Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Heloka 1.9 cdti 105Le hat azt mikor tudom eszre venni hogy a regeneralas beindul e ? :) hat most 2 honapig teljessen tökéletes volt és megint elő jött újra. Eleg gaz ugy kozlekedni vele hogy elozni apszolut nem tudok....

Az eltávolítás a leg egyszerűbb es leg gyorsabb mód ? :) és gondolom akkor ez a leg olcsobb is nem ? :)

Megemelkedik a pillanatnyi fogyasztásod (a kijelzőn látni fogod). Ilyenkor kell a motort magasabb fordulaton tartani, amíg végbemegy a folyamat, rendszerint ezért javasolják az autópályát erre a problémára. Utána rendben kell lennie a szűrőnek.

Legolcsóbb a kivétel, bár ez attól is függ, mennyire érdekel a környezetvédelem ügye.:-)

Link to comment
Megosztás:

És az nem jó ha huzatom ? :) akkor nem risztul ki ? :)

Szarok a kornyezet védelemre :D

Az a lényeg, hogy folyamatosan az adott fordulatszám tartományban legyen. Húzathatod, de szerintem autópályán 5., vagy 6. fokozatban kényelmesebb, nem kell gyorsítani, lassítani. Ha leeseik a fordulat, akkor a regeneráció is leáll.

A fogyasztásról nem is beszélve.

Elméletileg helyre kellene ilyenkor állnia a dolgoknak, de van, hogy annyira elhasználódott a szűrő, hogy már ez sem segít.

Link to comment
Megosztás:

Az a lényeg, hogy folyamatosan az adott fordulatszám tartományban legyen. Húzathatod, de szerintem autópályán 5., vagy 6. fokozatban kényelmesebb, nem kell gyorsítani, lassítani. Ha leeseik a fordulat, akkor a regeneráció is leáll.

A fogyasztásról nem is beszélve.

Elméletileg helyre kellene ilyenkor állnia a dolgoknak, de van, hogy annyira elhasználódott a szűrő, hogy már ez sem segít.

Nem tudom, hogy az 1.9-esnél hogy működik a regeneráció, de az 1.7-es még alapjáraton is megcsinálja, szépen beáll 620 fokra a részecskeszűrő utáni hőmérséklet és 10 perc alatt készen van vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok! Miért csinálja azt az autóm, hogy alapjáraton álló helyzetben kb 200 fordulatot ugrál a motor, illetve menet közben teljesen véletlenszerűen úgy csinál az autó, mintha kihagyna a motor pár másodperce meg is torpan, hiába nyomom neki??? Rádugták a számítógépre nem írt ki semmit, próbáltam kivillogtatni a műszerfalra, ott sem jelzett ki hibát!

Első körben én EGR/AGR szelep koszolódásra gondolok! Ha ez lenne egy opció, egész pontosan hol található ez a szelep? A véleményeket ezzel kapcsolatban, nagyon szépen megköszönöm!!

Üdv,
FishboneHUN

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy az 1.9-esnél hogy működik a regeneráció, de az 1.7-es még alapjáraton is megcsinálja, szépen beáll 620 fokra a részecskeszűrő utáni hőmérséklet és 10 perc alatt készen van vele.

"A művelet automatikusan lezajlik bizonyos menetkörülmények között, és akár 25 percig is eltarthat."

"Ha szükségessé vált a szűrő tisztítása, de a forgalmi helyzet nem tette lehetővé az automatikus tisztítást, az ellenőrzőlámpa villogni kezd. Vezessen tovább úgy, hogy a motor fordulatszáma lehetőleg ne essen 2000 fordulat/perc alá. Ehhez kapcsoljon alacsonyabb sebességfokozatba, ha szükséges. A dízel részecskeszűrő tisztítása

megkezdődik. A tisztítási folyamat során nem ajánlatos megszakítani az utazást,

illetve leállítani a motort.A tisztítási művelet nagyobb sebességen és terheléssel

gyorsabban lezajlik. "

Ezt meg a könyv írja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok! Miért csinálja azt az autóm, hogy alapjáraton álló helyzetben kb 200 fordulatot ugrál a motor, illetve menet közben teljesen véletlenszerűen úgy csinál az autó, mintha kihagyna a motor pár másodperce meg is torpan, hiába nyomom neki??? Rádugták a számítógépre nem írt ki semmit, próbáltam kivillogtatni a műszerfalra, ott sem jelzett ki hibát!

Első körben én EGR/AGR szelep koszolódásra gondolok! Ha ez lenne egy opció, egész pontosan hol található ez a szelep? A véleményeket ezzel kapcsolatban, nagyon szépen megköszönöm!!

Üdv,

FishboneHUN

Szia! A nyomásszabályzó szelep miatt szokott ingadozni az alapjárat. Ezt hibakód olvasással nem lehet megállapítani, élő adatoknál kell megnézni a rail-nyomás értéket, ott elvileg ingadozni fog. A rángatást tudja az EGR csinálni, nekem is most halt meg. Én levakoltam és a rángatás megszűnt, viszont cserébe világít a kulcsos kisautó.

Az EGR helye:

357663826n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Link to comment
Megosztás:

"A művelet automatikusan lezajlik bizonyos menetkörülmények között, és akár 25 percig is eltarthat."

"Ha szükségessé vált a szűrő tisztítása, de a forgalmi helyzet nem tette lehetővé az automatikus tisztítást, az ellenőrzőlámpa villogni kezd. Vezessen tovább úgy, hogy a motor fordulatszáma lehetőleg ne essen 2000 fordulat/perc alá. Ehhez kapcsoljon alacsonyabb sebességfokozatba, ha szükséges. A dízel részecskeszűrő tisztítása

megkezdődik. A tisztítási folyamat során nem ajánlatos megszakítani az utazást,

illetve leállítani a motort.A tisztítási művelet nagyobb sebességen és terheléssel

gyorsabban lezajlik. "

Ezt meg a könyv írja.

Akkor tényleg bonyolultabb az 1.9-es regenerációja, de tapasztalatból mondom, az 1.7-es egyből megcsinálja még akár alapjáraton is. Menet közben 12 perc és 0,7L gázolaj kell neki, viszont az 1.7 sűrűbben regenerál a részecskeszűrő hosszabb élettartama miatt. kb 400km-eneként.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A nyomásszabályzó szelep miatt szokott ingadozni az alapjárat. Ezt hibakód olvasással nem lehet megállapítani, élő adatoknál kell megnézni a rail-nyomás értéket, ott elvileg ingadozni fog. A rángatást tudja az EGR csinálni, nekem is most halt meg. Én levakoltam és a rángatás megszűnt, viszont cserébe világít a kulcsos kisautó.

Az EGR helye:

357663826n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Ha már szóba került:

Z17DTH motornál az intercoolerből jövő levegőcső beletorkollik egy hasonló egységbe, aminek a belsejében egy pillangószelep van.

Ez micsoda és mi célt szolgál? :)

A hétvégén belekukkantottam, némi olajfilmet láttam a belső felületén, de amúgy rendben volt.

Erre a "Drosselklappe"-ra gondolok:

z17dth-56299.jpg

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ha már szóba került:

Z17DTH motornál az intercoolerből jövő levegőcső beletorkollik egy hasonló egységbe, aminek a belsejében egy pillangószelep van.

Ez micsoda és mi célt szolgál? :)

A hétvégén belekukkantottam, némi olajfilmet láttam a belső felületén, de amúgy rendben volt.

Erre a "Drosselklappe"-ra gondolok:

z17dth-56299.jpg

Szia!

Fojtószelep.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! A nyomásszabályzó szelep miatt szokott ingadozni az alapjárat. Ezt hibakód olvasással nem lehet megállapítani, élő adatoknál kell megnézni a rail-nyomás értéket, ott elvileg ingadozni fog. A rángatást tudja az EGR csinálni, nekem is most halt meg. Én levakoltam és a rángatás megszűnt, viszont cserébe világít a kulcsos kisautó.

Az EGR helye:

357663826n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Szia!

Értem, köszönöm szépen a segítséget, akkor majd a végére járok ennek, mert nagyon idegesítő!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hozzátok ,hogy INSP "feliratot" hogyan lehet megnézni következő olajcseréig megtehető utat?, és hogyan lehet ezt olajcsere után visszaállítani?

Gyújtást rátettem hosszan nyomtam napi számláló reset gombját és ezt dobta ki ez mit jelent?

DSC_0449_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

Itt mindent megtalálsz: http://www.opeleseknek.hu/opelalkatreszek/insp-felirat-az-opel-astra-kilometerorajan/

Üdv.:

FishboneHUN

Link to comment
Megosztás:

Köszi, én is így tudtam. Csak egy másik fórumon valaki határozottan állítja, hogy dízelmotorban nincs fojtószelep. Ezért elbizonytalanodtam...

A régi dízelekben tényleg nem volt. A mostani, korszerű motorokban két funkciója van:

Az EGR szelep nyitásakor, a fojtószelep zár néhány százalékban, hogy a kipufogó gáz kerüljön

a motorba friss levegő helyett. A második funkcióra a motor simább leállításához van szükség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A régi dízelekben tényleg nem volt. A mostani, korszerű motorokban két funkciója van:

Az EGR szelep nyitásakor, a fojtószelep zár néhány százalékban, hogy a kipufogó gáz kerüljön

a motorba friss levegő helyett. A második funkcióra a motor simább leállításához van szükség.

Hát anno egy Aro 3.2D-hez volt szerencsém. Szépen kivettem belőle a kulcsot, a motor meg járt tovább. Be is paráztam, hogy elrontottam, aztán megmutatták, hogy ki kell húzni egy kart és akkor áll le. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én is felvetek egy témát! :)

Valaki találkozott már olyannal, hogy szinte egyik napról a másikra hideg motornál hangosan csattog, kerepel a motor gázadásra, gázelvételkor azonnal abbahagyja és ha bemelegedett a motor, akkor megszűnik a jelenség?

Semmi más tünet nincs, nincs hibakód. nincs teljesítménycsökkenés, csak az idegesítő csattogás, kattogás, kerregés ami bemelegedve elhalkul...

Nekem már egy ideje ilyen, bár nekem fokozatosan jött elő, és neked nem tudom mennyire hangosan csinálja.

Nekem azért diszkréten, de elég szörnyű hangja tud lenni hidegen, mintha ki lennének a szelepek lazulva, vagy a fene se tudja. Jellegzetesen dízeles fémes csattogás, csörgés, de csak úgy 1800-as fordulatig. Aztán melegen már nincs, sokkal kulturáltabb a hang, viszont nagyon meleg motornál, pl pályázás után ismét furcsa csattogós lötyögős hangja van ebben a tartományban. Ja és csak akkor, ha nagyon finoman gyorsítok, erősebb gázadásnál nincs ez a hang.

Van azóta valami konklúzió?

Link to comment
Megosztás:

Normális az ha lepadlózom a gázpedált, akár csak néhány másodpercre, akkor látok az autó mögött mémi szürkés-feketés "ködöt"? :unsure:

(A fogyasztásom teljesen normális. Tegnap Bp.-Pécs pályán 5,7l/100km lett. És folyamatosan 130-cal haladva nincs füst, emelkedőn se, csak ha hirtelen nagy gázt adok. Nem olyan durva a helyzet, de bizony látok valamit olyankor a tükörben. Ja és gyárilag nincs DPF-em.)

Ezt nekem is csinálja, főleg akkor látok füstöt, ha mögöttem lámpával jönnek. Nappal nem látszik a tükörben.

Én azt tapasztaltam, hogy az első padlónál csinálja, de akkor sem mindig. Volt, hogy pályán megláttam a füstöt, aztán utána párszor még megnyomtam és néhány alkalom után már nem volt füst. Persze nem gyilkoltam nagyon, de az kikristályosodott, hogy a padlógázra nem törvényszerűen füstöl.

Viszont nekem van úgy, hogy reggeli első indításnál elég nagy kormot köp, más is a szaga mint meleg motornál. De ezt is ritkán csinálja. Ilyet nektek szokott csinálni? Mitől lehet?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt nekem is csinálja, főleg akkor látok füstöt, ha mögöttem lámpával jönnek. Nappal nem látszik a tükörben.

Én azt tapasztaltam, hogy az első padlónál csinálja, de akkor sem mindig. Volt, hogy pályán megláttam a füstöt, aztán utána párszor még megnyomtam és néhány alkalom után már nem volt füst. Persze nem gyilkoltam nagyon, de az kikristályosodott, hogy a padlógázra nem törvényszerűen füstöl.

Viszont nekem van úgy, hogy reggeli első indításnál elég nagy kormot köp, más is a szaga mint meleg motornál. De ezt is ritkán csinálja. Ilyet nektek szokott csinálni? Mitől lehet?

Indításkor nekem nem csinálja. Akkor semmi füst.

Sötétben lámpafényben nem is kell nagy gázt adnom, elég egy normál indulás a piros lámpánál vagy egy sima gyorsítás 2200-nál felváltva és látom a füstöt.

Fényes nappal is látom a tükörben, de csak ha nagy gázt adok hirtelen. Ekkor látok egy fekete pamacsot mögöttem. Nem húz folyamatos koromcsíkot akkor sem ha gázon maradok és nem veszem el. Csak a gázadás pillanatában köp egy diszkrét fekete füstfelhőt, ami távolodik a tükörben.

Ha üresben álló helyzetben adok neki egy gázfröccsöt ugyan ez: a gázadás pillanatában nyom egy fekete pamacsot, utána kitisztul. A betonon meg ottmarad egy fekete koromfolt.

Nekem már egy ideje ilyen, bár nekem fokozatosan jött elő, és neked nem tudom mennyire hangosan csinálja.

Nekem azért diszkréten, de elég szörnyű hangja tud lenni hidegen, mintha ki lennének a szelepek lazulva, vagy a fene se tudja. Jellegzetesen dízeles fémes csattogás, csörgés, de csak úgy 1800-as fordulatig. Aztán melegen már nincs, sokkal kulturáltabb a hang, viszont nagyon meleg motornál, pl pályázás után ismét furcsa csattogós lötyögős hangja van ebben a tartományban. Ja és csak akkor, ha nagyon finoman gyorsítok, erősebb gázadásnál nincs ez a hang.

Van azóta valami konklúzió?

Engem nagyon idegesít ez a kerepelés csattogás gázadásra. Főleg azért, mert eddig nem jelentkezett. Nekem hidegen bármilyen fordulaton csinálja. 2500-as fordulat fölött annyival jobb, hogy besimul ez a kerepelés és nem olyan feltűnő. De 1500-2000 között borzalmas. Alapjáraton viszont semmi. Ha üresben nyomok neki gázt, akkor sem, csak terhelésre.

Aztán 7-8 km után fokozatosan elhalkul.

Ha ez természetes kopásból adódna az oké, csak azt nem értem, hogy nekem mért egyik napról a másikra jelentkezett... Vagy talán a szelephézag állításhoz van valami köze, amit a szervizfüzet 150.000km-enként javasol. De akkor is mért ilyen hirtelen jelentkezett?

Eddig annyit próbáltam, hogy teletankoltam a kocsit MaxMotionnal és mentem 1000km-t. Semmi változás.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Vagy talán a szelephézag állításhoz van valami köze, amit a szervizfüzet 150.000km-enként javasol. De akkor is mért ilyen hirtelen jelentkezett?

Egyébként azt honnan lehet kideríteni, hogy melyik motor hidrotőkés és melyik nem?

Még az opel-infos se listázza, pedig azért ugyanúgy nem mindegy, mint hogy láncos vagy szíjas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es kiadású 1,9 cdti 120 lovas astrám van és a műszerfalon megjelent egy sárga autó elötte egy szerelőkulccsal.

Tudna valaki valamit erről, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm!

Szia!

Először meg kéne nézni milyen hibakódo(ka)t ír ki: Gáz és fékpedált nyomd be tövig, add rá a gyújtást (ne indíts, csak gyújtást adj), jegyezd fel a km-számláló helyén lévő számokat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Először meg kéne nézni milyen hibakódo(ka)t ír ki: Gáz és fékpedált nyomd be tövig, add rá a gyújtást (ne indíts, csak gyújtást adj), jegyezd fel a km-számláló helyén lévő számokat!

Szia!

Megnéztem, azt írta ki hogy ECN 245258

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Megnéztem, azt írta ki hogy ECN 245258

Hali, bár Zafira B, ezt találtam Neked:

ECN 245258

P2452 Partikelfilter Druck Sensor Spannung zu groß C-032

P2452 Partikelfilter Druck Sensor Spannung zu klein C-032

P2452 Partikelfilter Druck Sensor Druck nicht plausibel mit Barometrischem Druck B-030

P2452 Partikelfilter Druck Sensor Schlauch Funktionsstörung B-030

azaz a részecskeszűrőddel lesz bibi. Nyomásszenzor feszültség túl nagy/kicsi stb...

Regenerálni szokott rendesen? Sosem villog az izzítógyertya-ikonod?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.