Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Sajnos kénytelen vagyok megejteni egy váltócserét a járgányon, találtam is bontottat elfogadható áron, csak fogalmam sincs hogy milyen váltó van a gépben.

Valaki meg tudná mondani hol találom az azonosító számot?

Annyit már tudok hogy kis pontozott karaktereket kéne keresnem, csak azt nem tudom merre keressem.

Az autó amúgy 1.4-es, benzines.

Előre is köszi a választ!

Üdv: Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos kénytelen vagyok megejteni egy váltócserét a járgányon, találtam is bontottat elfogadható áron, csak fogalmam sincs hogy milyen váltó van a gépben.

Valaki meg tudná mondani hol találom az azonosító számot?

Annyit már tudok hogy kis pontozott karaktereket kéne keresnem, csak azt nem tudom merre keressem.

Az autó amúgy 1.4-es, benzines.

Előre is köszi a választ!

Üdv: Balázs

Hopáá hoppá..

Mi történt vele hogy cserélni kell?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

opel16v-nek köszi a választ, megtaláltuk a számot!

Az történt vele, hogy tavalyelőtt télen nekivágódtam vele egy padkának aminek következtében kitörött a bal-első kereke. Plusz gondolom kapott egy jó nagy pofont a váltó a féltengelytől. A szervizben aztán nem javították meg rendesen és szép lassan elfolyt belőle az olaj. Mire észrevettem már késő volt. Eleinte meg akartam javíttatni, de többen állították, hogy olcsóbban megúszom ha veszek bele egy bontott váltót. 150e lett volna a javítás, váltót meg 30e-ért kaptam, úgyhogy tényleg olcsóbb volt. Ráadásul állítólag kevesebb, mint 10e km van a bontott váltóban, úgyhogy ha ez igaz, akkor tényleg jobban jártam, mint ha megjavíttattam volna.

Link to comment
Megosztás:

opel16v-nek köszi a választ, megtaláltuk a számot!

Az történt vele, hogy tavalyelőtt télen nekivágódtam vele egy padkának aminek következtében kitörött a bal-első kereke. Plusz gondolom kapott egy jó nagy pofont a váltó a féltengelytől. A szervizben aztán nem javították meg rendesen és szép lassan elfolyt belőle az olaj. Mire észrevettem már késő volt. Eleinte meg akartam javíttatni, de többen állították, hogy olcsóbban megúszom ha veszek bele egy bontott váltót. 150e lett volna a javítás, váltót meg 30e-ért kaptam, úgyhogy tényleg olcsóbb volt. Ráadásul állítólag kevesebb, mint 10e km van a bontott váltóban, úgyhogy ha ez igaz, akkor tényleg jobban jártam, mint ha megjavíttattam volna.

30e-ért H-ba váltó? :( mennyi lehet vajh egy M32 6 sebességes?

Link to comment
Megosztás:

örüljetek a 30-nak...

nekem a legolcsóbb, becuppanós váltó 60 lett volna, és olyan 200e km-rel...

a drágább meg 80. így lett a váltó bele átültetve egy másik, de kompatibilis típusúból, ami azóta is megy. (mondjuk eddig 2e km van benne, szal csendben kopp-kopp-kopp)

Igaz, minden tömítés új, meg az olaj is benne, és így szereléssel volt kb. 90.

Link to comment
Megosztás:

örüljetek a 30-nak...

nekem a legolcsóbb, becuppanós váltó 60 lett volna, és olyan 200e km-rel...

a drágább meg 80. így lett a váltó bele átültetve egy másik, de kompatibilis típusúból, ami azóta is megy. (mondjuk eddig 2e km van benne, szal csendben kopp-kopp-kopp)

Igaz, minden tömítés új, meg az olaj is benne, és így szereléssel volt kb. 90.

Szerintem is jól jártam a 30-al. Ráadásul állítólag kevesebb, mint 10k km van benne. Ami persze simán lehet kamu, de a váltó tényleg nem tűnt egy agyonhasznált darabnak és meg van hozzá minden (váltórudazat, előfeszítő, stb).

De még nincs beszerelve a kocsiba, úgyhogy inkább nem iszom előre a medve bőrére....

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam a board computeres, test mode-os mókát. Ki is írt egy csomó mindent, csak azt nem tudom hogy miket. Tudja valaki mit jelentenek azok a kódok?

más: megoldható szoftveresen hogy a távirányító vezérelje az ablakokat olyan astrában, aminek csak az első kettő ablaka villanyos?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jól jártam a 30-al. Ráadásul állítólag kevesebb, mint 10k km van benne. Ami persze simán lehet kamu, de a váltó tényleg nem tűnt egy agyonhasznált darabnak és meg van hozzá minden (váltórudazat, előfeszítő, stb).

De még nincs beszerelve a kocsiba, úgyhogy inkább nem iszom előre a medve bőrére....

ez engem is érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

ezt csak tech2 vel lehet felprogramozni, ha fellehet. mert néha olyan computert raknak az autókba, amiben ez a frogramozási lehetőség ke van rögzítve azaz nem programozható.

és ugyanigy a fedélzeti copmputerre is igaz.

De abba csak a nagyobb kijelzőre lehet programozni, ha lehet. azt általában a digit klimás gépekbe, illéetve a magasabb felszereltségü autókhoz tették...

Link to comment
Megosztás:

ezt csak tech2 vel lehet felprogramozni, ha fellehet. mert néha olyan computert raknak az autókba, amiben ez a frogramozási lehetőség ke van rögzítve azaz nem programozható.

és ugyanigy a fedélzeti copmputerre is igaz.

De abba csak a nagyobb kijelzőre lehet programozni, ha lehet. azt általában a digit klimás gépekbe, illéetve a magasabb felszereltségü autókhoz tették...

Sajnos még abba se mert a gyár már mindent ki üt a komputerből nehogy fel lehessen raki.

Én szombaton vettem át az új astrámat ,digt klimás és abba se lehetett felprogramozni az ablak felhúzást.

Ráadásúl már a pilanatnyi fogyasztást sem írja ki a komputer.

Ez van sajna.

Söt a forgalmazó azttatat mondotta,hogy a jövöben a tempomatot is kiveszik a komputerből és csak gyári lehet utolagos nem.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos még abba se mert a gyár már mindent ki üt a komputerből nehogy fel lehessen raki.

Én szombaton vettem át az új astrámat ,digt klimás és abba se lehetett felprogramozni az ablak felhúzást.

Ráadásúl már a pilanatnyi fogyasztást sem írja ki a komputer.

Ez van sajna.

Söt a forgalmazó azttatat mondotta,hogy a jövöben a tempomatot is kiveszik a komputerből és csak gyári lehet utolagos nem.

Szerintem meg lehet csinálni. Nekem németből származó 2005-ös kombi astrám van és se az ablakfelhúzás, se a BC fogyasztási része nem volt benne. Mindkettőt fel lehetett programozni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lehet csinálni. Nekem németből származó 2005-ös kombi astrám van és se az ablakfelhúzás, se a BC fogyasztási része nem volt benne. Mindkettőt fel lehetett programozni.

pont ezt írták itt a srácok, hogy régebben még lehetett, és azóta a gm bekeményített, hogy mindenért keményen fizetnie kelljen a (l)úzernek... azért remélem még mindig sokan lesznek akik új autót vesznek sok extrával, 1-2 év alatt elbuknak rajta sok sok milliót, aztán eladják nekem "bagóért" :(

Link to comment
Megosztás:

Beszerelték a váltót. Teljesen jó, csak máshogy áll a váltókar, mint eddig, de állítólag ezt be lehet állítani. Szombaton teszek egy próbát.

Az autó legújabb heppje, hogy a vezető oldali ablak automatikus mozgatása funkció megszűnt. Tehát csak addig mozog az ablak, ameddig nyomva tartom a gombot. Az utasoldali működik rendesen. Van valaki aki látott már hasonlót és tudja miért lehet? Talán azért, mert lekerült róla az akkumulátor és meghülyült a computer?

Link to comment
Megosztás:

igen. azért. eéfelejtette a végállást

ugy lehet ujratanitani, hogy felhuzod az ablakot, majd ujra felfelé megnyomod az ablakemelő kapcsolót és ugy tartod 3-5 másodpercig.

aztán le, és uyg tartod megint. ilyenkor megtanulja, hogy hol a végállás...

Király vagy uhuhu, működik, köszi! :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg lehet csinálni. Nekem németből származó 2005-ös kombi astrám van és se az ablakfelhúzás, se a BC fogyasztási része nem volt benne. Mindkettőt fel lehetett programozni.

Az enyém 2004-es, úgyhogy esélyes hogy meg lehet csinálni. Tudnál tippet adni hogy kihez forduljak ezügyben? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

ÚGY VAN, HOGY VALAMELYIKHEZ LEHET VALAMELYIKHEZ NEM.

EZ ATTÓL FÜGG, HOGY Milyen felszereltségü a szekered, és az összeszereőben milyen computert raktak bele. valamelyikbe gyárilag ki van törölve a programozás lehetősge.

a fedélzeti meg függ a kijelzőtől.

a sima TID be nemlehet.

a MID be / automata klimás, illetve a jól felszerelthez adták/ abba valószinü hogy lehet, de ott is van olyan amelyikbe nem lehetett. és a tempomat is ilyen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A MID a 3 soros kijelzőt takarja? (felső sor idő, középen a rádióállomás, alul a dátum). Az enyém ilyen. Enjoy felszereltségű.

Ha jól értem, akkor van rá esély, de lehet hogy ez olyan példány ahol gyárilag le van tiltva az ilyesmi és próba-szerencse alapon tudom kideríteni az igazságot...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.