Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Akkor oké :lol: Csak férjen be ez a lényeg :D

Kadettre amikor vettem hajtogatni kellett az íven, hogy elférjen :D (megvettem, délután felraktam, mentem vele 40 kilométert, hazajöttem, levettem, hogy viszem műszakira ne legyen gond vele, este még elindultam, tks lett a verda de a felnik megmaradtak :) ).

Na de akkor köszi mindenkinek a tippeket! Több kérdésem nincs ;)

Más téma:

Amúgy B1 és B2 futómű között mi különbség van? Tudom az volt a PR duma, hogy valami nagyon nagy %-a az alkatrészeknek teljesen új a B2-ben a B1-hez képest de végülis ez kimerül egy új cikkszámban többnyire. Nem a csavarszámra gondolok. Van egyáltalán eltérés? Mert szerintem nem igazán...

Link to comment
Megosztás:

A hosszú hétvégén én is tervezem áttenni. Takarítani majd meg kicsit melegebb időben mikor a kárpitot is le lehet vízzel takarítani.

Hát nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én nem bírtam tovább és feltettem tegnap a nyári felnit + a tavaszi nagytakarítást is megcsináltam! :D :lol: :D
Link to comment
Megosztás:

Én még nem állok ilyen jól, felnire keretem már csak jövőre lesz, most gumit kellett venni, amit a tulaj adott hozzá az 1999es indiai CEAT csúcsgumi ami bár nincs lekopve, de max gumifalba jó :D Szóval rendeltem Continental PremiumContact2-ket, de vszinüleg csak 1, max 2hét mulva jönnek meg, most még reggel ugyis hideg van mondtam nem sietek sehova :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem pedig már biztos, hogy holnap lesz egy B2 Elegance Opel 16" felni garnitúrám Fulda Carat Progresso 205/55-ös gumikkal :D A mostani B1 alufelnik a Goodyear 195/65 R15-tel pedig tökéletesek lesznek télre :lol: Így a téli és a nyári garnitúra is alufelni ráadásul b vectra :D

Link to comment
Megosztás:

EPC szerint enyémhez is volt 6küllős 15'ös gyári alufelni, dehát hozzám ugyebár ez már nem jutott el :lol:

Valahogy ez nem meglepő :D Nekem viszont az volt a gyári felni, hogy megvan és ez semmi.... a pótkerék egy 0 kilométeres karcmentes teljesen gyári alufelni (mint a többi rajta) michlein nyári gumival ami ugyan sokat futott de csak a csomagtartóban :D teljesen új mindez ott volt a helyén... meglepő, gyári emelővel, kesztyűvel, ezt benne hagyták de a háromszöget és az eü dobozt nem :) Vicc.... tényleg, vonószem sem volt meg az eredeti és a kis kulcs sem az alufelni kupakjához ellenben használati útmutató is volt vele....

Link to comment
Megosztás:

Én is szemezgetek a nyári Michelinekkel de kivárok még április elejéig.Utána már nem lehet nagy zűr.Addig meg ez a 4 téli kibírja.Jelentősen nem fog 15 fok fölé menni addig a hőmérő higanyszála.

Nekem is Michelinek vannak, Energy Saver

Én tavaly vettem, tulajdonképpen 72 ezerbe volt a 4 db szállítva.

Egészen pontosan 84 et kellett fizetnem átvételkor, majd rá egy hónapra küldtek egy 12 ezres OMV üzemanyag utalványt.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy ez nem meglepő :lol: Nekem viszont az volt a gyári felni, hogy megvan és ez semmi.... a pótkerék egy 0 kilométeres karcmentes teljesen gyári alufelni (mint a többi rajta) michlein nyári gumival ami ugyan sokat futott de csak a csomagtartóban :D teljesen új mindez ott volt a helyén... meglepő, gyári emelővel, kesztyűvel, ezt benne hagyták de a háromszöget és az eü dobozt nem :D Vicc.... tényleg, vonószem sem volt meg az eredeti és a kis kulcs sem az alufelni kupakjához ellenben használati útmutató is volt vele....

Csoda szerintem is, de az enyémbe is benne hagyták a gyári alu pótkereket :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is Michelinek vannak, Energy Saver

Én tavaly vettem, tulajdonképpen 72 ezerbe volt a 4 db szállítva.

Egészen pontosan 84 et kellett fizetnem átvételkor, majd rá egy hónapra küldtek egy 12 ezres OMV üzemanyag utalványt.

Én 1 évesen vettem bontva 28e.ft-ért a 4db.-ot.2db szinte új, 2db pedig olyan 70%-os állapotban van........még mindig....

Nemakaromtudnihonnanvanamúgy....... :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Én is a jó idővel elővettem nyári gumijaimat, és azt tapasztaltam, amit már összel elrakásnál is sejtettem, hogy ha még nagyon akarnám egy nyarat még elmenne, de fő a biztonság és amellett döntöttem veszek 4 újat, de annyira megosztott a piac, nem igazán tudom mit vegyek . Az érdekelne, ki mennyire van megelégedve nyári gumijával, ki mit tudna ajánlani, mert neki nagyon bevált.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Én is a jó idővel elővettem nyári gumijaimat, és azt tapasztaltam, amit már összel elrakásnál is sejtettem, hogy ha még nagyon akarnám egy nyarat még elmenne, de fő a biztonság és amellett döntöttem veszek 4 újat, de annyira megosztott a piac, nem igazán tudom mit vegyek . Az érdekelne, ki mennyire van megelégedve nyári gumijával, ki mit tudna ajánlani, mert neki nagyon bevált.

Én teljesen meg vagyok elégedve a Continental Premiumcontact2-es gumijaimmal, egy szezont mentem eddig velük (újonnan vettem őket tavaly májusban)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Én is a jó idővel elővettem nyári gumijaimat, és azt tapasztaltam, amit már összel elrakásnál is sejtettem, hogy ha még nagyon akarnám egy nyarat még elmenne, de fő a biztonság és amellett döntöttem veszek 4 újat, de annyira megosztott a piac, nem igazán tudom mit vegyek . Az érdekelne, ki mennyire van megelégedve nyári gumijával, ki mit tudna ajánlani, mert neki nagyon bevált.

Michelin Energy Saver 195/60 R15 méretben. Nekem tökéletes. Halk, 2-3 decivel kevesebbet kér az autó 100-on mint az előzővel (leharcolt, kopott, zuhogó kínai Wanli). A tesztek szerint extra tartós gumiabroncs. A legdrágábbak egyike.

A határait nem próbálgattam, de semmi gond nem volt vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.