Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Nekem is E-Kadett volt előtte 1.6 8V Kombi, de nekem sem volt ennyi szívás vele és sztem nem is sokkal erősebb a Vectra B 1.6 16V.Csendesebb,újabb de a Kadettban volt rendesen tér a lábaimnak elöl is hátul is+úgy ment ahogy nyomtam a gázt,abban sem kopogós müa. kárpit volt.

Persze hozzá kell tennem,hogy a Veki még nincs kész motorikusan,egy-két dolog még cserélve lesz.

Ha kész lesz remélem hozza a remélt Vectra hangulatot! :D

Jah, én 1.5 TDi (72LE)-ről cseréltem 2.0i 16V-re (136LE). Nekem nincs semmi bajom se a dinamikával, se a kopogóssággal, csak az alkatrészek árával. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hibakód kiolvasás:

A motordiagnosztikai hibakódokat ki lehet villogtatni. Az OBD2 szervizcsatlakozón, /16 pólusú, a kézifék alatti burkolat alatt van egy védősapkában/ az 5-6 érintkezőket kell összezárni egy dróttal és bekapcsolni a gyújtást.

Melyik az 5 és 6 pont? Nos, ha úgy nézed a csatlakozót, hogy a háza /fehér ház/ két felső sarkában van egy-egy kiugró köröm/karom/váll/perem akkor a bal felső, vállas sarokban van az 1-es, ez és a 2-es üres, utána vannak érintkezők talán 7-ig. Nos itt a sorban az 5 és 6 a mi emberünk.

Rövidzár, gyújtás és már villog is.

A kivillogott kód ún. Pxxxx kód, a kódtáblázatokban mindig P-vel kezdődik és 4 jegyű. A számokat a rövid szünetű villanások adják, a 10 villanás jelenti a 0 számot, az egy vill. jelenti az 1-et, a két vill. a 2-őt és így tovább.

Visszatérve a villogtatásra ezt fogja hibátlan /üres hibatár/ esetén villogni: 10-3-4-10 ami ugye a P0340 hibakódot jelenti, ami pedig azt, hogy nincs forgásérzékelés a vezérmű tengely jeladónál /camshaft sensor/

Nem ijedünk meg! Hiszen nem forog a motor. Ha beindítjuk a motort, ez a hibaüzenet nem jelenhet meg!

Fenti leírást már nem tudom honnan töltöttem le, talán nem haragszik a szerzője ha ráismer írására.

Ha kell megvannak a kódok is.

Igazán köszönöm a kimerítő választ, holnap este rábukok a masinára.

Ha a kódokat elküldöd mailben a zsomatograf@freemail.hu -ra, azért továbbá még hálásabb leszek. :D

Link to comment
Megosztás:

Néztem nálunk megszokott autósboltban vezérműszíj készletet de nincs csak külön-külön lehet kapni.

Viszont így még olcsóbb is! :D

Ti értetek hozzá,véleményeznétek nekem?

-vezérműszíj Bosch 4000.- Gates 5800.-

-feszitők egyik 4300.- másik 4000.- harmadik 6300.- Ruville

-vízpumpa 8000.- Dolz

Thx.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Klubtagok!

Ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi linket:

http://data.hu/get/680711/Vectra-B-adatok-konyvek.zip.html

A csomag tartalma:

- kezelési kézikönyv:

CAR 300 - magyar

CAR 400 - magyar

CDR 500 - magyar

- Kezelési kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Javítási kézikönyv Vectra B '96-'99 - magyar

- Hibakód kiolvasás Vectra B

- ODB információk

- ODB hibakódok Vectra B - magyar

Az anyagokat én gyűjtöttem különböző honlapokról.

Remélem senkit nem sértek meg ha ezeket közzéteszem. Ezeket az adatokat amúgy is le lehet tölteni más, többnyire klubtagok honlapjairól.

Így legalább minden egy helyen megtalálható.

Ha mégis sért valakit a közzététel, megkérem az admint, hogy törölje hozzászólásomat.

Köszönettel:

kocka557

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem egy 96'-os 2.0 16v-es opel vectrám van.Nincs vele semmi bajom,csak szeretném még jobban kihegyezni a motort,hogy erősebb,nyomatékosab,pőrgősebb legyen.

Tudna nekem valaki segiteni ebben,hogy miket kellene változtani?

A válaszokat a zbalazs@hotmail.com-os email cimre várom

Segitségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azt hallottam, hogy az elektromos gázpedálos "Z" motorokon a computer a motorra van felerősítve, kitéve rázkódásnak, melegnek stb., és ezért ezeknél gyakori, hogy tönkre mennek, cserések. Van valakinek ilyen tapasztalata? Tényleg gyakori, mert akkor ez egy kényes pont!

ili

Link to comment
Megosztás:

Sajna olajfolt keyd megjelenni a motor alatt. Hosszas törölgetések után kiderült, hogy a bibi az olajszintjeladó (nekem ilyen is ban - BC - igaz nem arra hagyatkozom, amugy is néha hibázik) melett szivárog..... van valakinek ötlete ennek a javitásáról? Ugy tünik, hogy a kartert le kell venni, mert nem akar kijönni a lukon, inkább befele megy....

Link to comment
Megosztás:

Sajna olajfolt keyd megjelenni a motor alatt. Hosszas törölgetések után kiderült, hogy a bibi az olajszintjeladó (nekem ilyen is ban - BC - igaz nem arra hagyatkozom, amugy is néha hibázik) melett szivárog..... van valakinek ötlete ennek a javitásáról? Ugy tünik, hogy a kartert le kell venni, mert nem akar kijönni a lukon, inkább befele megy....

Sajna nekem lövésem sincs.

Az enyém alatt nincs egy csepp olaj se már, viszont valahol eltűnik belőle.

Füstölt kéket, minden lehetséges cuccot (gyűrűk, szimmeringek, stb.) cseréltettem benne, jelenség megszűnt, CO -értékek jók, se szaga se színe.

Szivárgott, minden tömítést cseréltettem benne, már nem szivárog, tök száraz a motor immáron sokezer km óta.

HOL tűnhet el mégis az olaj? Csak nehogy aztán valami japán randaság legyen belőle.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajna nekem lövésem sincs.

Az enyém alatt nincs egy csepp olaj se már, viszont valahol eltűnik belőle.

Füstölt kéket, minden lehetséges cuccot (gyűrűk, szimmeringek, stb.) cseréltettem benne, jelenség megszűnt, CO -értékek jók, se szaga se színe.

Szivárgott, minden tömítést cseréltettem benne, már nem szivárog, tök száraz a motor immáron sokezer km óta.

HOL tűnhet el mégis az olaj? Csak nehogy aztán valami japán randaság legyen belőle.... :lol:

Szerintem csak papálgatja diszkréten.... Opel szokás, állitólag a lágy olajlehuzógyürük miatt... féleg az 1.6-osnál. Az enyém nem eszi.... elfröcsköli....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak papálgatja diszkréten.... Opel szokás, állitólag a lágy olajlehuzógyürük miatt... féleg az 1.6-osnál. Az enyém nem eszi.... elfröcsköli....

Node az enyém 2.0, és új benne minden gyűrű, szimmering, tömítés, stb. Legalábbis rohadtul ajánlom a szerelőnek, hogy ne derüljön ki, hogy átb... vágta a fejem, mert akkor begyógyítok egy franciakulcsot az orra helyére, az biztos....

Link to comment
Megosztás:

Node az enyém 2.0, és új benne minden gyűrű, szimmering, tömítés, stb. Legalábbis rohadtul ajánlom a szerelőnek, hogy ne derüljön ki, hogy átb... vágta a fejem, mert akkor begyógyítok egy franciakulcsot az orra helyére, az biztos....

Szokj hozzá. Keress utána a gyári olajfogyasztási adatoknak, és miután visszaraktad az állad azt fogod mondani. Akkor a tied nem is eszi annyira!!!

Link to comment
Megosztás:

HOL tűnhet el mégis az olaj? Csak nehogy aztán valami japán randaság legyen belőle.... :lol:

Aztán belenyúlsz v.mi széttiport csodába, és rá kell jönnöd, hogy a Veki szinte nem is ette az olajat.Az Opelek motorjai már csak ilyenek.Eszik.X16XEL 1L/10000km.Ez még normális.Megnőhet, ha nagyon van nyösztetve.Ha 1000km alatt eszi meg, akkor gáz van.A Z16SE pl. sokkal durvább, és az is normális........állítólag....

Az X20XEV is csipegette anno.

Sztem amíg nem túl szélsőséges a dolog, és nem látszik meg pl. a fogyasztásodon, hogy sokat eszik a gép, addig ellenőrizgesd, aztán töltsed ha szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Aztán belenyúlsz v.mi széttiport csodába, és rá kell jönnöd, hogy a Veki szinte nem is ette az olajat.Az Opelek motorjai már csak ilyenek.Eszik.X16XEL 1L/10000km.Ez még normális.Megnőhet, ha nagyon van nyösztetve.Ha 1000km alatt eszi meg, akkor gáz van.A Z16SE pl. sokkal durvább, és az is normális........állítólag....

Az X20XEV is csipegette anno.

Sztem amíg nem túl szélsőséges a dolog, és nem látszik meg pl. a fogyasztásodon, hogy sokat eszik a gép, addig ellenőrizgesd, aztán töltsed ha szükséges.

Jólvan, akkor továbbra fenntartom a literes olajkészletet a csomagtartóban. :lol: Már a Kadett esetében úgyis hozzászoktam.

Egyébként amikor a BC kiírja, hogy Check Oil Level, akkor ugye még nincs iszonyat nagy baj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.