Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

Astra H GTC-t szeretnék, mert gyönyörű, azt hiszem ezt itt nem kell magyarázni. A méretével kapcsolatban viszont vannak kétségeim. Tudja-e valaki azt, hogy ha a hátsó ülés le van hajtva, akkor befér-e egy 170cm hosszúságú síléc így a megnövelt csomagtérbe? Az 5-ajtós G astrámba befér (kicsit ferdén). Illetve a 26-s mountain bike-omat is a csomagtartóban, lehajtott ülésekkel szállítom úgy, hogy az első kereket kiveszem belőle. Van-e valakinek infója arról, hogy ugyanezt meg tudom-e tenni a H astra GTC-vel?

Szia

5 ajtósom van a bicaj lazán befér igaz én a kormányt meg szoktam lazítani ,hátsó fejtámlákat kiveszem ülést ledöntöm és az első kereket befordítom a első ülés mögé.ha akarom ráteszem a másik bicajt is.az is elfér még.már csak méricskélned kell

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! Gtc 4cm-el hosszabb, mint az 5 ajtós, a csomagterpadlo hossza es szélessége meegyezik a kezikonyv alapján.gtc-m van kerékpározni nem szoktam, horgaszbotban tudok számolni :) sztem hosszabb, ezt a fenti 4cm is altamaszthatja.

Szia, köszi az infókat! A horgászbotot könnyebb összecsukni, mint a sílécet, az a 170cm az nem változtatható :). De lemérem akkor egy 5 ajtós változaton. Van esetleg 170cm-es horgászbotod, ami teljes hosszában befér lehajtott üléssel (ferdén berakva)?

Link to comment
Megosztás:

1.6-os benzines H Astranal mit csinálnak az 1 éves szervizen olajcserén kívül? Csak hogy kb milyen összegre számítsunk.

Emlékeim szerint, csupán átnézik, nevezhetjük szemrevételezésnek is, effektív munka nincsen... 25-30ezer ft alatti összeg, de az enyém közel 10 éve volt új... Lehetőleg olyan helyre vidd ahol bemehetsz a szervizbe vagy látod az autót!

Amit én cserélnék a helyedben az a pollenszűrő, 1 év után már nagyon koszos szokott lenni nálam, tele a fákról lehulló magokkal, pollennel, repítőszőrös izékkel, pedig 13-15ezer körül megyek csak egy évben...

Márkaszervizben 7-8ezret biztosan elkérnek érte, én otthon szoktam cserélni, mindig gyári cuccokat használok, de pl. általában ebből a legolcsóbbat választom, mert itt lényegesen olcsóbb, úgyis évente kidobálom és itt nem okozhat problémát...

Sima pollenszűrő:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420123-pollenszuro/6170-pollenszuro-delphi-opel-astra-g-astra-h-zafira-a

Aktívszenes:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420123-pollenszuro/6166-pollenszuro-delphi-opel-astra-g-astra-h-zafira-a

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint, csupán átnézik, nevezhetjük szemrevételezésnek is, effektív munka nincsen... 25-30ezer ft alatti összeg, de az enyém közel 10 éve volt új... Lehetőleg olyan helyre vidd ahol bemehetsz a szervizbe vagy látod az autót!

Amit én cserélnék a helyedben az a pollenszűrő, 1 év után már nagyon koszos szokott lenni nálam, tele a fákról lehulló magokkal, pollennel, repítőszőrös izékkel, pedig 13-15ezer körül megyek csak egy évben...

Márkaszervizben 7-8ezret biztosan elkérnek érte, én otthon szoktam cserélni, mindig gyári cuccokat használok, de pl. általában ebből a legolcsóbbat választom, mert itt lényegesen olcsóbb, úgyis évente kidobálom és itt nem okozhat problémát...

Sima pollenszűrő:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420123-pollenszuro/6170-pollenszuro-delphi-opel-astra-g-astra-h-zafira-a

Aktívszenes:

https://cromax.hu/130000000-szurok/130420000-szurok/130420123-pollenszuro/6166-pollenszuro-delphi-opel-astra-g-astra-h-zafira-a

Az enyém elektronikus klímás az is delphi rendszerű vagy H Astra mind olyan? Úgy beszéltem meg hogy akkor legyen ez az 1 éves átnézés olajcserével + pollenszűrőcsere. Habár ha jól tudom ugyan az a hülye módszer (kesztyűtartó kiszerel, próbálkozni hogy gyűrődésmentesen bemenjen a helyére a szűrő stb...) van itt is mint G Astranal. Biztos csuklott párszor aki kitalálta hogy ott legyen mert párszor emlegettem már. :) Míg Seat Alteamnal leveszem a fedelét lehúzom a szűrőt, újat visszadugom függőlegesen és kész is. 5 perc max.

Módosítva : sulep
Link to comment
Megosztás:

Az enyém elektronikus klímás az is delphi rendszerű vagy H Astra mind olyan? Úgy beszéltem meg hogy akkor legyen ez az 1 éves átnézés olajcserével + pollenszűrőcsere. Habár ha jól tudom ugyan az a hülye módszer (kesztyűtartó kiszerel, próbálkozni hogy gyűrődésmentesen bemenjen a helyére a szűrő stb...) van itt is mint G Astranal. Biztos csuklott párszor aki kitalálta hogy ott legyen mert párszor emlegettem már. :) Míg Seat Alteamnal leveszem a fedelét lehúzom a szűrőt, újat visszadugom függőlegesen és kész is. 5 perc max.

Pontosan így van, kicsit szívás, de én a helyedben megcsinálnám otthon, ha már gyakorlott vagy, legalább spórolsz vele kicsit...:) Olyan kell bele amilyet küldtem...

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan nagy szívás az. Nekem hogy másodszorra csináltam egyből sikerült a helyére tennem a pollenszűrőt. Előtte még kint egy picit finoman enyhe ívesre hajlítottam, hogy bemenjen a helyére.

Egyébként ebből nekem is utángyártott aktívszenes van. Minden más: olaj, olajszűrő, levegőszűrő, üzemanyagszűrő, fékfolyadék, hűtőfolyadék, váltóolaj gyári GM.

Most hogy nézem a linkelt árat, szerintem Cromaxék csökkentettek. A gyári aktívszenedre 1,5-2 hónapja még valami 10e Ft fölötti kedvezményes ár rémlik nekem. Akkor gondoltam úgy hogy ennyit nem dobok ki szó szerint azért hogy az utastér levegőjét szűrje. Az utángyártott majdnem a tizedébe került.

Link to comment
Megosztás:

Én az elmúlt években mindegyik autómhoz Mann és Bosch aktívszenes szűrőket vettem. Mikor melyik volt olcsóbb. Amúgy ha jól emlékszem tavaly pluszba rendeltem még egyet úgyhogy a G Astrához és akkor lehet beviszem hogy azt tegyék bele mert elvileg az is jó hozzá, legalább azért sem kell fizetni.

Link to comment
Megosztás:

Ez előtt nekem is Bosch volt. Most meg valami SCT, ami kemény ~1300Ft-ba került. Érzetre, anyagra, összerakásra nem tűnik gagyibbnak mint a Bosch. Nemrég kiégett a ködlámpámban az egyik izzó, oda is valami emelt fehér fényű SCT került párban. Volt vagy 200Ft darabja. Szerintem még jobb is a fény mint az előző garnitúrának.

A gyári GM-es dobozban egy Mann Filter levegőszűrő van. Ezek szerint ez a gyári. Nem lennék meglepve ha a gyári pollenszűrőre is Mann Filter márkanév lenne rányomva a csomagolás alatt. De ha valaki már vett gyárit és tévednék, akkor javítson ki! Mikor hozzám került az autó akkor is Mann Filter pollenszűrő volt benne.

A gyári olajszűrőn Mahle felirat van, a hologramos GM-es dobozban lévő gázolajszűrő meg igazából Filtron...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is 1.6os H astrám van és olvasom itt a pollenszűrőket. A sima is beletehető vagy az aktív szenes ajánlott?

Szia!

Az aktívszenes a szagokat is megszűri, a sima nem. Ennyi a különbség. Szerintem nézd meg mennyi a különbség árban, de én már az előző autómban is aktívszenest használtam, nem olyan jelentős, annyit meg megér.

Ami még fontos, hogy csere előtt nézd meg milyen klímával szerelték az autódat, mert ezt csak alvázszámból, nem fogják tudni megmondani, ugyanis 2 fajta klíma van.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az aktívszenes a szagokat is megszűri, a sima nem. Ennyi a különbség. Szerintem nézd meg mennyi a különbség árban, de én már az előző autómban is aktívszenest használtam, nem olyan jelentős, annyit meg megér.

Ami még fontos, hogy csere előtt nézd meg milyen klímával szerelték az autódat, mert ezt csak alvázszámból, nem fogják tudni megmondani, ugyanis 2 fajta klíma van.

Azt hol tudom megnézni,hogy milyen klímával szerelték az autót? :)

Link to comment
Megosztás:

Ami még fontos, hogy csere előtt nézd meg milyen klímával szerelték az autódat, mert ezt csak alvázszámból, nem fogják tudni megmondani, ugyanis 2 fajta klíma van.

Ez a G Astránál volt... Behr és Delphi klíma... Itt csak Delphi van, az, hogy elektronikus, félautomata vagy manuális a szűrő szempontjából lényegtelen, egyfajta szűrő kell az összesbe! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a G Astránál volt... Behr és Delphi klíma... Itt csak Delphi van, az, hogy elektronikus, félautomata vagy manuális a szűrő szempontjából lényegtelen, egyfajta szűrő kell az összesbe! :)

El kell, hogy keserítselek, mert az Unix sem tudott megnyugtató választ adni erre a kérdésre, 2 fajtát hozott a rendszer a H Astrára is. És mivel drága is volt, így a Lángnál vettem egyet, de ott is mondták, hogy cserekor előbb vegyem ki a régit, majd ha nem stimmel, vigyem vissza, és cserélik. :icon1:

Szerencsére a téglalap alakú van benne, nem a négyzet.

Link to comment
Megosztás:

El kell, hogy keserítselek, mert az Unix sem tudott megnyugtató választ adni erre a kérdésre, 2 fajtát hozott a rendszer a H Astrára is. És mivel drága is volt, így a Lángnál vettem egyet, de ott is mondták, hogy cserekor előbb vegyem ki a régit, majd ha nem stimmel, vigyem vissza, és cserélik. :icon1:

Szerencsére a téglalap alakú van benne, nem a négyzet.

Hidd el Levinek, jól mondja! H astrához csak egyféle pollenszűrő van.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el Levinek, jól mondja! H astrához csak egyféle pollenszűrő van.

Miert, vegignezted az osszes H Astrat? Eleg nagy munka lehetett :) En szervizben hallottam egy beszelgetest, amibol kiderult, hogy nem a jo fajtat talaltak el, igy lehet, hogy ritkan, de elofordul masik meret is. En legalabbis nem tennem a nyakamat arra, hogy nem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Minden esetre megrendeltem a Cromaxtól a szűrőket bízok benne,hogy a pollenszűrő jó lesz! Majd magammal viszem a régit és hozzánézem a boltban az újhoz :D

Az egyik négyzet alakú, a másik pedig egyértelműen téglalap, így, ha kiveszed a helyéről, már tudni fogod. Ja, és, ha javasolhatom, inkább olyan szűrőt válassz, ami könnyen "csavarható" mert azt könnyebb bejátszani a helyére. Nekem most kissé merevebb keretű került bele, meg is küzdöttünk vele egy kicsit. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Unalmamban nézegettem a hirdetéseket. Megint ráakadtam egy-két "gyönygyszemre". :D

Itt van pl ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.9_cdti_cosmo_sport_kicsit_mas-7677207

A leírásban dobálóznak már megint ezzel a "full extrával". Szerintem azért nagyon messze van tőle. A gumiméretek is elég érdekesek...

A km is gyanús, ha valaki nem amatőr módon pörgeti vissza az órát, a motorvezérlőben is átírja. Máris nem ér semmit a Tech2-vel történő kiolvasás.

Ez a másik: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_2.0_t_sport_navibortempomat-200le-7801707

2 literes turbó motor, 200 ló. Azt már elég élvezetesen meg lehet hajtani. :) Ami nem tetszik rajta, hogy mi történt a gyári hátsó lámpákkal és a hűtőráccsal? Mért kellett így elcsúfítani szegény autót?!

Link to comment
Megosztás:

Miert, vegignezted az osszes H Astrat? Eleg nagy munka lehetett :) En szervizben hallottam egy beszelgetest, amibol kiderult, hogy nem a jo fajtat talaltak el, igy lehet, hogy ritkan, de elofordul masik meret is. En legalabbis nem tennem a nyakamat arra, hogy nem :)

Nézegesd, kíváncsi vagyok, hogy mit látsz! :D

G Astra

G_astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

H Astra

H_astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nézegesd, kíváncsi vagyok, hogy mit látsz! :D

G Astra

G_astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

H Astra

H_astra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdekes, mert a kauffer.hu keresője az 1.9-hez hozza a négyzetalakút is. Viszont, ha rákattintok, akkor a listában már nincs benne, de például ott van az 1.7 CDTI 80 lovas kombi változata 2003-2009 között.

2009-ben meg már nem gyártották a G Astrát, ha jól sejtem.

Szóval vagy a kereskedések keresője nem jó, vagy vannak olyanok, amikbe a másik klímát szerelték.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik négyzet alakú, a másik pedig egyértelműen téglalap, így, ha kiveszed a helyéről, már tudni fogod. Ja, és, ha javasolhatom, inkább olyan szűrőt válassz, ami könnyen "csavarható" mert azt könnyebb bejátszani a helyére. Nekem most kissé merevebb keretű került bele, meg is küzdöttünk vele egy kicsit. :icon1:

Ma elhoztam a szűrőket a Cromaxból és rákérdeztem a pollenszűrő méretre és ott azt mondta a srác,hogy ez csak a G astránál volt. A saját szerelőm is ezt mondta,hogy a H astránál nincs ez a varia a méretben!

Link to comment
Megosztás:

Ma elhoztam a szűrőket a Cromaxból és rákérdeztem a pollenszűrő méretre és ott azt mondta a srác,hogy ez csak a G astránál volt. A saját szerelőm is ezt mondta,hogy a H astránál nincs ez a varia a méretben!

Hátha neked elhiszi, mert nekem nem akarja...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.