Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Szia Gabcsi!

nekem most is acélfelnim van.... csak vacilálok h vegyek-e 15 colos gyári váltóméretet mert olcsóbb lenne rá a gumi meg elvileg jobb is a keskenyebb kerék télen...Csak eddgi 10e.től láttam felnit és így amit nyerek a kisebb gumival,azt kiadom felnire ;)

Most nézelődök a hirdetések között hátha van olcsóbb,amit huhu írt.

Csomagtér rendező alatt olyat értettem,ami tudod egy olyan vastag "lap" amit betehetsz a csomagtartóba a padlókárpit alá és szerszámokat,vonatók9ötelet,bikakábelt stb tarthastz benne....

üdv

Link to comment
Megosztás:

Régen voltak gondok az alufelnivel szerelésnél mert megnyúzták.és akkor ronda lett, de a mai gépek a felnihez sem érnek hozzá, saját szememmel megnéztem és kikérdeztem a munkit.

AZ ACÉLFELNIHEZ SEM ÉR HOZZÁ DE AZ ALUFELNI SOKKAL SÉRÜLÉKENYEBB.

Aztán ha kicsúszol valahol akkor a legkevesebb a felni kár lesz szerintem......

Link to comment
Megosztás:

De most akkor elsősorban azok vesznek téligumihoz acélfelnit,akiknek amúgy alufelnijük van és akinek meg amúgy acélfelni van fent az csak a GUMIT cserélteti?Kezdem magam hülyének érezni ;)

Azért is gondoltam a plusz acélfelni vételre,hogy keskenyebb gumit vehessek,mert olcsó és mert jobb(hiába kisebb a futófelülete ami az útra tapad,a négyzetcentire való súly az sokkal nagyobb lesz mint a szélesebb guminál)szóval olcsóbb a gumi rá,biztonságosabb,nem kell a gumisnak évente 10 rongyot kifizetni azért a 10 perces munkáért,nem kell időpontot kérni meg sobaállni....meg talán az abroncsnak sem árt ha nem gyötrik le minden évben....

A "vastag lap" kérdése részemről lezárva,keresek polisztiról lapot,vastagot és belevágom a lyukakat és kb 5ezerből kijön a home made szerszámtartó ;) !

Link to comment
Megosztás:

De most akkor elsősorban azok vesznek téligumihoz acélfelnit,akiknek amúgy alufelnijük van és akinek meg amúgy acélfelni van fent az csak a GUMIT cserélteti?Kezdem magam hülyének érezni ;)

Azért is gondoltam a plusz acélfelni vételre,hogy keskenyebb gumit vehessek,mert olcsó és mert jobb(hiába kisebb a futófelülete ami az útra tapad,a négyzetcentire való súly az sokkal nagyobb lesz mint a szélesebb guminál)szóval olcsóbb a gumi rá,biztonságosabb,nem kell a gumisnak évente 10 rongyot kifizetni azért a 10 perces munkáért,nem kell időpontot kérni meg sobaállni....meg talán az abroncsnak sem árt ha nem gyötrik le minden évben....

A "vastag lap" kérdése részemről lezárva,keresek polisztiról lapot,vastagot és belevágom a lyukakat és kb 5ezerből kijön a home made szerszámtartó ;) !

Általában az alufelnisek vesznek télire acélt hogy ne kelljen szerelgetni félévente. De ha acélfelnid is van, akkor is érdemes még 1 garnitúrát venni mert így te is az udvaron el tudod végezni a cserét fél óar alatt és nem kell a gumishoz rohangálnod!!! Elég drága a gumisod...... nekem 6400 volt az alufelnire a csere centírral, ahol ragasztós a súly és azt külön számolják fel. Ezt az acélnál 5 környékén szokták szerelni.

Nem a szerelési díj a sok, hanem a gumit kíméled és így tovább tart vélhetőleg. Habár a gumis mondta hogy 3-4 szerelést kibírnak jó géppel a gumik, addigra amúgy is tönkremegy, úgyhogy eben guba... :-) Elmúlt az az idő amikor 10 évig használtál egy gumit....... vagy addig míg el nem renyvedt. A mai gumik az állásban is tönkremennek, a fogyasztói társadalomnak vannak gyártva, nehogy már 6-8 évente vegyél új téligumit ha sokat nem mész vele egyébként..... :-(

Link to comment
Megosztás:

szóval köszi az ötletet ;) !Agyaltam már korábban is hogy miből lehetne házilag megcsinálni,de ez a kék polisztirol ötlet megvilágosított,nézem a neten,van 20 centi széles is,annyi talán nem is kell.

HEEEEEE ??? :-)

Van egyszer a hossza meg a szélessége ezek általában 1 m x 0,5 m-esek.... és van a magassága...... :-) ami ugye nem a szélessége..... :-)

A lépésálló az a keményebb és azt aljzatra teszik. Nekem azt hiszem az 5-6 cm-es kellene. Lehet hogy csak csomagban kapsz 10 db-ot..... és lehet építkezéseken kellene kuncsorogni 1 táblát még ha kifizeted akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Nem a szerelési díj a sok, hanem a gumit kíméled és így tovább tart vélhetőleg. Habár a gumis mondta hogy 3-4 szerelést kibírnak jó géppel a gumik, addigra amúgy is tönkremegy, úgyhogy eben guba... :-)

Elmúlt az az idő amikor 10 évig használtál egy gumit....... vagy addig míg el nem renyvedt. A mai gumik az állásban is tönkremennek, a fogyasztói társadalomnak vannak gyártva, nehogy már 6-8 évente vegyél új téligumit ha sokat nem mész vele egyébként..... :-(

Eppen hogy a mai gumik jobban birjak az allast, persze nyilvan nem a napra kidobva, hanem szakszeruen tarolva. Ha pedig 6 evig kitart egy gumi, akkor annyi ido alatt a szerelgetes is 50-60ezer Ft, tehat egyertelmuen megeri egy masik felnikeszlet.

Link to comment
Megosztás:

Eppen hogy a mai gumik jobban birjak az allast, persze nyilvan nem a napra kidobva, hanem szakszeruen tarolva. Ha pedig 6 evig kitart egy gumi, akkor annyi ido alatt a szerelgetes is 50-60ezer Ft, tehat egyertelmuen megeri egy masik felnikeszlet.

nekem téli is nyári is lemezes(nyári ötküllős gyári alufelni hatású).nyári 205 16-os téli 195 15ös.néha 1-1 centír belefér szerelés meg megoldható :)20-25 a felni kb.ami kb 2 év szerelési költsége,szerintem megéri a két garnitura felni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téli gumi felrakásánál vettem észre, hogy lóg az axiál csuklóm. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen további hibákat szül ennek a lógása? Azárt kérdezem, mert nem nagy kedvem van ebben a szarabb időben nekiállni szerelgetni. Ha tavasszal cserélem le, károsodik addig valami más?

Előre is köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téli gumi felrakásánál vettem észre, hogy lóg az axiál csuklóm. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen további hibákat szül ennek a lógása? Azárt kérdezem, mert nem nagy kedvem van ebben a szarabb időben nekiállni szerelgetni. Ha tavasszal cserélem le, károsodik addig valami más?

Előre is köszi! G.

Hasonló kérdést 2010.04-hóba is feltettél,ha azóta nem cserélted ki akkor lehet tavasz elött ideje lenne:)

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy lehet beállítani az első ködlámpákat, nekem nem sikerült, túl magasra vernek.

Próbáltam mellette azon a kis lyukon keresztül de vhogy nem jött össze, vmi spéci szerszám kell hozzá vagy ennyire bal...sz vagyok?

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

-Olcsó és H Astrába passzoló hótálcát hol keressek,az osanba vagy a tekóban kapható az stimmelhet?

Üdv Minden Fórumlakónak!

Hótálcát én néhány hete a tuskóban vettem Caravanba valót. Saját márkás, szürke gumiszerű anyag, trepnilemez mintázata van. Viszonylag keveset kellett levágni belőle, eddig jó. Az ára 4-5 eft között volt. Az ócsányban olyan habszerű anyagú volt és 7 e körül, ezt kihagytam.

Link to comment
Megosztás:

Megint én

Nem tudom ide kell-e írni, a többi topikban nem találtam utalást.

Ma kaptam egy levelet, mely szerint a kocsimat visszahívják kürt probléma miatt, keressek szakszervizt. Ez most általános, vagy csak én kaptam? A gépet idén augusztusban vettem egy kereskedőnél. A jószág egyébként 3 éves, 1,6 Caravan Z16XER.

Link to comment
Megosztás:

Megint én

Nem tudom ide kell-e írni, a többi topikban nem találtam utalást.

Ma kaptam egy levelet, mely szerint a kocsimat visszahívják kürt probléma miatt, keressek szakszervizt. Ez most általános, vagy csak én kaptam? A gépet idén augusztusban vettem egy kereskedőnél. A jószág egyébként 3 éves, 1,6 Caravan Z16XER.

néha kihagyhat a duda.?.valami csatlakozó rögzítés lesz.10 perc kb.általános.én is voltam

Link to comment
Megosztás:

Megint én

Nem tudom ide kell-e írni, a többi topikban nem találtam utalást.

Ma kaptam egy levelet, mely szerint a kocsimat visszahívják kürt probléma miatt, keressek szakszervizt. Ez most általános, vagy csak én kaptam? A gépet idén augusztusban vettem egy kereskedőnél. A jószág egyébként 3 éves, 1,6 Caravan Z16XER.

Nekem is küldtek az év elején kb. bevittem de hogy mit csináltak vele azt nem tom :lol: az előtt is ment meg most is muxik, egyébként 1,4- Z14xep

Link to comment
Megosztás:

Megint én

Nem tudom ide kell-e írni, a többi topikban nem találtam utalást.

Ma kaptam egy levelet, mely szerint a kocsimat visszahívják kürt probléma miatt, keressek szakszervizt. Ez most általános, vagy csak én kaptam? A gépet idén augusztusban vettem egy kereskedőnél. A jószág egyébként 3 éves, 1,6 Caravan Z16XER.

Szia!

Én is megkaptam a levelet ki is javították.

Nálam kihagyott a duda. Ha ment a világítás, akkor nem tudtam dudálni, de ha lekapcsoltam akkor igen :lol:

Sőt. A szervizben mondták, hogy van másik gyári hibája is, mert ki van lyukadva a hűtővíztartály is. Pár hónapja észre is vettem, mert mindig újra kellett töltenem egy kicsit. Jövő héten érkezik az alkatrész hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is megkaptam a levelet ki is javították.

Nálam kihagyott a duda. Ha ment a világítás, akkor nem tudtam dudálni, de ha lekapcsoltam akkor igen :lol:

Sőt. A szervizben mondták, hogy van másik gyári hibája is, mert ki van lyukadva a hűtővíztartály is. Pár hónapja észre is vettem, mert mindig újra kellett töltenem egy kicsit. Jövő héten érkezik az alkatrész hozzá.

Mi? a huto is gyárilag lyukas? vagy csak nálad ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nektek milyen gyorsan kezd el fűteni az astrátok (1.4Twinport).

Én nem garázsban tartom és mostanában reggel -5°C is előfordul.

10-15km-t kell mennem, hogy elkezdjen fűteni.

A termosztát okozhat ilyen problémát?

üdv, NI

Nekem olyan 2-3 km után már langyit fúj, próbáld ki, hogy beindítás után pár perccel állítod csak fűtésre addig ne használd:)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Amitóta hidegebb van egymás után már kétszer előfordult (egy héten belül), hogy indítás után kb. a gázpedál fölül egy kattanást hallok és utána azt tapasztalom, hogy a fűtés csak egy irányba működik, a levegő befújás irányának megváltoztatása (ablak, közép, lábtér) nem csinál semmit. Mivel az állító motor hangját sem hallom ilyenkor, elkezdtem átnézni a biztosítékokat. Érdekes módon ha a csomagtartóban levő tábla 4-es és 14-es helyen levő biztosítékokat (a fűtésrendszerhez tartoznak) kiveszem, majd simán visszateszem (a biztosítékok sértetlenek, se pára, se por nincs rajtuk) újra rendben működik a levegő irányítása.

Olvastam egy régebbi hozzászólásban, hogy hasonló probléma okozója az lehet, hogy a pedálok felett található tárcsa bizonyos állásokban megszorult (ez szabályozza a levegő irányát). És ezt meg lehet próbálni beolajozni, ami jó esetben megoldja a problémát. Természetesen ezt meg is fogom próbálni.

Viszont nem értem, hogy időlegesen miért oldja meg a problémát a biztosíték kivétele és visszatétele? Letilt az elektronika és ilyenkor "leresetelem", utána pedig azért megy mert az automatika más irányba kezdi forgatni?

Astra H 1.6 2008, automata fűtés/klíma.

Köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete!

Üdv,

A.

Link to comment
Megosztás:

:)poénos.

tehát a tiéd normálisan működik. Nálam 5 perc után sem fúj langyit.

Azért jó lenne egy hűtővíz hőmérséklet mutató.

A H asztránál miért hagyták le!!!!!!!!!

Nekem olyan 2-3 km után már langyit fúj, próbáld ki, hogy beindítás után pár perccel állítod csak fűtésre addig ne használd:)!
Link to comment
Megosztás:

:)poénos.

tehát a tiéd normálisan működik. Nálam 5 perc után sem fúj langyit.

Azért jó lenne egy hűtővíz hőmérséklet mutató.

A H asztránál miért hagyták le!!!!!!!!!

A hűtővíz hőmérsékletet meg lehet nézni teszt módban!-> Gyújtást ráadni, Rádiót bekapcsolni, 2xSettings gomb, másodjára hosszan nyomva, búgó/csippanás szerű hangig, majd a BC gomb nyomogatása:)! Ha két soros kijelző van (TID) akkor az órabeállító melletti pöttyös közepű kijelzőgombot kell a BC gomb helyett nyomkodni... Kétsoros illetve háromsoros esetén (TID,BID) T: hőmérséklet, Grafikus esetén (GID) Coolant:hőmérséklet :lol:! Ennyi!;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.