Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok! :hiya:

Azt vettem észre a kocsinál, hogy az alapjárati fordulatszám ha menet közben kinyomom a kuplungot, akkor olyan 850-900 körülire esik vissza, de ha megáll a kocsi (pl. lámpánál), akkor visszaesik 750 környékére.

Ez így rendben van?

Másik dolog, ha haladok mondjuk 50km/h tempóval és játszok a gázpedállal, úgy, hogy elveszem a lábam, ráteszem a lábam, akkor érezhetően ránt a kocsi. Ez mitől lehet? Van olyan sebességfokozat és tempó együttes ahol kevésbé, van olyan, ahol egész erősebben érződik.

Nálam is ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Mind a két dolog?

Ha menetközben kirakom üresbe, alapjáraton egy kicsit mást mutat a mutató, mint álló helyzetben, igen.

A rántást nem tudom pontosan hogy érted. Ha motorfékkel gurul, lassul egy autó és gázt adok, akkor szerintem természetes, hogy érezni egy kis rántást annál a motorfordulatnál, amikor a motor már gyorsabban forog, mint ahogy a kerekek hajtanák. Nálam ez nem zavaró, más autóknál is így tapasztaltam. Nálad milyen mértékű a rántás?

Link to comment
Megosztás:

A "rántás"nál befolyásolhat a dologba az EGR szelep is, mert ha koszolódik, nem rendesen zár-nyit, és ez okozhat "rántást" a lassú menetnél. Ugyanis az EGR úgy működik, hogy alapjáraton zárt, a nagyon kicsi gázadásnál (pl 30-cal mész dugóban, és épp hogy nyomod, hogy ne a motorfék dolgozzon) akkor még nem működik, de kb 30%-os folytószelep állásig működik minden fokozatban, 30% felett meg megint nem működik, mert kell a teljes kraft a gyorsításhoz. Az átmeneteknél előfordulhat, hogy rángatózást eredményez. Most pucoltattam ki az EGR-t, előtte pont ezeknél a helyzeteknél rángatott nekem is.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

A "rántás"nál befolyásolhat a dologba az EGR szelep is, mert ha koszolódik, nem rendesen zár-nyit, és ez okozhat "rántást" a lassú menetnél. Ugyanis az EGR úgy működik, hogy alapjáraton zárt, a nagyon kicsi gázadásnál (pl 30-cal mész dugóban, és épp hogy nyomod, hogy ne a motorfék dolgozzon) akkor még nem működik, de kb 30%-os folytószelep állásig működik minden fokozatban, 30% felett meg megint nem működik, mert kell a teljes kraft a gyorsításhoz. Az átmeneteknél előfordulhat, hogy rángatózást eredményez. Most pucoltattam ki az EGR-t, előtte pont ezeknél a helyzeteknél rángatott nekem is.

Üdv,

Köszi!

Az EGR nemrég volt tisztítva, de nem az lesz, mert már nagyon kis sebességnél is csinálja.

Elindulok, elveszem a lábam és mindenki dől előre. Ráteszem a lában a gázpedálra, mindenki dől hátra.

:-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A héten vettem egy H Astra kombit, Z17DTH... (74KW) motorral. Előtte nem volt még dízel autóm, viszont szeretnék vele jól bánni.

Mik a tapasztalatok ezzel a motorral? Mire kell nála ügyelni?

Bocsánat ha butaságot kérdezek, de ebben van már részecskeszűrő?

Köszi!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2004-es évjáratú Opel Astra H Cosmo 1.7 cdti motoros járgányom. Az utóbbi időben kijött rajta egy olyan nyavaja, hogy az astra pár száz kilométer megtétele után leállítást követően a motorban lévő üzemagyarot visszaengedi az üzemagyangtartályba, majd a motor kihülését követően azt szinte lehetetle beindítani. A tanksapka felnyitásakor szinte már fellélegzik a kocsim olyan vákum van benne.... A bátyám autószerelő és már a lakóhelyem környékén élő összes autózerelő látta a kocsimat de nem tudnak megoldást találni a hibára. Nagyon nagy segtség lenne ha valaki aki már találkozott ezzel a hibával és rájött a megoldására írna egy üzenetet. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy 2004-es évjáratú Opel Astra H Cosmo 1.7 cdti motoros járgányom. Az utóbbi időben kijött rajta egy olyan nyavaja, hogy az astra pár száz kilométer megtétele után leállítást követően a motorban lévő üzemagyarot visszaengedi az üzemagyangtartályba, majd a motor kihülését követően azt szinte lehetetle beindítani. A tanksapka felnyitásakor szinte már fellélegzik a kocsim olyan vákum van benne.... A bátyám autószerelő és már a lakóhelyem környékén élő összes autózerelő látta a kocsimat de nem tudnak megoldást találni a hibára. Nagyon nagy segtség lenne ha valaki aki már találkozott ezzel a hibával és rájött a megoldására írna egy üzenetet. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

A tartaly szellozesevel lesz gond, mert ahogy urul, levego kene bejusson a kivett uzemanyag helyere. Ha nem jut, akkor csokken a nyomas, ez szivja vissza a naftat es a tanksapkat is...

Probalj lazan feltett tanksapkaval jarni egy darabig :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok(bár nem tudom,hogy ez ide tartozik vagy sem).

Van egy 2007-es évjáratú 1,7cdti(101LE).

A következő a problémám:a hűtővíz folyadékszintet írja ki állandóan a kijelzőre.

Megnéztem a szint elegendő a tartályban.Arra gondoltam,hogy lehet az érzékelő hibásodott meg,vagy csak elkoszolódott.

(gondolom a tartály alján található érzékelő adja a jelet a fedélzetinek,vagy valahol máshonnan küldi?)

Találkozott valaki ilyen problémával?Mi lehet a megoldás?

köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

hosszútávon mi a megoldása ennek a problémának... hol szellőzik a tank? a tanksapkát kellene lecserélni vagy ez valahogy javítható?

A tartaly szellozesevel lesz gond, mert ahogy urul, levego kene bejusson a kivett uzemanyag helyere. Ha nem jut, akkor csokken a nyomas, ez szivja vissza a naftat es a tanksapkat is...

Probalj lazan feltett tanksapkaval jarni egy darabig :)

Link to comment
Megosztás:

hosszútávon mi a megoldása ennek a problémának... hol szellőzik a tank? a tanksapkát kellene lecserélni vagy ez valahogy javítható?

Nyilvan javithato: lukat mindig konnyebb csinalni, mint tomiteni :) Valahol a betoltocso kornyeken szellozik, de hogy magan a sapkan, vagy mashol, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy másik fórumon olvastam ezt a leírást, keresik a megoldást, valakinek volt már ilyen gondja, esetleg hallott ilyenről?

"adott egy 2006-os H Astra kombi 1.6 XEP 105 lovas motorral. valós 30ezer km van benne.

15ezernél már volt trafóhíd cserélve.

most van benne egy hibajel, ami visszajön. lambda szondát ír, szegénykeveréket.

1800-2200 fordulat között rángat az autó minden fokozatban. üresben nem. motorféknél semmi. gyorsul rendesen. ha lentről indul sincs semmi megtorpanás, rángatás közben is ha oda van lépve neki, megindul.

próbáltam, hogy lehúzom a légtömegmérőt, hogy kizárjak egy hibaforrást, de nem tudtam lehúzni, nagyon ragaszkodik a csati.

légtömegmérőre, vagy gyertya gyújtásra nem tudok gondolni, mert akkor más fordulaton is lenne valami kínja, de csak az adott fordulaton csinálja."

"mondjuk azt tudom apám járt elég szar helyen mostanság, ahol esetleg nagyobb víz érhette az alját, és az ugye a lambdának nem jó.

néztem a titkos menüjében, és amikor rángat, akkor 1,5 ml/s a befecskendezés, de nem ugrál.

pöcc-röff indul semmi más nem utal bajra. és csak abban a fordulatban, de úgy rángat, hogy egy idő után majd kiesünk az autóból. előtte csak óvatosan, aztán ha maradunk a fordulatba, akkor rosszabbodik."

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó: Felvettem a mai hiregindítást. A videón 0:26-tól kezdődik ez a furcsa rezonáló zaj. Mi a fenétől származhat ez? Hallottatok már hasonlót?

Emlékeztek, nemrég kérdeztem, hogy mi lehet ez a zaj?

Ma kiderítették szervizben: a nagynyomású szivattyúból jön ez az egészségtelen hang. :(

Link to comment
Megosztás:

A hozzáértőktől kérdezném: mennyibe kerülhet egy nagynyomású szivattyú felújítás?

Utánanéztem az új árának, horribilis összeg. Használt, felújított szivattyúkat már kapok ilyen 25-50e környékén. De ha ennél nem több a felújítás, akkor maradna az eredeti szivattyú.

Egyébként semmilyen más tünet nincs, leszámítva ezt a hülye hangot hideg motornál. Hidegen-melegen pöccre indul, egyenletesen jár, jól húz. Csak most beijedtem, hogy nehogy mondjuk az autópálya közepén álljon le alattam a vas.

Link to comment
Megosztás:

A hozzáértőktől kérdezném: mennyibe kerülhet egy nagynyomású szivattyú felújítás?

Utánanéztem az új árának, horribilis összeg. Használt, felújított szivattyúkat már kapok ilyen 25-50e környékén. De ha ennél nem több a felújítás, akkor maradna az eredeti szivattyú.

Egyébként semmilyen más tünet nincs, leszámítva ezt a hülye hangot hideg motornál. Hidegen-melegen pöccre indul, egyenletesen jár, jól húz. Csak most beijedtem, hogy nehogy mondjuk az autópálya közepén álljon le alattam a vas.

Ilyen hangot nekem is művel, de nem minden indításnál.

Ezen kívül tényleg nincs semmi hibája, és a hang 1-2 percen belül el is múlik.

Még azt vettem észre, ha finoman játszok egy kicsit a a gázpedállal, akkor hamarabb elmúlik.

Próbáltál már a gázzal játszani indításkor, mikor előjön a hang?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen hangot nekem is művel, de nem minden indításnál.

Ezen kívül tényleg nincs semmi hibája, és a hang 1-2 percen belül el is múlik.

Még azt vettem észre, ha finoman játszok egy kicsit a a gázpedállal, akkor hamarabb elmúlik.

Próbáltál már a gázzal játszani indításkor, mikor előjön a hang?

Igen. Kis gázadásra, kb 1000-es fordulatszámnál abbahagyja, de ha elveszem és visszaesik a fordulat megint csinálja, amíg viszonylag hideg a motor.

Persze ha nyomkodom neki a gázt, akkor hamarabb bemelegszik és nem 8-10 perc múlva hagyja abba, hanem mondjuk 4-5.

Link to comment
Megosztás:

A hozzáértőktől kérdezném: mennyibe kerülhet egy nagynyomású szivattyú felújítás?

Utánanéztem az új árának, horribilis összeg. Használt, felújított szivattyúkat már kapok ilyen 25-50e környékén. De ha ennél nem több a felújítás, akkor maradna az eredeti szivattyú.

Egyébként semmilyen más tünet nincs, leszámítva ezt a hülye hangot hideg motornál. Hidegen-melegen pöccre indul, egyenletesen jár, jól húz. Csak most beijedtem, hogy nehogy mondjuk az autópálya közepén álljon le alattam a vas.

Hogy tudták megállapítani, hogy onnan jön? Egyébként ha leveszitek a szivattyút és elviszed egy Diesel szervizbe, ott felrakják próbapadra és meg lehet hallgatni, hogy valóban onnan jön a hang! Ha mégis olyan 40-50 körül van a felújítás garanciával.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy tudták megállapítani, hogy onnan jön? Egyébként ha leveszitek a szivattyút és elviszed egy Diesel szervizbe, ott felrakják próbapadra és meg lehet hallgatni, hogy valóban onnan jön a hang! Ha mégis olyan 40-50 körül van a felújítás garanciával.

Ma hoztam el az autót a (márka)szervizből. (Nem pont emiatt volt ott, de ha már odavittem, szóltam, hogy ezt is nézzék meg.)

Már nem emlékszem, hogy itt, vagy egy másik fórumon írta valaki, hogy egy hosszú fém rudat, pl csavarhúzót kell rászorítani és sztetoszkópként használva hallgatózni. Így állapították meg. Állítólag egyértelműen onnan jön.

Mivel a vezérléscsere óta csinálja, nagyon valószínű, hogy az új szíjfeszítő jobban feszíti az új szíjat mint a régi kinyúlt használtat, ami megterhelte a szivattyú csapágyát. Legalábbis ez tűnik a legvalószínűbb magyarázatnak. Aztán ahogy bemelegszik kicsit nyúlik a szíj és abbahagyja.

Szóval ha szerencsém van egy csapágycserével megúszom.

Nekem is azt javasolták, hogy vigyen dízeles szervizbe. Vagy persze az Opel szervizben is le tudják szerelni, de a javítást nem ők végzik, hanem elküldik egy olyan helyre.

Árat nagyjából ennyit mondtak rá így látatlanban, nagyságrendileg. Mégis csak töredéke, mint egy új.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap megvettem a vízpumpát az autóhoz. Mivel a kauffer-nél hülyének akartak nézni (ha érdekel valakit, szívesen megosztom miért), így egy másik korábbról ismert forrást választottam.

A gyárit megkaptam 18-ért (25 körül árulják sok helyen). A doboz, rajta a számok, matrica, stb. minden stimmel. Azonban a vízpumpán véletlenül sem találom a GM logót.

Egy logó van rajta, amiből annyit olvasok ki: FPT. Ennek utánanéztem és ez egy rövidítés: Fiat Powertrain Technologies. Azon nem lepődök meg, hogy a Fiatnak köze van hozzá, hiszen az 1.9-es dízelek a rövid idejű GM-Fiat házasság gyermekei. A kérdés csak annyi, hogy ez a vízpumpa valóban gyári minőségű (vagy éppen ez volt a beszállító anno), vagy esetleg csak az utángyártott kategóriában fut, illetve annyi, hogy aki ismeri ezt a márkát, mennyire megbízható?

Nem nagyon akarnék a következő 6 év/120.000. km. periódusban a vezérléssel foglalkozni, vagy motort felújíttatni.

Link to comment
Megosztás:

Ma hoztam el az autót a (márka)szervizből. (Nem pont emiatt volt ott, de ha már odavittem, szóltam, hogy ezt is nézzék meg.)

Már nem emlékszem, hogy itt, vagy egy másik fórumon írta valaki, hogy egy hosszú fém rudat, pl csavarhúzót kell rászorítani és sztetoszkópként használva hallgatózni. Így állapították meg. Állítólag egyértelműen onnan jön.

Én említettem itt valakinek a csavarhúzós megoldást .

Na de legalább segített

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.