Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Akkor szokta eldurrogtatni a vízcsöveket, ha hengerfejes a motor, és megnő a nyomás a hűtőkörben. Ezt a megnövekedett nyomást nem bírják az elöregedett gumicsövek, és ilyenkor egyik-másik feladja a harcot.

De előfordulhat az is, hogy valami hozzáér az egyik csőhöz, és kidörzsöli.

Persze, ez mind csak találgatás, meg kell nézni, hogy hol lyukadt ki a cső.

Hú na ettől félek én is... Az nem lesz olcsó mulatság.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm van, hogy a vízem óra szerint kb 85 fokig megy fel ha terhelem a motort, ha finoman közlekedek akkor 80 fok alatt mutat,szóval kb hideg... ezt csak termosztàt csere orvosolja? Vagy "hőgomba"? X20DTH motorú!

előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémàm van, hogy a vízem óra szerint kb 85 fokig megy fel ha terhelem a motort, ha finoman közlekedek akkor 80 fok alatt mutat,szóval kb hideg... ezt csak termosztàt csere orvosolja? Vagy "hőgomba"? X20DTH motorú!

előre is köszönöm!

Ha nem eri el a 92 fokot es a hutod melegszik akkor termosztat csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy isuzu td alapjárattal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy nekem az alapjárat érdekesen működik, mégpedig a jelenség az, hogy hidegen indításkor kb. 750-800 körüli az alapjárat, a hidegindító csak késleltetve indul el, kb. 3-5 perc után, akkor megemelkedik 1100-ra és utána nem igazán akarja visszaengedni bemelegedett állapotban (85, 90 fokos víznél) sem.

Van valakinek ötlete?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy isuzu td alapjárattal kapcsolatos kérdésem lenne, hogy nekem az alapjárat érdekesen működik, mégpedig a jelenség az, hogy hidegen indításkor kb. 750-800 körüli az alapjárat, a hidegindító csak késleltetve indul el, kb. 3-5 perc után, akkor megemelkedik 1100-ra és utána nem igazán akarja visszaengedni bemelegedett állapotban (85, 90 fokos víznél) sem.

Van valakinek ötlete?

Köszi a válaszokat.

Állítsd be a hideg alapjárati szabályzó csavart úgy, hogy üzemmeleg motornál ne érje el a gázkart.

Link to comment
Megosztás:

Heló, Sziasztok! Nemrég vettem egy Vectra 2.0 Dti-t X20DTH motorral és olyan problémám lenne, hogy amikor hidegen inditom akkor kék füstöt tol (büdös szúrós szagú) de csak kifujja kb. 15-20 mp.és elég nehezen indul utána semmi füst terhelés alatt sem, melegebb inditáskor simán pöcc röff füst nélkül. A másik, hogy amikor intenzíven gyorsítok akkor 1500 as fordulatig szaggat és mint ha csattogna is egy picit utánna nagyon is jól húz csendben, viszont ha finoman gyirsítok akkor nem rángat. előre is köszi a válaszokat! :) remélem érthetően irtam le :S :D

Link to comment
Megosztás:

Heló, Sziasztok! Nemrég vettem egy Vectra 2.0 Dti-t X20DTH motorral és olyan problémám lenne, hogy amikor hidegen inditom akkor kék füstöt tol (büdös szúrós szagú) de csak kifujja kb. 15-20 mp.és elég nehezen indul utána semmi füst terhelés alatt sem, melegebb inditáskor simán pöcc röff füst nélkül. A másik, hogy amikor intenzíven gyorsítok akkor 1500 as fordulatig szaggat és mint ha csattogna is egy picit utánna nagyon is jól húz csendben, viszont ha finoman gyirsítok akkor nem rángat. előre is köszi a válaszokat! :) remélem érthetően irtam le :S :D

Falts levegot sziv az uzzemanyag ellatasi vonalon. Csak nyomas tesztel tudod kiszurni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma láttam alulról az autót, és találtam rajta kiegészítő fűtést. Ez hogyan működik? Gondolom automatikusan, de honnan kap jelet?

Eddig nem tapasztaltam hogy működött volna, de nagyon jó lenne ha pár oerc alatt meleg lenne a víz.

Amúgy vízpompa csere miatt járt szerelőnél, de mint kiderült, az hibátlan. Bár az lett volna a hiba. Főtengely szíjtárcsa. :(

A szerelőm kedvezményével 30 ezer volt az a kis szar. :( A dobozát beteszem majd a karácsonyfa alá magamnak :)

Viszont végre működik az ABS. Mióta nálam van a kocsi, / fél éve / azóta világított az ABS lámpa. Elektronika halt meg, látszott rajta hogy volt már szétszedve javítás miatt. Bontóból ugyanilyen számú komplett ABS kocka vezérlővel 20 ezer volt.

Végre nem látom a lámpát. Karácsony előtt egy kis költekezés. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Volna egy kis problémám :) Nem ment a kocsi sokat olvastam az EGR szelepröl hát kicseréltem! De még mindig lomha nem is kicsit... De ha az EGR-böl kihúzom a vákum csövet facsavar bele akkor megy mint a vadállat... Igaz lassításkor kigyullad a check engine lámpa kb 1600rpm-nél de ha gázt adok egyböl megindul. Vagy ha benyomom a tengelykapcsolót akkor is kialszik a lámpa! Kérdésem az lenne ha az EGR jó valószínű! a mágnesszelepek ellenörizve! van itthon kettö is... Akkor mi lehet a baj??? Miért nem megy úgy mint mikor levakítom??? Meg se közelíti pedig elvileg nem sok külömbségnek kellene lennie...

Mikor megvettem nem ilyen volt padlógáz kicsit gondolkodott és ment most meg hiába nyomom a gázt! Olyan mintha állandóan nyitva tartaná az EGR szelepet... Ami szerintem így is van csak nem tudom miért!!!

Mikor a mágnesszelep biztos hogy jó mert 3 db.-al lett kiprobálva! Az EGR szintén jó zár mert ha ledugózom megy! Nem értem mi lehet a baja... Valakinek valami ötlet??? X20DTL

Másik kérdésem a motor jobb oldalán is van valami vákum szelep az mi lenne?

Ha tud valaki légyszives segítsen mert megörülök ettöl a check engine lámpától :) Még ha nem is folyamatosan ég de idegesít... Szerintem többet is eszik a kocsi bár lehet hogy csak beképzelem... :)

Ja a check Engine lámpa csak ledugózva világít! Az ECU ilyenkor az EGR-re panaszkodik de ez nem meglepö mert nem engedem neki kinyitni! Amugy semmi híbát nem dob csak nem megy...

Módosítva : Vectra B1
Link to comment
Megosztás:

Nem állófűtés véletlenül?

Nem.

Ez a vízkörbe van kötve. Motor indítás után kapcsol be elvileg, ha kinti hőmérséklet alacsonyabb mint +5 fok, és a víz nincs 70 fokos. Állítólag 2-3 perc alatt feltolja a vizet 70-75 fokra, és akkor kikapcsol. Saját keringető szivattyúja nincs, ezért csak járó motornál kapcsol be. Full gyári a cucc, teljesen automatikusan működik. A szerelőm azt mondta, van benne egy izzító gyertya, azt kell megnézni ha nem működne. Bár eléggé el van dugva.

Erről van szó.

index_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Érzed a hatását? Azaz működik is rendesen?

Nekem az a véleményem ezekről a cuccokról, hogy csak a baj van velük. :)

Ugyanis a gázolajat hidegben nem olyan könnyű meggyújtani. Gondolom ezért kell az izzítógyertya, és ha az szar, akkor nem fogja tudni begyújtani.

Link to comment
Megosztás:

Nem.

Ez a vízkörbe van kötve. Motor indítás után kapcsol be elvileg, ha kinti hőmérséklet alacsonyabb mint +5 fok, és a víz nincs 70 fokos. Állítólag 2-3 perc alatt feltolja a vizet 70-75 fokra, és akkor kikapcsol. Saját keringető szivattyúja nincs, ezért csak járó motornál kapcsol be. Full gyári a cucc, teljesen automatikusan működik. A szerelőm azt mondta, van benne egy izzító gyertya, azt kell megnézni ha nem működne. Bár eléggé el van dugva.

Erről van szó.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez egy kiegészítő fűtés... Úgy műxik, ahogy írtad. Főleg dízeleknél hasznos. Nem baj az, ha jó és működik... :icon6:

Módosítva : hening
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Először is boldog karácsonyt nektek!

Vectra B 2literes dízel, 82LE X20DTL motorkód.

Ma reggel éreztem h az autó nem húz annyira, a motorhibát jelző lámpa is kigyulladt, majd kb 20 km után kialudt. Kicsit csattogó hangja volt a motornak, de nem túl erős.

Egyszercsak az olajnyomás lámpa nagyon halványan villogni kezdett. Rögtön megálltam, olaj bele egy liter (mindig van tartalék). Utána a hang megszűnt, pár km után hazaértem, a lámpa megint halványan villogni kezdett. Itthon megnéztem az olajszintet, majdnem rosszul lettem, a felső szint felett 1 centivel van az olaj a nívópálcán...

Tehát nem a kevés olaj miatt villogott, viszont éreztem h a kocsi erőtlen, és nem értem az olajnyomás lámpa halvány villogását sem...

Vkinek vmi ötlet?

Nagyon köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Először is boldog karácsonyt nektek!

Vectra B 2literes dízel, 82LE X20DTL motorkód.

Ma reggel éreztem h az autó nem húz annyira, a motorhibát jelző lámpa is kigyulladt, majd kb 20 km után kialudt. Kicsit csattogó hangja volt a motornak, de nem túl erős.

Egyszercsak az olajnyomás lámpa nagyon halványan villogni kezdett. Rögtön megálltam, olaj bele egy liter (mindig van tartalék). Utána a hang megszűnt, pár km után hazaértem, a lámpa megint halványan villogni kezdett. Itthon megnéztem az olajszintet, majdnem rosszul lettem, a felső szint felett 1 centivel van az olaj a nívópálcán...

Tehát nem a kevés olaj miatt villogott, viszont éreztem h a kocsi erőtlen, és nem értem az olajnyomás lámpa halvány villogását sem...

Vkinek vmi ötlet?

Nagyon köszi

A hibát ki kell olvas(tat)ni. Nincs értelme találgatni, a van tárolt hiba.

Link to comment
Megosztás:

A hibát ki kell olvas(tat)ni. Nincs értelme találgatni, a van tárolt hiba.

Hát az olajmennyiseg miatt nem szokott villogni, inkább ha higul az olaj. Mielőtt beleontod, azért előtte érdemes egy szintet nézni.

Az erotlenseg meg ezeknél a motoroknál számos hibából adotthat, előző kollegaval egyetértek , hogy első körben ki kell olvasni a hibát, amennyiben van tárolt hkod.

Utána többet tudsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!olyan problémàm van, hogy kicsit hidegebb van akkor indítàskor izzítàs utàn beindul elsőre, de leugrik pàr mp-re a fordulat, majd beàll rendesen!olyan hangja van a motornak mintha nem indulna be minden henger és kékes füst jön ki belőle pàr mp-ig!ezutàn hibàtlanul megy!nem füstöl nem eszi az olajat semmi gond vele,gyönyörűen megy, húz!izzítóval lenne a baj? Előre is köszönöm!X20DTH ! Hibakód sincs,hibàtlanul megy!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!olyan problémàm van, hogy kicsit hidegebb van akkor indítàskor izzítàs utàn beindul elsőre, de leugrik pàr mp-re a fordulat, majd beàll rendesen!olyan hangja van a motornak mintha nem indulna be minden henger és kékes füst jön ki belőle pàr mp-ig!ezutàn hibàtlanul megy!nem füstöl nem eszi az olajat semmi gond vele,gyönyörűen megy, húz!izzítóval lenne a baj? Előre is köszönöm!X20DTH ! Hibakód sincs,hibàtlanul megy!

Levego kerul az adagolo/uzemanyag vonalon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.