Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Erről az autóról tudnátok véleményt írni?

Annyit érdemes tudni róla, hogy a hirdetéssel ellentétben nem frissen szervizelt és nem 6-os váltó van hozzá, hanem csak 5-ös.

Amit első körben mindenképp cserélni kell rajta:

féktárcsák, fékbetétek,

kézifékkötél,

szűrők, folyadékok,

vezérlés,

vízpumpa,

kanyarmodul az egyik fényszóróban.

Egyébként külsőre szép, pár apró karc van csak rajta, meg a szőnyegek cserések.

Az ára eléggé fix. Szerintetek megérné? Kicsit öregecske már és a futásteljesítményből adódóan erre- arra lehet számítani hogy cserés lesz még. Pl kettőstömegű, stb...

http://www.hasznalta...i_cosmo-6131187

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről az autóról tudnátok véleményt írni?

Annyit érdemes tudni róla, hogy a hirdetéssel ellentétben nem frissen szervizelt és nem 6-os váltó van hozzá, hanem csak 5-ös.

Amit első körben mindenképp cserélni kell rajta:

féktárcsák, fékbetétek,

kézifékkötél,

szűrők, folyadékok,

vezérlés,

vízpumpa,

kanyarmodul az egyik fényszóróban.

Egyébként külsőre szép, pár apró karc van csak rajta, meg a szőnyegek cserések.

Az ára eléggé fix. Szerintetek megérné? Kicsit öregecske már és a futásteljesítményből adódóan erre- arra lehet számítani hogy cserés lesz még. Pl kettőstömegű, stb...

http://www.hasznalta...i_cosmo-6131187

Szia!

Én a helyedben benyásat vennék, talán kevesebb gondod lenne vele a jövőben. A dízel kicsit nagyobb lutri.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről az autóról tudnátok véleményt írni?

Annyit érdemes tudni róla, hogy a hirdetéssel ellentétben nem frissen szervizelt és nem 6-os váltó van hozzá, hanem csak 5-ös.

http://www.hasznalta...i_cosmo-6131187

Kivételesen jól felszerelt példány, annyi bizonyos, Cosmón belül is megkapta, ami akkoriban csak lehetett.

Így elsőre az tűnik még fel, hogy nem 16-os, hanem 17-es kerekek vannak rajta - ez gumivásárlásnál elég fájó kiadás lehet.

Ha szervizkönyv alapján leinformálható és valós a km, plusz egy esetleges turbóhibára, üzemanyag-ellátó rendszerbeli javításra lélekben és anyagilag is felkészülsz, szerintem csapj le rá, kevés az ilyen "fullos" Astra itthon.

Link to comment
Megosztás:

Még ennyit az autóhoz:

Rendszám: jox-081

Gyártmány: OPEL

Típus: A-H

Szin: SZÜRKE

A jármű körözés alatt áll? NEM

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás adatai: A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) állásfoglalása alapján adat nem adható ki.

Forgalmi adatok: -

Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van

És ha minden igaz, még keréknyomás figyelés is van benne....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Az igazság, hogy már vacillálok egy ideje ezen az autón. Már vezettem is és márkaszervizben is voltam vele állapotfelmérésen.

Motorikusan csak az tűnt fel, hogy 1-esben kicsit erőtlennek tűnik a motor, de kicsit pörgetve előjön a 100 lóerő, egész jól gyorsul kicsit magasabb fordulatszámon. Ez a dízeleek sajátossága? Nincs igazán összehasonlítási alapom dízel Astrák tekintetében.

Egy minimális olajfolt van a motoron hátul, alulról benézve. A szervizben nem tudták megmondani 100%-ra hogy honnan jön, de azt valószínűsítették, hogy olajszűrő cserekor lötyölték mellé. Máshol nincs folyás pedig nem makulátlanul tiszta a motortér.

A motorból egy hibakódot olvastak ki. Valalmi légtömegmérő jelzett hibát. Állítólag ez azért lehet, mert légszűrőcserekor véletlenül ráadhatták a gyújtást.

A szervizkönyet 120e-ig vezették. Nekem valósnak tűnik a km, mert külsőre-belsőre elég megkímélt az autó. Nem kopottak kimondottan a kormánygombok, se a váltógomb. Egyedül a szőnyeg viseltes a pedálsor alatt. Állítólagosan hasonló futásteljesítményű Astrákból láttam már sokkal szakattabbakat is.

Egy szett lemezfelnire mindenképp beruháznék hozzá, mert téli gumi nem jár hozzá. Az pedig nemsokára kelleni fog. A most rajta lévő 17-es gumik még viszonylag jó állapotúak.

Ami tetszik kimondottan nekem is az a felszereltsége. Ami meg negatívum az a szervizköltség. Ha valami bemondja az unalmast, az sajnos százezerekbe fog kerülni ezen a kocsin.

Jut eszembe, a BC-n a fogyasztási adatokat véletlenül vagy szándékosan (?) nemrégiben nullázták. Csak az utolsó 30 km adatait mutatja. Ezt városban futotta az autó. Így ad a fogyasztásra 7,3-at. Ez nem sok egy kicsit? Vagy elfogadható városban?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Az igazság, hogy már vacillálok egy ideje ezen az autón. Már vezettem is és márkaszervizben is voltam vele állapotfelmérésen.

Motorikusan csak az tűnt fel, hogy 1-esben kicsit erőtlennek tűnik a motor, de kicsit pörgetve előjön a 100 lóerő, egész jól gyorsul kicsit magasabb fordulatszámon. Ez a dízeleek sajátossága? Nincs igazán összehasonlítási alapom dízel Astrák tekintetében.

Egy minimális olajfolt van a motoron hátul, alulról benézve. A szervizben nem tudták megmondani 100%-ra hogy honnan jön, de azt valószínűsítették, hogy olajszűrő cserekor lötyölték mellé. Máshol nincs folyás pedig nem makulátlanul tiszta a motortér.

A motorból egy hibakódot olvastak ki. Valalmi légtömegmérő jelzett hibát. Állítólag ez azért lehet, mert légszűrőcserekor véletlenül ráadhatták a gyújtást.

A szervizkönyet 120e-ig vezették. Nekem valósnak tűnik a km, mert külsőre-belsőre elég megkímélt az autó. Nem kopottak kimondottan a kormánygombok, se a váltógomb. Egyedül a szőnyeg viseltes a pedálsor alatt. Állítólagosan hasonló futásteljesítményű Astrákból láttam már sokkal szakattabbakat is.

Egy szett lemezfelnire mindenképp beruháznék hozzá, mert téli gumi nem jár hozzá. Az pedig nemsokára kelleni fog. A most rajta lévő 17-es gumik még viszonylag jó állapotúak.

Ami tetszik kimondottan nekem is az a felszereltsége. Ami meg negatívum az a szervizköltség. Ha valami bemondja az unalmast, az sajnos százezerekbe fog kerülni ezen a kocsin.

Jut eszembe, a BC-n a fogyasztási adatokat véletlenül vagy szándékosan (?) nemrégiben nullázták. Csak az utolsó 30 km adatait mutatja. Ezt városban futotta az autó. Így ad a fogyasztásra 7,3-at. Ez nem sok egy kicsit? Vagy elfogadható városban?

Szia!

A felszereltségi szint "brutális" (tényleg nagyon jónak tűnik).

Gumit+ lemez felnit találsz 40-50eFt-ért. Épp a minap kérdeztem egy gumis ismerőst 4db 16-os 5x110-es astra felni 70%-os Michelin téli gumival (nem üt, nem ráz) 48000Ft.

fogyasztásnál 7.3 meg nem sok szerintem, mivel akik mostanában vezették gondolom tesztelésnél kicsit megpörgették.

Valószínűleg egy kis rutinnal 6 liter környékére leszorítható.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Az igazság, hogy már vacillálok egy ideje ezen az autón. Már vezettem is és márkaszervizben is voltam vele állapotfelmérésen.

Motorikusan csak az tűnt fel, hogy 1-esben kicsit erőtlennek tűnik a motor, de kicsit pörgetve előjön a 100 lóerő, egész jól gyorsul kicsit magasabb fordulatszámon. Ez a dízeleek sajátossága? Nincs igazán összehasonlítási alapom dízel Astrák tekintetében.

Egy minimális olajfolt van a motoron hátul, alulról benézve. A szervizben nem tudták megmondani 100%-ra hogy honnan jön, de azt valószínűsítették, hogy olajszűrő cserekor lötyölték mellé. Máshol nincs folyás pedig nem makulátlanul tiszta a motortér.

A motorból egy hibakódot olvastak ki. Valalmi légtömegmérő jelzett hibát. Állítólag ez azért lehet, mert légszűrőcserekor véletlenül ráadhatták a gyújtást.

A szervizkönyet 120e-ig vezették. Nekem valósnak tűnik a km, mert külsőre-belsőre elég megkímélt az autó. Nem kopottak kimondottan a kormánygombok, se a váltógomb. Egyedül a szőnyeg viseltes a pedálsor alatt. Állítólagosan hasonló futásteljesítményű Astrákból láttam már sokkal szakattabbakat is.

Egy szett lemezfelnire mindenképp beruháznék hozzá, mert téli gumi nem jár hozzá. Az pedig nemsokára kelleni fog. A most rajta lévő 17-es gumik még viszonylag jó állapotúak.

Ami tetszik kimondottan nekem is az a felszereltsége. Ami meg negatívum az a szervizköltség. Ha valami bemondja az unalmast, az sajnos százezerekbe fog kerülni ezen a kocsin.

Jut eszembe, a BC-n a fogyasztási adatokat véletlenül vagy szándékosan (?) nemrégiben nullázták. Csak az utolsó 30 km adatait mutatja. Ezt városban futotta az autó. Így ad a fogyasztásra 7,3-at. Ez nem sok egy kicsit? Vagy elfogadható városban?

Szia!

A dízelek valóban erőtlenek alacsony fordulaton. Ez nem a sebességfokozat, hanem a fordulat oka. Ugyanis a turbo csak egy bizonyos fordulat után kapcsol, így akkor kezd el nagyobb teljesítményt adni. Nekem is ilyen, induláskor kissé döcög, de utána rendesen megindul.

Egy 535d-vel nincs ilyen probléma. :-) Meg az Insignia, Astra biturboval sem. Azokban ugyanis 2 turbo van. A kisebb már alacsony fordulaton elkezd dolgozni, hogy az általad említett jelenség csak a lehető legkisebb fordulaton mutatkozzon, aztán ezt követően elindul a nagyobb turbo is.

Nullázd le a fogyasztást,és menj pár kilométert városon kívül. Nagyot fogsz nézni. Ha nem taposod neki, szerintem bőven 5-6 liter alatt lesz a fogyasztás. A fogyasztást nem biztos, hogy szándékosan nullázták, ha lehúzod az akksi sarut, egy idő után "elfelejti" az adatokat, lehet, hogy szervizelték, és ezért van.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

H Astra vásárlásán töröm a fejemet, és a guglizás közben megtaláltam a fórumot. Eddig három szóba jöhető gépsárkány van, mit gondoltok róluk, ezeket mennék megnézni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.3_cdti_enjoy_szervizkonyv._friss_muszaki-6230844

A fenti kék autóról tudni kell, hogy 205k-nál volt utoljára szervizelve az Opel Interátnál. Látszólag rendesen kapta a szervizeket, évi olyan 45-50k-kat futott.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_elegance-5974347

és

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.3_cdti_essentia_magyarorszagi._keveset_futott-6226306

Jó árúnak tartjátok őket? Bevallom én a kínálati piac miatt pofátlanul tervezek belealkudni a dílerek szemébe.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

H Astra vásárlásán töröm a fejemet, és a guglizás közben megtaláltam a fórumot. Eddig három szóba jöhető gépsárkány van, mit gondoltok róluk, ezeket mennék megnézni?

http://www.hasznalta...muszaki-6230844

A fenti kék autóról tudni kell, hogy 205k-nál volt utoljára szervizelve az Opel Interátnál. Látszólag rendesen kapta a szervizeket, évi olyan 45-50k-kat futott.

http://www.hasznalta...legance-5974347

és

http://www.hasznalta..._futott-6226306

Jó árúnak tartjátok őket? Bevallom én a kínálati piac miatt pofátlanul tervezek belealkudni a dílerek szemébe.

Szia!

Az biztos, hogy a kék a legjobban felszerelt, de ha ez neked nem számít, akkor én nem kombit vennék, mert azért ez a motor szerintem kicsi neki...de nincs tapasztalatom 1.3 CDTI motorral. De ki mire használja vagy mire kell neki! :D

Mindegyik futott már egy jó pár km-t, szerintem alkudozz nyugodtan, biztosan megkapod olcsóbban, hiszen rengeteg van a piacon!

Mondjuk nem tudom mennyire lehetnek valósak a kilométer adatok, arra figyelj oda és a törésekre és újrafényezett elemre is!

Jó alkudozást, majd írd le melyik lett!

Link to comment
Megosztás:

A harmadiknál a 2007-es gyártás, az LOH-... rendszám és az első magyar forgalomba helyezés nem nagyon jön össze.

Ez a rendszám valamikor 2009-es kiadású.

Ha ez valamit számít...

Jól sejtetted, a szervízkönyv elveszett... persze a kereskedés számlákkal tudja "igazolni", hogy végig meg volt minden csinálva rajta. GTK-s lehet vagy csak kivonták a forgalomból 1-2 évre?

Link to comment
Megosztás:

Jól sejtetted, a szervízkönyv elveszett... persze a kereskedés számlákkal tudja "igazolni", hogy végig meg volt minden csinálva rajta. GTK-s lehet vagy csak kivonták a forgalomból 1-2 évre?

Vagy inkább kintről hozták.

Essentia felszereltséghez itthon nem nagyon osztogattak fényezett tükröket, és facelift után nem járt hozzá szaténezüst díszcsík a kesztyűtartó fölé (hanem mattfekete).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elgondolkodott a család egy Astra H vásárlásán.

A helyzet az, hogy anyukámnak kellene autó. Van egy 2002-es Polonk, kevés-65 ezer km-el- de ha finoman fogalmazok nem tökéletes. Eddig az volt, hogy megcsináltatjuk és 2-3 évet marad. De felmerült, hogy mi lenne, ha vennénk egy másikat, pl egy Astra-t, namármost, ma voltam ezt megnézni:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_essentia_95e._km-6138760

Nekem szimpatikusnak tűnik, a km állás hihető, kopás alig van a beltérben-pedig aztán én hajlamos vagyok ilyesmit lesni, de ez tényleg szép- egy-két apróbb karcolás a külsején, de mindamellett rendben van.

Kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e ezzel foglalkozni, hiszen első szériás ugye, a szervizkönyvet sem találtam(- nem kérdeztem az illetőt, mert megnéztem 5 autót ott a telepen, és ez az elején volt, a végén meg már nem ugrott be- de a netes infók alapján nincs) és persze nem éppen full extrás.

Vagyis röviden: Autó, illetve JÓ autó lesz-e ez még az elkövetkező 4-5 évben, vagy ennyiért hanyagoljuk, és nézzek esetleg meg egy G astra-t (Az van már 9 éve apukámnak, finoman szólva sem lenne semmi újdonságérzet :D)? Mik ezen modell típushibái, illetve a legközelebbi látogatáskor mire figyeljek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elgondolkodott a család egy Astra H vásárlásán.

A helyzet az, hogy anyukámnak kellene autó. Van egy 2002-es Polonk, kevés-65 ezer km-el- de ha finoman fogalmazok nem tökéletes. Eddig az volt, hogy megcsináltatjuk és 2-3 évet marad. De felmerült, hogy mi lenne, ha vennénk egy másikat, pl egy Astra-t, namármost, ma voltam ezt megnézni:

http://www.hasznalta...95e._km-6138760

Nekem szimpatikusnak tűnik, a km állás hihető, kopás alig van a beltérben-pedig aztán én hajlamos vagyok ilyesmit lesni, de ez tényleg szép- egy-két apróbb karcolás a külsején, de mindamellett rendben van.

Kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e ezzel foglalkozni, hiszen első szériás ugye, a szervizkönyvet sem találtam(- nem kérdeztem az illetőt, mert megnéztem 5 autót ott a telepen, és ez az elején volt, a végén meg már nem ugrott be- de a netes infók alapján nincs) és persze nem éppen full extrás.

Vagyis röviden: Autó, illetve JÓ autó lesz-e ez még az elkövetkező 4-5 évben, vagy ennyiért hanyagoljuk, és nézzek esetleg meg egy G astra-t (Az van már 9 éve apukámnak, finoman szólva sem lenne semmi újdonságérzet :D)? Mik ezen modell típushibái, illetve a legközelebbi látogatáskor mire figyeljek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Gondolom a 90 ezres szervíz kimaradt, azt még add hozzá. Ha van valaki műszaki vizsgáztatással foglalkozó ismerősöd akkor tőle megtudhatod, hogy az előző vizsgák alkalmával mennyi volt a km óra állása. Illetve a http://www.voltetorve.hu/ oldalról jópénzért megtudhatod, hogy volt e komolyabb kára az autónak (esetleg totálkár). Ez utóbbi nem túl gyors, akár egy hét is lehet a válasz. De talán megéri. Az ismerősöm úgy beleszaladt egy anyagi totálkáros autóba, hogy még a fényezés mérésénél (rétegvastagság mérővel) sem jött ki a turpisság, ugyanis felakadt az autó annakidején.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a 90 ezres szervíz kimaradt, azt még add hozzá. Ha van valaki műszaki vizsgáztatással foglalkozó ismerősöd akkor tőle megtudhatod, hogy az előző vizsgák alkalmával mennyi volt a km óra állása. Illetve a http://www.voltetorve.hu/ oldalról jópénzért megtudhatod, hogy volt e komolyabb kára az autónak (esetleg totálkár). Ez utóbbi nem túl gyors, akár egy hét is lehet a válasz. De talán megéri. Az ismerősöm úgy beleszaladt egy anyagi totálkáros autóba, hogy még a fényezés mérésénél (rétegvastagság mérővel) sem jött ki a turpisság, ugyanis felakadt az autó annakidején.

Köszönöm a válaszod :)

Igen, ismerős az van, vizsgáztatótól, Opel márkaszervizben dolgozóig sok ismerős, apukám 10 évig dolgozott az NKH-nál, tehát ilyen probléma nincs.

Köszi a tippet, utána fogunk járni, hogy volt-e törve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elgondolkodott a család egy Astra H vásárlásán.

A helyzet az, hogy anyukámnak kellene autó. Van egy 2002-es Polonk, kevés-65 ezer km-el- de ha finoman fogalmazok nem tökéletes. Eddig az volt, hogy megcsináltatjuk és 2-3 évet marad. De felmerült, hogy mi lenne, ha vennénk egy másikat, pl egy Astra-t, namármost, ma voltam ezt megnézni:

http://www.hasznalta...95e._km-6138760

Nekem szimpatikusnak tűnik, a km állás hihető, kopás alig van a beltérben-pedig aztán én hajlamos vagyok ilyesmit lesni, de ez tényleg szép- egy-két apróbb karcolás a külsején, de mindamellett rendben van.

Kérdésem, hogy szerintetek érdemes-e ezzel foglalkozni, hiszen első szériás ugye, a szervizkönyvet sem találtam(- nem kérdeztem az illetőt, mert megnéztem 5 autót ott a telepen, és ez az elején volt, a végén meg már nem ugrott be- de a netes infók alapján nincs) és persze nem éppen full extrás.

Vagyis röviden: Autó, illetve JÓ autó lesz-e ez még az elkövetkező 4-5 évben, vagy ennyiért hanyagoljuk, és nézzek esetleg meg egy G astra-t (Az van már 9 éve apukámnak, finoman szólva sem lenne semmi újdonságérzet :D)? Mik ezen modell típushibái, illetve a legközelebbi látogatáskor mire figyeljek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem ennyiért korrektnek tűnik, de nagyon figyelj oda, hogy volt e törve és hogy tényleg ennyi az óraállás!

(az enyém 2007-es és több benne a kilométer)

Ha leszervizelteted biztosan elfut még pár évet! Néhány extrát te is pótolhatsz utólag, ha nagyon zavar az autó felszereltsége!

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet kiolvastatni, hogy mennyi benne valojában az igazi km? Op-com rendelkezésre áll, hol keressem benne?

A km-t két helyről lehet kiolvasni: km óra (opcom-mal egyszer átírható, ügyeskedők akárhányszor), motorvezérlő (diagnosztikai műszerek csak olvassák, ügyeskedők bármire módosítják). Egy tiszta autónál a kettő között általában van pár tíz vagy száz km különbség, a motorvezérlő javára.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.