Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Van 1 opel astra H-m

A vezető ülés fékezéskor és gyorsításkor mozog (próbál dőlni előre hátra. Szerintem nem a sínben csinálja, mert az egész ülés mozog.

Olyan mintha valami lefogatócsavar ki lenne lazulva. De le van burkolva eléggé, szóval nem látom mi a probléma.

Volt már valakinek hasonló? Már szét visz az ideg miatta, rohadt szar így vezetni.

Hol kezdjem keresni a hibát?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

T Rorybraker!

"... Hol kezdjem ..."

Talán a lefogatócsavarnál?

Az a baj, hogy én az ülés mögötti résznél találtam 2db csavart, ami a sínt fogja le, de elöl nem találtam. Pedig elöl lehet a gond, mert hátrafelé billeg. (olyan, mintha elöl lenne meglazulva.)

Elöl is van csavar? vagy ilyen beakasztós megoldás és hátul van csak 2 csavar?

Ha van is elöl, le van burkolva és nem látom egynelőre, de majd nekiállok és megnézem jobban, csak gondoltam, ha valakinek már volt hasonló, segíthetne.

Köszi!

Módosítva : Rorybreaker
Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy én az ülés mögötti résznél találtam 2db csavart, ami a sínt fogja le, de elöl nem találtam. Pedig elöl lehet a gond, mert hátrafelé billeg. (olyan, mintha elöl lenne meglazulva.)

Elöl is van csavar? vagy ilyen beakasztós megoldás és hátul van csak 2 csavar?

Ha van is elöl, le van burkolva és nem látom egynelőre, de majd nekiállok és megnézem jobban, csak gondoltam, ha valakinek már volt hasonló, segíthetne.

Köszi!

Elől nincs csavar a sínrögzítéshez, ne is keresd.

Hátul van 1-1 csavar, ami rögzíti a sínt, elől pedig egy kampóval akad be. Esetleg ez akadt ki.

Link to comment
Megosztás:

Elől nincs csavar a sínrögzítéshez, ne is keresd.

Hátul van 1-1 csavar, ami rögzíti a sínt, elől pedig egy kampóval akad be. Esetleg ez akadt ki.

Akkor jól sejtettem.

A baj az, hogy kb fél, vagy max 1 cm-t dől előre hátra, szóval nem hiszem, hogy szétakadt, csak azt nem tudom, hogy akkor hol mozdul. Igazából csak a hangra lettem figyelmes először, utána a mozgásra.

Remélem nem valahol máshol ment szét valami és vehetek új ülést...

Na de megnézem jobban nemsokára

Link to comment
Megosztás:

Elől nincs csavar a sínrögzítéshez, ne is keresd.

Hátul van 1-1 csavar, ami rögzíti a sínt, elől pedig egy kampóval akad be. Esetleg ez akadt ki.

Na közben megnéztem, nem a sín mozog, az teljesen mozdulatlan, valahogy feljebb mozog, csak fogalmam sincs, hogy hol.

Lehet, hogy feljebb van valami csavar? Mondjuk ahol maga a sín van az üléshez rögzítve?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is mozog az ülés de sajnos én sem jöttem rá mi a hiba??

Na én most néztem meg tüzetesebben és rájöttem.

Nem maga a sin mozog, hanem az ülés a sinen.

Sajnos ilyen nagy szegecs szerű dolgokkal van megfogatva és fellazultak, vagy elfáradtak, vagy nem tudom, sajnos nem lehet vele semmit csinálni.

Komolyan mondom, ez az astra H a német autógyártás szégyene. Motorikusan oké, meg igénytelen, talán soha nem megy tönkre, de az ilyen apróságok.... kész katasztrófa.

Komolyan megbántam, hogy eladtam a borámat.

Pedig ezt az astrát 1 évesen vettük ismerőstől patika állapotban. Most 10 éves, van benne 110e km és esik szét az autó, miközben úgy vigyázok rá, mintha valami bentley lenne.

Most ezen az ülés dolgon kiakadtam, mert még ha valami 150kg-s állat lennék akkor oké. na de ez szégyen.

Nemsokára megválok tőle. Ennél csak jobb autóm volt.

És neked mióta mozog? Csak azért kérdem, mennyit bír ki kb mielőtt szétesik.

Link to comment
Megosztás:

Na én most néztem meg tüzetesebben és rájöttem.

Nem maga a sin mozog, hanem az ülés a sinen.

Sajnos ilyen nagy szegecs szerű dolgokkal van megfogatva és fellazultak, vagy elfáradtak, vagy nem tudom, sajnos nem lehet vele semmit csinálni.

Komolyan mondom, ez az astra H a német autógyártás szégyene. Motorikusan oké, meg igénytelen, talán soha nem megy tönkre, de az ilyen apróságok.... kész katasztrófa.

Komolyan megbántam, hogy eladtam a borámat.

Pedig ezt az astrát 1 évesen vettük ismerőstől patika állapotban. Most 10 éves, van benne 110e km és esik szét az autó, miközben úgy vigyázok rá, mintha valami bentley lenne.

Most ezen az ülés dolgon kiakadtam, mert még ha valami 150kg-s állat lennék akkor oké. na de ez szégyen.

Nemsokára megválok tőle. Ennél csak jobb autóm volt.

És neked mióta mozog? Csak azért kérdem, mennyit bír ki kb mielőtt szétesik.

Fura. Nekem is 10 éve van meg, újonnan vettem, de nem esik szét. Igaz a motorral volt egy ki pity-puty (Z16XEP szeleplehúzó csere), de amúgy kopó, fogyó alkatrészeken kívül komoly dolgot még nem kellett javítani/cserélni.

Link to comment
Megosztás:

A 150 kg-os sofőrök nevében hivatalos tiltakozásomat fejezem ki az "állat" jelző ellen.

:brooding:

Na én most néztem meg tüzetesebben és rájöttem.

Nem maga a sin mozog, hanem az ülés a sinen.

Sajnos ilyen nagy szegecs szerű dolgokkal van megfogatva és fellazultak, vagy elfáradtak, vagy nem tudom, sajnos nem lehet vele semmit csinálni.

Komolyan mondom, ez az astra H a német autógyártás szégyene. Motorikusan oké, meg igénytelen, talán soha nem megy tönkre, de az ilyen apróságok.... kész katasztrófa.

Komolyan megbántam, hogy eladtam a borámat.

Pedig ezt az astrát 1 évesen vettük ismerőstől patika állapotban. Most 10 éves, van benne 110e km és esik szét az autó, miközben úgy vigyázok rá, mintha valami bentley lenne.

Most ezen az ülés dolgon kiakadtam, mert még ha valami 150kg-s állat lennék akkor oké. na de ez szégyen.

Nemsokára megválok tőle. Ennél csak jobb autóm volt.

És neked mióta mozog? Csak azért kérdem, mennyit bír ki kb mielőtt szétesik.

Link to comment
Megosztás:

Na én most néztem meg tüzetesebben és rájöttem.

Nem maga a sin mozog, hanem az ülés a sinen.

Sajnos ilyen nagy szegecs szerű dolgokkal van megfogatva és fellazultak, vagy elfáradtak, vagy nem tudom, sajnos nem lehet vele semmit csinálni.

Komolyan mondom, ez az astra H a német autógyártás szégyene. Motorikusan oké, meg igénytelen, talán soha nem megy tönkre, de az ilyen apróságok.... kész katasztrófa.

Komolyan megbántam, hogy eladtam a borámat.

Pedig ezt az astrát 1 évesen vettük ismerőstől patika állapotban. Most 10 éves, van benne 110e km és esik szét az autó, miközben úgy vigyázok rá, mintha valami bentley lenne.

Most ezen az ülés dolgon kiakadtam, mert még ha valami 150kg-s állat lennék akkor oké. na de ez szégyen.

Nemsokára megválok tőle. Ennél csak jobb autóm volt.

És neked mióta mozog? Csak azért kérdem, mennyit bír ki kb mielőtt szétesik.

Nekem már régen gyanús hogy ennél még egy francia autóval is jobban jártam volna.

Nem tudod a sínt az üléshez hegeszttetni ahol a szegecsek elengedtek?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv! olyan kérdésem lenne, hogy ha ki szeretném cserélni a féltengely szimeringet (jobb oldalit) ahhoz kell szaktudás, illetve speckó szerszám?
Vagy inkább jobban járok ha elviszem szerelőhöz? mennyibe kerül kicserélni? A cucc megvan csak a munkadíj érdekelne hogy kb mennyi lehet. Opel astra h Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! olyan kérdésem lenne, hogy ha ki szeretném cserélni a féltengely szimeringet (jobb oldalit) ahhoz kell szaktudás, illetve speckó szerszám?

Vagy inkább jobban járok ha elviszem szerelőhöz? mennyibe kerül kicserélni? A cucc megvan csak a munkadíj érdekelne hogy kb mennyi lehet. Opel astra h Előre is köszi a válaszokat!

Szia!

Ha van aknád, emelőd, meg minden szerszámod a futómű szétszereléséhez, és összeszerelés után a beállítás ellenőrzéséhez, akkor nyugodtan hozzákezdhetsz :) Kerék le, kormányösszekötő ki, féltengely anya le, kerékagy leválaszt a lengéscsillapítóról, segédtengely felfüggesztés lebont, váltó olaj leereszt, féltengely kihúz, szimering ki, új be, és fordítva összeszerel. Kerék összetartást ellenőriz. Kb. ennyi :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly csinálták szervizben, egyszerre a lendkerék kapcsán. Mivel amúgy is le volt bontva az autó fél alja, a váltó is le volt szerelve, munkadíjra nem is számoltak fel külön tételt.

Ahogy Frankie64 is írja, nem olyan vészesen bonyolult dolog, de én otthon biztosan nem mernék nekiállni.

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Néha nálam is jelentkezik a gázpedál jeladó hiba,de mint kiderült (itt olvastam) a csatlakozója lehet rosz.

Valaki pontosan meg tudja mondani mi is kell vele csinálni?

Előre is köszönöm.

Kár hogy nem vagy pesti, mert akkor tudnék ajánlani konkrét szervizt, ahol egyáltalán hallottak a problémáról, tudják hogy mi okozza és nem egyből gázpedált és ECU-t akarnak cserélni.

Az a baj, hogy én sem voltam jelen a javításnál, így csak elmondásból tudom, hogy mit csináltak.

Az UEC (motortéri biztosíték doboz) alatt van a gázpedál vezetékének egy csatlakozója. Ha jól emlékszem egy 5 eres kábelt mondtak. Na ennél a csatlakozásnál lép fel előszeretettel kontakthiba. Ezt kipucolták, átforrasztották. Ezután nincs vele baj. Sajnos bővebbet nem tudok róla.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

... féltengely anya le, ...

No igen, nem tudom, ki szedte mar le gyakorlatban, de akkor irja meg, hogy tette :)

En vegul szetfurtam az anyat, aztan vesovel utottem le, ugy oda volt rohadva. Gyarilag nincs kupak az anya folott, de szerencsere az uj SKF csapagyhoz jart az is, igy remelhetoleg ha ujra kell, mar tekerheto lesz.

Link to comment
Megosztás:

No igen, nem tudom, ki szedte mar le gyakorlatban, de akkor irja meg, hogy tette :)

En vegul szetfurtam az anyat, aztan vesovel utottem le, ugy oda volt rohadva. Gyarilag nincs kupak az anya folott, de szerencsere az uj SKF csapagyhoz jart az is, igy remelhetoleg ha ujra kell, mar tekerheto lesz.

Szia!

A légkulcs szépen lehozta, vissza is került a helyére. Nekem is féltengely szimering csere volt mikor megvettem az autót.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha van aknád, emelőd, meg minden szerszámod a futómű szétszereléséhez, és összeszerelés után a beállítás ellenőrzéséhez, akkor nyugodtan hozzákezdhetsz :) Kerék le, kormányösszekötő ki, féltengely anya le, kerékagy leválaszt a lengéscsillapítóról, segédtengely felfüggesztés lebont, váltó olaj leereszt, féltengely kihúz, szimering ki, új be, és fordítva összeszerel. Kerék összetartást ellenőriz. Kb. ennyi :)

Üdv!

Na igen.. :D Ez a baj hogy csak akna van meg emelő.. mennyiért csinálják meg autószerelők? kb.

Link to comment
Megosztás:

T Szabi77!

Aktuális gyártóművi olajkövetelmény GM dexos2.

Ezt teljesítő - Mo-on kapható - motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H-s Astrát és egy olyan faramuci kis problémám van vele, hogy a hamutartó fedele nem csukódik le (a családban van egy G-s Astra is, azon ugyanez a probléma.. :). Kiszedtem a helyéről az egységet, de nem jöttem rá mi lehet a baj. valaki találkozott már hasonlóval? Mi lehet a megoldás? A kis lassító fogaskeréknek kellene beakadnia? Lehet ezt egyáltalán javítani valahogy, vagy komlett hamutartó szett csere kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

ttamas

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy H-s Astrát és egy olyan faramuci kis problémám van vele, hogy a hamutartó fedele nem csukódik le (a családban van egy G-s Astra is, azon ugyanez a probléma.. :). Kiszedtem a helyéről az egységet, de nem jöttem rá mi lehet a baj. valaki találkozott már hasonlóval? Mi lehet a megoldás? A kis lassító fogaskeréknek kellene beakadnia? Lehet ezt egyáltalán javítani valahogy, vagy komlett hamutartó szett csere kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

ttamas

Próbáld az ajtó bal szélét nyomni, az enyém akkor bezár, de ha a közepét nyomom akkor nem. Vagy húzd végig jobbról balra az ujjad az ajtón lezáráskor, így egyenletesen lenyomódik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Klíma kérdésem lenne. Úgy néz ki megadta magát a klíma hűtő radiátor. Elfáradt rajta valami:

http://kepfeltoltes.hu/view/141202/AC_rad_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az kép alapján sejthető és az OPCOM alapján is (300kPa nyomás), hogy már nem sok gáz lehet a rendszerbe.

Lehetne javíttatni a radiátort, de a javítás ára, ill. a cserélendő szárító ára és egy új Nissens radiátor ára között 5-8eFt különbség van, attól függően, hogy mennyiért javítják a hibás radiátort.

Egyelőre arra hajlok, hogy új radiátort vegyek, mert ki tudja, hogy a javított radiátornak milyen rejtett hibái lehetnek még? Nem tudom mennyire eszi ezeket a téli sós lé, stb.

A Nissens állítólag 100 éve hűtőkkel foglalkozik mindenfajta mozgó járműbe, így gondolom ennyi tapasztalat alapján nem rosszabb, mint a gyári.

Javíttatott már valaki klíma radiátort és milyen tapasztalata van vele?

Vagy kellett már valakinek cserélni? Tapasztalat?

Tud valaki linkelni valami leírást a radiátor cseréhez? Csak mert a gyári TIS-ben nem találok hozzá leírást, amit nem nagyon értek. Leginkább az érdekelne, hogy melyik csavart milyen nyomatékkal kell meghúzni.

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Klíma kérdésem lenne. Úgy néz ki megadta magát a klíma hűtő radiátor. Elfáradt rajta valami:

http://kepfeltoltes.hu/view/141202/AC_rad_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az kép alapján sejthető és az OPCOM alapján is (300kPa nyomás), hogy már nem sok gáz lehet a rendszerbe.

Lehetne javíttatni a radiátort, de a javítás ára, ill. a cserélendő szárító ára és egy új Nissens radiátor ára között 5-8eFt különbség van, attól függően, hogy mennyiért javítják a hibás radiátort.

Egyelőre arra hajlok, hogy új radiátort vegyek, mert ki tudja, hogy a javított radiátornak milyen rejtett hibái lehetnek még? Nem tudom mennyire eszi ezeket a téli sós lé, stb.

A Nissens állítólag 100 éve hűtőkkel foglalkozik mindenfajta mozgó járműbe, így gondolom ennyi tapasztalat alapján nem rosszabb, mint a gyári.

Javíttatott már valaki klíma radiátort és milyen tapasztalata van vele?

Vagy kellett már valakinek cserélni? Tapasztalat?

Tud valaki linkelni valami leírást a radiátor cseréhez? Csak mert a gyári TIS-ben nem találok hozzá leírást, amit nem nagyon értek. Leginkább az érdekelne, hogy melyik csavart milyen nyomatékkal kell meghúzni.

Én már cseréltem kollégával, aki klímás és ért hozzá.

Nissens került bele, azóta is rendben van.

Szerintem cseréltetsd, mert ha javíttatod, akkor legközelebb majd kilyukad valahol, stb.

Nyomatékról nem tudok nyilatkozni. Meg lett húzva, ki nem esik. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.