Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

13 órája, csaba66 írta:

Igen, koszonom, ugy tunik a vezerlesen is valtoztattak. Pl. a Z17DTH 129 fogas vezermuszijjal megy, mig az A17DTJ es a Z17DTJ 131 fogassal. Ennek persze onmagaban nincs sok jelentosege, de feltetelezve, hogy a fogak merete azonos, egy kicsit hosszabb az egyik.

Én se értem miért van a Z17DTH-nak 90EKm-es periódusa, mivel az összes többi 1.7-es isuzu blokkos motornak mind 10év vagy 150EKm. Még az Y17DT-nek is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
50 perce, bazsiihmv írta:

ez egyébként zsírozva van? érdekes kinézete van...gondolom az a 6 szögletű rész az a vájat, ami már gyakorlatilag hiányzik az egészből, vagy nem?

A tengelyen van egy torx nyilas, hogy meg lehessen fogni az anya tekeresekor. Ha mar nem hasznalhato, akkor legkulcs, vagy egyben kell kivenni az egeszet. En biztos nem nyulnek hozza, amig nem kell lengescsillapitot, vagy toronycsapagyat cserelni. Tele kell nyomni zsirral, hogy tovabb ne rohadjon, de ennyi rozsdatol meg siman ellatja a feladatat.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, csaba66 írta:

A tengelyen van egy torx nyilas, hogy meg lehessen fogni az anya tekeresekor. Ha mar nem hasznalhato, akkor legkulcs, vagy egyben kell kivenni az egeszet. En biztos nem nyulnek hozza, amig nem kell lengescsillapitot, vagy toronycsapagyat cserelni. Tele kell nyomni zsirral, hogy tovabb ne rohadjon, de ennyi rozsdatol meg siman ellatja a feladatat.

hangilag mondjuk csendes, nem nyekereg, nem kopog. arra mondjuk kíváncsi lennék, hogyha ez a rajta lévő cucc tényleg zsír, akkor alatta milyen lehet, szóval egy ilyen újrazsírozást két ünnep között mindenképp megejtek.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bazsiihmv írta:

hangilag mondjuk csendes, nem nyekereg, nem kopog. arra mondjuk kíváncsi lennék, hogyha ez a rajta lévő cucc tényleg zsír, akkor alatta milyen lehet, szóval egy ilyen újrazsírozást két ünnep között mindenképp megejtek.

A zsír ilyenkor már nem segít. Nem tudhatod mennyire vékonyodott, vagy gyengült el az anyag. De, ha egyszer út közben akarsz meglepit, akkor ne cseréld. Jó esetben csak a motorháztetőt nyomja fel, ahogy szokta. Az, hogy nincs hangja, nem meglepő, semmilyen mozgó funkciója nincs.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Astra555 írta:

A zsír ilyenkor már nem segít. Nem tudhatod mennyire vékonyodott, vagy gyengült el az anyag. De, ha egyszer út közben akarsz meglepit, akkor ne cseréld. Jó esetben csak a motorháztetőt nyomja fel, ahogy szokta. Az, hogy nincs hangja, nem meglepő, semmilyen mozgó funkciója nincs.

Jelenleg az utakon futó H Astrák 99%-ánál van látható rozsdásodás ott ha felszedjük a kupakot. Ez nem jelenti azt, hogy holnap mindegyik tömegesen ki fog szakadni. Persze ha van rá lehetőség, jobb félni, mint megijedni, értem én, a cseréből baj nem lehet... de azért nem eszik olyan forrón azt a kását. ;)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Cserenkov írta:

Jelenleg az utakon futó H Astrák 99%-ánál van látható rozsdásodás ott ha felszedjük a kupakot. Ez nem jelenti azt, hogy holnap mindegyik tömegesen ki fog szakadni. Persze ha van rá lehetőség, jobb félni, mint megijedni, értem én, a cseréből baj nem lehet... de azért nem eszik olyan forrón azt a kását. ;)

igen, mindenképp kíváncsi vagyok rá, a zsír alatt mi a helyzet, utána meg gyűjtögetek :) igyekszek, hogy teljes legyen az autó, szépen gyűlik a hibalista, de idáig még talán nem is nagyon nagy.

 

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cserenkov írta:

Jelenleg az utakon futó H Astrák 99%-ánál van látható rozsdásodás ott ha felszedjük a kupakot. Ez nem jelenti azt, hogy holnap mindegyik tömegesen ki fog szakadni. Persze ha van rá lehetőség, jobb félni, mint megijedni, értem én, a cseréből baj nem lehet... de azért nem eszik olyan forrón azt a kását. ;)

Ez a 99% szerinted a fiatalabb, már gumikupakos megoldásúra is vonatkozik? Én egyszer megpróbáltam leszedni, de úgy oda van ragasztva, hogy nem akartam feltépni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, sasa58 írta:

Ez a 99% szerinted a fiatalabb, már gumikupakos megoldásúra is vonatkozik? Én egyszer megpróbáltam leszedni, de úgy oda van ragasztva, hogy nem akartam feltépni.

Érdemes megnézni, de gumikupak szerencsére szigetel felülről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, sasa58 írta:

Ezek szerint egyértelműen felülről kapja a vizet?

Van, aki szerint alulról is. Én ezt nehezen tudom elképzelni. Mikor rozsdátlanítottam, napokig wd40-ben úszott az üreg. Elég jó behatolóképességű, kis viszkozitású anyag. Ennek ellenére egy csepp sem hiányzott belőle. Miután korróziógátló waxszal beragasztottam a gumikupakot, egy csepp víz sincs benne. Előtte állt benne a víz. Én ebből arra következtettek, hogy fentről a kupak mentén tud beázni, műanyag kupaknál főleg.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, sasa58 írta:

Ezek szerint egyértelműen felülről kapja a vizet?

Is-is, felül a motorháztetőben van 1-1 furat ami pontosan a torony felett van, ha műanyag kupak van, esős időben szépen felvezeti oda a vizet, de alul is kap.

A tapasztalatok azt mutatják, csere után is, hogy gumikupakkal elenyésző a víz mennyiség bent. Saját tapasztalat is, akár fotóval is bizonyítom ha nem hiszi valaki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Astra555 írta:

A zsír ilyenkor már nem segít. Nem tudhatod mennyire vékonyodott, vagy gyengült el az anyag. De, ha egyszer út közben akarsz meglepit, akkor ne cseréld. Jó esetben csak a motorháztetőt nyomja fel, ahogy szokta. Az, hogy nincs hangja, nem meglepő, semmilyen mozgó funkciója nincs.

A rozsda kintrol megy befele, kapargatassal meg lehet allapitani, meddig jutott el. Azokon a kepeken ranezesre gyakorlatilag semeddig (a tengelynek ugye a torx nyilas alatti resze az erdekes, es az anya belso resze). Meg lehet probalni esetleg kilazitani, akkor fog egyeretelmuen latszani.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

A rozsda kintrol megy befele, kapargatassal meg lehet allapitani, meddig jutott el. Azokon a kepeken ranezesre gyakorlatilag semeddig (a tengelynek ugye a torx nyilas alatti resze az erdekes, es az anya belso resze). Meg lehet probalni esetleg kilazitani, akkor fog egyeretelmuen latszani.

Ilyenkor elég egy fekvőrendőr, vagy kátyú és be is fejezi azt, amit a rozsda elkezdett, sok embert meglepetésként ért a dolog. Nyilván szét is lehet szedni, aztán könnyebben hozzáférve kitisztítani, ha az ember nem akar rögtön cserélni. Ha a gyári műanyag kupakkal bírta 7-8 évig, akkor egy új szettel meg a gumi kupakkal, lezsírozva szerintem örök élet+1 nap.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Astra555 írta:

Ilyenkor elég egy fekvőrendőr, vagy kátyú és be is fejezi azt, amit a rozsda elkezdett, sok embert meglepetésként ért a dolog. Nyilván szét is lehet szedni, aztán könnyebben hozzáférve kitisztítani, ha az ember nem akar rögtön cserélni. Ha a gyári műanyag kupakkal bírta 7-8 évig, akkor egy új szettel meg a gumi kupakkal, lezsírozva szerintem örök élet+1 nap.

megnézegettük, az utas oldali még nem is olyan gázos, de a vezetőoldali az aggodalomra ad okot. annak mondjuk nem tudom, mi lehet az oka, hogy az az oldal nedves, a másik meg teljesen száraz, gondolom ez is az oka annak, hogy az utasoldali jobb állapotban van.

 

közben ma mégegy hiányosságra derítettem fényt. a sárvédőnél lévő izzócserélős kivágásnak az utas oldalon nincs visszarakva az elem, kvázi kapja telibe a vizet, még szerencse, hogy azon a fényszóróblokknál megvannak a gumikupakok...a másik oldalon megvan az elem, de nincs normálisan visszarakva, azt megigazítottam, de ott meg a kupakok hiánya miatt meg amúgy is mind1 már...tényleg az csoda, hogy nem tett még idáig kárt a víz benne...

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Astra555 írta:

Ilyenkor elég egy fekvőrendőr, vagy kátyú és be is fejezi azt, amit a rozsda elkezdett, sok embert meglepetésként ért a dolog. Nyilván szét is lehet szedni, aztán könnyebben hozzáférve kitisztítani, ha az ember nem akar rögtön cserélni. Ha a gyári műanyag kupakkal bírta 7-8 évig, akkor egy új szettel meg a gumi kupakkal, lezsírozva szerintem örök élet+1 nap.

Nezzuk meg pontosan, mitol is rettegunk... Attol ugye, hogy a lengescsillapito "at fog jonni a motorhazteton", amirol azert szeretnek legalabb egy kepet latni, mert talalni nem sikerult. Nem is ertem egyebkent, mitol menne at, hiszen a sulyt a rugo tartja, a lengescsillapito meg ha szabadon is mozoghat, nincs mitol atboknie a motorhaztetot. Ha van helye, akkor persze szep lassan kibujik, ahogy pl. itt lathato, de csak ennyi: http://www.vauxhallcavalier.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=7140

No es mi kell ahhoz, hogy szabadon mozogjon? A toronyszilentbol kell kirohadjon egy saccra 2mm vastag lemez, ami a lengescsillapiton levo perem es az anya koze van beszoritva. Ez nyilvan nem lehetetlen, de azert kell hozza ez-az. Szoval en tovabbra sem vagyok hajlando rettegni emiatt, de ettol persze mas meg szabadon teheti :)

Itt egy kep a szilentrol, ennek a kozepe kell kirohadjon: http://www.ebay.co.uk/itm/FOR-VAUXHALL-ASTRA-H-ZAFIRA-B-FRONT-TOP-STRUT-MOUNTING-KIT-SHOCKER-MOUNT-CLIP-/171264473701

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Astra555 írta:

Ilyenkor elég egy fekvőrendőr, vagy kátyú és be is fejezi azt, amit a rozsda elkezdett, sok embert meglepetésként ért a dolog. Nyilván szét is lehet szedni, aztán könnyebben hozzáférve kitisztítani, ha az ember nem akar rögtön cserélni. Ha a gyári műanyag kupakkal bírta 7-8 évig, akkor egy új szettel meg a gumi kupakkal, lezsírozva szerintem örök élet+1 nap.

Egy-két éve sikerült átrongyolnom kb 40-nel egy fekvőrendőrön 17"-os kerekekkel. Nagyot ütött, egyből mentem is utána futóműellenőrzésre. Ha azt kibírta, akkor azt hiszem nekem még nem kell komolyan aggódnom. :D  Azóta le lett kezelve az üreg és kapott gumikupakot.

 

13 órája, bazsiihmv írta:

közben ma mégegy hiányosságra derítettem fényt. a sárvédőnél lévő izzócserélős kivágásnak az utas oldalon nincs visszarakva az elem, kvázi kapja telibe a vizet, még szerencse, hogy azon a fényszóróblokknál megvannak a gumikupakok...a másik oldalon megvan az elem, de nincs normálisan visszarakva, azt megigazítottam, de ott meg a kupakok hiánya miatt meg amúgy is mind1 már...tényleg az csoda, hogy nem tett még idáig kárt a víz benne...

Jól tetted, hogy megigazítottad. De azért azok az ajtócskák sem zárnak hermetikusan. Szerintem a víz, apró homok simán mögé tud menni. Azért lehet ott a fényszórón az a gumi sapka pluszban. Ha az hiányzik, azt pótolnám mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, csaba66 írta:

Nezzuk meg pontosan, mitol is rettegunk... Attol ugye, hogy a lengescsillapito "at fog jonni a motorhazteton", amirol azert szeretnek legalabb egy kepet latni, mert talalni nem sikerult. Nem is ertem egyebkent, mitol menne at, hiszen a sulyt a rugo tartja, a lengescsillapito meg ha szabadon is mozoghat, nincs mitol atboknie a motorhaztetot. Ha van helye, akkor persze szep lassan kibujik, ahogy pl. itt lathato, de csak ennyi: http://www.vauxhallcavalier.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=7140

No es mi kell ahhoz, hogy szabadon mozogjon? A toronyszilentbol kell kirohadjon egy saccra 2mm vastag lemez, ami a lengescsillapiton levo perem es az anya koze van beszoritva. Ez nyilvan nem lehetetlen, de azert kell hozza ez-az. Szoval en tovabbra sem vagyok hajlando rettegni emiatt, de ettol persze mas meg szabadon teheti :)

Itt egy kep a szilentrol, ennek a kozepe kell kirohadjon: http://www.ebay.co.uk/itm/FOR-VAUXHALL-ASTRA-H-ZAFIRA-B-FRONT-TOP-STRUT-MOUNTING-KIT-SHOCKER-MOUNT-CLIP-/171264473701

Nem mondta senki sem, hogy átmegy a motorháztetőn, csak annyit, hogy el tudja nyomni nagyobb koppanás esetén, ami vagy okoz problémát, vagy nem. A 2 mm vastag lemez is simán kirohad, ha folyamatosan vízben áll, az eredmény pedig a képen látható. Rettegni nem kell, a megelőzés mindig olcsóbb, mint a kármentés.

  bp3z71h2q9y660iysgp9rg573veru8.jpg

(www.opelmuhely.com)

Link to comment
Megosztás:

41 perce, csaba66 írta:

Nezzuk meg pontosan, mitol is rettegunk... Attol ugye, hogy a lengescsillapito "at fog jonni a motorhazteton", amirol azert szeretnek legalabb egy kepet latni, mert talalni nem sikerult. Nem is ertem egyebkent, mitol menne at, hiszen a sulyt a rugo tartja, a lengescsillapito meg ha szabadon is mozoghat, nincs mitol atboknie a motorhaztetot. Ha van helye, akkor persze szep lassan kibujik, ahogy pl. itt lathato, de csak ennyi: http://www.vauxhallcavalier.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=7140

No es mi kell ahhoz, hogy szabadon mozogjon? A toronyszilentbol kell kirohadjon egy saccra 2mm vastag lemez, ami a lengescsillapiton levo perem es az anya koze van beszoritva. Ez nyilvan nem lehetetlen, de azert kell hozza ez-az. Szoval en tovabbra sem vagyok hajlando rettegni emiatt, de ettol persze mas meg szabadon teheti :)

Itt egy kep a szilentrol, ennek a kozepe kell kirohadjon: http://www.ebay.co.uk/itm/FOR-VAUXHALL-ASTRA-H-ZAFIRA-B-FRONT-TOP-STRUT-MOUNTING-KIT-SHOCKER-MOUNT-CLIP-/171264473701

Ahogy Astra555 kolléga is mutatja, bármennyire is hihetetlen tud kopogtatni a motorháztetőn, a fotón látható is magyar példa, sőt rosszabb esetben ha nincs kupak vagy lepattan, odaver a motorháztetőnek ami alaposan be tud horpadni.

Nagyjából 1 év távlatában tudok 3-4 esetről ahol felbökte a motorháztetőt! Nem jó játék, cserélni kell!

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Davee írta:

Ahogy Astra555 kolléga is mutatja, bármennyire is hihetetlen tud kopogtatni a motorháztetőn, a fotón látható is magyar példa, sőt rosszabb esetben ha nincs kupak vagy lepattan, odaver a motorháztetőnek ami alaposan be tud horpadni.

Nagyjából 1 év távlatában tudok 3-4 esetről ahol felbökte a motorháztetőt! Nem jó játék, cserélni kell!

No egy ilyen "alaposan behorpadt" motorhaztetorol keresek kepet... Legalabb az alkatreszgyartoknak es szereloknek erdekuk lenne, hogy tele legyen ilyenekkel a web :)

Egyebkent mit kell cserelni? A szilentet? A tanacs nyilvan az, hogy ha ugyis szet van szedve, akkor mindent, de a problemat a szilent megfelelo reszenek az elrohadasa okozza.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

No egy ilyen "alaposan behorpadt" motorhaztetorol keresek kepet... Legalabb az alkatreszgyartoknak es szereloknek erdekuk lenne, hogy tele legyen ilyenekkel a web :)

Egyebkent mit kell cserelni? A szilentet? A tanacs nyilvan az, hogy ha ugyis szet van szedve, akkor mindent, de a problemat a szilent megfelelo reszenek az elrohadasa okozza.

Év elején tervezek márkaszervíz felkeresését.megkérdem mit tudnak a 4éves autóm toronyszilent rozsdásodással kapcsolatos reklamációmról ami 2011ben történt.fotóztak sokmindent de eddig nem jött válasz.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

No egy ilyen "alaposan behorpadt" motorhaztetorol keresek kepet... Legalabb az alkatreszgyartoknak es szereloknek erdekuk lenne, hogy tele legyen ilyenekkel a web :)

Egyebkent mit kell cserelni? A szilentet? A tanacs nyilvan az, hogy ha ugyis szet van szedve, akkor mindent, de a problemat a szilent megfelelo reszenek az elrohadasa okozza.

A csapágy műanyag, ott max. annyi probléma lehet, hogy bejut a por, aztán szépen elkopik. Bár ahogy néztem viszonylag zárt. A szilent van ilyen hülye módon megoldva, a G Astránál még teljesen más.

Én szettben vettem csapágyat, meg szilentet, de járt még hozzá az a felső 2 félkör alakú műanyag, ami a szilent alá bepasszol.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

No egy ilyen "alaposan behorpadt" motorhaztetorol keresek kepet... Legalabb az alkatreszgyartoknak es szereloknek erdekuk lenne, hogy tele legyen ilyenekkel a web :)

Egyebkent mit kell cserelni? A szilentet? A tanacs nyilvan az, hogy ha ugyis szet van szedve, akkor mindent, de a problemat a szilent megfelelo reszenek az elrohadasa okozza.

A szilent fém része rohad el, végül is egy nagy alátétet képzelj egy gumiba beöntve. Ha menthető a gátló akkor szilent és toronycsapágy kell, de amikor már kikoppan illetve az esetek több mint felében úgy rárohad az anya a szárra, hogy flex segít csak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.