Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A lényeg, hogy az enyém átment enélkül műszakin, és most amikor rákérdeztem vezérléscserekor a szerelőkre, azt mondták, ha nem teljesíti a verda a kér tértéket, akkor az a trükk, hogy picit lassabban pörgetik fel a kívánt fordulatig.

A kívánt fordulat nálam azt jelentette hogy lepadlózták tiltásig. 5200 körül tilt egyébként a Z17DTH motor. Na ezen is mértek egyet.

Ezt mindenhol így csinálják, hogy tiltásig pörgetik?

De műszakin már akkor is képesek elmeszelni, ha valamelyik sárga visszajelző lámpa világít. Na ezért nem fog az én autóm vidéken vizsgázni.

Még szép! Mért, van olyan vizsgahely, ahol ha műszaki hibát jelző lámpa világít a műszerfalon átengedik az autót egy műszaki vizsgálaton, ahol pont ezt kéne kiszűrniük?!

Pl ezért kellett tavasszal fényszórót cseréltetnem 200.000-ért.

Erről jut eszembe:

A bal oldali fényszóróm az új. Szép csillog villog. De a régin a jobb oldalon vannak apró hajszálkarcok és picit mintha mattabb is lenne a másikhoz képest. Le kéne políroztatni. Valaki nem tud ajánlani egy megbízható helyet ahol ilyet csinálnak?

Link to comment
Megosztás:

A kívánt fordulat nálam azt jelentette hogy lepadlózták tiltásig. 5200 körül tilt egyébként a Z17DTH motor. Na ezen is mértek egyet.

Ezt mindenhol így csinálják, hogy tiltásig pörgetik?

Még szép! Mért, van olyan vizsgahely, ahol ha műszaki hibát jelző lámpa világít a műszerfalon átengedik az autót egy műszaki vizsgálaton, ahol pont ezt kéne kiszűrniük?!

Pl ezért kellett tavasszal fényszórót cseréltetnem 200.000-ért.

Erről jut eszembe:

A bal oldali fényszóróm az új. Szép csillog villog. De a régin a jobb oldalon vannak apró hajszálkarcok és picit mintha mattabb is lenne a másikhoz képest. Le kéne políroztatni. Valaki nem tud ajánlani egy megbízható helyet ahol ilyet csinálnak?

http://www.hullokft.hu/szolgaltatasaink/muanyag-javitas/fenyszoro-egyeb-lampatestek-javitasa/auto-fenyszoro-javitas/fenyszoro-polirozas

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha csak nagyon apró karcok vannak rajta, szerintem felesleges elvinni políroztatni. Nekem is ilyen volt, lemostam alaposan a fényszórót, vettem Turtle Waxot, felvittem körkörösen a fényszóróra, megvártam míg megszáradt, és mikroszálas törlőkendővel letöröltem. Olyan volt, mint az új, és a vizet is lepergette rendesen, eső után autópályán sokkal jobb volt. Kb. 1500 Ft a tégely, ami elég volt arra, hogy kétszer kiwaxoljam a kombit, meg vagy 10-szer a két fényszórópárt :) Kb. kéthavonta kellet megismételni, 15-20 perc az egész. Políroztatni szerintem akkor érdemes, ha a felső réteg már kezd felhősen lejönni, és sárgul az egész. Addig simán meg tudod oldani a fent említett módon.

Köszi, kipróbálom.

Annyira nem vészes a karcosság, meg nem sárgul, nem felhős. Csak ha szemből nézem az autót, a két fényszórót egyszerre, akkor látszik, hogy van egy kis különbség az új karcmentes és a régi használt fényszóró között.

Link to comment
Megosztás:

Még szép! Mért, van olyan vizsgahely, ahol ha műszaki hibát jelző lámpa világít a műszerfalon átengedik az autót egy műszaki vizsgálaton, ahol pont ezt kéne kiszűrniük?!

Pl ezért kellett tavasszal fényszórót cseréltetnem 200.000-ért.

És mi köze van egy tingi-tangi hibának az autó üzemképességéhez, vagy üzembiztonságához?

Az, hogy a lámpa össze-vissza világít, még szép, hogy nem engedik át. Na de, amikor egy jeladó éppen akkor adja meg magát, de tulajdonképpen semmi baja az autónak, akkor minek kell buktatni?

Vagy gondolod, akinek felvillan a lámpa a műszaki után, de nincs egy vasa sem a javítására, hogy egyből szerelőhöz megy? Nem, elballag vele a következő két évben, amíg megy alatta az autó.

Valójában pedig a sárga lámpás hibákra írja azt a kezelési útmutató, hogy lehet vele tovább közlekedni, csak érdemes minél hamarabb szerelőhöz fordulni.

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Ugyanilyen problémám volt nekem is, hasonló km állással, ugyanezen motorfelszereltséggel. Nekem úgy ingadoztott az alapjárat, hogy gyakran le is állt. A lényeg nekem a magasnyomású szivattyúben lévő szelep cseréje oldotta meg a problémát. Azóta (kb 15ezer km) tünetmentes az autó. Ha jól emlékszem olyan 60ezer körül volt a javítás. A részecskeszűrést meg tényleg érdemes komolyan venni. Könnyű észrevenni mert regeneráció alatt magasabb a pillanatnyi fogyasztás a megszokottnál.

Szia Thomas1002 !

Nekem 50.000 Km nél cserélet magasnyomás szabályzó szelepet nekem is akkor az volt a tünet ,hogy ingadozott és leállt alapjáratnál kicserélték és egy ideig jó volt majd kezdődött ez a hiba amit írtam viszont kormoltam még egyszer azóta teljesen frankon megy a verda és mintha vissza kaptam volna jó pár paripát :P szóval boldogság van :) Jaaaa és köszönöm a válaszod :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne hozzátok egy kérdésem,Opel Astra H 2005 1.7 CDTI DTH motorkód,egy olyan jelenség van nálam,hogy hidegen legtöbbször nagyon hangos a motor főleg gázadásra bizonyos fordulatoknál kerregő illetve csörgő hangot bocsát ki.Sokan mondják,hogy túl hangos szerintük.Ez a jelenség tompul amikor bemelegedett a motor,de sajnos ugyanúgy megvan,főleg erőteljesebb gyorsításnál illetve gázelvételnél is csörög egyet illetve kerreg.....Nem tudom elhinni,hogy a porlasztók csinálnák ezt,esetleg szoftverhiba,megérne egy új szoftvert feltenni??Vagy inkább valahol a nagynyomású pumpánál keresendő a baj??

Köszönöm a segítségeteket türelmetlenül váron a válaszotokat illetve a segítségeteket.

<_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Levegőszűrő csere előtt állok.

Megnéztem milyen van most benne: FRAM CA10070 típusú.

És valahogy így néz ki, tehát van rajta még egy vékony réteg:

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/02424%5C02424554.unk

Kérdezném, hogy jobb az ilyen szűrő?

Vagy mehet bele, egy középkategóriás réteg nélküli is?

(A mostani 2.000.Ft környékén kapható.)

Válaszokat köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nekem is lenne hozzátok egy kérdésem,Opel Astra H 2005 1.7 CDTI DTH motorkód,egy olyan jelenség van nálam,hogy hidegen legtöbbször nagyon hangos a motor főleg gázadásra bizonyos fordulatoknál kerregő illetve csörgő hangot bocsát ki.Sokan mondják,hogy túl hangos szerintük.Ez a jelenség tompul amikor bemelegedett a motor,de sajnos ugyanúgy megvan,főleg erőteljesebb gyorsításnál illetve gázelvételnél is csörög egyet illetve kerreg.....Nem tudom elhinni,hogy a porlasztók csinálnák ezt,esetleg szoftverhiba,megérne egy új szoftvert feltenni??Vagy inkább valahol a nagynyomású pumpánál keresendő a baj??

Köszönöm a segítségeteket türelmetlenül váron a válaszotokat illetve a segítségeteket.

<_<

Szoftver hiba szinte teljesen kizárva, talán először nézd meg van-e hibakód a vezérlőegységbe. Akár a porlasztók hibája is okozhat csörgő kopogó hangokat, de érdemes tisztázni h égési zajokat hallasz vagy mechanikait.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecseréltettem a vezérlést.

GATES szettet vettem. Amit észrevettem, hogy a görgők NTN típusúak.

Ráadásul a régi, amit kikerült a kocsiból, az is ugyanolyan, NTN.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/ntn%20fesz%20gorgo.jpg

A szíj GATES volt.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/gates%20szett.jpg

Minőségi cuccnak tűnik, de érdekelne, hogy Ti mit tudtok róla?

Még egy kérdés:

Van esély arra, hogy a kiszerelt vezérlést, ha meghirdetem, megveszi valaki?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ha van ilyen aki megveszi, az nagyon buta. Kb mintha meghirdetném a használt olajszűrőmet, netán a leengedett fáradt olajamat.

Hány km van az autódban?

Nekem tavaly került bele GM Szerviz4+-ban.

Csak azért kérdeztem, mert láttam az apródon, hogy árulnak használt vezérlést. :icon1:

Az autóban most 174000 km van, 162000-rel vettem, akkor mondták, hogy nemrég volt cserélve a vezérlés, de persze mondani mindent lehet. Sajnos csak most forgott ki a pénz a cserére.

:blush:

Nagyon kedvezményesen tudtam megvenni a vezérlés szettet, boltból, számlával.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdeztem, mert láttam az apródon, hogy árulnak használt vezérlést. :icon1:

Az autóban most 174000 km van, 162000-rel vettem, akkor mondták, hogy nemrég volt cserélve a vezérlés, de persze mondani mindent lehet. Sajnos csak most forgott ki a pénz a cserére.

:blush:

Nagyon kedvezményesen tudtam megvenni a vezérlés szettet, boltból, számlával.

Hát akkor tedd fel, hirdesd meg, nem kerül semmibe. Én biztos nem venném meg, de hátha...

Ismerős a helyzet. Nálam is esküdözött az előző tulaj hogy minden most lett cserélve. De ami fogyó-kopó eszközről nem volt szervizkönyvben bejegyzés, vagy legalább számla róla, azt én is azonnal lecseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor tedd fel, hirdesd meg, nem kerül semmibe. Én biztos nem venném meg, de hátha...

Ismerős a helyzet. Nálam is esküdözött az előző tulaj hogy minden most lett cserélve. De ami fogyó-kopó eszközről nem volt szervizkönyvben bejegyzés, vagy legalább számla róla, azt én is azonnal lecseréltem.

Nálam is 120000-ig "szakszervízben" volt mindig minden jóval ellátva a kicsike, 130000-al vettem meg és 5000 után egyszer csak bedadogott, motorhiba, stb. hát kiderült, hogy 120-nál elfelejtették a gyertyákat kicserélni+az a szervíz be se volt írva a füzetbe, na ennyit a "szakszervízekről" a hab a tortán még az volt, hogy mivel utólag elvittem beíratni a szervízkönyvet és ezt a sztorit elmeséltem lett volna pofájuk beírni a gyertyacserét is a 120000-as szervízhez utólag... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserélte már az injektorok körüli tömítést?

Erre gondolok: http://opelczesci.com.pl/pl/p/Uszczelniacz-wtrysku-paliwa-Astra-G-H-Corsa-C-Meriva-A-1.7-D/807

A 3. hengernél volt némi olajnyom, ezért az Opel szerviz javaslatára kicseréltettem. Garnitúrában olcsóbb volt a tömítés készlet, ezért mindegyiket cserélték. Eredeti GM alkatrész került bele márkaszerviz által beszerelve. (A régit persze elfelejtettem elkérni...)

Az eredmény, hogy most mind a négy injektor körül áll a motorolaj egy hosszabb út után. Ha nem törlöm le, vagy túlcsordul és folyik végig a blokkon, vagy a motort leállítva szépen visszaszivárog(!) az injektor tövénél a poros, döglött bogaras olaj.

Egyszer már vittem vissza emiatt az autót. A tartócsavarokat meglazítva kicsit igazítottak a tömítéseken. Azt mondták ezzel nagyon mást nem tudnak csinálni, figyeljem, hátha most jó lesz. Nem lett jobb.

Nincs ötletetek, hogy mitől szivároghat az olaj és mit tudok ellene tenni? Nem olcsó egy ilyen tömítés készlet, 24.000 Ft körül van. De ha veszek is még egyet és magam kicserélem, akkor sincs rá semmi garancia hogy jó lesz.

Egyáltalán mi van a tömítés alatt? Nincs erről valakinek egy jó ábrája?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserélte már az injektorok körüli tömítést?

Erre gondolok: http://opelczesci.com.pl/pl/p/Uszczelniacz-wtrysku-paliwa-Astra-G-H-Corsa-C-Meriva-A-1.7-D/807

A 3. hengernél volt némi olajnyom, ezért az Opel szerviz javaslatára kicseréltettem. Garnitúrában olcsóbb volt a tömítés készlet, ezért mindegyiket cserélték. Eredeti GM alkatrész került bele márkaszerviz által beszerelve. (A régit persze elfelejtettem elkérni...)

Az eredmény, hogy most mind a négy injektor körül áll a motorolaj egy hosszabb út után. Ha nem törlöm le, vagy túlcsordul és folyik végig a blokkon, vagy a motort leállítva szépen visszaszivárog(!) az injektor tövénél a poros, döglött bogaras olaj.

Egyszer már vittem vissza emiatt az autót. A tartócsavarokat meglazítva kicsit igazítottak a tömítéseken. Azt mondták ezzel nagyon mást nem tudnak csinálni, figyeljem, hátha most jó lesz. Nem lett jobb.

Nincs ötletetek, hogy mitől szivároghat az olaj és mit tudok ellene tenni? Nem olcsó egy ilyen tömítés készlet, 24.000 Ft körül van. De ha veszek is még egyet és magam kicserélem, akkor sincs rá semmi garancia hogy jó lesz.

Egyáltalán mi van a tömítés alatt? Nincs erről valakinek egy jó ábrája?

Ábrám nincs, de az biztos, hogy visszamennék verni az asztalt.

Így láttatlanba abban sem lennék biztos, hogy a GM alkatrész került bele (még ha te vetted és vitted is be nekik).

Mindenesetre az ő saruk. Te fizettél valamiért, amiért szar munkát kaptál. Oldják meg. :)

Nekem egyre jobban tele van a hócipőm a szerelőkkel. Kb. 2 éve karosszériajavításra beadtam az autót egy maszekhoz. Az első lökhárító tolatott bele valaki szerintem vonóhoroggal (sajnos nem tudom, hogy pontosan mi történt, mert vszínű valami árúházi parkolóban történt, nem voltam ott). Gondoltam meg tudják csinálni, ehez nem kell márkaszervíz. Mikor visszakaptam törött volt a 3. féklámpa búrája. A szerelő tagadott és mondta, hogy ez már ilyen volt (de tudom, hogy nem). Persze semmi bizonyítákom nem volt rá, így ebben maradtunk. Most cseréltem ki mert már teljesen végigrepedt keresztbe, és látszott belülről, hogy pillanat ragasztóval ragasztgatta valaki (mivel se előtte, se azóta nem volt szervízben, így csak ő lehetett). Persze 1 év után a lökhárítóról elkezdett lepattogzani a festék. Így csinálták meg. Ezek után kiben bizhat meg az ember?? Pedig még ismerős is volt. Tudom, ez a legrosszabb, de ha már az ismerősökben sem bizhat az ember, akkor egy idegenre hogy bizza rá az ember az autóját?

Link to comment
Megosztás:

Persze 1 év után a lökhárítóról elkezdett lepattogzani a festék. Így csinálták meg. Ezek után kiben bizhat meg az ember?? Pedig még ismerős is volt. Tudom, ez a legrosszabb, de ha már az ismerősökben sem bizhat az ember, akkor egy idegenre hogy bizza rá az ember az autóját?

Van egy barátom, ó azt mondja, hogy az olcsóbb mindig drágább. Igaza van. Meg, hogy inkább egy idegennel végeztet el szakmunkát,mert az ismerős vagy ellinkeli, vagy nem megy amikor megbeszélik, mert más melóért megkapja a pénzét, itt meg haveri alapon dolgozik. Meg, ha elcseszi, nehéz verni az asztalt, egyrészt, mert ismerős, másrészt meg azt mondja, hogy ennyiért más nem csinálta volna meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.