Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Az 1.3 maradjon a Corsában, az újabb 1.7-ek a maguk 115-125 lóerejükkel igencsak dinamikusak de az 1.9 nagytesvérek viszik a prímet. Szerintem a 8 szelepes motorok megbízhatóbbak, ezért választottam én is azt. Most chip-el meg többet tud mint a gyári 16V. Sokan lebőgik az olasz konstrukciókat de ugyanakkor sok pozitív tapasztalat szól eme erőforrások mellett.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! H astrát szeretnék venni, 1,6-os benzines motorral szerelve. Melyik 1,6-os motorváltozattal érdemes megvenni? Illetve vannak-e olyan (akár általános) hibák, figyelmeztető jelek, amikre érdemes odafigyelni a H astra vásárlás esetén?

Előre is köszi a segítséget!

a 105 lovasnál a twinporttal színak emberek a 115 lovasnál pedig valami vezérlésmódosító kerék adhatja be a kulcsot szóval egál a kettő

utóbbi jobban megy kicsit előbbi talán 1-2 decivel kevesebbet eszik (de nem többel)

Link to comment
Megosztás:

a 105 lovasnál a twinporttal színak emberek a 115 lovasnál pedig valami vezérlésmódosító kerék adhatja be a kulcsot szóval egál a kettő

utóbbi jobban megy kicsit előbbi talán 1-2 decivel kevesebbet eszik (de nem többel)

lehagytam a lényeget, utóbbival van tapasztalatom hosszabb távon előbbi motort csak próbáltam

Link to comment
Megosztás:

a 105 lovasnál a twinporttal színak emberek a 115 lovasnál pedig valami vezérlésmódosító kerék adhatja be a kulcsot szóval egál a kettő

utóbbi jobban megy kicsit előbbi talán 1-2 decivel kevesebbet eszik (de nem többel)

Nagyon nagy szöveg! :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! H astrát szeretnék venni, 1,6-os benzines motorral szerelve. Melyik 1,6-os motorváltozattal érdemes megvenni? Illetve vannak-e olyan (akár általános) hibák, figyelmeztető jelek, amikre érdemes odafigyelni a H astra vásárlás esetén?

Előre is köszi a segítséget!

Nekem kicsivel több mint 1 éve van 1.6 twinport 105 LE Astrám kombi kivitelben!

Az eddig megtett 20.000 km alatt nem volt gondom a motorral!

Fogyasztás 6-7 liter között mozog vegyes használat mellett! Így télen inkább 7. :)

Ehhez a kocsihoz szerintem minimum ez a motor kell! Aki sokat pályázik és nagy versenyző annak viszont nem lesz elég az 1.6.

Magával az autóval is elégedett vagyok, bár most éppen beszart a 2-es lambda szondám! :D

Ezen kívül eddig csak a keréknyomás érzékelő rendszer vacakolt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy konkrét autó teljes felszereltségét (részletesen) meg lehet tudni alvázszám vagy valami alapján? (szalonban, vagy itteni segítséggel)

Norbi

Az alvazszam alapjan meg lehet tudni, milyen felszereltseggel jott ki a gyarbol. Hogy ezt hivatalosan kiadja-e a szerviz, es ha igen, mennyiert, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy konkrét autó teljes felszereltségét (részletesen) meg lehet tudni alvázszám vagy valami alapján? (szalonban, vagy itteni segítséggel)

Norbi

Küld el az alvázszámot és mondom, hogy mi van az autóban. Ezt a funkciót az EPC tudja vázszám alapján, még az eredeti rendszámot is megmondja.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

egy olyan probléma merült fel az autómmal tegnap, hogy voltam mosatni , és valamilyen úton módon a tetőcsomagtartó felszerelésérére szolgáló nyílás műanyag burkolata (az a kicsi téglalap alakú) eltűnt, valószínüleg felhajlott, és a kefe meg letörte.

szóval a kérdésem az lenne hogy lehet -e ilyet kapni, és lehet-e csak így simán kívülről cserélni, vagy fel kell bontani az egész sint, vagy ami még rosszabb lenne, ki kell cserélni az egész sint?

próbáltam rákeresni, de nem sok sikerrel jártam

a válaszokat előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

egy olyan probléma merült fel az autómmal tegnap, hogy voltam mosatni , és valamilyen úton módon a tetőcsomagtartó felszerelésérére szolgáló nyílás műanyag burkolata (az a kicsi téglalap alakú) eltűnt, valószínüleg felhajlott, és a kefe meg letörte.

szóval a kérdésem az lenne hogy lehet -e ilyet kapni, és lehet-e csak így simán kívülről cserélni, vagy fel kell bontani az egész sint, vagy ami még rosszabb lenne, ki kell cserélni az egész sint?

próbáltam rákeresni, de nem sok sikerrel jártam

a válaszokat előre is köszi

Szia

Az a legegyszerűbb ha bemész a legközelebbi autós boltba (vmi komolyabba) és rákérdezel. Elvilleg minden alkatrész amin van GM szám azt utólag lehet rendelni de ez most attól is függ, hogy a szállítás nem kerül-e többe mint maga az alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Az a legegyszerűbb ha bemész a legközelebbi autós boltba (vmi komolyabba) és rákérdezel. Elvilleg minden alkatrész amin van GM szám azt utólag lehet rendelni de ez most attól is függ, hogy a szállítás nem kerül-e többe mint maga az alkatrész.

akkor megnézek egy másik fedőt, hogy van-e rajta szám

meg esetleg megnézem bontóban

köszi a választ

na megnéztem

ez a szám van rajta: ASA+PC-M13

ez a szám alapján szerinted lehet rendelni?

Link to comment
Megosztás:

ez komoly? 5000/darab?

mert most néztem meg a többit, és a bal elsőn lévő 3 akasztóból is 2 törött, úgyhogy lehet az sem fog sokáig tartani

Gondolom gépi mosóban voltál. Legközelebb nézd meg az autót miután kimentél, mert ők biztosítva vannak arra az esetre, ha valami kárt okoznának az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom gépi mosóban voltál. Legközelebb nézd meg az autót miután kimentél, mert ők biztosítva vannak arra az esetre, ha valami kárt okoznának az autóban.

igen gépi, az Emo-ban(vagy imo nem tudom), 2 nap után meg már nem érdemes visszamenni és reklamálni sajnos

Pedig sajnos annyi. Esetleg bontóban nézd meg.

remélem van bontóban, mert az 5000 nagyon sok.

köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most télen először voltam az autómosómnál (kézi és mindig oda járok, még soha nem volt problémám).

Azt tűnt fel, hogy az összes lámpa bepárásodik. Szerintetek van összefüggés, vagy a lámpák szoktak így csinálni, van mi lehet a problema?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most télen először voltam az autómosómnál (kézi és mindig oda járok, még soha nem volt problémám).

Azt tűnt fel, hogy az összes lámpa bepárásodik. Szerintetek van összefüggés, vagy a lámpák szoktak így csinálni, van mi lehet a problema?

Köszi

Szeru

Az a helyzet, hogy kint hideg van, az izzók melegítik a lámpatestet, majd a mosóban jön a hidegvizes nyakleves...az lenne a csoda ha nem párásodna :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.