Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Helló, ma találtam a fórumot, gondoltam regisztrálok. Én is boldog tulajdonosa vagyok, egy 2001-es 2.0 DTI Vectrának.Az autó egész jó, apró idegesitő problémákat leszámitva. Egyik ilyen a híres EGR szelep. A márkaszervizbe elvittem, műszerrel megnézték, és az volt a probléma, majd közöltek egy jó borsos árat. Itthon átnéztem, amit ők nem tettek meg, és feltünt, hogy a vákumcsövek végein levő pici gumicsövek mind ki voltak repedve, és el voltak öregedve. Megpiszkáltam őket, és csodák csodálya visszatértek a lovak a ménesbe. Egyből felhívtam a szervízt, hát csak szabadkoztak, hogy így meg úgy. Bementem az első autósboltba és 2000-ért megkaptam az összeset. Azóta a közelükbe se viszem, mert amúgy egy könyen karbantartható autó, itthon is megbírok vele. Egy kérdésem lenne: hol tudom a blokkból leengedni a hűtöfolyadékot?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ott le kell szerelni a nyomócsöveket? Állitólag akkor azokat is cserélni kell. Nem szivesen teszem, a hiba az, hogy alul valahol szivárog a fagyálló, arra gondoltam, hogy azt a csövet, ahol szivárog, kicserélem, és le is van engedve a lötyi, úgy is azt is cserélni akarom. Az EGR szelepre visszatérve, utólag megtudtam, hogy nem az van a fekete ECOTECH fedél alatt, hanem az csak egy kipufogógáz gyüjtő. Az EGR az akksi mellé van szerelve. Az a gyüjtő akármi nekem köpködi ki a kormot a coolernak a csövére, hiába pucolgattam meg, nem változik. Azzal mit lehetne kezdeni? Még egy kérdés: milyen olajat ajánlotok bele? Most Liqui Molly 10w40 van benne, 11000et elment, 2 dl öntöttem utána, Opel olaj?

Link to comment
Megosztás:

Az a gyüjtő akármi nekem köpködi ki a kormot a coolernak a csövére, hiába pucolgattam meg, nem változik. Azzal mit lehetne kezdeni?

Semmit.

Még egy kérdés: milyen olajat ajánlotok bele? Most Liqui Molly 10w40 van benne,

ez jó, esetleg mobil 1 és 7500km után CSERE meg összes szűrő is!

Opel olaj?

ezt ne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy X20XE motor alapjárata teljesen hektikus? Ha beindítom és hideg, akkor melegedésig tart egy cirka 1100-as alapjáratot, majd miután bemelegedett, előbb visszaáll 7-800-ra. Ez nem is gond, deha piros lámpánál megállok, és vissza kéne álljon alapjáratra, simán leáll, újraindítás után pedig néha van rendes alapjárat, néha majdnem lefullad álltában, néha meg 1000körül forog.

Menni jól megy, nem eszik sokat (napi autópályázós inga 7,2l/100km).

Volt már valakinek ilyen? Légtömegmérő, vagy mi lehet a baj? Vagy valami szenzor már megint? (Vezértengely szenzor csere már volt, örültem neki)

Ha valaki tud segíteni, vagy tanácsot adni, azt nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

szomorúan hallom a dízeles bajt...

de biztos valami banális apróság lesz, egyszerre minden nem szarik be.

az üzemanyagra tessék odafigyelni meg a üa szűrő cserére is főleg ha kannázol.

Üdv mindenkinek! El is felejtetem közölni a jó hírt, hogy megjavult a verdám. Mint kiderült adagoló vezérlőelektronika állt meg!!

Egy Gödöllői adagolós sráchoz vittem, az adagolót kiküldték Németországba és ott rendbe rakták. Új elektronikát kapott a drága és most a hiba előtti 6l -es fogyasztásom 5,3l-re csökkent!!!! 200eft volt,mindenhol 250-fölött beszéltek úgyhogy szerintem rendben van a dolog. Ha valakinek hasonló problémája van, tudom ajánlani őket. Dieselben nagyon ott vannak, tunning, szerviz, minden!!

Más: Egy szerencsétlen mozdulatnak köszönhetően sikerült betörnöm a bal első ajtón a hangszóró rácsot!! Tud valaki mondani egy helyet ahol tutira kapok??? Eddig minden bontóban az ajtókárpittal együtt akarták rám sózni!!

Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Nagy valószínűséggel elkezdett szorulni a tengelye, és azért nem találja Önmagát! :rolleyes:

Szívesen.

De nagyon érdekesen csinálja ám a kis dög. néha egész piros lámoákat végigbírja alapjáraton,aztán amikor már váltana sárgára, akkor puff....

Mondtak nekem olyat is, hogy főtengely szenzor, de remélem neked lesz igazad.

Link to comment
Megosztás:

De nagyon érdekesen csinálja ám a kis dög. néha egész piros lámoákat végigbírja alapjáraton,aztán amikor már váltana sárgára, akkor puff....

Mondtak nekem olyat is, hogy főtengely szenzor, de remélem neked lesz igazad.

Nekem anno váltáskor dobta el az alapjáratot...

Link to comment
Megosztás:

Még kezdő B Vectrás vagyok de én is hasonló alapjárati gondokkal küzdök. Egy kérdés, házilag lehet-e tisztítani az alapjárati motort vagy mindenképpen szerelő kell, és ha igen hogyan áljak neki? Mire kell odafigyelni?

A kérdés jogos, engem is érdekelne.

Valamint az is, hogy ha mégis főtengely jeladó, akkor az hol helyezkedik el a motoron, mennyire kell bombázni mindent? Kérdem ezt azért, mert unokatesóm ugyanilyen motoros Omegája művelt hasonló tüneteket, és neki főtengely jeladót, meg vezértengely jeladót is kellett cserélni az alapjárati motor tisztítása mellett.

Délután megyek mesterhez, remélmem nem kell szenzort is cserélni. Ugyan nem vészes az ára, de inkább költeném csak simán bezinre. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amit én tudok mondani: az X18XE (azthiszem az X20XE -nél is azonos) alapjárati motorját könnyü tisztitani, a szétszerelés adja magát.... de érdemes az egész szivótorkot levenni és kipucolni.... elég robusztosan van megcsinálva.... na persze figyelni kell a sorrendre meg stb...

Szenzorok: passz... szerencsére nem kellett még odanyulnom

Link to comment
Megosztás:

Amit én tudok mondani: az X18XE (azthiszem az X20XE -nél is azonos) alapjárati motorját könnyü tisztitani, a szétszerelés adja magát.... de érdemes az egész szivótorkot levenni és kipucolni.... elég robusztosan van megcsinálva.... na persze figyelni kell a sorrendre meg stb...

Szenzorok: passz... szerencsére nem kellett még odanyulnom

Azt mindjárt gondoltam, hogy nem lehet olyan túl bonyolult, csak még ehhez soha nem nyúltam hozzá. Vectra előtt 1.5 TD Kadettom volt (van), abba inkább bele mertem nyúlni. Mondjuk abban nincs is ilyen probléma...

A szenzorok közül a vezértengely szenzorához volt szerencsém, ami alapvetően a motor tetején van a vezérszíjj felől, de azért a cseréhez alaposan bontani kell. A többi nem tudom hol van...

Link to comment
Megosztás:

Nno... kipucoltuk az alapjárati motort. Ennek következtében amikor van alapjárat, akkor szép egyenletes. A tünet azért maradt a régi, ugyanúgy megáll. :rolleyes:

Sajnos ennél a szerelőnél nem tudtuk gépre tenni az autót, addig meg marad a instant start/stop automatika. Végülis tök hülye vagyok, mert más ilyen extráért az újabb autókban komoly pénzeket fizet, nekem meg tessék, itt van ingyen, és én meg pénzt áldozok arra, hogy megszüntessem. Bolond egy világ...

Link to comment
Megosztás:

Nno... kipucoltuk az alapjárati motort. Ennek következtében amikor van alapjárat, akkor szép egyenletes. A tünet azért maradt a régi, ugyanúgy megáll. :rolleyes:

Sajnos ennél a szerelőnél nem tudtuk gépre tenni az autót, addig meg marad a instant start/stop automatika. Végülis tök hülye vagyok, mert más ilyen extráért az újabb autókban komoly pénzeket fizet, nekem meg tessék, itt van ingyen, és én meg pénzt áldozok arra, hogy megszüntessem. Bolond egy világ...

Sajnos Győrben nincs közvetlen ismerős akit ajánlani tunék kimondottan csak Opelhez.Ezek után marad a főtengelyjeladó és tsai móka.Amúgy nekem pl. összeért a kötegben az alapjárati léptető 2 lábához menő vezeték, és ez okozta a folyamatos leállásokat, fals hibakódokat.Mázli, hogy nem gyulladt ki az autó.Érdemes utána nézni ennek a verziónak is.No meg van-e motorkontroll lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos Győrben nincs közvetlen ismerős akit ajánlani tunék kimondottan csak Opelhez.Ezek után marad a főtengelyjeladó és tsai móka.Amúgy nekem pl. összeért a kötegben az alapjárati léptető 2 lábához menő vezeték, és ez okozta a folyamatos leállásokat, fals hibakódokat.Mázli, hogy nem gyulladt ki az autó.Érdemes utána nézni ennek a verziónak is.No meg van-e motorkontroll lámpa.

Igazán kösz,de úgy néz ki a helyzet az, hogy ugyan Győrben lakom, de Tatabányára járok át dolgozni. (Ezért kellett nagyobb/újabb autó, Kadettet nem akartam már gyilkolni pályán) Aztán annak az ipsének, ahová mostanság Tbányán hordom az autót, elég jó kapcsolata van a helyi Opel szervízben, aztán talán sikerül ott nem hivatalos tarifában kideríteni, hogy mi baja lehet az autónak.

Lehet, hogy kábelösszeérős dolog lesz, mert miután kipucolta a motort, 20 percet kegyegett az autó egyhelyben, fordulatszám tökéletesen monoton, 700 körüli, semmi leállás. Viszont ahogy mozgásban volt az autó, az első sarkon megállt. Vagy a fene tudja. Unokatesóm Omegájában is kábelösszérés miatt szállt el a vezértengely jeladó is, meg a főtengelyé is, a csatlakozónál valahogy összeértek a kábelek. Ő is örült, hogy csak ennyi baja volt.

Motorkontroll lámpa van, de csak néha. Amikor leáll, és újraindítom a motort, átlag minden 5. esetben a motorkontroll égve marad, körülbelül 200méter, vagy pár másodperc erejéig. Meg olyat is csinál, hogy ha 2.-ban, cirka 1200-1000-es fordulat közelébe érek, akkor el kezd rángatni, és szintén jön a motorkontroll lámpa (egyesek szerint helikopter :-)). Ha adok egy kis gázt, akkor rángatásnak vége, és lámpa is kialszik.

Gondoltam már arra is, hogy gyertyakábel, vagy gyertya lenne. De akkor nem kéne nagyobb tempónál is rángatnia? Simán bejárok vele dolgozni, mindenféle rángatás, lámpavillogtatás és fogyasztásnövekedés nélkül, egészen az autópálya lehajtóig. Onnantól megint kezdődik a szívás.

Link to comment
Megosztás:

Mint már írtam, nekem is hasonló alapjárati problémám van, ha lesz egy kis időm és helyem (szétrobbantottam a kocsibejárót, utcán meg nem igazán akarom szétszedni) megpucolom. Addíg is egy kis adalék hátha valakinek van más ötlete is:

Még gurul az aztó üresben addíg alapjárat 950-1000, amint megállt - piros lámpa... lassan lemegy 750-ig. Van úgy, hogy jár fél-egy percet is hiba nélkül és leáll, van, hogy néhány másodperc múlva leáll. Ha észreveszem, hogy beremeg adok egy gázfröccsöt és ha leveszem a lábam a gázról akkor is leáll, ha tartom majd indulok, a következő megállásnál lehet, hogy semmi, de lehet, hogy ismét leáll. Leállás után ha indítom semmi gond és nem áll le többet a következő megállásig.

Ha kitisztítottam és találok valamit, jelentkezem, addíg marad az indítgatás.

A helyi Opel szervízben van ismerősöm, megnézték hiba nincs tárolva ők is csak a tisztítást javasolják.

Link to comment
Megosztás:

Mint már írtam, nekem is hasonló alapjárati problémám van, ha lesz egy kis időm és helyem (szétrobbantottam a kocsibejárót, utcán meg nem igazán akarom szétszedni) megpucolom. Addíg is egy kis adalék hátha valakinek van más ötlete is:

Még gurul az aztó üresben addíg alapjárat 950-1000, amint megállt - piros lámpa... lassan lemegy 750-ig. Van úgy, hogy jár fél-egy percet is hiba nélkül és leáll, van, hogy néhány másodperc múlva leáll. Ha észreveszem, hogy beremeg adok egy gázfröccsöt és ha leveszem a lábam a gázról akkor is leáll, ha tartom majd indulok, a következő megállásnál lehet, hogy semmi, de lehet, hogy ismét leáll. Leállás után ha indítom semmi gond és nem áll le többet a következő megállásig.

Ha kitisztítottam és találok valamit, jelentkezem, addíg marad az indítgatás.

A helyi Opel szervízben van ismerősöm, megnézték hiba nincs tárolva ők is csak a tisztítást javasolják.

A jelenség nálam is ugyanez. Pontosabban csak volt. Szombat délelőtt óta nem produkálja a dolgot. Akkor előbb csak azt vettem észre, hogy bekapcsolt klímánál éppen-éppen nem áll le, még éppen korrigál, majd pedig beállt 750-es alapjáratra. Aztán ezt akár 10 percig is tudta leállás nélkül, egyhelyben. Pirosnál következetesen visszaejtette ~400-ig, majd szépen beállt. Szombaton egész nap ez ment, aztán vasárnap már klíma nélkül se állt le, azonnal 750-re beállt, mindenféle ingadozás nélkül. Igaz, ha huzamosabb ideig álltam egy helyben, akkor néha-néha ingadozott fel-le, de nem állt le, direkt próbáltam. Volt szerencsém Balatongyöröktől Sümegig araszolgatni, egyszer se állt le, aminek kimondhatatlanul örültem, mert így nem kellett 2 percenként beindítani.

Szóval jelenleg nem hisztizik. Gyanítom, hogy ez csak ideiglenes, vissza fog ez még köszönni.

Más No.1.: Az normális, hogy 97-98 fok környékén kapcsol a ventillátor? Meg hogy pályán alapvetően 90 fok, de ha megy a klíma akkor felkúszik 98-ig és onnan hűt le 90-ig, majd minden kezdődik újra? Termosztátot már cseréltünk, de igazán nem javult a jelenség.

Más No.2.: Gyűrű garnítúrát kéne cserélni az autóban, sajnos egyre jobban eszi az olajat (emiatt volt trutyis az alapjárati motor és környéke is, asszem). Nomármost a gyűrűcsere az nem annyira vészes dolog, viszont az eddig meghallgatott vélemények különböznek azon, hogy kell-e cserélni ilyenkor hajtókarcsapágyakat, vagy sem.

Volt olyan szerelő (több is), aki azt mondta, hogy Vectra esetén már nem szükséges, ez csak a régi motorokra volt jellemző.

És volt, aki ennek az ellenkezőjét állította, hogy márpedig a csapágyakat is cserélni kell.

Az, hogy minden tömítés csere, az OK.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.