Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget, ill. tanácsot kérnék! :(

Van egy 2008. 1.6 h astrám, a problémám a következő: furcsa hangot hallok a motor térből, még pedig a szervo szivattyúmra gyanakszom!

Amikor ki tekerem a kormányt végállásba + még akkor egy kicsit rá feszítek, elhallgat addig meg furcsa hangja van, kb mint egy, 60 éves ventillátornak! Valakinek volt már ilyen problémája, v hasonló? Előre is, köszi, aki tud segíteni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget, ill. tanácsot kérnék! :(

Van egy 2008. 1.6 h astrám, a problémám a következő: furcsa hangot hallok a motor térből, még pedig a szervo szivattyúmra gyanakszom!

Amikor ki tekerem a kormányt végállásba + még akkor egy kicsit rá feszítek, elhallgat addig meg furcsa hangja van, kb mint egy, 60 éves ventillátornak! Valakinek volt már ilyen problémája, v hasonló? Előre is, köszi, aki tud segíteni!

A kormány elektromos rásegítéses.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyanakszom a gázpedálomra.

Mégpedig azért, mert álló autónál nem tudom tartani a pl. 2000-es fordulatot.

Ha egy picit még rálépek, elszáll, 3-4000-re, ha egy picit visszaengedem, akkor meg alapjáratra.

Szóval nagyon érzékeny. Kipróbáltam kézzel is, de úgy sem egyszerű.

Ez ilyen nektek is, vagy csak nálam?

Arra gondolok, hogy összefüggésben lehet azzal, hogy menet közben ha gyorsítás után elveszem a lábam, akkor

nem szépen lassan veszi el a gázt, hanem hirtelen és ezért is rándul egyet a kocsi.

Mit gondoltok?

Köszönöm!

Kipróbáltam én is. Üresben pörgetve tényleg elég érzékeny. Nekem se sikerült elsőre pont belőni, kicsit kellett vele játszani, de azért sikerül tartani egy megadott fordulatszámot.

Szervoszivattyú: nálam is hallani a hangját végállásban ha kicsit ráfeszítek. Ha nem feszítem elhallgat. Ugyan így viselkedik a két céges Astra is, amiket használok. Nincs rossz hangja, csak mint valami elektromos motor hang. De lehet akkor nem ugyan arról a hangról beszélünk...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a klímát kiszeretném takarítani, mit ajánlotok? Habot? vagy sparyt? Ősszel csorog a pára az ablakról most fogok pollen szűrőt is cserélni, de lehet dugulásom van, ha jól tudom van ott valami lefolyó a pollenszűrőnél lehet elvan dugulva, nem értek hozzá, tudnátok segíteni hogy hol nézzek szét?

Ehhez a cikkhez mit szóltok?? igaz lenne?

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/

Link to comment
Megosztás:

Szükségem lenne pár helyen patentre. Honnan tudhatom patentdepoban milyen cikk szám alatt érem el?

Nekem is. Nekem elsősorban hűtőrács rögzítő patentre. Egy hónapon belül már másodszor kell pótolnom, mert a szervizekben mindig elhagynak egyet-egyet. :(

Mivel mást is vennék a patentdeporól és kifizetném a postaköltséget, ezt is megvenném onnan. De melyik is ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! a klímát kiszeretném takarítani, mit ajánlotok? Habot? vagy sparyt? Ősszel csorog a pára az ablakról most fogok pollen szűrőt is cserélni, de lehet dugulásom van, ha jól tudom van ott valami lefolyó a pollenszűrőnél lehet elvan dugulva, nem értek hozzá, tudnátok segíteni hogy hol nézzek szét?

Ehhez a cikkhez mit szóltok?? igaz lenne?

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/

Igaza van. A hab arra való, hogy befújd a szellőzőnyílásokba. Viszont ott egy idő után folyadék lesz, ami a réseken szépen lecsorog érzékenyebb helyekre is. Így aztán szépen ki tud nyírni elektromos dolgokat. Szóval inkább a spray. Nekem nyírt ki relét az előző autómban, meg volt, hogy fél napig nem kapcsolt be a magnó. Azóta nem használok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy néha felvillan a kézifék piros ikonja menet közben egy pillanatra hangjelzés kíséretében? A hang ugyan olyan, mint amikor bekapcsolva marad a fényszóró. De a hang is csak egy pillanatra van.

Fékfolyadékszint rendben. Fél éve lett cserélve. Tárcsák, betétek, kézifékbovden szintén fél évesek. Hibakód nincs.

Volt már valakinek ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy néha felvillan a kézifék piros ikonja menet közben egy pillanatra hangjelzés kíséretében? A hang ugyan olyan, mint amikor bekapcsolva marad a fényszóró. De a hang is csak egy pillanatra van.

Fékfolyadékszint rendben. Fél éve lett cserélve. Tárcsák, betétek, kézifékbovden szintén fél évesek. Hibakód nincs.

Volt már valakinek ilyen?

Mitől lehet? Mert már túl sok idő telt el azóta, hogy valami ne történt volna az autóddal! :D

Ragaszd le egy darab szigetelő szalaggal az ikont, a hangjelzőt meg kösd ki! :)

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy néha felvillan a kézifék piros ikonja menet közben egy pillanatra hangjelzés kíséretében? A hang ugyan olyan, mint amikor bekapcsolva marad a fényszóró. De a hang is csak egy pillanatra van.

Fékfolyadékszint rendben. Fél éve lett cserélve. Tárcsák, betétek, kézifékbovden szintén fél évesek. Hibakód nincs.

Volt már valakinek ilyen?

Biztos, hogy a kézifék és nem a biztonságiőv bekapcsolásra figyelmeztető ikon?

Nekem szokott ilyen felvillanás és hang lenni, de nálam a biztonságiőv bekapcsolásra figyelmeztető ikon gyulad ki és ad hangot, ha a jobb első ülésre úgy teszem le a táskám, hogy egy kisebb bukkanónál is úgy érzi, mintha ülne ott vki.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a kézifék és nem a biztonságiőv bekapcsolásra figyelmeztető ikon?

Nekem szokott ilyen felvillanás és hang lenni, de nálam a biztonságiőv bekapcsolásra figyelmeztető ikon gyulad ki és ad hangot, ha a jobb első ülésre úgy teszem le a táskám, hogy egy kisebb bukkanónál is úgy érzi, mintha ülne ott vki.

Az oké lenne, mert a súlyt érzékeli. De nem, ez a kézifék ikon. A neten rákeresve más autóknál írnak ilyen hibáról. Ott kontakthiba okozza.

Megnézem a fékfolyadék szintjelzőt. A kézifék kapcsolója, visszajelzője hol található pontosan? Valahol a fékkar környékén a szoknya alatt?

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az, hogy néha felvillan a kézifék piros ikonja menet közben egy pillanatra hangjelzés kíséretében? A hang ugyan olyan, mint amikor bekapcsolva marad a fényszóró. De a hang is csak egy pillanatra van.

Fékfolyadékszint rendben. Fél éve lett cserélve. Tárcsák, betétek, kézifékbovden szintén fél évesek. Hibakód nincs.

Volt már valakinek ilyen?

Nekem volt ilyen!

Kopottak voltak a betétek, valamint munkahengert is cserélni kellett!

Először csak egy pillanatra, majd egyre sűrűbben is hosszabb ideig csinálta!

Nem tudom melyik oldotta meg, mert a kéziféken is állítottak!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem volt ilyen!

Kopottak voltak a betétek, valamint munkahengert is cserélni kellett!

Először csak egy pillanatra, majd egyre sűrűbben is hosszabb ideig csinálta!

Nem tudom melyik oldotta meg, mert a kéziféken is állítottak!

Köszönöm, lehet ott lesz a hiba. Az utóbbi időben észrevettem letekert ablaknál hogy elég zajosan fog a fék. Olyan surlódó, sziszegő hang. Pedig van bőven anyag a betéten. Lehet ilyennek kell lennie. de az is lehet hogy van összefüggés a két dolog között.

Ezt viszont nem babrálnám otthon. Már csak azért sem, mert még garanciális a fékcserém.

Link to comment
Megosztás:

Igaza van. A hab arra való, hogy befújd a szellőzőnyílásokba. Viszont ott egy idő után folyadék lesz, ami a réseken szépen lecsorog érzékenyebb helyekre is. Így aztán szépen ki tud nyírni elektromos dolgokat. Szóval inkább a spray. Nekem nyírt ki relét az előző autómban, meg volt, hogy fél napig nem kapcsolt be a magnó. Azóta nem használok ilyet.

Köszi! Kiszeretném takarítani a klímát, vettem Klíma folyadékot, új aktívszenes pollenszűrőt, azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogyan kell kitakarítani? lépésről lépésre?

http://kepfeltoltes.hu/view/130620/opel_astra-h_pollenszuro_beszerelesi_pozicio_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szedjem ki a pollenszűrőt és a képen látható radiátorra fújjam rá? majd várjak 10 percet, és max hűtésen és max Venti fokozaton járassam?

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Kiszeretném takarítani a klímát, vettem Klíma folyadékot, új aktívszenes pollenszűrőt, azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogyan kell kitakarítani? lépésről lépésre?

http://kepfeltoltes.hu/view/130620/opel_astra-h_pollenszuro_beszerelesi_pozicio_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szedjem ki a pollenszűrőt és a képen látható radiátorra fújjam rá? majd várjak 10 percet, és max hűtésen és max Venti fokozaton járassam?

Rossz spray-t vettél. Én a helyedben nem fújnám be: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/

Vegyél gázosat...

Link to comment
Megosztás:

Rossz spray-t vettél. Én a helyedben nem fújnám be: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/

Vegyél gázosat...

Nem tudom, hol lehet ezt a ga'zt kapni, de nem lennek meglepve, ha a cikk iroja is forgalmazna...

Normalis esetben nincs kijarat a csovekbol a radio, vagy a klimavezerlo fele, de a biztonsag kedveert en kihuztam a radiot, es letakartam a vezerlot. Plusz ket perc, es termeszetesen egyetlen nya'k sem marodott szet :)

Kivancsisagbol lefujok egy regi nyakot klimatisztitoval, lehet, hogy nem is mar...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hol lehet ezt a ga'zt kapni, de nem lennek meglepve, ha a cikk iroja is forgalmazna...

Normalis esetben nincs kijarat a csovekbol a radio, vagy a klimavezerlo fele, de a biztonsag kedveert en kihuztam a radiot, es letakartam a vezerlot. Plusz ket perc, es termeszetesen egyetlen nya'k sem marodott szet :)

Kivancsisagbol lefujok egy regi nyakot klimatisztitoval, lehet, hogy nem is mar...

Te tudod, a te autód.

Amúgy normális esetben van kijárat a csövekből a rádió felé. A bejövő levegővel hűtik a rádiót (legalábbis nálam így van; 2004-es enjoy).

Link to comment
Megosztás:

Te tudod, a te autód.

Amúgy normális esetben van kijárat a csövekből a rádió felé. A bejövő levegővel hűtik a rádiót (legalábbis nálam így van; 2004-es enjoy).

Igazad van, nem volt eleg kiszedni a radiot, el kellett volna vinni a kocsitol legalabb 100 meterre :)

A radiora valoban megy levego, igy mindenkeppen erdemes kivenni.

Befujtam egy regi panelt, all rajta a hab. Holnapra kiderul, mi marodik szet rajta :)

Link to comment
Megosztás:

Én kiszedem a pollenszűrőt és ott fújnám be a radiátort, onnan befele csak levegő megy tovább, a többi felesleg ami a radiátoron lesz, távozik a klíma kondenzvíz lefolyón, és nem habot, hanem Klímatisztító és fertőtlenítő spray használok. 3 féle van. >>

http://www.opeleseknek.hu/opelalkatreszek/levegot-igy-takaritsd-az-opel-legkondijat-opel-klima-2/

és ide fújnám be

http://www.opeleseknek.hu/opelalkatreszek/opel-astra-pollenszuro-beszerelese/

Link to comment
Megosztás:

Klíma téma:

Én meg szakcéghez vinném(és viszem is), aki ezzel foglalkozik, és kifizetném azt a 5-8000ft-ot, amit kérnek. Lehet ezen spórolni, de ha beszarik valami az autóban a spórolós 1500ft-os habos spray miatt, akkor meg megy a matek, mit hol tudnál beszerezni fillérekért, ami majd bőven meghaladja az 50e ft-ot, és örülsz, hogy ennyiből megúsztad.

A szakcéget meg akár be lehet perelni, ha az elvégzett meló miatt tönkre megy valami.

De hál' istennek nem vagyunk egyformák, tanácsot lehet adni, és mindenki maga dönti el, hogy megfogadja-e, vagy sem.

Pollenszűrőt magam szerzem be, és rakatom be a szakival.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.