Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

hejho tu vki segíteni nekem abban, hogy levettem az aksi saruját s mikor visszatettem a hőmérő kijelzője helyén egy F betű jelenik meg semmilyen számértéket nem mutat. találkozott már vki ezen problémával? mi lehet a megoldás? köszi a válaszokat.

A megoldást sajnos nem tudom, viszont úgy tudom, hogy ezeknél az autóknál nem szabad levenni az akku saruját (magyarul áramtalanítani), csak áthidalva lehet akkumulátort cserélni, mert egyébként megkergül az elektronika.

Link to comment
Megosztás:

A megoldást sajnos nem tudom, viszont úgy tudom, hogy ezeknél az autóknál nem szabad levenni az akku saruját (magyarul áramtalanítani), csak áthidalva lehet akkumulátort cserélni, mert egyébként megkergül az elektronika.

Simán le lehet venni az akkusarut, nem lesz semmi baja, csak a nem tartós memóriákat kell újraprogramozni. Ami H astránál az elektromos ablakemelőket és a tolótetőt (ha van) érinti. Az F betű folyamatosan világít, vagy csak felvillan egy picit és utána írja normálisan a hőfokot? Egyébként az F a Fault(hiba) rövidítése. A kijelző hamarabb elindul, mint ahogy a CAN buson megérkezne hozzá a jeladótól az adat. Ha nem alszik el akkor nagyobb a baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy most már a harmadik utántöltés óta fogy a hűtővizem, mindig a max jelig töltöm és mindig alatta van egy ujjnyival kb. olyan havonta szoktam ellenőrizni.

Szerintetek ez normális persze kézenfekvő lenne hengerfejességre gondolni, de a járgány még csak 3 éves volt most márciusban.

Astra H 1.4 caravan

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy most már a harmadik utántöltés óta fogy a hűtővizem, mindig a max jelig töltöm és mindig alatta van egy ujjnyival kb. olyan havonta szoktam ellenőrizni.

Szerintetek ez normális persze kézenfekvő lenne hengerfejességre gondolni, de a járgány még csak 3 éves volt most márciusban.

Astra H 1.4 caravan

Normálisnak nem nevezném, de arra, hogy hengerfejes arra gondolnék utoljára. Körbe kell nézni motortérbe, utastérbe, még az ilyen kis vízfolyást is észre lehet venni, mert ahol elszivárog, ott nyomot hagy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy most már a harmadik utántöltés óta fogy a hűtővizem, mindig a max jelig töltöm és mindig alatta van egy ujjnyival kb. olyan havonta szoktam ellenőrizni.

Szerintetek ez normális persze kézenfekvő lenne hengerfejességre gondolni, de a járgány még csak 3 éves volt most márciusban.

Astra H 1.4 caravan

nézd meg a vizpumpát, ott szokott folyni.....

Link to comment
Megosztás:

Simán le lehet venni az akkusarut, nem lesz semmi baja, csak a nem tartós memóriákat kell újraprogramozni. Ami H astránál az elektromos ablakemelőket és a tolótetőt (ha van) érinti. Az F betű folyamatosan világít, vagy csak felvillan egy picit és utána írja normálisan a hőfokot? Egyébként az F a Fault(hiba) rövidítése. A kijelző hamarabb elindul, mint ahogy a CAN buson megérkezne hozzá a jeladótól az adat. Ha nem alszik el akkor nagyobb a baj.

Sajnos az F betű folyamatosan világít. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem egy képet küldeni vagy valami ábrát, ammiből meg tudom állapítani, hogy melyik az axiális csukló?

Mert állítólag kicsit lötyög (mondták ezt tavaly) és az idén most tavasszal ki kellene cserélni, de nem tudom melyik az és mit kell vennem.

Köszönöm szépen előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem egy képet küldeni vagy valami ábrát, ammiből meg tudom állapítani, hogy melyik az axiális csukló?

Mert állítólag kicsit lötyög (mondták ezt tavaly) és az idén most tavasszal ki kellene cserélni, de nem tudom melyik az és mit kell vennem.

Köszönöm szépen előre is!

G.

Szia! A 13-as pozíció az axiálcsukló.

1085009661_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gabi

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ezen a képen a 3-assal jelölt? Itt erre belső kormányösszekötő rudat ír.

Köszi szépen!

G.

Szia! Nem bántásképpen mondom, de ha a két képről nem tudod összehasonlítani, hogy melyik az axiálcsukló, akkor szerintem ne kezdj hozzá a kicseréléshez. Egyébként nem nagy mutatvány kicserélni, kb 1 óra, és természetesen kell futóművet állítani!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem bántásképpen mondom, de ha a két képről nem tudod összehasonlítani, hogy melyik az axiálcsukló, akkor szerintem ne kezdj hozzá a kicseréléshez. Egyébként nem nagy mutatvány kicserélni, kb 1 óra, és természetesen kell futóművet állítani!

Köszi a segítséget. Még annyi, hogy van valami, amire különösen oda kell figyelni a cserénél? Aknáról megoldható vagy csápos kell hozzá?

Köszi még1x és nem vettem bántásnak, full igazad van így, hogy még1x megnéztem a képeket, csak kicsit be vagyok havazva agyilag mostanában, mivel diploma előtt állok és kicsit sok a dolog :)

Köszi!

G.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ne aggódj, az enyém is hasonlót produkált, visszatöltögettem egy ideig, aztán feladtam...

Kb egy hét alatt "leeszi" a szint alá egy fél ujjnyival, aztán ott is marad és több nem fogy belőle...

Egyébként az enyém is 1.4-es (2004. 06.)... szóval lehet hogy valami beállítási hiba:D Nyár óta nem töltöttem utána, azóta sem fogyott több folyadék belőle pedig nem ereszt sehol!

Üdv!

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy most már a harmadik utántöltés óta fogy a hűtővizem, mindig a max jelig töltöm és mindig alatta van egy ujjnyival kb. olyan havonta szoktam ellenőrizni.

Szerintetek ez normális persze kézenfekvő lenne hengerfejességre gondolni, de a járgány még csak 3 éves volt most márciusban.

Astra H 1.4 caravan

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ne aggódj, az enyém is hasonlót produkált, visszatöltögettem egy ideig, aztán feladtam...

Kb egy hét alatt "leeszi" a szint alá egy fél ujjnyival, aztán ott is marad és több nem fogy belőle...

Egyébként az enyém is 1.4-es (2004. 06.)... szóval lehet hogy valami beállítási hiba:D Nyár óta nem töltöttem utána, azóta sem fogyott több folyadék belőle pedig nem ereszt sehol!

Üdv!

Köszönöm, megpróbálom, de legelőször mire észrevettem már a tartályban is alig volt, azóta meg mindig töltöttem de lehet hogyha többet várnék vele megállna a fogyás.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, megpróbálom, de legelőször mire észrevettem már a tartályban is alig volt, azóta meg mindig töltöttem de lehet hogyha többet várnék vele megállna a fogyás.

Egyáltalán nem normális, hogy fogy a víz a tartályból, ha az volna mindegyikből fogyna. Jó keresgélős, át kell nézni rendesen minden csatlakozást, vízpumpát és vízhűtőt. Legutóbbi H astránál a klímahűtő és a vízhűtő között volt egy tűhegynyi lyuk, és csak üzem-melegen folyt és nem csöppent, mert a hűtőn egyből elpárolgott. De nyomot hagyott, vízköves volt a lyuk körül.

Link to comment
Megosztás:

kösz, annak azért utánanézek!:)

Egyáltalán nem normális, hogy fogy a víz a tartályból, ha az volna mindegyikből fogyna. Jó keresgélős, át kell nézni rendesen minden csatlakozást, vízpumpát és vízhűtőt. Legutóbbi H astránál a klímahűtő és a vízhűtő között volt egy tűhegynyi lyuk, és csak üzem-melegen folyt és nem csöppent, mert a hűtőn egyből elpárolgott. De nyomot hagyott, vízköves volt a lyuk körül.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kezdő Opel Astra H tulajdonos lettem, 5éves 1.7cdti Belgiumból. Kérdésem a következőek lennének:

1. A Bc t fel kellene programozni, mert pillanatnyilag nem használható. Tudtok vkit javasolni, aki tud nekem ebben segíteni, jóval a szervíz árak alatt?

2. Tempomatot is szeretnék belerakatni, tudomásom szerint csak a kis index kart kell kicserélni ebben a verzióban.

Tud vki ilyen kart? Hol tudnék venni?

Nagyon tetszik az autó, jó állapotú. Csak a micro switches karokat kell megszoknom.

üdv,

JohnnyH. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.