Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Ha már itt tartunk, nekem is volt egy rossz vétel előző Vectrám, a paraméterek majdnem azonosak voltak a mostanival, az egy sedan volt és gyárilag volt benne tolatóradar meg napfénytető (ezt sajnálom a legjobban belőle). Azon is volt cserélve a leömlő.

Gyári radar? hmm... és annak van valami vizuális visszajelzése is, vagy csak csipog? Ha van, akkor hol?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, elvileg a gyári leömlő horror áron van bontva meg nemtudom lenne e szép állapotú.

Csak azt hittem az öntvényt nem nagyon lehet heggeszteni...

Már csak azt nem tudom mikor jutok el a Proexhez mert ugye este ki a fene dolgozik már...

Ja a leömlő betegsége főleg az 1.8-2.0 benzineseké,de ne vegyél másikat hanem hegesztezsd meg mert úgy is bírja.Tapasztalat.
Link to comment
Megosztás:

Öntvényt hogy ne lehetne hegeszteni.Csak hogy érzékeltessem,nekem kb 2,5 éve lett meghegesztve egy kb tíz centis repedés és azóta hibátlan.Párszor már levettem azt a hővédő lemezt és megnéztem.Ha jól emlékszem nekem annó 40 e ft-ot mondtak rá.Annyié még én is kiöntöm!

Köszi a tippet, elvileg a gyári leömlő horror áron van bontva meg nemtudom lenne e szép állapotú.

Csak azt hittem az öntvényt nem nagyon lehet heggeszteni...

Már csak azt nem tudom mikor jutok el a Proexhez mert ugye este ki a fene dolgozik már...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hűűű gyerekek... Tegnap egy ismerős G Astra Coupéjával (szintén Z22SE) mentünk egy kört, megmutatta milyet megy a gépe német Opelos emberke minőségi chipjével... Uhhhhh..... Gyárilag 147 paci, padon mérve 186... Igaz, van benne valamilyen könnyített lendkerék, meg egy nyitott rendszer alatta, de hátttt elég komolyat megy az autója....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ha jól tudom a jobb első ajtónál,a lábtérnél jobb oldalt a burkolat alatt.Mit akarsz rajta programozni?

Az ablakok zárodását szeretném! köszönöm a segitséget!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna nekem segiteni abban hogy b vectránal hol találom a központizár vezérlöjét? programozni szeretném!

Csak tudnám, hogy ez hogyan vág a motor topicba.

Azt szeretném kérdezni, hogy kinek milyen tapasztalata van a 2.2-es motorral kapcsolatba?

Üdv:

SZP

Link to comment
Megosztás:

Fogyi legnagyobb átlagban 7,5. Klímával pályán tempomattal 8,5-9 l 120-130km/h-val, 6,5 100-110 km/h-val. Városban dugóban araszolós klímázós se megy 9 fölé. Hidegen sokat eszik, olyankor sose nézem a BC-n a pillanatnyi fogyit mert megáll a szívem. :huh: Hidegen indításkor jellegzetes felhördülő Ecotec "traktor"hang (sztem), be is mozgatja a kasznit. Utána hamar beáll alapjáratra és elcsendesedik. 3500-as fordulat alatt kicsit lomha, onnantól kellemesen húz. A hangja is jó, legalábbis nekem bejön, nem bántja a fülemet.

Az EGR jó kérdés, passzolom.

Hibalista: eddig semmi, olajfogyasztás szinte semmi.

Azt hallottam, nem tom mennyi belőle az igaz, hogy az első szériából többnek elszakadt a vez.műlánca ezért visszahívtak egy adagot cserére.

Link to comment
Megosztás:

Fogyi legnagyobb átlagban 7,5. Klímával pályán tempomattal 8,5-9 l 120-130km/h-val, 6,5 100-110 km/h-val. Városban dugóban araszolós klímázós se megy 9 fölé. Hidegen sokat eszik, olyankor sose nézem a BC-n a pillanatnyi fogyit mert megáll a szívem. :huh: Hidegen indításkor jellegzetes felhördülő Ecotec "traktor"hang (sztem), be is mozgatja a kasznit. Utána hamar beáll alapjáratra és elcsendesedik. 3500-as fordulat alatt kicsit lomha, onnantól kellemesen húz. A hangja is jó, legalábbis nekem bejön, nem bántja a fülemet.

Az EGR jó kérdés, passzolom.

Hibalista: eddig semmi, olajfogyasztás szinte semmi.

Azt hallottam, nem tom mennyi belőle az igaz, hogy az első szériából többnek elszakadt a vez.műlánca ezért visszahívtak egy adagot cserére.

Nem is szíjjas???

Link to comment
Megosztás:

csö mindenkinek!!! nekem egy 2000 DTL van de rendesen szivok vele!!! (caravan) 6l fogyasztás, 82 pacival sajnos elég lomha szegény! Hibái eddig:) ::: nyomocsövek elöregedtek és vissza engedte az üzemanyagot nem indul csak teker, bal elsö központizár motor! behalt zár! zár csere mert egybe van épitve az egész (szegecselve van nem javítható) bal elsö ablakemelö szerkezett széthulott majdnem ketté törte az üveget! A klima engedi a gázt, idén 2xor töltötem! befuvóventi adta meg egyszer magát! ráadásul télen aminek nagyon örültem :SSS ++++ami nagyon idegesít!!!! klimával nyomogatom neki 3500rpm-ig akkor felmegy a víz a pirosig. ami elég gáz szerintem! városban ez miatt nem használok klimát :huh:) de muszáj pörgetnem mert kurvára nem megy ha klima van kapcsolva. eddig ennyi de én elégé unom már! klimás DTL-t ne vegyetek ez tapasztalatbol mondom! klima nélkül semmi baj padlozhatod neki bár akkor se megy annyira de akkor nem megy fel a vize :lol:) szar az egész!!!!!!!!!!!!!!!!! HA CSAK AZT A KIS SZAR 15 TURBOT LE NEM CSERÉLITEK VALAMI GT 20 TURBORA!!! amit én is tenni fogok..... mert ez igy nem állapot. ha lenne pénzem vennék mást de sajnos nincs igy marad ez és rakok rá egy másik turbot hátha nem erölködik annyit B) ennyi ^_^ igazábol a kövi autom ha lesz ami nem most de egyszer tuti akkor az tuti nem OPEL lesz!!!!!! csak ugye erre volt meg a kavics! passatot akartam de az + fél milla lett volna :SSS de soha többet nem lesz opelem az tuti! LEHET SOKAKNAK BELELÉPTEM A LELKI VILÁGUKBA DE ENNYI SZIVÁS NEKEM ELÉG VOLT!!! (bocs)

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Hát sajnálom,hogy ilyen negatív tapasztalataid vannak a géppel!Ami az én véleményem a leírtakról:Diesel Opelt soha nem vennék.Az Opel soha nem gyártott jó diesel-t,és ha megnézed a mostaniakat,az is valamilyen kóperáció.Az,hogy egy 1300 kilos autóhoz egy 82 lovas motort választottál,hát....a te figyelmetlenséged.Nekem 116 ló de még néha ez is kevés ám!Vettél volna egy jó kis benzinest,és nem lenne a motoroddal igazán nagy probléma.A központi zárja típus betegsége,nekem a jobb hátsó maradt beragadva,mégpedig zárt állapotban.Frankó volt kinyitni az ajtót.Egyébként szétszedhető és azt már itt is olvastam a fórumon,hogy van benne egy mikro kapcsoló ami behal,de lehet cserélni.Ki kell szedni,bemenni egy elektromos boltba és kb 500 ft-ba kerül.Az ablakemelő szerkezetem egyszer nekem is széthullott.Elég hülyén van megoldva szerintem.Féloldalasan húzta fel,mert a sínben mozgó műanyag alatt már nem volt zsír és feszült,de annyira hogy az alumíniumból(okos tervező) csinált kar el is hajlott és kipattant a müanyag.Kb 3 óra alatt javítható.Kis kézügyesség kell hozzá.Ja és zsír is! :)Hát a klíma az nem igazán szériahibája a Vekinek,bármelyik autóval előfordul,hogy rossz lesz.Olyan klímást kell keresni,aki ért is hozzá,és nem csak lehúzni akar.Szerintem nem vészes áron vannak hozzá klíma cuccok,egy enyémbe való kompresszor(bontott) 15-20 e ft.Ezt is kitárgyaltuk már,megtalálod a klíma topikban.Az hogy felmegy a vized pirosig klíma használat közben a lámpánál araszolva,szerintem nem olyan gáz,de csak akkor ha visszahűti a ventid.Nézd meg,hogy indul-e mind a két fokozat a ventin,meg nem árt kimosni a két hűtő közötti részt sem!A Passat -tól meg ne ájulj el annyira,mert nem olyan jó autó mint sokan hiszik!Annak is van nem kevés hibája,bár nem tudom milyen évjáratra gondolsz,de futómű váltó turbó,(ja és eszi az olajat!)hengerfej stb.És nem annyiba kerülnek hozzá a cuccok mint a Vekihez.Nekem is tetszik a passat(mondjuk egy 2003-as évjáratúval kibékülnék)DE abban is csak szigorúan benzinest vennék.

csö mindenkinek!!! nekem egy 2000 DTL van de rendesen szivok vele!!! (caravan) 6l fogyasztás, 82 pacival sajnos elég lomha szegény! Hibái eddig:) ::: nyomocsövek elöregedtek és vissza engedte az üzemanyagot nem indul csak teker, bal elsö központizár motor! behalt zár! zár csere mert egybe van épitve az egész (szegecselve van nem javítható) bal elsö ablakemelö szerkezett széthulott majdnem ketté törte az üveget! A klima engedi a gázt, idén 2xor töltötem! befuvóventi adta meg egyszer magát! ráadásul télen aminek nagyon örültem :SSS ++++ami nagyon idegesít!!!! klimával nyomogatom neki 3500rpm-ig akkor felmegy a víz a pirosig. ami elég gáz szerintem! városban ez miatt nem használok klimát :huh:) de muszáj pörgetnem mert kurvára nem megy ha klima van kapcsolva. eddig ennyi de én elégé unom már! klimás DTL-t ne vegyetek ez tapasztalatbol mondom! klima nélkül semmi baj padlozhatod neki bár akkor se megy annyira de akkor nem megy fel a vize :lol:) szar az egész!!!!!!!!!!!!!!!!! HA CSAK AZT A KIS SZAR 15 TURBOT LE NEM CSERÉLITEK VALAMI GT 20 TURBORA!!! amit én is tenni fogok..... mert ez igy nem állapot. ha lenne pénzem vennék mást de sajnos nincs igy marad ez és rakok rá egy másik turbot hátha nem erölködik annyit B) ennyi ^_^ igazábol a kövi autom ha lesz ami nem most de egyszer tuti akkor az tuti nem OPEL lesz!!!!!! csak ugye erre volt meg a kavics! passatot akartam de az + fél milla lett volna :SSS de soha többet nem lesz opelem az tuti! LEHET SOKAKNAK BELELÉPTEM A LELKI VILÁGUKBA DE ENNYI SZIVÁS NEKEM ELÉG VOLT!!! (bocs)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.