Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sajnos nem garanciális már a kocsi :S Lehet külön kapni erősített tengelyt is? Vagy valami barkácsteknika a megerősítésére? Esetleg azt tudjátok hogy az áramkorlát hány mA.nél kellene hogy lekapcsoljon?

üdv.

Azt, hogy külön lehet e kapni nem tudom mert a szervizben egybe cserélik.

(dobtam egy privátot)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a napokban szépen folyamatosan elkezdett fogyogatni a hűtővizem. Először a szervízben azt mondták csak valamelyik cső repedhetett meg, de utólag komplett hűtőcsere lett a diagnózis. Természetesen +AC, ami miatt rögtön 120e a vége a gyári alkatrészekkel.

Az érdekelne, hogy érdemesebb a gyárit beletetetni vagy lehet után gyártottba is megfelelő minőségűt találni. Kb feléből kijönne, ami így karácsony előtt nem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy a napokban szépen folyamatosan elkezdett fogyogatni a hűtővizem. Először a szervízben azt mondták csak valamelyik cső repedhetett meg, de utólag komplett hűtőcsere lett a diagnózis. Természetesen +AC, ami miatt rögtön 120e a vége a gyári alkatrészekkel.

Az érdekelne, hogy érdemesebb a gyárit beletetetni vagy lehet után gyártottba is megfelelő minőségűt találni. Kb feléből kijönne, ami így karácsony előtt nem mindegy.

a Z17DTH nákl a hütő szokott folyni, mert a klimahütő kidörzsöli...

én gyárit tennék bele.

budapesten erre tudok okosat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek légmennyiség mérőt 19.d. GTC-hez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (használt is lehet csak jó legyen)

Elvileg az a baja...

Kis fordulaton nem megy az autó,vagyis akadozva, de a turbónak meg nem lehet baja szerintem mert ha eléri a megfelelő fordulatot akkor megy rendesen!

Meg füstöl is...:rolleyes:

Várom az okos hozzászólásokat :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál rezonancia ,erősebb hang jelentkezik a motor felől és a pedálokon érezhető valamennyire.a hang előlről jön

Hosszabb úton zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van ,üresben is érezni.kipufogóra tippelnék mert eddig csak rezonált de most már hangja is emelkedett.ma elviszem kipufogóshoz remélem és hátha okosabb leszek.

Z16XER motor 2007 02 havi 50000 km van benne.

2008 májusában valaki irt hasonló panaszt de nem találtam rá választ.

ha valaki tapasztalt hasonlót és tud valamit mondani rá azt megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál rezonancia ,erősebb hang jelentkezik a motor felől és a pedálokon érezhető valamennyire.a hang előlről jön

Hosszabb úton zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van ,üresben is érezni.kipufogóra tippelnék mert eddig csak rezonált de most már hangja is emelkedett.ma elviszem kipufogóshoz remélem és hátha okosabb leszek.

Z16XER motor 2007 02 havi 50000 km van benne.

2008 májusában valaki irt hasonló panaszt de nem találtam rá választ.

ha valaki tapasztalt hasonlót és tud valamit mondani rá azt megköszönöm.

lett megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kb. 2500-3000 motorfordulatnál rezonancia ,erősebb hang jelentkezik a motor felől és a pedálokon érezhető valamennyire.a hang előlről jön

Hosszabb úton zavaró, mert minden sebességfokozatban jelen van ,üresben is érezni.kipufogóra tippelnék mert eddig csak rezonált de most már hangja is emelkedett.ma elviszem kipufogóshoz remélem és hátha okosabb leszek.

Z16XER motor 2007 02 havi 50000 km van benne.

2008 májusában valaki irt hasonló panaszt de nem találtam rá választ.

ha valaki tapasztalt hasonlót és tud valamit mondani rá azt megköszönöm.

Ezt találtam a TIS-ben érdemes megnézni az autón:

Astra-H 2007... Z16XER| Z16XEP LHD

Reklamáció: Ülés, kormánykerék, pedál vibrációja, és kb. 2800 ford/perc-nél erős zúgás.

Ok: Hiányzó rezgéscsillapító a jobb oldali hajtótengelyen.

Gyártási megoldás:

Hibaelhárítás:

Vevőreklamáció esetén szereljen a jobb oldali kardántengelyre kiegészítő

rezgéscsillapítót (cikkszám: 90345860 / katalógusszám: 90 16 415),

lásd ábra.

f_ltengely_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megjegyzés: Az ábrán látható "A" távolságnak (a kerékoldali ütközőtől

mérve) 292 +/- 2 mm-nek kell lennie, a csavarok meghúzási nyomatéka 10 Nm.

Alkatrészek: Cikkszám: Katalógusszám:

Rezgéscsillapító (2 db szükséges) 90345860 90 16 415

Csavar (2 db szükséges) 11101101 20 08 002

Csavarrögzítő massza 90542117 15 10 181

Funkcionális csoport: E - Első kerék felfüggesztés/Kerekek/Kerékabroncsok

Reklamációs csoport: 14 - Zörejek vagy rezgések

Hibakód: Nincs

Link to comment
Megosztás:

udv

Mostanság lettem rá figyelmes hogy a hátsó fékdobok fékezésnél eléggé erőteljesen visítanak, mintha már vas vasat érne, de ha már több kilométert megyek vele akkor mintha valamennyit enyhulne ez a "visítás" .

Könnyen szétszedhető a hátsó kerék vagy igényel valami speciális kulcsot? Mert mindenféleképpen meg szeretném nézni hogy mi lehet a gond, amúgy 4 éves múlott Astra H Z14XEP

Link to comment
Megosztás:

udv

Mostanság lettem rá figyelmes hogy a hátsó fékdobok fékezésnél eléggé erőteljesen visítanak, mintha már vas vasat érne, de ha már több kilométert megyek vele akkor mintha valamennyit enyhulne ez a "visítás" .

Könnyen szétszedhető a hátsó kerék vagy igényel valami speciális kulcsot? Mert mindenféleképpen meg szeretném nézni hogy mi lehet a gond, amúgy 4 éves múlott Astra H Z14XEP

Ne szedjél szét semmit, az csak egy vékony rozsdaréteg ami pár fékezés után azonnal lekopik!

Ez a rozsda hamar megjelenik az ilyen időben de hamar elis múlik

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam a TIS-ben érdemes megnézni az autón:

Astra-H 2007... Z16XER| Z16XEP LHD

Reklamáció: Ülés, kormánykerék, pedál vibrációja, és kb. 2800 ford/perc-nél erős zúgás.

Ok: Hiányzó rezgéscsillapító a jobb oldali hajtótengelyen.

Gyártási megoldás:

Hát ezt megnézem hamar csak ez a fránya hó ne esett volna.

végül is az ülés nem vibrál zúgás 3000 felett elmúlik.csak zavaró mert országuton pont szabályosan menve rezonálgat, erősebb a hangja.

Ha okosabb leszek irok.

Köszi a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Ne szedjél szét semmit, az csak egy vékony rozsdaréteg ami pár fékezés után azonnal lekopik!

Ez a rozsda hamar megjelenik az ilyen időben de hamar elis múlik

köszi szépen most hogy mondtad hát tényleg csak ilyen esős, párás időben szokta csinálni és menetközben már nem is vehető észre

thx :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!:lol:

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy lehet-e valahogy szabályozni a spriccelős ablaktörlés funkcióban, hogy a spriccelés után mennyi idő elteltével töröljön az ablaktörlő?:P Csak mert jelen állapotban (csak elöl) mire megérkezik a folyadék az ablakra addigra már egyszer végigtörölte "szárazon" az ablakot, szép ablaktörlő karcokat okozva a szélvédőn!:lol: Viszont törölni sajna muszáj szutyok időben (útról előttem haladó által "felvert" getva), így inkább a törlést választom, a "kilátástalanság" helyett;)!

Sajna a mostani szélvédő tiszta karc, pont a látótér közepén (ott fordul a jobb oldali ablaktörlő), mondjuk szerintem az előző ablaktörlő késői cseréje miatt, mivel amikor átvettem az autót már ugrált a szélvédőn:(!

Viszont ha rászánom magam a cserére nem szeretném, hogy újra bekarcosodjon!

:lol:

Köszi a válaszaitokat:)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!:lol:

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy lehet-e valahogy szabályozni a spriccelős ablaktörlés funkcióban, hogy a spriccelés után mennyi idő elteltével töröljön az ablaktörlő?:P Csak mert jelen állapotban (csak elöl) mire megérkezik a folyadék az ablakra addigra már egyszer végigtörölte "szárazon" az ablakot, szép ablaktörlő karcokat okozva a szélvédőn!:lol: Viszont törölni sajna muszáj szutyok időben (útról előttem haladó által "felvert" getva), így inkább a törlést választom, a "kilátástalanság" helyett;)!

Sajna a mostani szélvédő tiszta karc, pont a látótér közepén (ott fordul a jobb oldali ablaktörlő), mondjuk szerintem az előző ablaktörlő késői cseréje miatt, mivel amikor átvettem az autót már ugrált a szélvédőn:(!

Viszont ha rászánom magam a cserére nem szeretném, hogy újra bekarcosodjon!

:lol:

Köszi a válaszaitokat:)

nem lehet állítani

Link to comment
Megosztás:

Kár...:lol: De azért köszi!:lol:

de ha nem minden nap 5 kiló kőzuzalékot huzatsz le vele szárazon, nem lesz karcos az üveg! attól lesz az, ha a szétmálott törlőlapátból kifigyel a fémszál és azt húzza végig az üvegen! nálam semmi lapátnyom nincsen - viszont a sok kis kőfelverődésből adódó mikropötty egyre jobban zavar :S

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!:lol:

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy lehet-e valahogy szabályozni a spriccelős ablaktörlés funkcióban, hogy a spriccelés után mennyi idő elteltével töröljön az ablaktörlő?:P Csak mert jelen állapotban (csak elöl) mire megérkezik a folyadék az ablakra addigra már egyszer végigtörölte "szárazon" az ablakot, szép ablaktörlő karcokat okozva a szélvédőn!:lol: Viszont törölni sajna muszáj szutyok időben (útról előttem haladó által "felvert" getva), így inkább a törlést választom, a "kilátástalanság" helyett;)!

Sajna a mostani szélvédő tiszta karc, pont a látótér közepén (ott fordul a jobb oldali ablaktörlő), mondjuk szerintem az előző ablaktörlő késői cseréje miatt, mivel amikor átvettem az autót már ugrált a szélvédőn:(!

Viszont ha rászánom magam a cserére nem szeretném, hogy újra bekarcosodjon!

:lol:

Köszi a válaszaitokat:)

Helló! Én is ezzel a problémával küzdöttem. Autósboltban lehet kapni pár száz forintért ablakmosó visszacsapó szelepet, amit a szórófejek elé beteszel, ez nem fogja visszaengedni a szélvédőmosó folyadékot az ablakmosó tartályba és ha meghúzod a kart egyből nyomja majd a szélvédőre a cuccot, így nem fog szárazon járni.

Link to comment
Megosztás:

Hát igyekszem vigyázni rá, első dolgom az volt mikor elkezdtem használni az autót hogy egy új garnitúra lapátot vettem:D, de sajna akkor a szélvédő már menthetetlen állapotban volt:S... A polírozást meg nem ajánlják...

Amúgy ez a szelep jó ötlet, köszi:) és hol vetted? Pl. homasitában kapok:D?

Helló! Én is ezzel a problémával küzdöttem. Autósboltban lehet kapni pár száz forintért ablakmosó visszacsapó szelepet, amit a szórófejek elé beteszel, ez nem fogja visszaengedni a szélvédőmosó folyadékot az ablakmosó tartályba és ha meghúzod a kart egyből nyomja majd a szélvédőre a cuccot, így nem fog szárazon járni.
Link to comment
Megosztás:

Hát igyekszem vigyázni rá, első dolgom az volt mikor elkezdtem használni az autót hogy egy új garnitúra lapátot vettem:D, de sajna akkor a szélvédő már menthetetlen állapotban volt:S... A polírozást meg nem ajánlják...

Amúgy ez a szelep jó ötlet, köszi:) és hol vetted? Pl. homasitában kapok:D?

Egy helyi autósboltban vettem, szerintem van a homasitánál is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.