Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Mióta van meg a kocsi? Korábban sosem tapasztaltad ezt?

Esetleg hibás a codeindex beállítás, de annak már korábban ki kellett volna derülnie szerintem...:D

Nálam is ez van, de nekem még nem volt teletankolva a kijelzőcsere óta...

Kb. egy éve van meg, de csak az utolsó 2 tankolásnál volt probléma.

Ami érdekes, hogy a literszámláló 50,3-at mutat, tehát ez összhangban van a megtehető km-mel.....

A szintmérő nem stimmelhet?

Most elmegyek a kútra és kiderül, ha belemegy 50,3 akkor a fedélzeti jó lehet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémám lenne egy Astra 1.3 fogyasztási adatainak kijelzésével.

Egy ideig teljesen pontos volt a megtehető távolság, és a szintmérő kijelzése.

Viszont most már 2 napja 0km a megtehető távolság és a szintjelző, csak most ért a sűrűn csíkozott részhez.

Az előző tankoláskor is ugyan ez volt a helyzet pedig akkor teljesen szárazra fogyasztottam a tankot (52,4 litert tankoltam), és nulláztam mindent.

Hogyan tudnám ezt rendbe tenni?

1.3???.. Az mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Kb. egy éve van meg, de csak az utolsó 2 tankolásnál volt probléma.

Ami érdekes, hogy a literszámláló 50,3-at mutat, tehát ez összhangban van a megtehető km-mel.....

A szintmérő nem stimmelhet?

Most elmegyek a kútra és kiderül, ha belemegy 50,3 akkor a fedélzeti jó lehet...

Ha telerakod csutkára akkor (gondolom a BC tesztmódra gondolsz literszámláló alatt) 52 litert kell mutasson, most raktam tele, nekem is annyit ír, lehet, hogy zűr van a szintjelzővel, de inkább vmi szakember tanácsa kéne, nehogy bemenj vmi szervizbe és rábeszéljenek a cserére feleslegesen:)!

Link to comment
Megosztás:

Ha telerakod csutkára akkor (gondolom a BC tesztmódra gondolsz literszámláló alatt) 52 litert kell mutasson, most raktam tele, nekem is annyit ír, lehet, hogy zűr van a szintjelzővel, de inkább vmi szakember tanácsa kéne, nehogy bemenj vmi szervizbe és rábeszéljenek a cserére feleslegesen:)!

Na teleraktam, 51,3 liter fért bele. Nem tudom mi az a tesztmód http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/ohmy.gif, én a bc literszámlálóját nullázom tankoláskor és ez mutatott 50,3 litert. Pontosan, mire a kúthoz értem 51-et. A mutató még alig volt lejjebb a sűrű csíkozás első csíkjánál.

De a következőt el is felejtettem leírni, pedig az előző tankolás után is ugyenez volt. Mégpedig, mikor megtankoltam 810 megtehető km-et mutatott, mire hazaértem (6km) a hátrelévő táv már 823-on áll... És az átlag fogy. nem változik. Ez volt múltkor is napokig ment felfelé a megtehető táv (és nem keverem a megtettel...http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/wink.gif) Csak városban járok, előzőleg is fullra tankoltam, 740km-et tudtam megtenni a durván 51 literrel, ez 6,8 -as átlag, ennyit is mutat a bc.

Szóval nem értem....http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi,

Most, hogy kitavaszodott (mármint nem erre a két napra gondolok most, hanem az elmúlt másfél hétre inkább B) mit gondoltok az alábbiakról:

1.9 Z19DT motor 120 lovas, caravan

átlagfogyasztásaim:

vegyes: 7.5l

csak város dugózás: 8.2

autópálya 130-140 körül: 6.5l

országút 90 körül: 5.8l

Azért is kérdezem mert az előző dízelem az 1.4-es volt azért az nem ezeket az értékeket adta...

Normálisak ezek?

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Most, hogy kitavaszodott (mármint nem erre a két napra gondolok most, hanem az elmúlt másfél hétre inkább B) mit gondoltok az alábbiakról:

1.9 Z19DT motor 120 lovas, caravan

átlagfogyasztásaim:

vegyes: 7.5l

csak város dugózás: 8.2

autópálya 130-140 körül: 6.5l

országút 90 körül: 5.8l

Azért is kérdezem mert az előző dízelem az 1.4-es volt azért az nem ezeket az értékeket adta...

Normálisak ezek?

szinte nekem is ilyesmi a fogyasztás.na persze pályán inkább 8körül város inkább 9.viszont 1.6 benzin

szerintem kicsit magas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van e olyan tapasztalat, hogy a valódi fogyasztás eltér a computer által írttól? és ha igen mennyivel?

Nektek is cuppan a tanksapka lecsavarásnál?

Köszi a válaszokat!

hy,

nekem nem cuppog vagy eddig nem tűnt fel

nekem spec 1.6 benzin 1.6 xer motoros vasam van és megegyezik a bc a számoltak (kb 30 alkalommal számolva)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szerintem a 8 teljesen OK. Nekem az 1.8-asom pályán 140-el kb 7.5-8.3, 90-es tempóval 6.4-7, városban 8.6-9.4-et eszik. Ezek "csak" hozzávetőleges adataim, mert már rég néztem... :D

sziasztok

mennyit kellene fogyasztania egy 1,4 es benzinesnek ? z14xep

most mértem városban 8 litert eszik, kevesebbre számítottam

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 8 teljesen OK. Nekem az 1.8-asom pályán 140-el kb 7.5-8.3, 90-es tempóval 6.4-7, városban 8.6-9.4-et eszik. Ezek "csak" hozzávetőleges adataim, mert már rég néztem... :D

köszi

akkor ezt kell elfogadni, remélem a következő autóm már full elektromos lesz

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

Afelől érdeklődnék, ki hány litert tudott maximum beletankolni az autóba? Azért érdekel mert teletankoltam az autót kb. 1 hónapja és most kezd belemenni a sűrű csíkozásba (tényleg ott miért olyan sűrű a csíkozás,mit jelölnek?), ránéztem a bc-re és azt irja h a felhasznált üzemanyag mennyiség 54,5 L....

Elvileg a tankunk 52L de lehet a csőbe beleférne még plusz 3-4 liter??

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Afelől érdeklődnék, ki hány litert tudott maximum beletankolni az autóba? Azért érdekel mert teletankoltam az autót kb. 1 hónapja és most kezd belemenni a sűrű csíkozásba (tényleg ott miért olyan sűrű a csíkozás,mit jelölnek?), ránéztem a bc-re és azt irja h a felhasznált üzemanyag mennyiség 54,5 L....

Elvileg a tankunk 52L de lehet a csőbe beleférne még plusz 3-4 liter??

szia

51nél többet nem sikerült még tankolnom de a bc szerint is alig volt benne anyag.az enyém benzines és 52es a tank,de a dízel talán 60 as???

off fabia 45literes tankkal van ellátva könyv szerint de abba 53lityit tankoltam már

Link to comment
Megosztás:

szia

51nél többet nem sikerült még tankolnom de a bc szerint is alig volt benne anyag.az enyém benzines és 52es a tank,de a dízel talán 60 as???

off fabia 45literes tankkal van ellátva könyv szerint de abba 53lityit tankoltam már

Dízel is 52 literes és talán egyszer tankoltam bele 52 litert, általában 51 liter szokott belemenni.

Link to comment
Megosztás:

Dízel is 52 literes és talán egyszer tankoltam bele 52 litert, általában 51 liter szokott belemenni.

Igen, eddig nekem is 51-52L szokott belemenni max...

Lehet kalibrálni kell tech2-vel, vagy...?

Kíváncsi leszek következő tankolásnál mennyi fog belemenni (pedig nem akartam csurig tankolni) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy létezik-e olyan, hogy egy z14xep motor (2004.12 havi) átlagosan 10 litert fogyaszt 100 km-en. Sajnos nincsen a kocsiba BID így csak viszonyítani tudom, hogy ha megyek haza ami 270 km akkor pont fél tank benzin megy el. A 270 km-ből 230 km autópálya ahol átlagosan 135-140 km-h-val megyek. Szerintem ez egy kicsit sok :D! Ja és még klímát nem is használtam!!!!!

Hol kezdjem a vizsgálódást?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy létezik-e olyan, hogy egy z14xep motor (2004.12 havi) átlagosan 10 litert fogyaszt 100 km-en. Sajnos nincsen a kocsiba BID így csak viszonyítani tudom, hogy ha megyek haza ami 270 km akkor pont fél tank benzin megy el. A 270 km-ből 230 km autópálya ahol átlagosan 135-140 km-h-val megyek. Szerintem ez egy kicsit sok :D! Ja és még klímát nem is használtam!!!!!

Hol kezdjem a vizsgálódást?

Előre is köszi!

Szia nekem pályán olyan tempóval 7-8 litert eszik...

Szerintem egy teletankos méréssel kezdjed, mert lehet hogy csak csal az óra...!

Sőt, előbb az abroncsnyomást ellenőrizd, nyugodtan fujjad 2.1-2.2-re a gyári 1.9 kevés, ha meg még jobban alatta van az indokolhat magas fogyit...!

Gyertya mikor volt cserélve? Bár nem hiszem hogy az sokat számítana!:D

Motorfékhasználatra rá kell szokni még esetleg, ha nem szoktál, meg az egyenletes haladásra, viszont ütemes gyorsításokra:)!

Ennyi:)!

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem pályán olyan tempóval 7-8 litert eszik...

Szerintem egy teletankos méréssel kezdjed, mert lehet hogy csak csal az óra...!

Sőt, előbb az abroncsnyomást ellenőrizd, nyugodtan fujjad 2.1-2.2-re a gyári 1.9 kevés, ha meg még jobban alatta van az indokolhat magas fogyit...!

Gyertya mikor volt cserélve? Bár nem hiszem hogy az sokat számítana!:D

Motorfékhasználatra rá kell szokni még esetleg, ha nem szoktál, meg az egyenletes haladásra, viszont ütemes gyorsításokra:)!

Ennyi:)!

Ezek már mind megvannak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném abban, hogy létezik-e olyan, hogy egy z14xep motor (2004.12 havi) átlagosan 10 litert fogyaszt 100 km-en. Sajnos nincsen a kocsiba BID így csak viszonyítani tudom, hogy ha megyek haza ami 270 km akkor pont fél tank benzin megy el. A 270 km-ből 230 km autópálya ahol átlagosan 135-140 km-h-val megyek. Szerintem ez egy kicsit sok :D! Ja és még klímát nem is használtam!!!!!

Hol kezdjem a vizsgálódást?

Előre is köszi!

teletank kattanásig,aztán ha lehet ugyanott tank tele megint x km múlva és kattanásig.

nekem 1.6 xer135-140 körül kb 9 et mutat de tavaly mentem pályán úgyhogy kb tudom csak viszont a klima 2-3 dl-t tesz rá alapjáratnál, viszont egyenletesen haladva nem nagyon látok eltérést.gyorsításnál,gázadásnál meg nem tudok viszonyítani vele

viszont nekem több a ló és akár ehet kevesebbet is az 1.4 nél

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e értelme Diesel (1.9 CDTi, Z19DTH) autóba valamilyen adalékot tölteni, (aminek nincs semmi káros mellékhatása) mert a magyar gázolaj minősége nem a legjobb finoman szólva? Kerülöm a neve sincs kutakat, általában Mol, Shell, Avanti kutakon szoktam tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e értelme Diesel (1.9 CDTi, Z19DTH) autóba valamilyen adalékot tölteni, (aminek nincs semmi káros mellékhatása) mert a magyar gázolaj minősége nem a legjobb finoman szólva? Kerülöm a neve sincs kutakat, általában Mol, Shell, Avanti kutakon szoktam tankolni.

Hát a részecskeszűrőnek nem biztos hogy jót tesz az adalék én úgy hallottam!Meg szerintem nagyon észrevehető változást nem is okoz!

Amiket felsoroltál benzinkutak ott mindenhol magyar üzemanyag van,egyedül OMW kutakra szállitják külföldről! Ha jól tudom sokan a forumról omw-n tankolnak!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Latva a sok fogyasztasrol irt tapasztalatot en is megosztom az enyemet. 5 eves H ASTRA, 1.7 ZDTH motor, 101 lovas, 11.000 km tettem bele, telen, nyaron, kisvaros, autopalya, hegyek, meg minden vegyesen es 5.5 litert mutat a BC.

Most voltam vele a Transzfogarasban, kemeny hegyek, es 5 alatt jott ki a 100 ban (pontosabban 4.9) igaz csak ritkan lepem tul a megengedett sebesseghatart. Nyugis tempoban, nem vaganykodok.

Szerintem jo.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.