Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

1 minute ago, Maybal írta:

Nem....sok minden lehet, amit írtam, az arra az esetre érvényes, ha pluszba eszi az olajat.....nekem ezek voltak társak...olaj evés meg ez a hibakód....aztán meg lett csinálva a drága szíve, azóta mindkettő megszűnt....

Figyelem az olajat de nem eszi! Bár csak pár napja van nálam .... eddigi hibakódjaim 0115, 0340, ezek ma lettek cserélve! most pedig 0171 király...

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudja mondani kb mit kóstál manapság egy generátor felújítás?

Illetve mi a legnagyobb fizikai méretű akku ami beférhet a z16xep mellé?

(Ma igaz hideg van, de 11V alatt írta ami a halott akkuval egyenlő. Még beindult szerencsére, de max 13.6 volt csak a töltés :S)

Köszi 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Kollégám 1.7 -es 101 lovas h astra váltó probléma. 1_5. Sebességi fokozatban minden ok rövid és hosszabb távokon is. Viszont ha pályán megy 6. van kb. 80_100 kmes szakaszt és útánna megáll vagy le kell lassítani útánna minden fokozatot nehezen erőltetve vesz be. Előtte könnyem tud váltani semmi hibajelenség, viszont ha így használj akkor valami történik. Valakinek van esetleg ötlete mi lehet vele? Komoly a baj?

Link to comment
Megosztás:

Aki szedtem már szét az ajtóátvezető kábelek csatlakozóját, hogy a francba kell összerakni?

2 év elteltével újra elszakadt a bal hátsó hangszóró vezetéke. Legutóbb szervizben forrasztották meg 5 perc munkával. Toldást is raktak be, mégis most a forrasztástól egy centire szakadt el a kábel. Szépen megforrasztottam, zsugorcsővel leszigeteltem. Összedugtam, minden funkció rendben működik.

Viszont! Ahogy széthúztam a csatlakozót, egy nagy spirálrugó is kihullott belőle. Az ajtónak a csatlakozója, pedig jól be is esett az ajtóba. Alig tudtam valamennyire rögzíteni, hogy megálljon, hogy az apa csatlakozót beledugjam és ne essen be megint. Ahogy próbáltam összedugni, az ajtó csatlakozójából a csatlakozó körül egy kisebb fekete műanyag gyűrű is kihullott.

E két alkatrész nélkül is össze tudtam dugni a csatlakozót, meg is áll a helyén, de szeretném gyári állapotába tudni az átvezetést. Az a baj, hogy lehetetlenség belelátni, olyan helyen van. Így nem sikerült kiderítenem, hogy ez a két cucc (rugó + gyűrű) hova való és mi a funkciója.

Valaki tudna segíteni?

 

Ahogy azóta így nézegettem, a rugó valószínűleg a kék gyűrűt nyomja ki. A kék meg talán belül a feketével pattan össze. Már csak abból gondolom, mert a feketén vannak rögzítő karmok. De hogy az mért jó, mi a funkciója, arra még nem jöttem rá. Holnap teszek még egy kísérletet a jobb oldali alapján. Most a kék gyűrű sem pont úgy áll, mint a jobb oldalon.

 

Közben nagyjából megoldódott, sikerült összerakni.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van amit nemrég tapasztalok, hogy leállításkor a kocsi nem olyan néha mint szokott hanem úgy úgy tudnám megfogalmazni hogy túl gyorsan áll le. A motor hirtelen leáll, nem olyan egyenletesen mint eddig. Lehet hülyén hangzik de ilyen, még ahhoz tudnám hasonlítani mint hogyha kicsit rálépnék a gázra üresben és egy 1000 körüli fordulaton tartanám vagy kicsit fölötte és úgy állítanám le. Semmi csattanás semmi kaszni remegés semmi egyebet nem tapasztalok. Valakinek esetleg van ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem abba, hogy kb másfél hete szervizben van az autóm z16xe1 

p0171 hibakóddal szerintetek ezt mennyi ideig tart megjavítani? Egyébként már egy hónapja produkálja, mindig  javítanak valamit most épp a leömlőcsövet hegesztették mert azt mondták ki van repedve, egr és társaira gyanakodnak de még mindig nem jó. egy két napig tünet mentes, de ha hosszabb útra mennék vele kb 70 km megtétele után dobja a hibát. 

Előre is köszi a válaszokat.

Módosítva : gyalázó
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gyalázó írta:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem abba, hogy kb másfél hete szervizben van az autóm z16xe1 

p0171 hibakóddal szerintetek ezt mennyi ideig tart megjavítani? Egyébként már egy hónapja produkálja, mindig  javítanak valamit most épp a leömlőcsövet hegesztették mert azt mondták ki van repedve, egr és társaira gyanakodnak de még mindig nem jó. egy két napig tünet mentes, de ha hosszabb útra mennék vele kb 70 km megtétele után dobja a hibát. 

Előre is köszi a válaszokat.

A másik ami még szóba jöhet a szívócsonk repedés, ahol falsot szívhat....

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 09. at 18:32, Davee írta:

A másik ami még szóba jöhet a szívócsonk repedés, ahol falsot szívhat....

 

 

Helló!

Nos már ezt is kizárták ! Igazából nem értem, hogy mit csinálnak azt mondják favágó módszer na ezt aztán tényleg nem értem.

A víz nem fogy nem hengerfejes. leömlő csövet cserélték, labdaszondát stb ami  a 0171 hibakoddal kapcsolatos .

Link to comment
Megosztás:

Merre találom a klíma hűtőközeg nyomásérzékelőt? (Z17DTH)

Mióta felújították a generátoromat (lehet semmi köze hozzá, csak véletlen egybeesés) rendszeresen visszajön egy hibakódom (ECN 053003), miszerint ennek az érzékelőnek az áramkörén alacsony a feszültség. Nyomás van a rendszerben, a klímakompresszor is elindul. Működik minden rendesen, de ha törlöm a hibakódot, nem azonnal, de bizonyos idő után visszajön, úgy hogy nem is használom a klímát.

Ha esetleg jobboldalon elöl lent van valahol, arra gondolok, hogy a generátor ki-beszerelésénél esetleg nem dugtak vissza rendesen egy csatlakozót, esetleg odacsípték valahova a kábelét (volt már ilyenre példám, pont a klímával kapcsolatban, akkor a klímakompresszor kuplungjának a vezetékét csípték oda a "szakszervizben" jó kis zárlatot okozva ezzel).

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

19 órája, Cserenkov írta:

Merre találom a klíma hűtőközeg nyomásérzékelőt? (Z17DTH)

Mióta felújították a generátoromat (lehet semmi köze hozzá, csak véletlen egybeesés) rendszeresen visszajön egy hibakódom (ECN 053003), miszerint ennek az érzékelőnek az áramkörén alacsony a feszültség. Nyomás van a rendszerben, a klímakompresszor is elindul. Működik minden rendesen, de ha törlöm a hibakódot, nem azonnal, de bizonyos idő után visszajön, úgy hogy nem is használom a klímát.

Ha esetleg jobboldalon elöl lent van valahol, arra gondolok, hogy a generátor ki-beszerelésénél esetleg nem dugtak vissza rendesen egy csatlakozót, esetleg odacsípték valahova a kábelét (volt már ilyenre példám, pont a klímával kapcsolatban, akkor a klímakompresszor kuplungjának a vezetékét csípték oda a "szakszervizben" jó kis zárlatot okozva ezzel).

Megoldódott. :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

 

Bovebben? :)

Ma is ránéztem. Persze hogy ott volt a hiba és most már folyamatosan jelen is volt, törlés után azonnal visszaírta. Néztem az értékeket, klíma nyomás 0kPa, 0V. Így természetesen a klímakompresszor már el sem indult. Megkerestem a szenzort, meg is lett. A klímahűtő jobb oldalán van. Alulról valamennyire látom is, ki is tudtam tapogatni, de nem igazán fér be a fejem a lökhárító alá. Pedig szerencsére legalább a motor alatti burkolat itt nem akadályoz. Azért valamennyire sikerült megmozgatnom a kábelét és a csatlakozóját. És láss csodát! Egyből nincs jelen a hiba, törlés után nem jön vissza, klíma nyomás 625kPa, 0,9V, a kompresszor elindult, egy kis alapjárati ketyegtetés után 810kPa és hűt rendesen. Már csak a kérdés, hogy tényleg csak ennyi volt, hogy a csatlakozón volt egy kis kontakthiba, vagy a kábel van valahol megtörve, esetleg maga a szenzor szórakozik. De legalább megnyugodtam, hogy nem a rendszer lyukas és ECU-t sem kell cserélni. Majd ha szervizben a legközelebbi olajcserekor, ami egy hónap múlva aktuális, megemelik az autót, akkor lehet részletesebben megnézni. Addig csak annyi a dolgom, hogy néha pedálteszttel ránézzek, van-e hibakód.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyalázó írta:

sziasztok!

csak még egy kérdés!

Problémás széria ez amotor? z16xe1

 

Nem éppen egy nyerő széria, porózus anyagból készült a hengerfej, a gyártásnál is sok gond volt vele, ezért is készült viszonylag kicsi széria belőle.

A porózussága miatt hengerfej tömítés problémákra hajlamosabb, szereti jobban csipegetni az olajat is.

Persze ebből is van olyan, hogy soha nem kell hozzányúlni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórum tag vagyok, de régi -alkalmankénti -olvasó.

Eddig ha valamilyen infó hiányom volt,csak beolvastam ide és már meg is találtam rá a választ.

Most viszont a gondom a sebességváltóval van, az első fokozatot nehezen veszi be , ha a megszokott rutinnal kapcsolom akkor beveszi ugyan de csúnyán recseg,ha viszont kikuplungolás után várok 3-4 másodpercet akkor probléma nélkül működik . Ezt csinálja hidegen is, melegen is, már egy jó ideje. A többi fokozattal semmi gond. Mi lehet a gond és mi a megoldási lehetőség - lehetőségek?

Az autó 7 hónapos kora óta nálam van ,135 000 km-nél  kezdte ezt csinálni .

Astra H 1.7cdti

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Gab222 írta:

Sziasztok!

Új fórum tag vagyok, de régi -alkalmankénti -olvasó.

Eddig ha valamilyen infó hiányom volt,csak beolvastam ide és már meg is találtam rá a választ.

Most viszont a gondom a sebességváltóval van, az első fokozatot nehezen veszi be , ha a megszokott rutinnal kapcsolom akkor beveszi ugyan de csúnyán recseg,ha viszont kikuplungolás után várok 3-4 másodpercet akkor probléma nélkül működik . Ezt csinálja hidegen is, melegen is, már egy jó ideje. A többi fokozattal semmi gond. Mi lehet a gond és mi a megoldási lehetőség - lehetőségek?

Az autó 7 hónapos kora óta nálam van ,135 000 km-nél  kezdte ezt csinálni .

Astra H 1.7cdti

A válaszokat előre is köszönöm!

Legolcsóbb mutatvány az olajcsere a váltóban...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 09. at 18:32, Davee írta:

A másik ami még szóba jöhet a szívócsonk repedés, ahol falsot szívhat....

 

 

sziasztok!

Elvileg megtalálták a hibát!

Kipufogógáz elvezető vagy vissza vezető volt eltömődve.

Most hibamentes az autó! Hurrááááá....

Annyiba meg változott, hogy hidegen többet teker az önindító, hogy elinduljon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Nagy szükségem lenne olyan szakira aki rendelkezik Tech2 vel és Budapesten házhoz tudna jönni. Opcomal sajna nem tudom megoldani ezt a problémát.

Fontos és sürgős lenne. 

Félre értés elkerülése érdekében nem ingyen kérem.

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

A kiegyenlítőtartályban a képen látható kosz jelent meg /Z16XEP/. Ez olaj lehet? Mi okozhatja... hengerfejes lett? 3 hónapja volt hengerfej felújítás és tömítéscsere, ha most a tömítéssel van gond jogos lenne az igényem, hogy garanciában csinálják meg? (Nem szakszervíz javította, magán cég volt...)

 

IMG_0424_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.