Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztetek olyan, aki szedetett ki/kódoltatott ki részecskeszűrőt 1.7-es CDTI H-s Astrából.

Mik a tapasztalatai, észrevételei...stb. Esetleg olyan megbízható helyet, ahol ezzel foglalkoznak.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

Nekem 1.9-es van 120 lóval. Az előző tulaj szedette ki a részecskeszűrőt, mivel az EGR szelep hibja miatt kissé telement korommal. Ezek után elmondása szerint valamivel jobban gyorsult az autó, és kevesebbet is fogyasztott.

A hibakódot egyszer TECH2-vel törölték (ősszel), akkor hónapokig nem villant be. Aztán valamikor tavasz környékén bevillant. Azóta vagy világít, vagy nem. Engem nem zavar. Állítólag 60 ezer Ft körüli áron kiütik, de aki anno törölte, azt mondta, hogy ezt nem lehet véglelg kiütni. Azért jelez csak néha hibát, mert ilyenkor kezdi keresni a részecskeszűrőt, csak éppen nem találja. A részecskeszűrő egy tatyóban pihen a garázsban, de nem nagyon akarom visszatenni. :-)

Remélem műszakin átmegy (a károsanyag kibocsátás miatt), bár forgalomba helyezéskor simán levizsgázott.

Üdv.: Astra 555

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 1.9-es van 120 lóval. Az előző tulaj szedette ki a részecskeszűrőt, mivel az EGR szelep hibja miatt kissé telement korommal. Ezek után elmondása szerint valamivel jobban gyorsult az autó, és kevesebbet is fogyasztott.

A hibakódot egyszer TECH2-vel törölték (ősszel), akkor hónapokig nem villant be. Aztán valamikor tavasz környékén bevillant. Azóta vagy világít, vagy nem. Engem nem zavar. Állítólag 60 ezer Ft körüli áron kiütik, de aki anno törölte, azt mondta, hogy ezt nem lehet véglelg kiütni. Azért jelez csak néha hibát, mert ilyenkor kezdi keresni a részecskeszűrőt, csak éppen nem találja. A részecskeszűrő egy tatyóban pihen a garázsban, de nem nagyon akarom visszatenni. :-)

Remélem műszakin átmegy (a károsanyag kibocsátás miatt), bár forgalomba helyezéskor simán levizsgázott.

Üdv.: Astra 555

Köszi a reagálást.

Akkor ezek szerint a Tiédnél fogta az előző tulaj, kivágta/kivágatta a dobot és kiszedte a részecskeszűrőt, visszahegesztette. Szoftveresen pedig nem lett csinálva vele semmi. Jól értem?

én annyi infót gyűtöttem össze, hogy kiszedik+kiütik, de az eredeti állapotot nem lehet visszaállítani. Az sem volt normális, aki ezt kitalálta, állítólag nem is fogják alkalmazni a jövőben! Sajnos a neten nem találok nagyon ilyen emberkét, aki ezzel foglalkozik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van 1.7 dízel astrammal h menet közbe kigyullad a motordiagnosztika lámpa és megáll. volt amikor nem csinalta 30 km keresztül d volt olyan is h 10 km belül 4 szer. Volt mikor beindult első vagy 3. indításra , de többször előfordult h lekellet huzni egy stekkert a motor hatuljan balra lent valami membrán állítólag. és akor jött az az ötlet h ne huzzam rá a tanksapkát, és ugy tünik működik... mert azota igy simán nem áll le. de előfordul olyan hogy nem indul be elsőre sőt ma is megáltam vele és nem indult... csak sokadik próbálkozásra. oylan is előfordul h reggel nem indul hidegen csakha rajta hagyom a gyujtast gondolom felnyomja a gázolajat a szivattyú vagy nem tom de ez ritka.

A másik meg néha ha jobban odalépek a drágának akor előfordul h kigyullad a motordiag lámpa és monyuk egy fél percel később megáll az autó. pihen és ujra beindul....

Valaki hasonló problémákkal találkozott?

Előre is köszönöm a segítségeket.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1,6 -os benzines H Astra boldog tulajdonosa lettem 1 hónapja. Azt vettem észre, hogy ha az álló motort beindítva gyorsítok és elérem a 20 km/h sebességet a pedálsor felől 2 kattanó hang hallatszik az első hangosabb a második halkabb. A hang csak akkor jelentkezik újra, ha leállítom a motort, majd újraindítom. Mindig pontosan 20 Km/h- nál. Ha lámpánál állok meg vagy bármi más miatt és megy a motor akkor nem csinálja többet. Elvittem szakszervízbe ( garanciális még) ott nagy volt a tanácstalanság, de arra jutottak,hogy biztos az ABS jeladó és ez így normális. Volt már ABS-es autónk de egyik sem adott ilyen hangot. Van tapasztalatotok ezzel a problémával? Tényleg normális ez így?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1,6 -os benzines H Astra boldog tulajdonosa lettem 1 hónapja. Azt vettem észre, hogy ha az álló motort beindítva gyorsítok és elérem a 20 km/h sebességet a pedálsor felől 2 kattanó hang hallatszik az első hangosabb a második halkabb. A hang csak akkor jelentkezik újra, ha leállítom a motort, majd újraindítom. Mindig pontosan 20 Km/h- nál. Ha lámpánál állok meg vagy bármi más miatt és megy a motor akkor nem csinálja többet. Elvittem szakszervízbe ( garanciális még) ott nagy volt a tanácstalanság, de arra jutottak,hogy biztos az ABS jeladó és ez így normális. Volt már ABS-es autónk de egyik sem adott ilyen hangot. Van tapasztalatotok ezzel a problémával? Tényleg normális ez így?

Korábban már volt valakinek hasonló panasza. Keress rá valahogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kombiban a bal hátsó ajtóban a központi zár beadta az unalmast, olvastam róla, állítólag típushiba, a kábel törik meg, és nem működik. Most be lett zárva fixen, de nem szeretném tartósan így használni... Elég egy kábelt áthúzni, vagy valami bonyolultabb meló szokott lenni?

Előre is köszi,

Gábor

Szia!

Igen a kábel törik meg ott ahol az ajtóhoz mennek a vezetékek az alvázbóll szedd szét a gumi kábelvédőt. Forraszd össze az elszakadt vezetéket vezetékeket (nekem kettő is elvolt) szigeteld le és kész

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóba menő csatlakozót úgy tudod kivenni, hogy a világoskék keretet benyomod, majd a kábelvédőt óvatosan a rajta lévő szürke gyűrűvel együtt húzod kifele az ajtóból... Utána ezt a gyűrűt szét lehet nyitni, így szabaddá válik a csatlakozó rész, illetve a gumiharangot fel tudod tolni:)!

Itt egy korábbi hozzászólásom a másik fórumról, kicsit szájbarágósabb:)!

Szia!

Éppen ma este csináltam meg, nekem pl. a lámpa ill. a visszajelző nem világított ha kinyitottam az ajtót!

Akkor a lépések:

1. Kinyitod az ajtót! (ha-ha) :)

2. Az ajtóba menő csatlakozó kék keretét benyomod, közben a gumival borított kábelköteget belső szürke gyűrűstül húzod kifelé.

3. A szürke műanyag gyűrűn lévő pöcköt megkeresed benyomod, így szétnyílik két félgyűrűre és leveszed!

4. A csatlakozóról lefejted a gumicsövet és látszanak is a kábelek!

5. Megforrasztod, beszigszalagozod. Nekem egyértelműen látszott, hogy melyik volt eltörve, kicsit lehet rajta húzni, hogy nagyobb felületed legyen a forrasztáshoz...

6. Szépen visszacsomagolod az egészet, ahogyan szétszedted, amikor a csatlakozót visszanyomod az ajtóba (csak egyféleképpen lehet, de ezt ki lehet tapintani az ujjunkkal, vagy kisebb tükörrel (pl. fogászati:D) és zseblámpával megskubizható) Nagyon kell figyelni, hogy tövig bemenjen és kattanjon egyet halkan, elég erősen kell nyomni!

Mert valószínű, hogy nekem azért tört el, mert cseréltem az ajtókábelt (nekem nem volt hátul hangszóróm) és akkor nem nyomtam vissza így teljesen, így ajtónyitásnál kiugrott, csukásnál meg jól rávágtam, szóval erre figyelj! :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Félig sikeres vagyok. Össze tudtam kötni a szétszakadt kábeleket. Próbálkoztam többször is ki-be zárni, de azon az ajtón továbbra sem működik. Megint szétszedtem, megnéztem, hátha szétjött, de nem. Ötletek?

Én amikor megvettem az autót 2 vagy 3 vezeték volt elszakadva...

keresd meg mind és forraszd össze a megfeleló contact érdekében

Link to comment
Megosztás:

Köszi a reagálást.

Akkor ezek szerint a Tiédnél fogta az előző tulaj, kivágta/kivágatta a dobot és kiszedte a részecskeszűrőt, visszahegesztette. Szoftveresen pedig nem lett csinálva vele semmi. Jól értem?

én annyi infót gyűtöttem össze, hogy kiszedik+kiütik, de az eredeti állapotot nem lehet visszaállítani. Az sem volt normális, aki ezt kitalálta, állítólag nem is fogják alkalmazni a jövőben! Sajnos a neten nem találok nagyon ilyen emberkét, aki ezzel foglalkozik...

Szia!

A szűrőt kiszedtem én is! Néhány nap után vissza kellett szerelni, mert regenerálni kezdet a vezérlő, de mivel nem volt mit,

füstölt mint 1 oljkályha! Azt gondoltam a regenerálást a nyomástávadó indítja, de tévedtem. A motorvezérlő kiszámolja, szerinte

hol tart a telítettség.

Sajna a szoftvert módosítani kell.

Ma ismét (sokadjára) autóztam 26Km-ert a szűrő égetése miatt: kb. 1,5-2 liter gázolaj feleslegesen! (az ECU szerint ez volt a 175.

regenerálás)

Döntöttem: a szűrő megy, elég volt!

Ki tudná módosítani a szoftvert? (2007. Astra H 17DTJ DENSO vezérlő)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A szűrőt kiszedtem én is! Néhány nap után vissza kellett szerelni, mert regenerálni kezdet a vezérlő, de mivel nem volt mit,

füstölt mint 1 oljkályha! Azt gondoltam a regenerálást a nyomástávadó indítja, de tévedtem. A motorvezérlő kiszámolja, szerinte

hol tart a telítettség.

Sajna a szoftvert módosítani kell.

Ma ismét (sokadjára) autóztam 26Km-ert a szűrő égetése miatt: kb. 1,5-2 liter gázolaj feleslegesen! (az ECU szerint ez volt a 175.

regenerálás)

Döntöttem: a szűrő megy, elég volt!

Ki tudná módosítani a szoftvert? (2007. Astra H 17DTJ DENSO vezérlő)

Szia!

Hhmmm...igen ez a regenerálás engem is kurvára idegesít a felesleges fogyasztással együttvéve. Sajnos egyenlőre nem találtam olyan emert aki kiszedi + új szoftvert tesz rá.

Hogy szedted ki a szűrőt?

Ha esetleg találsz ilyen embert érdekelne az elérhetősége! Természetesen én is szólok ha jutottam valamire.

üsv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy mikor indítom a verdát olyan mintha rázna valami alkatrészt a motorba..Kívülről nem hallani belülről hangos,ha üzemmeleg akkor simán jár a motor ..A feleségemet nagyon idegesíti hogy üresben nem olyan sima dízeles a hangja amíg nem üzemmeleg.Az EGR szelepet nem rég pucolták,de aztán még hangosabb lett indítás után..Amúgy jól megy jól fogyaszt húz is csak ez az indítás utáni hang..Nem tudjátok mi lehet??

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hete lettem figyelmes arra a jelenségre hogy hátramenetben valami nyekergő hangot hallok, mintha fém fémet érne! Előre menetben nem hallani semmit, és olyan mintha csak a sofőr oldali keréktől jönne a hang! Valakinek valami ötlete hogy mi lehet az?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy mikor indítom a verdát olyan mintha rázna valami alkatrészt a motorba..Kívülről nem hallani belülről hangos,ha üzemmeleg akkor simán jár a motor ..A feleségemet nagyon idegesíti hogy üresben nem olyan sima dízeles a hangja amíg nem üzemmeleg.Az EGR szelepet nem rég pucolták,de aztán még hangosabb lett indítás után..Amúgy jól megy jól fogyaszt húz is csak ez az indítás utáni hang..Nem tudjátok mi lehet??

Előre is köszi.

Benzin, dízel?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hhmmm...igen ez a regenerálás engem is kurvára idegesít a felesleges fogyasztással együttvéve. Sajnos egyenlőre nem találtam olyan emert aki kiszedi + új szoftvert tesz rá.

Hogy szedted ki a szűrőt?

Ha esetleg találsz ilyen embert érdekelne az elérhetősége! Természetesen én is szólok ha jutottam valamire.

üsv.

Szia!

A szűrő utáni rész bontható, ellől pedig egyszerűen elvágtam a csövet, így kiemelhető és visszaszerelhető roncsolás nélkül.

Egy kipufogós szaki készített egy hasonló dobot csőcsonkokkal, és kész! Az elvágott csőre 1 toldó-bilincs került, (kereskedelemben kapható) így könnyen viszarakhattam a sikertelen kisérlet után.

A szűrőben van 1 hőmérő, természetesen ezt is beépítettük az új kipufogóba.

Link to comment
Megosztás:

Benzin, dízel?

Dízel..1.7 92kw 2008-as H.Közben még konkrétabb dolgot érzek.Ha álló helyzetben eltekerem a kormányt erősödik a hang a rázás.Tök olyan mintha rendszámtáblát vagy a motorban valamit rázna mármint a hang. Kívülről csodás hangja van mindezt csak belülről hallani!Ha visszatekerem középre erős a hang, középre ér halkul!Menetközben gázt adok semmi.Csak ha üresen gurul vagy lámpánál üresben várakozok.

Ha válaszoltok köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémámmal kapcsolatban kérnék segítséget: Astra H 2008-as benzines 1.6 autóm kormánya könnyebben elfordul balra mint jobbra. Olyan érzés, mintha csak balra lenne holtjáték, jobbra szinte egyáltalán nem. Hullámos útfelületen fékezve hajlamos bekormányozni magát. A futóművet hiába állíttatom, a felnik gumik ki lettek cserélve, fékek, lengéscsillapítók mérve, ott minden rendben.

Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem tud erre a problémára valaki valamilyen infót adni?

Hátramenetben valami nyekergő hangot hallok, mintha fém fémet érne! Előre menetben nem hallani semmit, és olyan mintha csak a sofőr oldali keréktől jönne a hang! Valakinek valami ötlete hogy mi lehet az? Nem mindig jön elő csak néha hallani !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémámmal kapcsolatban kérnék segítséget: Astra H 2008-as benzines 1.6 autóm kormánya könnyebben elfordul balra mint jobbra. Olyan érzés, mintha csak balra lenne holtjáték, jobbra szinte egyáltalán nem. Hullámos útfelületen fékezve hajlamos bekormányozni magát. A futóművet hiába állíttatom, a felnik gumik ki lettek cserélve, fékek, lengéscsillapítók mérve, ott minden rendben.

Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

Szia!

Nálam ezt csinálta a belső kormányösszekötő rúd hibája (bal oldalon). Egy idő után kátyús utakon már "kluttyogott" is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.