Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Jó estét mindenkinek azt kérdezném astra h modelnél az ajtó kárpítot szeretnlm leszedni a vezető felöl ez hogy lehetséges a legegyszerűbben ha valaki írna rá megfelelő megoldást előre is köszönöm.

Szia!

Torx T20-as csavarhúzó szükségeltetik.

1. Teljesen tekerd le az ablakot.

2. Vedd le a hangszórót. A hangszórót 3 patent tartja, magad fele húzva tudod levenni. Vedd ki a csipogót.

3. A kilincsnél a borítást vedd ki csavarhúzóval. Mögötte van 1 darab csavar. Csavard ki.

4. A fogantyút felfele húzva kell levenni, mögötte 2 db csavar van. Csavard ki.

5. Csavard ki a kárpitot tartó csavarokat. Ebből 4 db van (alul 2, oldalt 2).

6. A kárpitot 5 patent tartja. Magad fele húzva tudod a patentokat kipattintani.

7. A kárpitot felfele mozgatással tudod levenni.

8. Akaszd ki a kilincs bowdent.

9. Húzd le a kapcsoló modul csatakozót.

És kész is.

Visszaszerelés fordított sorrendben.

Jó szerelést!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Torx T20-as csavarhúzó szükségeltetik.

1. Teljesen tekerd le az ablakot.

2. Vedd le a hangszórót. A hangszórót 3 patent tartja, magad fele húzva tudod levenni. Vedd ki a csipogót.

3. A kilincsnél a borítást vedd ki csavarhúzóval. Mögötte van 1 darab csavar. Csavard ki.

4. A fogantyút felfele húzva kell levenni, mögötte 2 db csavar van. Csavard ki.

5. Csavard ki a kárpitot tartó csavarokat. Ebből 4 db van (alul 2, oldalt 2).

6. A kárpitot 5 patent tartja. Magad fele húzva tudod a patentokat kipattintani.

7. A kárpitot felfele mozgatással tudod levenni.

8. Akaszd ki a kilincs bowdent.

9. Húzd le a kapcsoló modul csatakozót.

És kész is.

Visszaszerelés fordított sorrendben.

Jó szerelést!

Üdv.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha valaki lebontja a kárpitot, tegyen már fel egy képet, hogy is néz ki levéve. Ma megpróbáltam levenni, de a 7-es pontnál elakadtam. A kárpittal lejön az ablaküveg melletti gumi is? Mert nekem nem nagyon akart engedni, letépni meg nem akartam. Láttam ott valami pántokat, de bazi erősen "ragaszkodtak", nem bírtam lefeszíteni, így visszacsavaroztam mindent, nem bántottam.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha valaki lebontja a kárpitot, tegyen már fel egy képet, hogy is néz ki levéve. Ma megpróbáltam levenni, de a 7-es pontnál elakadtam. A kárpittal lejön az ablaküveg melletti gumi is? Mert nekem nem nagyon akart engedni, letépni meg nem akartam. Láttam ott valami pántokat, de bazi erősen "ragaszkodtak", nem bírtam lefeszíteni, így visszacsavaroztam mindent, nem bántottam.

Előre is köszi

Ha kint van az összes csavar és az összes patentet (fehér műanyag bolhák) kipattintottad, akkor nyomd erősen felfele és azok a fém fülek elengedik az ajtó felső élét, az ablak tövében... Nem kell tőle félni!:)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha valaki lebontja a kárpitot, tegyen már fel egy képet, hogy is néz ki levéve. Ma megpróbáltam levenni, de a 7-es pontnál elakadtam. A kárpittal lejön az ablaküveg melletti gumi is? Mert nekem nem nagyon akart engedni, letépni meg nem akartam. Láttam ott valami pántokat, de bazi erősen "ragaszkodtak", nem bírtam lefeszíteni, így visszacsavaroztam mindent, nem bántottam.

Előre is köszi

Szia!

Remélem ez segít:

K_p145_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p146_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p147_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sok sikert! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő problémát tapasztalom a klímával: néha ki-be kapcsolgat pár másodpercenként, utána búg is. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? (2008 ASTRA H CARAVAN, Z16XER, elektronikus klíma)

Hűtőventillátorod elindul, ha bekapcsolod a klímát?
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Valaki cserelt mar katalizatort a Astra H-n?

Z16XEP-hez magyarorszagon csak gyarit talaltam, 270-ert sokallom, utangyartottakat lattam ebay-en, szerintetek erdemes utangyartottat behozatni?

Koszi elore is.

100e környékén van utángyártott... vagy : http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/kipufogo_katalizator/opel_benzines_katalizator_elado_z16xep_1608522884.html

mi történt hogy cserélni kell??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autónk motorteréből folyamatos sípolás hallatszik. A szerelőm, majd a márkaszerviz is azt mondta, hogy a kormányszervó reduktor szelepe adja ki ezt a hangot és ez nem probléma, meg kell szoknom (a kormányszervó javítása/cseréj állítólag sokba kerülne). Az lenne a kérdésem, hogy mi ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok? Lehet-e valami vele csinálni, persze nem százezrekért?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autónk motorteréből folyamatos sípolás hallatszik. A szerelőm, majd a márkaszerviz is azt mondta, hogy a kormányszervó reduktor szelepe adja ki ezt a hangot és ez nem probléma, meg kell szoknom (a kormányszervó javítása/cseréj állítólag sokba kerülne). Az lenne a kérdésem, hogy mi ezzel kapcsolatban a tapasztalatotok? Lehet-e valami vele csinálni, persze nem százezrekért?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ez a hang kormány mozdításkor erősödik/halkul?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki szeretném szerelni az antennámat, ha jól láttam ez csak belülről lehetséges?

Hogyan fogjak neki?

A tetőkárpitot teljesen le kell szedni?

Milyen patentok és hol fogják?

előre is köszi

Csak belülről lehetséges az antenna cseréje. Az antenna talpát egy hatlapfejű anyag fogja hozzá a tetőlemezhez.

Én kombin cseréltem: ott nem kell leszedni a teljes tetőkárpitot, elegendő a tetőkárpit csomagtérajtó felőli végénél lévő műanyag csíkot kipattintani, onnan hozzáférhető. A vezeték a D oszlopban megy le a csomagtér kárpitja mögé.

Link to comment
Megosztás:

Csak belülről lehetséges az antenna cseréje. Az antenna talpát egy hatlapfejű anyag fogja hozzá a tetőlemezhez.

Én kombin cseréltem: ott nem kell leszedni a teljes tetőkárpitot, elegendő a tetőkárpit csomagtérajtó felőli végénél lévő műanyag csíkot kipattintani, onnan hozzáférhető. A vezeték a D oszlopban megy le a csomagtér kárpitja mögé.

Köszi, akkor megpróbálkozok vele!

De ott az oszlopon nincs légszák? Nem lesz semmi vele ha megnyomom egy kicsit mikor alányúlok?

Link to comment
Megosztás:

100e környékén van utángyártott... vagy : http://auto-motor.va...1608522884.html

mi történt hogy cserélni kell??

Koszi, en is nezegettem az utangyartottakat, valoszinuleg inkabb azt rakok bele mint hasznalt gyarit.

Sajnos mar igy vettem, csak akkor meg nem latszott a hiba, de hegesztve is volt a csonk szoval az elozo gazdajanal tortent vele valami.

Nemetorszagban olcsobb az utangyartott mint itthon lehet, hogy onnan hozatok egyet.

Koszi,

Gabor

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor megpróbálkozok vele!

De ott az oszlopon nincs légszák? Nem lesz semmi vele ha megnyomom egy kicsit mikor alányúlok?

Az enyémben nincs függönylégzsák, így ez a probléma nem merült fel : )

De az antennaszerelés szerintem nem bántja a függönylufit: a talp kiszerelése ugye középen történik, a vezetéknek pedig vannak tartó műanyag bolhái. A kárpitelemek kiszedéséhez nem kell nagyon alányúlni. Persze azért óvatosan... Majd töltök fel fotót erről a részről, az enyémből most teljesen ki van szedve a tetőkárpit, látszik minden a maga valóságában : ).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.