Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

...

cseréld inkább azt az olajat, még turbó nélküli kocsiba is sok az a 30e. az enyémben 50e km volt a gyári csereperiódus a turbóval :megalol: , de én 15e km-enként bele fogom tenni a jó minőségű fullsynt 5W40 olajat, mert szeretném megőrizni a motor jó állapotát... inkább a 15-20e km v 2 év periódust ajánlanám, az 1 évest tényleg lehúzásnak tartom... az insp feliratot meg házilag is el lehet tüntetni, csak nyomkodni kell pár gombot a műszerfalon - ezt valaki biztos meg tudja itt mondani hogyan, vagy gugli a barátod :(

Link to comment
Megosztás:

Olajat minden esetben 10ezrenként kell cserélni, ha nagy a futásteljesítménye az autónak (évi >30ezer), akkor elég 15ezrenként.

Vagy max 1 évente.

Az csak a menedzserek hülyesége, hogy 30-anként cserélj olajat, nekik elég ha az autó elfut 100e km-t gond nélkül :(

Link to comment
Megosztás:

Olajat minden esetben 10ezrenként kell cserélni, ha nagy a futásteljesítménye az autónak (évi >30ezer), akkor elég 15ezrenként.

Vagy max 1 évente.

Az csak a menedzserek hülyesége, hogy 30-anként cserélj olajat, nekik elég ha az autó elfut 100e km-t gond nélkül :(

10 ezret viszont a gyengébb minőségű olajok is kibírnak, nem igaz? Ha az ember tényleg kíméletesen használja az autóját...

Link to comment
Megosztás:

10 ezret viszont a gyengébb minőségű olajok is kibírnak, nem igaz? Ha az ember tényleg kíméletesen használja az autóját...

nem :P engedj le 10e után egy 10W40-es opel gm olajat, meg egy castrol magnatecet 15-20e után, és meg fogsz lepődni a különbségen :(

Link to comment
Megosztás:

Gyengébb minőségű olajat nem is szabad beletölteni :P

Azzal inkább süss húst, vagy fűts be! :(

Ne érts félre, nem vagyok garasoskodó, pláne nem az autómon szoktam spórolni. Csak keresem a különbséget... Amúgy meg

szakszervizbe hordom, és általában elhiszem, amit mondanak. Sajna nincs lehetőségem otthoni szerelésre, csak az apróbb, könnyen javítható hibákat hárítom el. Nekem még számít a szervizkönyv, meg a garancia. Korábban G Astrám volt, azzal is

mindig szakszerviz foglalkozott, pl. amikor megtörtem az elejét, v. a 120ezres szerviznél. Lehet, hogy szerencsém volt, de még sose jártam pórul.

Link to comment
Megosztás:

fullsynt 5W40 olajat,

Fontos hogy Astra ha ba 0W30 as olajat raknak gyárilag.

Olajat minden esetben 10ezrenként kell cserélni,

A 10 azért szerintem kevés. van opalos imserős 30.000 cseréli az olajat és 160.000 van az autoba gond nélkül én ugyszint 30.000km ként és 104.000 van benne motorral gond egy szálsa. nézesdmeg az olaj viszkozusat elég sokta birnak mar ezek a full sync persze nem árt a kocsinak ha sürübben cseréled de jön a kerdes hogy ha 10.000-15.000 km mesz egy évben akkor megéri évente kivágni. De 40.000-50.000km nél tök mindeg mert 4 évesen lesz benne 200.000km ugy is el fogod adni anyit meg kivit igyis ugyis. csak nem mindegy hogy ezidő alatt 15 ször vagy 6 -7 szer cserélted az olajat .

Link to comment
Megosztás:

De 40.000-50.000km nél tök mindeg mert 4 évesen lesz benne 200.000km ugy is el fogod adni anyit meg kivit igyis ugyis. csak nem mindegy hogy ezidő alatt 15 ször vagy 6 -7 szer cserélted az olajat .

Azt hiszem az effajta hozzáállás és szemlélet miatt tart ott a magyar használtautópiac ahol ma van. :(

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem az effajta hozzáállás és szemlélet miatt tart ott a magyar használtautópiac ahol ma van. :(

Igazabol szerinten nem! Mert én nem csinalom utána azt hogy veszek hozza szervizkönyvet és vissza tekerme az orát 70-80.000 km re. igazabol csunya lenne ha most is olyan sűrűn kellen olajat cserélni mint 10 évvel ezelött akkor nehezen tértünk átt a lada után a nagyobb intevelummra most is nehezen tudunk szakitani a 10.000km-es cserével.Pedig elég elkeseritő lenne ha nem fejlődtek volna azóta az olajak meg persze a motr alkatreszek anyagai.

Az elkeseritő a magyar autopiacban nem az hogy hogy szrokat lehet kapni hanem az hogy a sok szart kivállo ként keveset futott ként adják el és ha én cserélnék olajat 10.000km ként és 200.000km rel akarnak eladni egy 4-5 éves autot akkor a magyar mentalitás megvenné a német autot amiben van 200.000-300.000km semmit nem lehet rola tudni de az orájaban 60.000km van ja és hozza kell teni kapott egy gépi polirt meg a lökösét lefujtak hogy ne legyen kőfelverődéses és maris elhiszi mindenki és azt hitte murva jól járt.

Nem akarom és nem tudom egyedül megváltani az autopiacot. Sajnos a mentalitással van a baj tök mindeg hogy bánok a kocsival a lényeg az hogy amikor eladom kevés km legyen benne. De a sok marha ha tudná hogy ez a legegyszerűbb föleg egy olyan autónál mint az opel ahol semmi összeköttetés a szervizek között. tehát csak és kizárolag a kecskeméti opelnél tudnka infot mondani a vasamrol.

Máshol ez kicsit mashogy müködik PL VOLVO a német volvorol itthon megmondjak mikor mennyi km volt szervizbe mit csinaltak rajta stb...

Link to comment
Megosztás:

Dini!

Láttad már azt az olajat, amit 30 után engedtek le? És láttad utána a vezérműházat? Ajánlom figyelmedbe. :(

Ahhoz nagy mák kell, hogy ilyen intervallum mellett egy motor megéljen 200000km-t.

Egyébként meg nyugodtan menj utána az olajgyártóknál az infónak, ők is azt ajánlják, amit én elmondtam.

Ez a 30ezres intervallum asztalnál alakult ki, öltönyös emberek által. Ugyanis akkor jobban el tudják adni

az autót, ha kisebb a szervízköltsége, és ezt csak az intervallum emelésével tudták megoldani. Az első ilyen

"úttörő" egyébként a Fiat volt annó, aztán a többiek követték kényszerűségből.

Ha kiszámolod a "dupla" olajcserét az autó életében, akkor kb 0,0000001%-át teszi ki a költségeknek... nem

ezen kéne spórolni :P Attól meg a kocsi nem veszti el a garanciáját, ha 15-önként cserélteted benne az olajat. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Fontos hogy Astra ha ba 0W30 as olajat raknak gyárilag.

az lehet, hogy gyárilag azt rakják bele, de nem azért mert az az optimális neki, hanem mert így jobban elviseli a hosszú szervízintervallumot. télire 5w40, nyárra ha valaki kihajtja azt a ~15e km-t akkor 10w40 - de ebből a tényleg jóminőségűt, nem a benzinkutas sellt meg hasonlókat... én ezt vallom...

Link to comment
Megosztás:

az lehet, hogy gyárilag azt rakják bele, de nem azért mert az az optimális neki, hanem mert így jobban elviseli a hosszú szervízintervallumot. télire 5w40, nyárra ha valaki kihajtja azt a ~15e km-t akkor 10w40 - de ebből a tényleg jóminőségűt, nem a benzinkutas sellt meg hasonlókat... én ezt vallom...

Én meg azt mondom, hogy 5W40, amíg nem "kopottasabb" a moci :(

Aztán jöhet bele a 10W40 :P (100-120e km után már érik G Astráknál)

Link to comment
Megosztás:

mi az a 100-200e km? egy normális autó akkor ébred :( egy xar kisköbcentis agyonhúzott vasnál lehet pezsgőt bontanék 200e-nél is, de egy rendes motor menjen már el 4-500e-et, max egy turbó felújítással félútnál...

Ilyet ne nagyon várj el a mostani motoroktól :P

Link to comment
Megosztás:

Dini!

Láttad már azt az olajat, amit 30 után engedtek le?

Láttam én mar azt az olajat is amit 50.000 km után engednek le ugyanis a 2006 elött i1.7 cdti nek a szerviz intervaluma 50.000km na én tetettem átt 30.000km-re valószinű én is cserélni fogom az olaajt hamarabb mar ha lesz rá idő most 20.000km nél jarok de meg nem tudom mikor fog beleférni. de mondjuk nem is az opelhez viszem igy hogy nincs már rá garancia fölöslegesnek tartom az opel szervizt egy olajcserére.

Érdekes az hogy pl van egy ismerösöm neki 1.4 van benne és kb egy szerviz intervalum alatt 5 dl olaj eltünik.

Nekem 30.000km alatt deg deci se tunik el. ez érdeks pedig nekm 106.000km van benne neki meg 35.000

Link to comment
Megosztás:

Láttam én mar azt az olajat is amit 50.000 km után engednek le ugyanis a 2006 elött i1.7 cdti nek a szerviz intervaluma 50.000km na én tetettem átt 30.000km-re valószinű én is cserélni fogom az olaajt hamarabb mar ha lesz rá idő most 20.000km nél jarok de meg nem tudom mikor fog beleférni. de mondjuk nem is az opelhez viszem igy hogy nincs már rá garancia fölöslegesnek tartom az opel szervizt egy olajcserére.

Érdekes az hogy pl van egy ismerösöm neki 1.4 van benne és kb egy szerviz intervalum alatt 5 dl olaj eltünik.

Nekem 30.000km alatt deg deci se tunik el. ez érdeks pedig nekm 106.000km van benne neki meg 35.000

az enyém is 2006 előtti 1.7cdti, és 50e volt a periódusa, de a szerelő azt mondta hogy 15e vagy 50e-re lehet állítani, más opció nincsen... én erre azt mondtam hogy akkor maradjon 50e, ne villogjon nekem a műszerfal ha éppen csak 16e-nél tudom cserélni... :(

7e km után egy kanyi fogyás nem látszott a motorolajon, pedig meg is ilyedtem amikor alaposabban alámásztam, és láttam hogy a szimering körül a dekni rendesen olajtrutyis, plussz a pillangószelep előtt az ic belseje és csövezése is elég olajos - de a szerelő megnyugtatott, hogy nem csoda, ha a szarrá égett 0W30-as olajat erőltetik 50e km-en... :P 5W40-et neki, abból még a nullánál is kevesebbet fog enni, és tisztább lesz az egész rendszer...

ahogy láttam, rendesen leengedte a fáradt olajat a szerelő, a szűrőt valóban kicserélte arra a vadi újra amit vittem, feltöltötte az új tiszta olajjal, és 100km után már hasonló fekete volt a pálca, mint az előző olajjal... :cry: tiszta hányás trutyi lehet a motor belülről... hogyan tudnék megszabadulni ettől a retektől a következő cserénél? hallottam valami oldó adalékról, amit az utolsó 100km-re kell beletenni a mociba, és az állítólag kihozza az ilyen lerakódásokat... meg esetleg kompresszoros átfujatástól lazulhat a cucc? még egy 10w40-es 2e forintos teszkós olajat is beleöntenék 50-100km-re, ha az segítene átöblíteni az egészet... tudtok ebben segíteni?

Link to comment
Megosztás:

öblítőktől óvakodj.

mi arra a gari, hogy ki is jön rendesen? Aztán a kevés maradék a jó olajat is elcseszi. A többit meg kitalálod. :(

Inkább várd ki, hogy lassan kimossa a rendes olaj a retket, és 2-3 csere múlva már jól fog kinézni.

Bár dízelben sose várj aranylóan tiszta olajat. :P

Link to comment
Megosztás:

feltöltötte az új tiszta olajjal, és 100km után már hasonló fekete volt a pálca, mint az előző olajjal... :( tiszta hányás trutyi lehet a motor belülről... hogyan tudnék megszabadulni ettől a retektől a következő cserénél?

Na ez pl tipikus jelenség akkor, ha túl hosszan van benne az olaj (nesze neked 30e km).

A jó olaj sem képes végtelenségig felvenni a kokszos szennyeződéseket (merthogy az olajnak ez

is dolga), így az egy idő után elkezd lerakódni a motorban, és ez idővel exponenciális növekedésű.

Azért is ajánlom hogy ha valaki nem hiszi a 30e-es csereperiódus kártékony hatását, nézzen má'

bele a vezérműházba... el fog szörnyedni :P

Sajnos ezt a szennyeződést csak több olajcserével lehet eltüntetni, akkor sem teljesen.

Az öblítőt én sem ajánlom, ellensége a kenésnek. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Akármilyen diesel autonban ahol volt 7ezrenkén cserélve meg 12-13 ezrenként cserélve mindegyikbe fekete volt az olaj a diesel mar csak ilyen.

30.000 opcionak is kell ennie mert a mostaniakat mar 30.000km el adjak ki.

Azért 100km megtétele után még nem olyan kormos egy dízelben sem az új olaj :P

A mostaniaknál már lehet hogy 30-as opció van az 50-es helyett, ez a sw-ben kb fél perc átírást igényel nekik :(

Link to comment
Megosztás:

Öblítő lötyöt azonnal el lehet felejteni,ha nem akarsz tömítések és szimmeringek sorát cserélni a mociban.

Az a kosz,ami ott van már,az jó helyen,nem kell bántani,ami pedig útban van,azt úgyis kidolgozza a moci.

Persze csak akkor,ha megfelelő időközönként cserélik az olajat! :(

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez egy jó megoldás, bár rizikó van benne :(

Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Nekem már 3 hónapja nincs autóm, miután GTK-ra nullázta egy terepjárós nő, talán a héten már

rakhatjuk összefele a fényezdéből... Szal csúnya 3 hónapot jártam végig, és még nincs vége...

de én még viszonylag jól jártam :P

Nos, a fejlemények...lökös visszakerült a kocsira,szép lett...szebb,mint volt...(volt rajta 1-2 szarság...egy hiba a műanyagban...előző tulaj izéje...plusz volt némi karc),az eltört szivacs vacak,rendszám csere költségeit kifizette... mondtam,h kifizeti....és megérte neki megcsináltatni, nagyon is!!!

Link to comment
Megosztás:

Nos, a fejlemények...lökös visszakerült a kocsira,szép lett...szebb,mint volt...(volt rajta 1-2 szarság...egy hiba a műanyagban...előző tulaj izéje...plusz volt némi karc),az eltört szivacs vacak,rendszám csere költségeit kifizette... mondtam,h kifizeti....és megérte neki megcsináltatni, nagyon is!!!

Ha jól értem és emléxem, akkor ezt most ő saját zsebből fizette? És miért is érte meg neki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.