xel a verda??

Ki lehet tisztítani ezt az Agr szelepet házilag?

Jómunkás ember vagyok ha kell meg tudom csinálni!(legfeljebb soha többé nem megy majd a verda! B) )

Link to comment
Megosztás:

Leszeded (2 csavar), beáztatod féktisztítóval, vagy nitrohigítóval, kis idő múlva már jön is belőle a dzsuva. B)

pici ecsettel rá lehet segíteni, amíg hozzáférsz. Utána kiszárítod, és mehet vissza. Ha ki van kopva, akkor csak

ideig-óráig megoldás ez.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Olyan gondom van, hogy megállt a verdám mint a hal szeme!! Bevittem légzsák hibakódot kiüttetni egy Opel szervizbe és utána nem indult be!!

Nézegették és azt állapították meg hogy az adagoló elektronika ment ki. Mondtak 592eft-ot a komplett adagolóra!!

Elhoztam a barmoktól és megnézettem egy ismerős álltal javasolt szerelőnél, ott azt mondták az adagolóm OK. Azt mondták a vezérlés nem "látja" a motortérben lévő egyetlen alkatrészt sem.

Van vkinek tippje mi lehet a gixer???

SOS......SOS!!

Köszi mindenkinek aki tud segíteni.

Néró..

Link to comment
Megosztás:

ööö...

tech2 vagy más diagnosztikai cucc már "gyújtáson" is kommunikál a géppel.

Mellesleg jól értelmezem, hogy valamelyik dízel van a gépedben? x20dth vagy y20dth

Hogy mit jelez azt most már nem tudom, du 2-re megyek megbeszélni hogy mi lehet a gond.

x20dth van benne, eddig semmi gondom nem volt vele. Amit tudok az az amit leirtam az előbb. Remélem nem ment kukára a számítógép benne.

Régen amikor összevissza tankolgattam Tesco kúttól kezdve a kannásig akkor be villangatott a motor jel a műszerfalon és akkor mintha elszállt volna a turbó, nem ment a kocsi. Aztán ha elaludt megindultmegint mint azelőtt. Kb fél éve csak a pestiúti ÖMV-n tankolok azóta tökéletes a gép. 5-40 es olalyat raktam bele, jobban indul mint régen és nem is füstöl indításkor.

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget!!!

vasárnap nekilátok a AGR meg a pillangószelepnek.olvastam,hogy van aki a légtömegmérőt is kipucolta és jobb lett.

Akkor ennyi erővel a lambda is kaphat féktisztítót??gondolom nem lennne tul jó ötlet.

sajnos a vectraclubba nem sikerült beregisztrálnom pedig próbáltam,gondolom ott van sok képes leírás meg minden ezekről a dolgokról meg a veciről általában.Hogy lehet felregisztrálni?nekem mindig kiirta,hogy registrationfailed vagy mi.

B)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

Na túl vagyok az AGR szelep takarításon,meg a pillangoszelepen is.

Az AGR érdekes volt!!Két lyuk van egy kisebb meg egy nagyobb.A kicsi az halálra eltömődve.Rengeteg korom meg minden.most megtakaritottam.jol mozog a kis szelep meg minden.Most okom van örülni,hogy jobb lesz a verda??

Mivel lesz jobb ha jó ez a szelep??

Sikerült a rozsda alol kivakarni a motorszámot!! X16XEL a verda!!

Mostmár jöhet a "lámpázási ötlet" a Lambda ügyében. B)

Nézegetem a dolgokat ahogy szedegettem szét.Jó nagy kókány lehetett a szerelője az biztos.Remélem persze,hogy nem néztem be nagyon a vásárlást.Nem lenne jó mindíg mindent javítgatni.Ezért adtam el a Brava-t persze nem lehet hasonlítani a kettőt mindőségre az biztos. :D

Megyek majd vele 1 kört hogy nem e javult meg a motor check lámpa az AGR szeleptől. (in my dreams)

B)

Ja és még egy apró kérdés:?:Hogy tudom beállítani a képet a nevemhez,mármint hogy kirakja a hozzászólásoknál??

Van feltöltve de csak a nevem és a kis arctalan emberke jelenik meg

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam a verdát ha már egész délután belgyógyászkodtam az AGR szeleppel!!

Úgy néz ki egyenlőre,hogy nem villan fel a motor check lámpa.Eddig ha bemelegedett a motor akkor előjött és úgy maradt.Most mentem vele és nem villan ki!!! B) :D ;) ;) :lol:

A lambda egyenlőre nem lesz cserélve.Még majd persze meg kell nézn B) em a fogyasztást változik e.

Mit gondoltok???ez az agr szelep bizutos valami csoda cucc!??!??!???!??!??

Zoli01 Remélem megjavul a Veci!!!Jobbulást kivánok!!!

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam a verdát ha már egész délután belgyógyászkodtam az AGR szeleppel!!

Úgy néz ki egyenlőre,hogy nem villan fel a motor check lámpa.

Az Astra F topicban van kivesézve a dolog, kukkants majd rá.Az AGR-től a fogyi nem fog változni, érdemes beméretni a lambdát is.Az X16XEL-nél ami bekrepálhat azaz AGR, trafóhíd, lambda.Ezek a főbb jellemzők.Örökké nem kell majd szerelni, de mindig lesz vele apró csacskaság.Ilyen korban már nem csak az Opel, hanem a többi szekér is ilyen játék. B)

Link to comment
Megosztás:

Remélem is, hogy tényleg valami banális hülyeség miatt állt meg. Kannásat nem sokat használtam, most egy fél éve csak at OMV-n tankolok. Azóta tutti volt a verda. pöccre indult, nem füstöl és vegyesben 6-ot eszik. Hívom ma úgy is a szerelőmet, és megkérem hogy nézzék meg a szűrőmet. Apropó üzemanyag. Szivárog a tankom tetején lévő nyíláson/AC pumpánál??/ a cucc. Rendeltem hozzá tömítést, nem lehet hogy esetleg ott alakult ki valami zárlat vagy egyéb?????

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.