Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Szia!

Én első körben megnézetném a fékbetéteket. Létezik olyan ami így jelzi a kopást. Persze nem tuti az infó, de ennyit megér. Kerékcserekor nem szóltak ?

Köszönöm a választ. Hát amikor centiroztattam, nem mondtak semmit. Lekapkodták a kerekeket, kiegyensúlyozták és visszarakták. Hogy megnézték-e a fékeket...szerintem nem nagyon.

Azóta gyüjtőttem még infókat: a múlt hétvégén nem zörgőtt, viszont fékezésnél egy kicsit csikorgott (inkább cincogott), de csak amikor már majdnem állt az autó. Aztán azóta megint zajtalan a fékezés, de néha teljesen rendszertelenül cincog. Szerinted (elnézést a tegezésért)?

Link to comment
Megosztás:

T gjakab!

Bizony. Elkopott a fékbetéted.

Köszönöm a választ. Amikor centiroztattam, nem mondtak semmit. Lekapkodták a kerekeket, kiegyensúlyozták és visszarakták. Hogy megnézték-e a fékeket...szerintem nem nagyon.

Azóta gyüjtőttem még infókat: a múlt hétvégén nem zörgőtt, viszont fékezésnél egy kicsit csikorgott (inkább cincogott), de csak amikor már majdnem állt az autó. Aztán azóta megint zajtalan a fékezés, de néha teljesen rendszertelenül cincog. Szerinted (elnézést a tegezésért)?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! 1 órával ezelőtt vettem észre, hogy félig van fagyálló tartályom! Z14xep 2005. De már sajnos gyári folyadékot nem tudok venni sehol! Tölthetek rá másfajta "piros színű" fagyállót? Vagy várhatok hétfőig? Valami hibalehetőség ezen ok miatt?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem! 1 órával ezelőtt vettem észre, hogy félig van fagyálló tartályom! Z14xep 2005. De már sajnos gyári folyadékot nem tudok venni sehol! Tölthetek rá másfajta "piros színű" fagyállót? Vagy várhatok hétfőig? Valami hibalehetőség ezen ok miatt?

Ha a tagulasi tartaly van felig, azzal barmeddig varhatsz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az imént cseréltem az Astra-ban olajat, és az a szomorú meglepetés ért, hogy az olajszűrő tőkéje kijött a motorból a szűrővel együtt. Mit lehet ezzel tenni? Most visszatettem így a régi szűrőt, de szeretném majd megcsinálni egy kicsit később. Mit tanácsoltok? A másik kérdésem, hogy kipuffogó hővédő lemez nélkül lehet járni? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. a klubban! :-)

Nekem már piszkálták meg visszahívás keretében, de sok minden nem változott. Hogy ez mennyire csatlakozási hiba? Szerintem semennyire. Nekem tökéletesen működik minden, viszont, ha felkapcsolom a világítást, már akadozik, de van, hogy akkor is jól működik. Ma pl. menet közben működött a menüválasztó a kormányról, majdpár perccel később már csak az egyik irányba fogadta a jeleket. :-)

Halihó!

Okulásként másoknak, hogy mi történt idő közben:

Első körben elijesztett a szerviz azzal, hogy drága mulatság lehet, ha a CIM-modul a rossz. Erre másnap belém tolattak, és mivel a dudám nem működött, meg sem tudtam előzni, figyelmeztetni a károkozót. :-S

Ahogy olvasgattam a neten, a visszahívás pont ezen modul csatlakozójára vonatkozott, így a múlthét végén elmentem a szervizbe (ahol korábban elijesztettek) és rákérdeztem, hogy az én autóm volt-e már ezen visszahíváson.

NEKEM KELL ERRE RÁKÉRDEZNI??????????????????

Előtte sok-sok évig Suzuki autóim voltak, minden visszahívásra azonnal kaptam a levelet, hogy egyeztessek a szervizzel időpontot.

Szóval az alvázszámra rákerestek az adatbázisukban és mivel az autóm még nem volt ezen visszahíváson, így leszedték a kormány burkolatot és szorítottak a csatlakozót összeszorító fém bilincsen. Kb. 10 perc meló, azóta minden OK.

Ja, ha készségesebben, maguktól egyből megnézték volna, hogy voltam-e visszahíváson, akkor talán most nem kellene a baleset miatt a kárfelvevővel bajlódnom, rohangálnom alkatrészért és maga ez a procedúra sem hiányzott. :-S

Tervezem, hogy írok is az Opel Magyarországnak egy "köszönő levelet" és hogy magasztaljam adatbázisukat, valamint a visszahívásokért felelős rendszerüket.

Most olvasom, hogy mi is a CÍM-modul:

,,A következő (részben extra) alrendszereket egyesíti:

Indításgátló, kormánykerék-távirányító, transzponder-antenna, gyújtászár, irányjelző kar, fényszóró/tompított fényszóró kar, Sebességszabályozó kar, információs kijelző kapcsolók, ablaktörlő kar, rádióvevő a kulcs-távvezérléshez, kormányszög-érzékelő, kürtkapcsoló, PEPS (kulcs nélküli hozzájutási és indítórendszer) indítógomb és ESCL (elektromos kormányzár). A CIM a kormányoszlop huzalozás költségeiknek és súlyának csökkentése érdekében került kifejlesztésre.

Még jó, hogy a légzsák nem erre a remek CIM-modulra van bízva!

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablakmosóm nem működik. Mi lehet a hiba oka?

Külön szivattyúja van az elsőnek és a hátsónak? Ezeket hol találom?

Eldugulni szokott? Esetleg a fúvóka?

Köszönöm előre is annak, aki segít.

Szerintem először hallgatózzál, hogy zúg-e a szivattyú....ha igen, akkor nem elektromos a hiba, legalábbis tápot kap a szivattyú motorja (most mindegy, hogy 1 vagy 2 szivattyú van). Ezután lehet dugulást vízcsőszakadást keresni (vigyázz, nehogy kárpit alatt legyen szakadás és telenyomod vízzel!)

Ha nem zúg, akkor meg kell nézni, hogy kap-e tápot a szivattyú. Ha igen, akkor a szivattyú halt meg.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem először hallgatózzál, hogy zúg-e a szivattyú....ha igen, akkor nem elektromos a hiba, legalábbis tápot kap a szivattyú motorja (most mindegy, hogy 1 vagy 2 szivattyú van). Ezután lehet dugulást vízcsőszakadást keresni (vigyázz, nehogy kárpit alatt legyen szakadás és telenyomod vízzel!)

Ha nem zúg, akkor meg kell nézni, hogy kap-e tápot a szivattyú. Ha igen, akkor a szivattyú halt meg.

Elől van bal oldalon az ablakmosó tartállyal egybeépítve. Egy szivattyú van, 2 kimenettel. Mi a konkrét probléma? Egyáltalán nem mosott vagy csak később jött meg a mosószer?

Azért kérdezem, mert nekem a következő hibám volt: működött az ablakmosó, de kellett kb. 2-3 másodpercig nyomni, amig megjött a víz, addig csak karcolta a szélvédőt. Azért jött később a víz, mert mindig leürült a cső. Már kicseréltem a szivattyút, de semmi változás. A pótszívattyút összehasonlítottam az eredetivel, de minden azonos volt. Végül az derült ki, hogy a szívattyú szívó oldalán (alul) van egy gumi szűrő (ez amikor kiszeded a szívattyút benne marad a nyílásban) és ez eltömödött trutyival...emiatt, amikor kikapcsolt a szívattyú vákuum keletkezett és visszaszívta a vízet a tartályba (mint amikor kannából szívjuk a ki vízet vagy valamit). Persze a szervíz egyből ajánlotta az új szívattyút, ami szereléssel kb. 25.000Ft-ba került volna...de szerencsére a pótszívattyút vissza lehetett küldeni, így nem került semmibe.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablakmosóm nem működik. Mi lehet a hiba oka?

Külön szivattyúja van az elsőnek és a hátsónak? Ezeket hol találom?

Eldugulni szokott? Esetleg a fúvóka?

Köszönöm előre is annak, aki segít.

Lehet, hogy működik az, csak alacsony a folyadékszinted! Ha már csak 0,5-1 liter van a tartályban azt nem tudja hátranyomni, de elöl a szélvédőre még vígan spriccel amíg ki nem fogy, töltsd tele a tartályt és a probléma megszűnik!:)

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Okulásként másoknak, hogy mi történt idő közben:

Első körben elijesztett a szerviz azzal, hogy drága mulatság lehet, ha a CIM-modul a rossz. Erre másnap belém tolattak, és mivel a dudám nem működött, meg sem tudtam előzni, figyelmeztetni a károkozót. :-S

Ahogy olvasgattam a neten, a visszahívás pont ezen modul csatlakozójára vonatkozott, így a múlthét végén elmentem a szervizbe (ahol korábban elijesztettek) és rákérdeztem, hogy az én autóm volt-e már ezen visszahíváson.

NEKEM KELL ERRE RÁKÉRDEZNI??????????????????

Előtte sok-sok évig Suzuki autóim voltak, minden visszahívásra azonnal kaptam a levelet, hogy egyeztessek a szervizzel időpontot.

Szóval az alvázszámra rákerestek az adatbázisukban és mivel az autóm még nem volt ezen visszahíváson, így leszedték a kormány burkolatot és szorítottak a csatlakozót összeszorító fém bilincsen. Kb. 10 perc meló, azóta minden OK.

Ja, ha készségesebben, maguktól egyből megnézték volna, hogy voltam-e visszahíváson, akkor talán most nem kellene a baleset miatt a kárfelvevővel bajlódnom, rohangálnom alkatrészért és maga ez a procedúra sem hiányzott. :-S

Tervezem, hogy írok is az Opel Magyarországnak egy "köszönő levelet" és hogy magasztaljam adatbázisukat, valamint a visszahívásokért felelős rendszerüket.

Most olvasom, hogy mi is a CÍM-modul:

,,A következő (részben extra) alrendszereket egyesíti:

Indításgátló, kormánykerék-távirányító, transzponder-antenna, gyújtászár, irányjelző kar, fényszóró/tompított fényszóró kar, Sebességszabályozó kar, információs kijelző kapcsolók, ablaktörlő kar, rádióvevő a kulcs-távvezérléshez, kormányszög-érzékelő, kürtkapcsoló, PEPS (kulcs nélküli hozzájutási és indítórendszer) indítógomb és ESCL (elektromos kormányzár). A CIM a kormányoszlop huzalozás költségeiknek és súlyának csökkentése érdekében került kifejlesztésre.

Még jó, hogy a légzsák nem erre a remek CIM-modulra van bízva!

Én a Wallisnál (Kerepesi út) voltam ingyenes tavaszi átvizsgáláson. Akkor mondták, hogy volt visszahívás a CIM modullal kapcsolatban. Akkor azt sem tudtam mi az. De a lényeg, hogy a hiba azóta is fennáll bekapcsolt világítás mellett. Az én autóm német import, de először szlovák rendszámmal járt itthon, tavaly lett csak regisztráltatva, emiatt nem tudták értesíteni a tulajdonost.

Link to comment
Megosztás:

Én a Wallisnál (Kerepesi út) voltam ingyenes tavaszi átvizsgáláson. Akkor mondták, hogy volt visszahívás a CIM modullal kapcsolatban. Akkor azt sem tudtam mi az. De a lényeg, hogy a hiba azóta is fennáll bekapcsolt világítás mellett. Az én autóm német import, de először szlovák rendszámmal járt itthon, tavaly lett csak regisztráltatva, emiatt nem tudták értesíteni a tulajdonost.

Én április végén vettem az autót, szintén voltam tavaszi átvizsgáláson és Magyarországi az autó.

Ja, ma a berényi Opel szervíz másodszor, végleg leírta magát a szememben. 8:10-re vittem az autót, 9:15-kor még a közelébe sem mentek, nem hogy elkezdték volna a megbeszélt vezérlés+vízpumpa+olaj cserét! El is hoztam onnan az autót.

Esetleg valaki tud ajánlani a környéken korrekt Opel szerelőt vagy szervízt?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ma lettem egy H AStra Caravan tulajdonosa))))

lenne pár kérdésem:

- nem jelzi ki a külső hőmérsékletet, merre van az érzékelő?

- ha gyújtásra teszem akkor nem egyből alszik ki a szervize autós kijelző.... a munkatársamnak ugyanez van, neki kb 1 másodpercet világit.

Hol találhatok eredeti tartozékokat hozzá, ami nem a szalon horror áron kapható?

köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Ma lettem egy H AStra Caravan tulajdonosa))))

lenne pár kérdésem:

- nem jelzi ki a külső hőmérsékletet, merre van az érzékelő?

- ha gyújtásra teszem akkor nem egyből alszik ki a szervize autós kijelző.... a munkatársamnak ugyanez van, neki kb 1 másodpercet világit.

Hol találhatok eredeti tartozékokat hozzá, ami nem a szalon horror áron kapható?

köszi a válaszokat

Szia!

A jeladó nem drága párezer ft, asszem elöl a lökhárítónál van, de valaki akinek már volt ilyen baja talán jobban tudja...

A másik azt jelenti, hogy valamilyen hibakód van eltárolva az autóban, azért nem alszik ki a sárga ikon!:)

Link to comment
Megosztás:

T Mantec!

Köszönöm a választ.

Üdv Mindenkinek!

Ma lettem egy H AStra Caravan tulajdonosa))))

lenne pár kérdésem:

- nem jelzi ki a külső hőmérsékletet, merre van az érzékelő?

- ha gyújtásra teszem akkor nem egyből alszik ki a szervize autós kijelző.... a munkatársamnak ugyanez van, neki kb 1 másodpercet világit.

Hol találhatok eredeti tartozékokat hozzá, ami nem a szalon horror áron kapható?

köszi a válaszokat

A jeladó a hűtőmaszkban van.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablakmosóm nem működik. Mi lehet a hiba oka?

Külön szivattyúja van az elsőnek és a hátsónak? Ezeket hol találom?

Eldugulni szokott? Esetleg a fúvóka?

Köszönöm előre is annak, aki segít.

Hali!

Egy szivattyú van. A forgásiránytól függ, hogy az első szélvédőre spriccel, vagy a hátsóra. Ezért van az, hogy egyszerre nem is tudnád használni....;)

Amúgy az elsőre spriccel? Vagy abszolút nem működik? Én a biztosítékot is megnézném....a motortéri biztosítéktábla 7. biztosíték. 10a

Én most cseréltem...

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.