Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Az eggyik ismerősőm ezt a verdát nézte ki vásárlás szempontjából. Kis segítséget szeretnék kérni (tudom kép alapján nehéz) de nekem gyanus a km és a króm visszapillantó. Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Sziasztok!

http://www.hasznalta...516_km_-6214129

Így elsőre semmi különöset nem látok, a króm tükör pedig ízlés kérdése...:)

Lehet nem valós a km-óra állás, de láttunk már csodákat!

Az enyémben kétszer ennyi van és az is 2007-es évjárat!

Meg kell nézni élőben és akkor látni fogjátok, hogy mi a helyzet vele.

Link to comment
Megosztás:

Így elsőre semmi különöset nem látok, a króm tükör pedig ízlés kérdése... :)

Lehet nem valós a km-óra állás, de láttunk már csodákat!

Az enyémben kétszer ennyi van és az is 2007-es évjárat!

Meg kell nézni élőben és akkor látni fogjátok, hogy mi a helyzet vele.

Szia !

Jó árban van.

Ha valós a km. akkor szerintem ne gondolkodj sokat.

Opel szervizben kiolvassák a központi szárítógépből a valós km-ert.

Szerencsés vételt !

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Jó árban van.

Ha valós a km. akkor szerintem ne gondolkodj sokat.

Opel szervizben kiolvassák a központi szárítógépből a valós km-ert.

Szerencsés vételt !

A "valós" km-re csak ennyit:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2011/12/07/oratekerok/

cikk 3. fejezet vége...."Becslések szerint Budapesten bő tucatnyi mágus dolgozik, aki legalább tízből kilencszer teljes sikert ér el, és meg is kéri a pénzt a kockázatos beavatkozásért, viszont tudja, hol kell megcsapolni adott esetben a műszerfal alatti kábeleket, mit hogyan kell úgy átírni, hogy utána senki, még a márkaszerviz se tudja az autóban tárolt adatok alapján megmondani a valós futásteljesítményt, vagy hogy egyáltalán belenyúltak az elektronikába."

De érdemes az egész cikket elolvasni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az eggyik ismerősőm ezt a verdát nézte ki vásárlás szempontjából. Kis segítséget szeretnék kérni (tudom kép alapján nehéz) de nekem gyanus a km és a króm visszapillantó. Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Sziasztok!

http://www.hasznalta...516_km_-6214129

A króm tükör rendelhető szinte már bárhonnan. Az Opel 15 ezerért adja darabját. Ha megveszi az autót és nem kell neki, én vevő vagyok rá... :-)

Én 69 ezerrel vettem az autót tavaly, és az is 2007-es évjárat. Utána kell nézni az eredetének. Ha német, akkor kissé gyanús, mivel ott azért használják az autót. Az enyémben 2007 decemberében már 24 ezer körül volt a km, pedig áprilisban helyezték forgalomba.

Ha valós a km, akkor szerintem a kereskedő is segítőkész lesz, mivel neki is érdeke, hogy túladjon az autón. Ha nem akarja, akkor valószínű, hogy okosság volt a dologban.

Azt nem tudom, hogy a szakszervizben tudnak e abban segíteni, hogy az autó milyen km óra állásokkal vett részt a kötelező átvizsgálásokon, de érdemes utánajárni, azokból már lehet következtetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az eggyik ismerősőm ezt a verdát nézte ki vásárlás szempontjából. Kis segítséget szeretnék kérni (tudom kép alapján nehéz) de nekem gyanus a km és a króm visszapillantó. Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Sziasztok!

http://www.hasznalta...516_km_-6214129

Hello!

Szerintem gyanús a kormány. Elég fényesre van kopva. Egyébként jól néz ki de pillantó tényleg gagyi.

Link to comment
Megosztás:

Kérném a segítségeteket. Akinek van tapasztalata vagy halotta róla mondja meg nekem mennyit eszik egy 1.7 Cdti Kombi 6 sebességes H astra 140-es óra szerinit tempónál autópályán 6-odikba kapcsolva normál körülmények közt. Értsd: normál időjárás, nyár, normál gumi, nincs szél, nincs emelkedő stb..

Emiatt adtam el az autóm hogy 140-et utazva tudjak normálisan haladni, viszont most szóba jött egy Octavia 2 de állítólag pályán 140-nél már fogyaszt rendesen.

Attól félek hogy a passat is többet hörpint 140-nél.

A H-astrákba pedig van 6-ik fokozat ami talán lent tartja a fogyit.

Köszi előre is.

(holnap megyek octáviát nézni, addig kéne tudnom)

Z.

Link to comment
Megosztás:

Kérném a segítségeteket. Akinek van tapasztalata vagy halotta róla mondja meg nekem mennyit eszik egy 1.7 Cdti Kombi 6 sebességes H astra 140-es óra szerinit tempónál autópályán 6-odikba kapcsolva normál körülmények közt. Értsd: normál időjárás, nyár, normál gumi, nincs szél, nincs emelkedő stb..

Emiatt adtam el az autóm hogy 140-et utazva tudjak normálisan haladni, viszont most szóba jött egy Octavia 2 de állítólag pályán 140-nél már fogyaszt rendesen.

Attól félek hogy a passat is többet hörpint 140-nél.

A H-astrákba pedig van 6-ik fokozat ami talán lent tartja a fogyit.

Köszi előre is.

(holnap megyek octáviát nézni, addig kéne tudnom)

Z.

Nekem 5-ös váltóval, 5 ajtóval 5,5-6 között eszik ennél a tempónál, de sohasem figyeltem, hogy hány km/h-ás szél fújt. :D De ez szerintem lényegtelen, mivel nem változtatja jelentősen a fogyasztást. Egyébként miért itt érdeklődsz, ha oktáviát mész holnap nézni? Skodás fórumon érdeklődj, hogy mennyit eszik!

Link to comment
Megosztás:

Nekem 5-ös váltóval, 5 ajtóval 5,5-6 között eszik ennél a tempónál, de sohasem figyeltem, hogy hány km/h-ás szél fújt. :D De ez szerintem lényegtelen, mivel nem változtatja jelentősen a fogyasztást. Egyébként miért itt érdeklődsz, ha oktáviát mész holnap nézni? Skodás fórumon érdeklődj, hogy mennyit eszik!

Azért mert elsősorban H -astrán agyaltam, de oktávia is érdekel.

A lényeg melyik eszik kevesebbet 140-nél pályán.

Az octáviára 6.0-6.5-et írnak ehhez a tempóhoz.

Az 5.5-6 baráitbbanak tűnik főleg ha még van egy 6-ik sebességem is.

Jó lenne ha mások is leírnák a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert elsősorban H -astrán agyaltam, de oktávia is érdekel.

A lényeg melyik eszik kevesebbet 140-nél pályán.

Az octáviára 6.0-6.5-et írnak ehhez a tempóhoz.

Az 5.5-6 baráitbbanak tűnik főleg ha még van egy 6-ik sebességem is.

Jó lenne ha mások is leírnák a tapasztalatokat.

Csak a sajátomról tudok nyilatkozni. 1.9-es, 120 lovas Caravan, 6-os automatával 16-os gumikkal. Nekem a 130-as tempó 4 személlyel volt 6- 6,3 körül. Szóval az 1.7-es manuális sokkal kevesebb lehet.

Egyébént az 1.7-esből melyik változat érdekel, mert vannak különböző teljesítményű motorok ebből is, hogy ne legyen egyszerű a dolog és egyértelmű, hogy a nagyobb teljesítményű könnyebben lódítja meg az autót.

Nálam a rekord fogyasztás 4,7 l volt autópályán 100-as tempónál egyedül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az eggyik ismerősőm ezt a verdát nézte ki vásárlás szempontjából. Kis segítséget szeretnék kérni (tudom kép alapján nehéz) de nekem gyanus a km és a króm visszapillantó. Hozzászólásokat előre is köszönöm!

Sziasztok!

http://www.hasznalta...516_km_-6214129

Szeva!

Nézd meg a gumik gyártási évét.Ha megeggyezik a kocsi kiadási évével,akkor hihető a km.100-120ezernél nem birnak többet a gyári gumik.

Ha pl 2011es kiadásu gumi van rajt,az már gyanus.

Link to comment
Megosztás:

Csak a sajátomról tudok nyilatkozni. 1.9-es, 120 lovas Caravan, 6-os automatával 16-os gumikkal. Nekem a 130-as tempó 4 személlyel volt 6- 6,3 körül. Szóval az 1.7-es manuális sokkal kevesebb lehet.

Egyébént az 1.7-esből melyik változat érdekel, mert vannak különböző teljesítményű motorok ebből is, hogy ne legyen egyszerű a dolog és egyértelmű, hogy a nagyobb teljesítményű könnyebben lódítja meg az autót.

Nálam a rekord fogyasztás 4,7 l volt autópályán 100-as tempónál egyedül.

101 LE-ős változat elsősorban, amit leginkább kombikban látok.

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Nézd meg a gumik gyártási évét.Ha megeggyezik a kocsi kiadási évével,akkor hihető a km.100-120ezernél nem birnak többet a gyári gumik.

Ha pl 2011es kiadásu gumi van rajt,az már gyanus.

Ez engem is érdekelne , hol lehet megnézni a gumin a gyártási évet? Bridgestone Turanza ER300 van rajta!

Link to comment
Megosztás:

Az összes 1.7-es CDTI motor isuzu gyártmány?

Azért kérdem mert jó pár hírdetésnél 110 lovasra írják hogy isuzu motoros!!!

Most akkor minden 1.7 az a 101 lovas is vagy csak a 110 lovas?

Miért jobb az isuzu motor?

"A tesztautó 197 200 km-t futott 1.7-es 100 lóerős CDTI motorja japán gyártmány, de nem Isuzu, ahogy sokan tudni vélik."

http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/05/opel_astra_beleulsz_es_asitani_kezdesz/

Link to comment
Megosztás:

A gyári hosszbordás szíjon és a vezérműszíjon is ISUZU felirat van! Ennyit arról, hogy nem isuzu motorral van szerelve...

Most vettem gyári vezérléskészletet és a görgőn (meg a papíron is) az áll Made in Canada. :-)

A Vectrám trafóját meg a Sagem gyártotta. :-)

Szóval tudja a fene, mit hol tesznek bele és éppen milyen szerződések alapján mit honnan szállítanak be.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Astra H Caravan-t vennék a közeljövőben.1.9 dízelben gondolkodok de lehet csak 1.7 lesz.Végigolvastam ezt a topicot.Levontam nagyjából a következtetéseket.

Nahmost.

Ez a kettős tömegű lendkerék mint probléma gondolom majd elő fog jönni mivel használtat fogok venni olyan 100-150 ezer km között.Én Németországba járok ki dolgozni.a kijövetelkor és hazamenetelkor megyek hosszabb távot itt helyben napi 8-10 km-t.Ha már jelentkezik a baj(az a koppanás leállításkor) akkor még mennyit lehet vele elmenni??mennyire reckírozhatom meg a hazamenetelt Magyarba?1200km.Mert ugye itt még drágább az ilyesmi.

Ugyanez a befecskendezőkkel.Ha meghibásodik valamelyik azt teljesítményben veszem észre?Vagy egyből drasztikusan?Rángat meg ilyenek??Ezzel mennyit lehet még elmenni??

Jelentem kezdő ,,dízeles'' vagyok de mindenképp dízelt szeretnék venni.Mostanában vezettem egy pár újabb dízeles autót.nagyon teccik hogy mennek mint állat.Szemezgetek az 1.9 150 lovassal.de alig találok Használtautón.Most egy benzines suzuki sedanom van.nagyon szeretem jól fogyaszt nagyon megbízható.Néha már kicsi pakolhatóság szempontjából.Azért szeretnék kombit.Szeretném ha az astrában sem csalódnék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.