Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Kezdő Opel Astra H tulajdonos lettem, 5éves 1.7cdti Belgiumból. Kérdésem a következőek lennének:

1. A Bc t fel kellene programozni, mert pillanatnyilag nem használható. Tudtok vkit javasolni, aki tud nekem ebben segíteni, jóval a szervíz árak alatt?

2. Tempomatot is szeretnék belerakatni, tudomásom szerint csak a kis index kart kell kicserélni ebben a verzióban.

Tud vki ilyen kart? Hol tudnék venni?

Nagyon tetszik az autó, jó állapotú. Csak a micro switches karokat kell megszoknom.

üdv,

JohnnyH. :)

Tempomatos kar: Ebay, Vatera, stb. Azt is programozni kell, igy erdemes elobb megvenni, aztan azzal egyutt intezni a BC-t is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpát is programozni kell??? (nincs benne,de beletennék. Kint Brüsszelbe úgy látszik nem volt köd :) )A kábele kivan építve, csak be kell szerelni. Vkinek tapasztalata??? Esetleg vki aki tud olcsóbban??

várom tapasztalatotokat, válaszotokat!

üdv,

JohnnyH.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpát is programozni kell??? (nincs benne,de beletennék. Kint Brüsszelbe úgy látszik nem volt köd :) )A kábele kivan építve, csak be kell szerelni. Vkinek tapasztalata??? Esetleg vki aki tud olcsóbban??

várom tapasztalatotokat, válaszotokat!

üdv,

JohnnyH.

Ez azért nem ennyire egyszerű! Kell két ködlámpás takarórács a lökhárítóba, kell két ködlámpa, kell egy másik világításkapcsoló, relé és biztosíték, ha nincs a helyén. Programozni nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni az Opel wallistól használt astra H 1.4-t, van valakinek tapasztalata, vásárolt már valaki használt autót tőlük?

Én még nem vásároltam tőlük de szerintem mindegy hogy melyik márkakereskedőtőlveszed, mert, ha minősített használt autó akkor meg főleg.mostanába csak olyanokkal találkozom hogy a maxabonál lett véve az autó és a schiller árulja úgy hogy szerintem mindegy találj egy embert aki le informálja a gépet és ennyi!

mindegyik megéri a pénzét!!!

sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ Lev.

Két éves autóról van szó, saját szerelővel érdemes átnézetni vagy most már meglehet bízni a márkakereskedésekben. Tudom nagyon bizalmatlan vagyok, de sok negatív írást olvastam.

ha minősített autó g2 AAA akkor nyugodtan bízz bennük véleményem szerint és ha éppen szervízt mutat akkor harcolj ki náluk egy szervízelést is általában bele mennek, a gumikat féket jól nézd meg vigyél nyugodtan embert és még a ha van ismerősőd az autó biztosítását nézd át volt -e törve tehát van e valamelyik biztositónál van e előélete!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mennyire értesz a kocsikhoz, de egy szakember sosem árt, főleg ha jártas az Opel modellekben. Én a Dráva utcai Schillernél vettem 9 hónaposan, 30ekm-rel autót. A barátom a város másik végén dolgozik egy Opel márkaszervízben, de simán átvittük (a kereskedés embere vezetett) a kocsit oda és azt nézegetett rajta amit csak akart, ameddig csak akartam. Az állapotlapon olyan is fel volt tüntetve, hogy az utasoldali ajtón a kilincs alatt 5 cm-es karc látható, a szélvédőn pedig kőfelverődés (amit nagyítóval is alig lehet látni). Összességében megbízhatsz ezekben a kereskedésekben, de az ördög sosem alszik, és elég sok pénzt ad ki az ember, tehát szerelő nézze át.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Nekem egy olyan visszatérő problémám van a kocsival hogy minden évben klímagázt kell utánatöltetnem

6 éves a kocsi és már volt a márkaszervizben ahol 1 napra fent hagyták a nyomásmérőn de nem jelzett szivárgást akkor jó is volt 2 évig

tavaly májusban töltettem és már augusztusban érezhető volt hogy nem megy úgy ahogy kellene de már nem foglalkoztam vele mert jött az ősz

most megint nem kapcsol be a klíma megint alacsony a gáznyomás a rendszerben de már a tököm tele van hogy minden évben viszem és nem találnak semmit mégis szökik valahová

nincs ilyen téren tapasztalatotok lehet hogy csak a szerelők pancserok és valamit elnéznek csak az az érdekes hogy több helyen volt már az autó és mindig ez az eredmény

előtte g astrám volt 4 évig és sose volt ilyen problémám vele bekapcsoltam a klímát és jött a hideg levegő, mindkét kocsimat ugyanúgy használom és igyekszem téli időszakban is bekapcsolni a klímát mert azt mondják az a jó a rendszernek ha megy

mindkét kocsiban manuális klíma volt/van

ötlet ? mire kellene figyelni, mi lehet a rejtett hiba ?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem egy olyan visszatérő problémám van a kocsival hogy minden évben klímagázt kell utánatöltetnem

6 éves a kocsi és már volt a márkaszervizben ahol 1 napra fent hagyták a nyomásmérőn de nem jelzett szivárgást akkor jó is volt 2 évig

tavaly májusban töltettem és már augusztusban érezhető volt hogy nem megy úgy ahogy kellene de már nem foglalkoztam vele mert jött az ősz

most megint nem kapcsol be a klíma megint alacsony a gáznyomás a rendszerben de már a tököm tele van hogy minden évben viszem és nem találnak semmit mégis szökik valahová

nincs ilyen téren tapasztalatotok lehet hogy csak a szerelők pancserok és valamit elnéznek csak az az érdekes hogy több helyen volt már az autó és mindig ez az eredmény

előtte g astrám volt 4 évig és sose volt ilyen problémám vele bekapcsoltam a klímát és jött a hideg levegő, mindkét kocsimat ugyanúgy használom és igyekszem téli időszakban is bekapcsolni a klímát mert azt mondják az a jó a rendszernek ha megy

mindkét kocsiban manuális klíma volt/van

ötlet ? mire kellene figyelni, mi lehet a rejtett hiba ?

köszi

Szia! A gázzal együtt szoktak a rendszerbe UV folyadékot tölteni, hogy ha esetleg valahol lyuk van rajta ott kifolyik és mutatja hogy ott a hiba. Nekem volt bajom G astra klímával, ott is így csináltuk és meglett a hiba, javítás után jó is lett. Idén én is tapasztalom, hogy nem hűt úgy, mint kéne, pedig még nincs is 30 fok, én is elviszem klímáshoz, hogy nézzük meg a mennyiséget, hátha hiányzik valamennyi.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A gázzal együtt szoktak a rendszerbe UV folyadékot tölteni, hogy ha esetleg valahol lyuk van rajta ott kifolyik és mutatja hogy ott a hiba. Nekem volt bajom G astra klímával, ott is így csináltuk és meglett a hiba, javítás után jó is lett. Idén én is tapasztalom, hogy nem hűt úgy, mint kéne, pedig még nincs is 30 fok, én is elviszem klímáshoz, hogy nézzük meg a mennyiséget, hátha hiányzik valamennyi.

minden évben így van csinálva és nem találnak szivárgást :devlish:

Link to comment
Megosztás:

minden évben így van csinálva és nem találnak szivárgást :devlish:

A klímakompresszor tömszelecéjénél, a klímahűtőn a ventilátor mögött szokott még engedni. Ezeket csak bontással lehet ellenőrizni. Ha ezek is megvoltak és tényleg nem látszik semmi a motortérben, akkor az utastérben kell keresni a hibát, de az nagy meló, mert ki kell venni a műszerfalat, hogy a belső elpárologtatót is meg lehessen nézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még januárba vásároltam egy Astrat és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Viszont van egy problémám. Az autóba gyárilag bele van szerelve egy középső kartámasz, ami az ülésbe van rögzítve. A kartámasz fedőlapjának (amivel a tárolót le tudom zárni) letört a záró műanyag pöcökje. Már néztem bontóba és a opel kereskedésbe is, de külön nem lehet kapni csak egybe ami nagyon drága.

Esetleg valaki nem tud ebbe segíteni. Egyszerű megoldás is érdekel.

Üdv Pooli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy Astra H-ba mennyire bonyolult ajtókilincset cserélni?

Szét kell szedni a belső ajtókárpitot, vagy van valami egyszerűbb, trükkös megoldás is?

Köszi a segítséget.

Szia! Az ajtóélben van egy fekete takaró, azt kipattintod, ott találsz egy torx csavart, azt addig tekered, amíg ki nem tudod húzni a kilincs kisebbik részét, miután ez kijött, hátrahúzod a kilincset és kipattintod a helyéről. Egy kilincs csere 2 perc. Jó barkácsolást!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Az ajtóélben van egy fekete takaró, azt kipattintod, ott találsz egy torx csavart, azt addig tekered, amíg ki nem tudod húzni a kilincs kisebbik részét, miután ez kijött, hátrahúzod a kilincset és kipattintod a helyéről. Egy kilincs csere 2 perc. Jó barkácsolást!

Köszönöm a gyors válaszod.

A bal elsőnél, ahol a zár van, ott ugyanilyen egyszerű?

Link to comment
Megosztás:

most lett kész a klímafeltöltésem

sokáig volt műszeren az autó kb. 2 órát

nyomással is, meg vakummal is nézték de nem mutatott hibát a rendszer

esetleg az lehet a baj hogy én nem sokat használom a klímát, télen meg elfelejtem bekapcsolni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még januárba vásároltam egy Astrat és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Viszont van egy problémám. Az autóba gyárilag bele van szerelve egy középső kartámasz, ami az ülésbe van rögzítve. A kartámasz fedőlapjának (amivel a tárolót le tudom zárni) letört a záró műanyag pöcökje. Már néztem bontóba és a opel kereskedésbe is, de külön nem lehet kapni csak egybe ami nagyon drága.

Esetleg valaki nem tud ebbe segíteni. Egyszerű megoldás is érdekel.

Üdv Pooli

szia

én ezt tépőzárral oldottam meg :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Vettem egy H-s Enjoy Astrát 2007-es!

És előtte G-s astrám volt, ott ha a távirányitóval bezártam, még 10 másodpercen belül ha mégegyszer rányomtam akkot duplán bezárta! Igy nem lehetett kinyitni, belülről sem! ( reteszelt) Csakhogy ASTRA H-nál nem lehet igy bezárni, csak egyszer!

Nektek is igy van? Vagy nekem van vmi problémám a központi zárral!?

Z14XEP, 2007, Astra H, Enjoy, 5 ajtós

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy H-s Enjoy Astrát 2007-es!

És előtte G-s astrám volt, ott ha a távirányitóval bezártam, még 10 másodpercen belül ha mégegyszer rányomtam akkot duplán bezárta! Igy nem lehetett kinyitni, belülről sem! ( reteszelt) Csakhogy ASTRA H-nál nem lehet igy bezárni, csak egyszer!

Nektek is igy van? Vagy nekem van vmi problémám a központi zárral!?

Z14XEP, 2007, Astra H, Enjoy, 5 ajtós

Tudtommal ez a reteszelés csak azokban van, melyekben van gyári riasztó. Az enyém 2004-es és van benne ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.