Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Köszi a választ de szvsz a benzinest ezen téren sem hasonlíthatjuk az olajkályhához. Benzinesnek valamivel magasabb az üzemi hôfoka.

kérdésedre a választ nem tudom csak azt, hogy nekem 100-103 között nyit valahol emlékeim szerint de már régen néztem.

Ezt tartja üzemi hőmérsékletnek.

Padlózáskor elég rendesen engedi visszahűlni de még mindig jobb mintha megégne a cucc...

Dieselnek 90C körül a normális.

Link to comment
Megosztás:

kérdésedre a választ nem tudom csak azt, hogy nekem 100-103 között nyit valahol emlékeim szerint de már régen néztem.

Ezt tartja üzemi hőmérsékletnek.

Padlózáskor elég rendesen engedi visszahűlni de még mindig jobb mintha megégne a cucc...

Dieselnek 90C körül a normális.

Nyáron másképp viselkedik. Kaptam egy leírást miszerint 88 foknál kell nyitnia Z19DT esetében. Ha gégészem az akkor felmegy 90-92 fokra majd vissza 85 körülre de mostanában kemény minuszok vannak és 80-82 nél már visszaesik 75-76 fokra és kezdi elölrôl.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai nap egy furcsa hangot kezdett el hallatni a kocsim, amikor benyomom a fékpedált. Menetközben, álló helyzetben, mind1 mikor, olyan hangot ad, mint ha valahol kifújna valami levegőt, mikor benyomom a pedált. A hang az utastérből jön, ilyen kis halk fújás szerű hang. Pff-pfff valahogy így csinál mikor nyomogatom.

Van valakinek tippje?

Azért lenne fontos, mert holnap mennék Miskolcra hajnalban, péntek reggel pedig Veszprémbe, de szar vagy hibás kocsival nem akarok elindulni. Jah, amúgy a fék működik rendesen!

Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Menjél nyugodtan, semmi baja, ilyen nekem is, meg más autókban is, ne aggódj...

Sziasztok!

A mai nap egy furcsa hangot kezdett el hallatni a kocsim, amikor benyomom a fékpedált. Menetközben, álló helyzetben, mind1 mikor, olyan hangot ad, mint ha valahol kifújna valami levegőt, mikor benyomom a pedált. A hang az utastérből jön, ilyen kis halk fújás szerű hang. Pff-pfff valahogy így csinál mikor nyomogatom.

Van valakinek tippje?

Azért lenne fontos, mert holnap mennék Miskolcra hajnalban, péntek reggel pedig Veszprémbe, de szar vagy hibás kocsival nem akarok elindulni. Jah, amúgy a fék működik rendesen!

Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem egy 1,4-es Benzines 2008-as Astrám van és kb. 2 hete kezdte, hogy a fék éjszaka után az első induláskor csikorog és szinte blokkol a pedál legkisebb érintésére is.Elvittem ma reggel Márkaszervizbe megnézték fékpadra is ment és jelezték, hogy semmilyen baja nincs a kocsinak.Ami érdekes , hogy menet közbel sokadik fékezés után már nagyjából normális, de egy hangosabb surlódó hangja akkor is van.

Esetleg valaki találkozott már hasonlóval és valami megoldás??

Előre is köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nekem egy 1,4-es Benzines 2008-as Astrám van és kb. 2 hete kezdte, hogy a fék éjszaka után az első induláskor csikorog és szinte blokkol a pedál legkisebb érintésére is.Elvittem ma reggel Márkaszervizbe megnézték fékpadra is ment és jelezték, hogy semmilyen baja nincs a kocsinak.Ami érdekes , hogy menet közbel sokadik fékezés után már nagyjából normális, de egy hangosabb surlódó hangja akkor is van.

Esetleg valaki találkozott már hasonlóval és valami megoldás??

Előre is köszönet.

megoldás nincs....

mivel vizesek lesznek a tárcsák+dobok ez elkezd rozsdásodni és ezért harap nagyobbat a fék...

nálam is ez van ,első fékezéskor beleharapok a kormányba :lol:

Link to comment
Megosztás:

megoldás nincs....

mivel vizesek lesznek a tárcsák+dobok ez elkezd rozsdásodni és ezért harap nagyobbat a fék...

nálam is ez van ,első fékezéskor beleharapok a kormányba :lol:

Hát ettől féltem én is, hogy valami ilyesmi lesz.Azért érdekes mert elötte Suzukim volt 5 évig ott semmi ilyen problémám nem volt és 2évig az Astrával sem.

Ez valószinűleg akkor egy újabb Opel betegség :lol:

Köszönöm a gyors választ akkor el is hozhatom a kocsit a szervizből...

Link to comment
Megosztás:

Hát ettől féltem én is, hogy valami ilyesmi lesz.Azért érdekes mert elötte Suzukim volt 5 évig ott semmi ilyen problémám nem volt és 2évig az Astrával sem.

Ez valószinűleg akkor egy újabb Opel betegség :lol:

Köszönöm a gyors választ akkor el is hozhatom a kocsit a szervizből...

ez az én véleményem....

várd meg mit mondanak mások :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ettől féltem én is, hogy valami ilyesmi lesz.Azért érdekes mert elötte Suzukim volt 5 évig ott semmi ilyen problémám nem volt és 2évig az Astrával sem.

Ez valószinűleg akkor egy újabb Opel betegség :lol:

Köszönöm a gyors választ akkor el is hozhatom a kocsit a szervizből...

ki kell pucolni a hátsó féket...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.kérdésem lenne.a klima fel van töltve 0 fokon bekapcsol - felett meg nem.mi lehet a probléma????1.7 cdti 5 éves H astra.azt mondta a szerelő hogy van nyomás érzékelő benne valahol és - fokon nem éri el.de ha meleg a motor akkor sem kapcsol be.előtte g astrám volt 3 éves.az müködött azzal párátlanitottam a szlvédöt télen.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.kérdésem lenne.a klima fel van töltve 0 fokon bekapcsol - felett meg nem.mi lehet a probléma????1.7 cdti 5 éves H astra.azt mondta a szerelő hogy van nyomás érzékelő benne valahol és - fokon nem éri el.de ha meleg a motor akkor sem kapcsol be.előtte g astrám volt 3 éves.az müködött azzal párátlanitottam a szlvédöt télen.

fagypont alatt nem kapcsol be a légkondi akkor sem ha meleg a motor

Link to comment
Megosztás:

fagypont alatt nem kapcsol be a légkondi akkor sem ha meleg a motor

akkor nincs baj??nem kell pénzt költeni!mert én ugy emlékszem hogy a g astrán használtam - ban,az lehetséges???a másik tipusbetegség a centrálzár vezetéke elszakad a hátsó ajtoknál rövid a vezeték.ugy parkoltam hogy nyitva volt a bal hátsó ajtóm.

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is, mindkét oldalon, persze nem egyszerre...:D

akkor nincs baj??nem kell pénzt költeni!mert én ugy emlékszem hogy a g astrán használtam - ban,az lehetséges???a másik tipusbetegség a centrálzár vezetéke elszakad a hátsó ajtoknál rövid a vezeték.ugy parkoltam hogy nyitva volt a bal hátsó ajtóm.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki kesztyűtartó témában? Az vele a bajom, hogy amikor kinyitom az ajtaját, az oldalsó rögzitő fülek nagyon lassan jönnek ki vissza, ergo, csak sokára tudom visszacsukni az ajtót! Szerintem a zár mechanikája fáradhatott el, de nem tudom, hogyan lehetne szétszedni az ajtót, hogy hozzáférjek a zárhoz! Találkozott már valaki hasonlóval, Szét lehet szedni a zárat, vagy kompletten cserélni kell a kesztyűtartót,

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Gábor

Link to comment
Megosztás:

Kinek hány foknál nyit a termosztát?

Test Mode-ban figyelgetem a Coolant Temp. és 80-82 foknál nyit majd visszaesik 75 fokra. Ennek igy kell lennie?

Hali!

Olvasgattam a fórumot és eljutottam a Te hozzászólásodhoz. Látom leírtad a hűtőfolyadék hőmérsékletét. A kérdésem az lenne, hogy van rá valamilyen mód előcsalogatni a víz hőmérsékletét? Ha igen akkor, hogyan lehet? Előre is köszi a válaszodat.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olvasgattam a fórumot és eljutottam a Te hozzászólásodhoz. Látom leírtad a hűtőfolyadék hőmérsékletét. A kérdésem az lenne, hogy van rá valamilyen mód előcsalogatni a víz hőmérsékletét? Ha igen akkor, hogyan lehet? Előre is köszi a válaszodat.

Üdv

Hy!

Bekapcsolt rádiónál tartsd nyomva a SETTING gombot mindaddig míg 1 sípolást halsz, ha TID kijelzod van akkor a kijelzőn lévő két gomb közül (ami az órát állítja be) a jobb oldalival tudsz lapozni a TEST menüben amit éppen aktiváltál, ha más kijelződ van akkor a BC gombbal vagy a közép tekerővel tudsz lapozni(amivel a hangerőt állítod)- most nem tom melyikre fog reagálni mert nekem is csak TID-em van.

Ha már megjelent a TEST üzem akkor az utolsó két érték kell neked, a V: az a pillanatnyi sebességet, a T: pedig a víz hőfokát mutatja! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.