Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Fontos kérdés:)!

Volt már valaki akinek a világításkapcsoló/szellőző felől rossz úton, ilyen koppanás szerű hang jött elő rossz úton, inkább az ilyen hirtelen felütéseknél? Nagyon idegesítő...

Sikerült valahogy hárítani?

Köszi:)

Nekem volt. A szabad vezetékeket lekötegeltem és 2 nagyobb filc anyaggal kitöltöttem az űrt a műszerfal alatt. Azóta kuss.

U.I. Vigyázz, ne erőltesd a vezetékeket, csak óvatosan.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nézegesd még azt a szellőzésállítót van rajta ablak-láb:):lol:!

Sziasztok,

H Astra-nál nem lehet valahogy megoldani, hogy a meleg levegő az első szélvédőre is menjen, meg az utastérbe is? Mert, ha bekapcsolom az első ablak fűtést, akkor csak oda fújja a levegőt, a lábam meg már fázik. :lol:

G astra-nál van ilyen ablak-láb kombináció...

Link to comment
Megosztás:

De akkor a pedált szerintem le tudtam volna nyomni, csak hogy nekem maga a pedál az ami ellenállt a taposásnak és így nem bírtam lenyomni ! Mintha az ropogott volna a pedál, vagy mi a szösz ?!

Szia!

szerintem dolgozott az ABS. Valószínüleg csúszott az út. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt elfelejtettem írni, hogy nekem digitális klíma van, így ahhoz, hogy az ablakra fújja a levegőt, nekem egy gombot kell megnyomni, nem tekerni. :lol:

Hát azt nem tom hogy van a digit. klímánál de ha megnyomod azt hogy az ablakra fújja és átunna azt is hogy a lábra akkor így nem fogja mind a 2 helyre fújni? Mert lehet hogy lehet kombinálni őket ?!

Link to comment
Megosztás:

Nem fújja mindkettőre. Ha az ablakot bekapcsolom, akkor csak oda fújja, ki is írja a szélvédő jelet. Máshová csak akkor fújja, ha kikapcsolom. :lol:

Hát azt nem tom hogy van a digit. klímánál de ha megnyomod azt hogy az ablakra fújja és átunna azt is hogy a lábra akkor így nem fogja mind a 2 helyre fújni? Mert lehet hogy lehet kombinálni őket?
Link to comment
Megosztás:

Propelleres tekerőt tekerd, valamerre, szerintem lesz olyan változat, hogy láb + utána az ablak gomb megnyom, vagy ha tekered akkor lesz egy ablak+láb változat:)

nekem sem digit van, azért szóltam be:) viszont egyszer ültem digitesben így csak elképzelésem van:)

Nem fújja mindkettőre. Ha az ablakot bekapcsolom, akkor csak oda fújja, ki is írja a szélvédő jelet. Máshová csak akkor fújja, ha kikapcsolom. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Azt elfelejtettem írni, hogy nekem digitális klíma van, így ahhoz, hogy az ablakra fújja a levegőt, nekem egy gombot kell megnyomni, nem tekerni. :lol:

Ezt a funkciot nem szoktam allandora kapcsolni, csak amig el nem viszi a parat; teljesen logikus, hogy a gyors paratlanitashoz mindent az ablakra nyom, mert a latas fontosabb, mint a meleg lab :lol:

Amugy a levegoeloszlast lehet allitani, ha a kozepso nagy tekeros gombot benyomod, megjelennek a nyilak a kijelzon.

Link to comment
Megosztás:

Akkor várok, amíg egy digit-es válaszol. :lol:

Propelleres tekerőt tekerd, valamerre, szerintem lesz olyan változat, hogy láb + utána az ablak gomb megnyom, vagy ha tekered akkor lesz egy ablak+láb változat:)

nekem sem digit van, azért szóltam be:) viszont egyszer ültem digitesben így csak elképzelésem van:)

Link to comment
Megosztás:

Amit Te használni próbálsz lábfűtéshez az szerintem az első szélvédő fűtésgombja ami nyilván nem fogja a lábadra nyomni a meleg vagy akár hideg levegőt, mert nem az a funkciója. Az páramentesítésre van.

Ha lábra és szélvédőre akarsz egyszerre meleget, akkor a középső gombot tekerd addig amíg a szélvédő+láb ikonra nem vált a kijelzőn, majd a mellette lévő ventilátor kapcsolóval adj meg egy kicsit nagyobb fordulatot, mondjuk 3-ast az már nálam viszi a párát is plusz melegíti a lábteret.

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod, úgy használom, ahogy írtad, csak nekem úgy is párásodik. :lol:

Köszi a válaszokat! :lol:

Amit Te használni próbálsz lábfűtéshez az szerintem az első szélvédő fűtésgombja ami nyilván nem fogja a lábadra nyomni a meleg vagy akár hideg levegőt, mert nem az a funkciója. Az páramentesítésre van.

Ha lábra és szélvédőre akarsz egyszerre meleget, akkor a középső gombot tekerd addig amíg a szélvédő+láb ikonra nem vált a kijelzőn, majd a mellette lévő ventilátor kapcsolóval adj meg egy kicsit nagyobb fordulatot, mondjuk 3-ast az már nálam viszi a párát is plusz melegíti a lábteret.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5W30 GM olajat szoktam tölteni az Astra-mba, de most megjelent valami új, GM Dexos 2 olaj. Elvileg ugyan az a kettő? Miben különbözik? Hozzáönthetem a másikhoz? Ha tud valaki erről valami, légyszi segítsen! Köszi! G.

heló

semmivel, pontosabban ez már részecskeszűrős autókhoz van kitalálva vagy mi, nyugodtan feltöltheted az újból

melyik motorod van, hogy eszi az olajat?

felhasználás?

futott km?

Link to comment
Megosztás:

heló

semmivel, pontosabban ez már részecskeszűrős autókhoz van kitalálva vagy mi, nyugodtan feltöltheted az újból

melyik motorod van, hogy eszi az olajat?

felhasználás?

futott km?

Helló!

Köszönöm a segítséget!

Nekem Z16XEP motor van a kocsiba. Olajat abszolut nem eszi, legalább is a 15e-s cserék között soha nem kell rátölteni semmit. Kéthetente nézem, de mindig jó a szint, ugyan úgy szokott állni. 89e van a vasba(5 éves lesz februárban), normál módon használom, általában 2-2500-ig pörgetve, persze néha-néha kitaposom a lelkét :-) Nagyon szeretem ezt az autót!

Köszi még1x! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hideg indításnál, inkább 0 fok alatt hatalmasat "nyiffan" az autót. Mintha csúszna valamelyik ékszíj.

Generátor? Szervo? Mi lehet vajon a hiba?

Így nehéz megmondani, nekem most a hidegben pl. az önindító "nyiffan". Ha nincs más lehetőség, akkor le kell venni az ékszíjat és úgy indítani. Úgy majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.