Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Nem más miatt rakok Castrol olajat az autómba hanem magam miatt,és nem azért nem cserélem 30ezrenként mert nem birna annyit hanem vhogy jobban érzem magam ha kicsit jobban bánok az autóval és próbálok vele jól bánni,csak ezért,még ha kb 8-9 ezer forintal is olcsóbban hozzá jutnék a gm olajhoz a kedvezmények miatt!

Ha valakinek nem tetszik azt meg sajnálom,ez az én döntésem,ha ez miatt mondjuk beszarik az autóm akkor az én hibám.

Link to comment
Megosztás:

Nem más miatt rakok Castrol olajat az autómba hanem magam miatt,és nem azért nem cserélem 30ezrenként mert nem birna annyit hanem vhogy jobban érzem magam ha kicsit jobban bánok az autóval és próbálok vele jól bánni,csak ezért,még ha kb 8-9 ezer forintal is olcsóbban hozzá jutnék a gm olajhoz a kedvezmények miatt!

Ha valakinek nem tetszik azt meg sajnálom,ez az én döntésem,ha ez miatt mondjuk beszarik az autóm akkor az én hibám.

Tetszik, ha valaki törődik az autóval...:D :lol:

Csak még mindig nem értelek, mi a bajod a GM olajjal... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hadd tippeljek: a gyári ajánlás szerint 30.000 km-ként cserél(tet)ed az olajat, és az autó futásteljesítménye 100.000 km felett van?

Nem akarlak elszomorítani, de valószínűleg nem egy egyszerű tömítéshibáról van. Én is ugyanígy jártam, szakszervízbe hordtam, ahol 30.000 km-ként cserélték az olajat. 120.000 km-ig egy csepp olajfogyasztás sem volt, aztán a következő 30.000 km alatt felment 1 liter/1000 km fogyasztásra. A motor szétbontása után láthatóvá vált hogy gyűrűk szénné égtek, plusz a szelepszár szimmeringek sem voltak a helyzetük magaslatán. Gyűrű és sz.sz. szimmering csere óta nulla az olajfogyasztás,

Hali!

Én a 3. tulajként most vettem szeptemberben. A szervizkönyben csak annyi látszik, hogy a kötelezőknél (kb.30.000-ként) le lett cserélve az olaj. Hogy közte cseréltek, arra nincs semmi feljegyzés a könyvben. Ill. az előző tulaj 91000km után lecserélte 106000-nél. Ennyi az előélete könyv szerint. Most 115600 van benne. Én 111200 körül vettem.

A javítások mennyibe kerültek?

Link to comment
Megosztás:

Az alkatrész került 50 ezerbe (gyűrű szett, szsz szimmeringek, tömítések + olajcsere), a javítás szintén 50 ezer volt vidéken és baráti áron.

Hali!

Én a 3. tulajként most vettem szeptemberben. A szervizkönyben csak annyi látszik, hogy a kötelezőknél (kb.30.000-ként) le lett cserélve az olaj. Hogy közte cseréltek, arra nincs semmi feljegyzés a könyvben. Ill. az előző tulaj 91000km után lecserélte 106000-nél. Ennyi az előélete könyv szerint. Most 115600 van benne. Én 111200 körül vettem.

A javítások mennyibe kerültek?

Link to comment
Megosztás:

Én 10.000 Km-enként cseréltettem a szervízben, de aztán áttértem a 15,000km-es periódusra.

Az a furcsa, hogy eddig az 5 literes GM olaj 9500 Ft volt most 15000 Ft az ára.

Ha magamnak csinálnám csak Mobil olajat tennék bele, de a gyári GM-el sem hiszem, hogy gond lenne 15000 alatt.

30ezerre esélyt sem látok. sokat megy városban az autó. 15000 után is elég fekete színe van. Szóval én 15000-es párti vagyok. Hosszú távra tervezek az autóval. :lol:

Link to comment
Megosztás:

http://www.kauffer.hu/index.php?page=detai...pel%20motorolaj legutóbb innen vettem, akkor még egy ezressel drágább is volt, így nem hiszem hogy lenne ennél olcsóbb hely... http://www.opelcentrum.hu/aruhaz/motorolaj...exos2-4-literes Makimano meg gondolom innen vetted:)!

Szia Levente!

Én innen vettem:

http://www.autoalkatreszfutar.com/index.ph...54&Itemid=1

De te nyertél 5L ügyileg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Meddig jó a szavatossága egy olajnak?

Arra gondoltam, hogy most belőttétek a sok olcsón/olcsóbban beszerezhető olaj forrásokat, most vennék az olajcseréhez.

Kb. van még 7000 km-em a cseréig, meg még kb. 4 literem tartalékba. Ugyan maradna a csere után is felesleg, de meddig tartható el?

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Meddig jó a szavatossága egy olajnak?

Arra gondoltam, hogy most belőttétek a sok olcsón/olcsóbban beszerezhető olaj forrásokat, most vennék az olajcseréhez.

Kb. van még 7000 km-em a cseréig, meg még kb. 4 literem tartalékba. Ugyan maradna a csere után is felesleg, de meddig tartható el?

Üdv,

Állítólag lezártan stabil hőmérsékletű árnyékos helyen stb. 4-5 évig eláll...:lol: (korábban a Totalcar-os olajdoktor írta:D) Nekem mindig marad valamennyi az olajcseréből (5 literes kanna, 1,5 liter körül marad, cserék között sosem kell utánatöltenem), azt a következő olajcserénél is fel szoktam használni:)! Szóval szerintem nyugodtan bevásárolhatsz 1-2 kannával:)

Link to comment
Megosztás:

Állítólag lezártan stabil hőmérsékletű árnyékos helyen stb. 4-5 évig eláll...:lol: (korábban a Totalcar-os olajdoktor írta:D) Nekem mindig marad valamennyi az olajcseréből (5 literes kanna, 1,5 liter körül marad, cserék között sosem kell utánatöltenem), azt a következő olajcserénél is fel szoktam használni:)! Szóval szerintem nyugodtan bevásárolhatsz 1-2 kannával:)

Én is úgy csinálom, egyszer vettem 4l-t, de csak 3l-t öntöttem bele. Van egy liter tartalék, ha fogyna, de nem fogy. Az következő olajcserekor belekerül.

Link to comment
Megosztás:

Nem kötekedésből,de akkor pl a Volkswagen csoportba tartozó autókba miért mind1ikbe Castrol van?

Az egy egeszen mas eset, a ket marka kozos projektje, a hozza tartozo reklammal es egyebekkel egyutt.

Sajat cimke alatt az olaj is csak egy olyan alkatresz, mint a fekbetet, vagy a csavar - teljesitenie kell bizonyos kovetelmenyeket, aztan annyi. Mivel magara az olajra nem lehet rairni a markajelzest, ter nyilik talalgatasokra, bar nem igazan vilagos, minek... Az pl. erdekel barkit is, hogy a csavarokat honnan veszi a GM?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.