Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van egy 2004-es, 1.4 -es benzines astram. mennyibe kerülne a tempomat beszerelése komplett. és érdemes e gázosítani ezeket!

úgy tudom 15e a tempomatos bajuszkapcsoló (pl ebay-ről lehet olcsóbb), ezenfelül kell lennie a gázpedál alatt valami kapcsolónak ami vagy van, vagy nincsen - ha nincsen akkor szívás mert a kábelköteg is "butított", valamint a szoftveres engedélyezés kell még

én gázosítanám ha a dízel enné az LPG-t :D 2 éve jó választásnak tűnt a dízel, most tuti benzinest vennék gázosításra. ha tisztességes rendszert rakatsz bele (~200-230e papírokkal) akkor nem lesz vele sose gondod, a motorolaj sokkal lassabban használódik, stb... hátránya: pillanatnyilag a mélygarázsok és zárt terű kompok tabuk - állítólag nagyon dolgoznak rajta hogy ezt eltöröljék egyszer. továbbá többnyire lenézik ezt a kiegészítést, nem hogy többet adnak érte, talán még kevésbé is kapós az ilyen autó - tehát csak sok km-re és sok évre érdemes ilyesmiben gondolkodni... műszakiztatni is csak kijelölt helyeken lehet, nemtom mennyire mennek ott lazán a dolgok, de ha valaki úgy rendben tartja a kocsiját ahogy kell akkor úgyis átmegy... bátyám 10 éve LPG-vel jár, a második autóját is gázosíttatta, és más ismerős se bánta meg aki berakatta. lehet olvasni ijesztő írásokat itt-ott, hallani rossz történeteket, de ezek valszeg a nem bele illő szettekből (spúrjani gázkeverőst rakat az injektoros kocsira, stb), és a kókler és kispórolós/lopós szerelők keze alól kikerülő autók nyomán keletkeznek... bátyám itt rakatta be, nagyon pozitív a tapasztalata velük...

Link to comment
Megosztás:

uhuhu nagyon jó kis oldalra mutatott rá...

mit szóltok egy kis alvázszám ellenőrzéshez?

Personenfahrzeuge ab 9/97 (MJ98)

Beispiel: W0L0JBF19X1123456

1.- 3./4. Stelle: Weltherstellercode

W0L = Adam Opel AG

W0L = Vauxhall Motors Ltd.

WJR = Irmscher GmbH

W0SV = Opel Special Vehicles GmbH

Bei Agila B, Antara, Frontera B, Speedster und Opel-Fahrzeugen, die mit einem anderen Herstellercode beginnen, bitte weiter unten in der Liste suchen.

4. Stelle: Fahrzeugtyp

0 = kein Sonderfahrzeug

P = Postfahrzeug

5. Stelle: GM-Code Plattform

A = Astra H, Zafira B

H = Agila

J = Vectra

S = Combo B, Corsa B, Corsa D, Tigra A

T = Astra F/G, Zafira A

V = Omega B

X = Combo C, Corsa C, Meriva, Tigra B

Z = Vectra C, Signum

6. Stelle: GM-Code Modellbezeichnung

A = Agila, Tigra A

B = Combo B, Corsa B, Omega B, Vectra B

C = Corsa C, Meriva, Tigra B, Vectra C

D = Corsa D

F = Astra F

G = Astra G, Zafira A

H = Astra H, Zafira B

7. Stelle: GM-Code Karosserieform

E = ?

F = ?

M = ?

R = ?

8. + 9. Stelle: GM-Code Karosserieform

06 = Kombiwagen 4-türig

07 = Coupé 2-türig

08 = Limousine 2-türig Fließheck

11 = Limousine 2-türig Stufenheck

15 = Kombiwagen 2-türig

16 = Van 4-türig

19 = Limousine 4-türig Stufenheck 6 Fenster

25 = Lieferwagen-Spezial 3-türig

35 = Kombiwagen 4-türig

48 = Limousine 4-türig Fließheck 4 Fenster

67 = Limousine 2-türig Cabriolet

68 = Limousine 4-türig Fließheck 6 Fenster

69 = Limousine 4-türig Stufenheck 4 Fenster

70 = Lieferwagen 2-türig

75 = Kombiwagen 4-türig Spezial

10. Stelle: Modelljahr

W = 1998, X = 1999, Y = 2000, 1 = 2001, 2 = 2002, 3 = 2003, 4 = 2004, 5 = 2005, 6 = 2006, 7 = 2007,

8 = 2008, 9 = 2009, A = 2010, B = 2011, C = 2012, ...

Ausnahme: Der Buchstabe W ist bis einschließlich Dezember 1998 gültig. Ab Januar 1999 wird der Buchstabe X verwendet.

11. Stelle: Herstellerwerk

1 = Rüsselsheim (Deutschland)

2 = Bochum (Deutschland)

3 = Azambuja (Portugal)

4 = Zaragoza (Spanien)

5 = Antwerpen II (Belgien)

6 = Eisenach (Deutschland)

7 = Luton (Großbritannien)

8 = Ellesmere Port (Großbritannien)

9 = Uusikaupunki (Firma Valmet; Finnland)

B = Grugliasco (Firma Carrozzeria Bertone; Italien)

E = Cerizay (Firma Heuliez; Frankreich)

G = Gliwice (Polen)

P = Warschau (Polen)

R = Rosario (Argentinien)

S = Szentgotthárd (Ungarn)

Z = Torbali (Türkei)

12. - 17. Stelle: Fortlaufende Fahrzeugnummer (jedes Modelljahr neu beginnend)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nemrég lett egy H a családban,és ezzel kapcsolatban lenne egy (egyelőre :D) kérdésem: az normális, hogy a motor elég hangosan jár? Mintha valami lánc csörögne benne. A kocsit újan vettük, de volt benne 15km, nem sok az egy kicsit ahhozképest, hogy szalonautó? A 105 ezer km-es G astra sokkal csendesebben jár, sokkal jobban gyorsul, és kevesebbet fogyaszt. Eddig csalódás a H ilyen szempontból.

1,4-es astra motorja vezérműláncosláncos, ismert típushiba a csörgés.....volt. Elméletileg már kiküszöbölték a csörgést és szintén elméletileg garanciában cserélték illetve cserélik a hibás alkatrészeket. De azért ne várj túl sokat a szervízbe vonulással.

Link to comment
Megosztás:

Udv

Az lenne a kérdésem, hogy a víz hőfokát hol tudom ellenőrizni?

Astra H 1.4 és nincs benne computer, tehát a BC gomb a műszerfalon csak díszként szolgál :D

thx

autó indit radio bekapcs állapotban a settings gombot nyomvatartod amingme halasz egy csippanást és utánna BC gombbal a test modban tudsz lépkedni asziszem 5.6. oldalon van egy V:0 az a sebeség melelt e T: az a hőfok! ja persze kell hogy legyen bc-d!

Link to comment
Megosztás:

autó indit radio bekapcs állapotban a settings gombot nyomvatartod amingme halasz egy csippanást és utánna BC gombbal a test modban tudsz lépkedni asziszem 5.6. oldalon van egy V:0 az a sebeség melelt e T: az a hőfok! ja persze kell hogy legyen bc-d!

nálam addig is volt testmode amíg nem volt engedélyezve a BC

Link to comment
Megosztás:

autó indit radio bekapcs állapotban a settings gombot nyomvatartod amingme halasz egy csippanást és utánna BC gombbal a test modban tudsz lépkedni asziszem 5.6. oldalon van egy V:0 az a sebeség melelt e T: az a hőfok! ja persze kell hogy legyen bc-d!

és azt hogy megjelenítse az függ a kijelzőtől is??

mert nekem aztszem csak 2 soros van

ilyen sub-picCD-30-MP3.jpg

Link to comment
Megosztás:

uhuhu nagyon jó kis oldalra mutatott rá...

mit szóltok egy kis alvázszám ellenőrzéshez?

Personenfahrzeuge ab 9/97 (MJ98)

Beispiel: W0L0JBF19X1123456

1.- 3./4. Stelle: Weltherstellercode

W0L = Adam Opel AG

W0L = Vauxhall Motors Ltd.

WJR = Irmscher GmbH

W0SV = Opel Special Vehicles GmbH

Bei Agila B, Antara, Frontera B, Speedster und Opel-Fahrzeugen, die mit einem anderen Herstellercode beginnen, bitte weiter unten in der Liste suchen.

4. Stelle: Fahrzeugtyp

0 = kein Sonderfahrzeug

P = Postfahrzeug

5. Stelle: GM-Code Plattform

A = Astra H, Zafira B

H = Agila

J = Vectra

S = Combo B, Corsa B, Corsa D, Tigra A

T = Astra F/G, Zafira A

V = Omega B

X = Combo C, Corsa C, Meriva, Tigra B

Z = Vectra C, Signum

6. Stelle: GM-Code Modellbezeichnung

A = Agila, Tigra A

B = Combo B, Corsa B, Omega B, Vectra B

C = Corsa C, Meriva, Tigra B, Vectra C

D = Corsa D

F = Astra F

G = Astra G, Zafira A

H = Astra H, Zafira B

7. Stelle: GM-Code Karosserieform

E = ?

F = ?

M = ?

R = ?

8. + 9. Stelle: GM-Code Karosserieform

06 = Kombiwagen 4-türig

07 = Coupé 2-türig

08 = Limousine 2-türig Fließheck

11 = Limousine 2-türig Stufenheck

15 = Kombiwagen 2-türig

16 = Van 4-türig

19 = Limousine 4-türig Stufenheck 6 Fenster

25 = Lieferwagen-Spezial 3-türig

35 = Kombiwagen 4-türig

48 = Limousine 4-türig Fließheck 4 Fenster

67 = Limousine 2-türig Cabriolet

68 = Limousine 4-türig Fließheck 6 Fenster

69 = Limousine 4-türig Stufenheck 4 Fenster

70 = Lieferwagen 2-türig

75 = Kombiwagen 4-türig Spezial

10. Stelle: Modelljahr

W = 1998, X = 1999, Y = 2000, 1 = 2001, 2 = 2002, 3 = 2003, 4 = 2004, 5 = 2005, 6 = 2006, 7 = 2007,

8 = 2008, 9 = 2009, A = 2010, B = 2011, C = 2012, ...

Ausnahme: Der Buchstabe W ist bis einschließlich Dezember 1998 gültig. Ab Januar 1999 wird der Buchstabe X verwendet.

11. Stelle: Herstellerwerk

1 = Rüsselsheim (Deutschland)

2 = Bochum (Deutschland)

3 = Azambuja (Portugal)

4 = Zaragoza (Spanien)

5 = Antwerpen II (Belgien)

6 = Eisenach (Deutschland)

7 = Luton (Großbritannien)

8 = Ellesmere Port (Großbritannien)

9 = Uusikaupunki (Firma Valmet; Finnland)

B = Grugliasco (Firma Carrozzeria Bertone; Italien)

E = Cerizay (Firma Heuliez; Frankreich)

G = Gliwice (Polen)

P = Warschau (Polen)

R = Rosario (Argentinien)

S = Szentgotthárd (Ungarn)

Z = Torbali (Türkei)

12. - 17. Stelle: Fortlaufende Fahrzeugnummer (jedes Modelljahr neu beginnend)

Az enyém eleve úgy kezdődik,hogy W0L0AHL52... és utána nincs 1 betű sem..szóval nem igazán stimmel össze ezzel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vennek Multifunkciós (GID) kijezőt H astramba, vagy esetleg javitási vagy más megoldás érdekelne!!!!

a másik, hogy nem tudom elövarázsolni a hőfokot sehogy se, olvastam pár tippet, de egyikse sikerült, erre is várok néhány ötletett! elöre is köszönöm!

2004es kiadás

Link to comment
Megosztás:

Beleptem a boldog Astra H tulajdonosok taboraba.

Nagyon jo gep, egybol at is nyalaztam a hozza adott ~350 oldalas leirasocskat. A kocsit hasznaltam vettem, es volt par dolog, amit nem ertek, illetve nem tudom, hogy is van ez:

- a radio automatikusan bekapcsol, mikor beinditom az autot. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? (marmint az automatikus indulast)

- ez egy astra 1.4 enjoy gyari felszereltseggel (2 soros kijelzo) ez nem jelzi sehol a fogyasztast? nem lehet beallitani?

- a szamitogepen belepek a "Settings" menube, de az Ign. Logicon kuvol nincs semmi, ez normalis? (meg mi is tulkepp az ign logic on/off)

koszonettel!

tamas

Hát sajna a kétsoros nem mutat mást mint amit látsz rajta.

Az Ign. Logic-ot kikapcsold és nem indul a rádió a kocsival....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nekem F Astrám van, de kölcsön kértem egy H Astrát, és pechemre eltörött az a pálca ami a hátramenet kapcsolásakor felhúzza a műanyagot ami akadályozza, hogy az 1-esnél jobban balra lehessen tolni a sebváltókart (pl. Rückwerts kapcsolásához). Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Mit lehet tenni, szerintetek lehet ilyet külön kapni hozzá, mondjuk bontóban? Eseteleg ha igen akkor van valami furfang, hogy hogyan jön le a sebváltógomb? (F Astrán már cseréltem gombot, de elég erőszakosan kellett levenni).

Kösz:

Grm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Beleptem a boldog Astra H tulajdonosok taboraba.

Nagyon jo gep, egybol at is nyalaztam a hozza adott ~350 oldalas leirasocskat. A kocsit hasznaltam vettem, es volt par dolog, amit nem ertek, illetve nem tudom, hogy is van ez:

- a radio automatikusan bekapcsol, mikor beinditom az autot. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? (marmint az automatikus indulast)

- ez egy astra 1.4 enjoy gyari felszereltseggel (2 soros kijelzo) ez nem jelzi sehol a fogyasztast? nem lehet beallitani?

- a szamitogepen belepek a "Settings" menube, de az Ign. Logicon kuvol nincs semmi, ez normalis? (meg mi is tulkepp az ign logic on/off)

koszonettel!

tamas

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan gondom akadt az Astra-val, hogy kb. 6-odjára indult csak be! Indítóztam és mintha indult volna, de abban a pillanatban le is állt és elég fura hangokat adott vmi a motortér felől!

Tud valaki vmit így mondani, mi lehet a baj?

Előre is köszönöm!

G.

Hát én szervizbe vinném v hívnék hozzá szerelő havert, az is biztos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,és a segítségeteket szeretném kérni. A következő lenne a problémám az autóm szellőztető rendszere sokszor bekapcsol úgy is, hogy nincs benne a kulcs(a bekapcsoláson azt értem, hogy zugó hangot hallok a műszerfal és a kesztyűtartó mögötti részről), rövidebb hosszabb ideig tartó zúgás szokott lenni(volt amikor 1-2 percig is eltartott)! Kérdésem az lenne, hogy ez normális-e? Lemerülhet-e ettől az akumlátor? Igazából nem nagyon értek az autókhoz, és ha hülyeséget kérdezek nyugodtan javítsatok! H Astráról van szó Diesel 1.7 es automata klímás.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon,és a segítségeteket szeretném kérni. A következő lenne a problémám az autóm szellőztető rendszere sokszor bekapcsol úgy is, hogy nincs benne a kulcs(a bekapcsoláson azt értem, hogy zugó hangot hallok a műszerfal és a kesztyűtartó mögötti részről), rövidebb hosszabb ideig tartó zúgás szokott lenni(volt amikor 1-2 percig is eltartott)! Kérdésem az lenne, hogy ez normális-e? Lemerülhet-e ettől az akumlátor? Igazából nem nagyon értek az autókhoz, és ha hülyeséget kérdezek nyugodtan javítsatok! H Astráról van szó Diesel 1.7 es automata klímás.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Nyugodj meg, nekem is csinálja, elvileg normális! a szellöztetö rendszer müködik! a kesztyütartó mögött van amugy! ha pollenszüröt cserélsz akkor látod is

Link to comment
Megosztás:

Hy

Mostanság vettem észre hogy fékelésnél eléggé fura hangokat hallok foleg a hátso kerek felol (mintha valami surlodna valamivel). Lekaptam a hátso kereket és kézi forgatásnál is hallani hogy egy részen mintha valami surlodna, és az a kerék nem is fékel rendesen!

Az szeretném kérdezni hogy könnyen szétlehet-e kapni a dobot vagy van valami trukkje vagy lehuzásnál nem fog-e szétcsuszni valami? tehát meg lehet otthon barkácsolni vagy muszáj szervizbe vinni?

koszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Tényállás: fejegységet jóideje kivettem, ami most van benn, azt macerás lenne ki-be veszegetni,ugyanakkor a dupladines fejegység modulján voltak a dátum,idő állítási lehetőség...hogy állítsam be az órát most...kormánytáv van,de ott a bc funkciókon kívül nem igazán tudok semmit sem elérni... ehhez is Tech2 kéne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.