Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

2007-es 1.4-es Astra H-n csak alapjáratom és csak már bemelegedett motorral, enyhe súrlódó (darálásra emlékeztető), szaggatott hang hallatszik egy ideje a motor felől. Ezzel egyidejűleg kismértékű olajlerakódást is észleltem az olajbeöntőnyílás sárga színű kupakján és környékén.

A szervízben kicserélték az ékszíjat, az ékszíjfeszítő görgőt, a vízpumpát, de sajnos a probléma nem oldódott meg.

Lenne esetleg valami ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2007-es 1.4-es Astra H-n csak alapjáratom és csak már bemelegedett motorral, enyhe súrlódó (darálásra emlékeztető), szaggatott hang hallatszik egy ideje a motor felől. Ezzel egyidejűleg kismértékű olajlerakódást is észleltem az olajbeöntőnyílás sárga színű kupakján és környékén.

A szervízben kicserélték az ékszíjat, az ékszíjfeszítő görgőt, a vízpumpát, de sajnos a probléma nem oldódott meg.

Lenne esetleg valami ötletetek?

Ettől tágabb már csak akkor lenne a dolog, ha azt írtad volna, hogy az autó felől...:-)

Nyisd fel a motorháztetőt, aztán hallgatózz, honnan jöhet. Így már többet fogsz tudni.

Esetleg generátor csapágy, vagy vezérlés?

Ha lekapod az ékszíjat akkor kizárod a generátort, mivel nem fogja hajtani a motor.

Komoly szerviz lehet, ha nem tudták megmondani honnan jöhet a hang. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adott egy H-s astra, Z17DTH 2005-ös évjáratú autó. Fénykürt működik, de a távolsági - "bal oldali bajuszkapcsoló előrefele tolva" - nem. Köze lehet-e annak hozzá, hogy bal első helyzetjelzőt cserélni kell mert nem világít, vagy más van a dolog mögött? Továbbá fényszórómosó sem működik - xenonos az autó - kiskönyben azt írja, hogy ha kevés a szélvédőmosó folyadék, akkor nem is működik, de felöntöttem, és még mindig semmi.

Igaz ez már nem ebbe a topicba tartozik, de ha már itt járok akkor felteszem, hátha találok megoldást: CD 30 rádió van benne, 3,5mm-es jack csatlakoztatására ötletetek van? Kéziféknél nincs AUX csatlakozó.

Előre is köszi a válaszokat :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Adott egy H-s astra, Z17DTH 2005-ös évjáratú autó. Fénykürt működik, de a távolsági - "bal oldali bajuszkapcsoló előrefele tolva" - nem. Köze lehet-e annak hozzá, hogy bal első helyzetjelzőt cserélni kell mert nem világít, vagy más van a dolog mögött? Továbbá fényszórómosó sem működik - xenonos az autó - kiskönyben azt írja, hogy ha kevés a szélvédőmosó folyadék, akkor nem is működik, de felöntöttem, és még mindig semmi.

Igaz ez már nem ebbe a topicba tartozik, de ha már itt járok akkor felteszem, hátha találok megoldást: CD 30 rádió van benne, 3,5mm-es jack csatlakoztatására ötletetek van? Kéziféknél nincs AUX csatlakozó.

Előre is köszi a válaszokat :icon1:

Szerintem a fénykürtnek működnie kell minden esetben. CIM problémád nem volt még eddig?

Rádió: CD30-as rádió szerintem nem játszik, mivel nem tud mp3 formátumot lejátszani. Ahhoz kellene egy CD30 MP3 rádió,és utána csak csatlakoztatni kellene. A jack csati kb. 5 ezer Ft.

Azt esetleg meg tudod nézni,hogy a rádiótól elvezették e a gyári csatlakozót, ha a kézifék mögött felpattintod a burkolatot. Ha megvan, akkor csak össze kell dugni a fent említett csatival, meg esetleg felprogramozni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a fénykürtnek működnie kell minden esetben. CIM problémád nem volt még eddig?

Rádió: CD30-as rádió szerintem nem játszik, mivel nem tud mp3 formátumot lejátszani. Ahhoz kellene egy CD30 MP3 rádió,és utána csak csatlakoztatni kellene. A jack csati kb. 5 ezer Ft.

Azt esetleg meg tudod nézni,hogy a rádiótól elvezették e a gyári csatlakozót, ha a kézifék mögött felpattintod a burkolatot. Ha megvan, akkor csak össze kell dugni a fent említett csatival, meg esetleg felprogramozni.

Igazából 2 napja vagyok a tulaja, semmi tapasztalat az opelekkel, úgyhogy a CIM probléma nem tudom még, hogy mit jelent :blush:

A fényszórómosós problémára: most olvastam a kiskönyvet, világításnak be kell hogy legyen kapcsolva, úgy még nem próbáltam mosni :blush:

Link to comment
Megosztás:

A fényszórómosós problémára: most olvastam a kiskönyvet, világításnak be kell hogy legyen kapcsolva, úgy még nem próbáltam mosni :blush:

Bizony, fényszóró legyen fölkapcsolva. Az ablaktörlő kart hosszan, 3-4 másodpercig kell húzni, hogy a fényszórót is mossa ne csak a szélvédőt. És ha mostál vele fényszórót, utána bizonyos ideig, talán 5 percig nem aktív.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, fényszóró legyen fölkapcsolva. Az ablaktörlő kart hosszan, 3-4 másodpercig kell húzni, hogy a fényszórót is mossa ne csak a szélvédőt. És ha mostál vele fényszórót, utána bizonyos ideig, talán 5 percig nem aktív.

Na sikerült, megnyugodtam :D

Ledes helyzetjelzőknél amelyikekhez oda van írva, hogy Can-bus, olyat is rendelhetek? Valamint a rendszámtábla-világításba milyen foglalatú és méretű izzók kellenek? Sajnos a kocsi nem lesz nálam pár napig, nem tudom már megnézni, de addig szeretnék rendelni.

Elnézést a sok kérdésért, csak még nagyon kezdő vagyok Opel téren :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kívülre nem raknék ledest. Pont a napokban volt róla szó, hogy jelenleg nem legális és büntethetnek érte. Egyedül a rendszámtábla világítóban van két ledes izzóm, de ha valamikor ott babrálok és még eszembe is jut vissza fogom cserélni sima fémszálasra.

Egyébként oda is T10-es (w5w) kell, 2 db.

A xenon mellé én ilyen helyzetjelzőt raktam: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2825HCBI_W5W_COOL_BLUE_JELZOIZZO_BL2a

Ajánlottam már itt másnak is és ezt elvileg szabad használni.

Link to comment
Megosztás:

A minap egy éles balra visszaforduló kanyarban elkezdettt folyamatosan világítani az ESP visszajelző lámpa. Aztán sokáig egyenesen mentem, nem akart kialudni, megpróbáltam az autót újraindítani, úgy sem. Aztán hogy hogy nem a következő jobbra kanyarban elsötétült, és azóta nem láttam égni csak amikor a gyújtást ráadom.

A CIM modulom már betegeskedik, hidegben balra index nem igazán megy rendesen, szerintetek ez lehet összefüggsében a fentiekkel?

Link to comment
Megosztás:

Igazából 2 napja vagyok a tulaja, semmi tapasztalat az opelekkel, úgyhogy a CIM probléma nem tudom még, hogy mit jelent :blush:

A fényszórómosós problémára: most olvastam a kiskönyvet, világításnak be kell hogy legyen kapcsolva, úgy még nem próbáltam mosni :blush:

A CIM egy kormány mögé rejtett nyomtatott áramkör (az egyik topic részletesen leírja a legelején, ha érdekel), melyre sok minden csatlakozik (bajuszkapcsolók, rádió-, BC vezérlők, kürt, stb.) A lényeg, hogy ez nem igazán sikerült az Opelnek. Szinte minden Astra H, Vectra C tulaj kínlódik vele. Volt rá egy visszahívás, amikor egy bilincset tettek a csatlakozóra, ezt kérdezd meg az előző tulajtól, bár, ha rendszeresen márkaszervizbe hordták, akkor már túl van rajta. Ez vagy bejött, vagy nem, de inkább nem.

Az a baj, hogy gyenge a csatlakozó rész és egy kis rezonancia hatására vagy törik/reped a láb, vagy elmozdul. Na ilyenkor jönnek elő olyan problémák, hogy dudáláskor a kürt nem szól, ellenben a rádió hangosodik, vagy bekapcsolt világítás mellett nem szól a kürt. De még lehetne sorolni. :D

A probléma könnyedén orvosolható, az összes csatlakozást újra kell forrasztani, persze nem olyan spórolósan, mint ahogy a gyárban tették, és akkor jónak kell lennie. Láttam olyat is, hogy viszed a rossz modult, kapod a javítottat, kb. 20 ezerért, pár hónap garanciával.

A fényszóró mosóhoz annyit, hogy pl. a Focusnál úgy volt, hogy csak minden 5. ablakmosáskor nyomta a folyadékot. Gondolom itt is van valamiféle korlát, hogy ne minden ablakmosásnál nyomja a lámpára is, mert akkor hamar elfogyna a víz.

Link to comment
Megosztás:

A CIM egy kormány mögé rejtett nyomtatott áramkör (az egyik topic részletesen leírja a legelején, ha érdekel), melyre sok minden csatlakozik (bajuszkapcsolók, rádió-, BC vezérlők, kürt, stb.) A lényeg, hogy ez nem igazán sikerült az Opelnek. Szinte minden Astra H, Vectra C tulaj kínlódik vele. Volt rá egy visszahívás, amikor egy bilincset tettek a csatlakozóra, ezt kérdezd meg az előző tulajtól, bár, ha rendszeresen márkaszervizbe hordták, akkor már túl van rajta. Ez vagy bejött, vagy nem, de inkább nem.

Az a baj, hogy gyenge a csatlakozó rész és egy kis rezonancia hatására vagy törik/reped a láb, vagy elmozdul. Na ilyenkor jönnek elő olyan problémák, hogy dudáláskor a kürt nem szól, ellenben a rádió hangosodik, vagy bekapcsolt világítás mellett nem szól a kürt. De még lehetne sorolni. :D

A probléma könnyedén orvosolható, az összes csatlakozást újra kell forrasztani, persze nem olyan spórolósan, mint ahogy a gyárban tették, és akkor jónak kell lennie. Láttam olyat is, hogy viszed a rossz modult, kapod a javítottat, kb. 20 ezerért, pár hónap garanciával.

A fényszóró mosóhoz annyit, hogy pl. a Focusnál úgy volt, hogy csak minden 5. ablakmosáskor nyomta a folyadékot. Gondolom itt is van valamiféle korlát, hogy ne minden ablakmosásnál nyomja a lámpára is, mert akkor hamar elfogyna a víz.

Köszönöm a választ, és neked is Cserenkov!

Akkor ha visszakaptam a kocsit mindenképpen megnézem a bal oldali bajuszkapcsolót, van egy youtube videó, ahol egész szépen szétszedik a kocsit, az alapján én is megnézem mi lehet a probléma.

Jégfehér ledért remélem nem szólnak majd :evilgrin:

Fényszóró mosót ha használom, akkor csak 2 perc múlva tudom újra használni, addig nem, ez a korlát rajta. ( illetve ha nincs feltöltve rendesen a szélvédő mosó folyadék, akkor a fényszóró mosó nem is kapcsol be, de ez csak elvileg, mint ha ezt is olvastam volna. )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Próbáltam keresni a googleba, de nem sikerült találnom rá megoldást! azaz az volna a kérdésem, hogy anyós ülésen, ki lehet-e kapcsolni a légzsákot?!

astra h kombiba 2012es.

nezegettem mindenhol de nem találkoztam vele..

előre is köszönöm!

üdv

b.

Elvileg nem lehet kikapcsolni.én is örülnék valami megoldásnak

Link to comment
Megosztás:

Sok mindenért megbüntethetnek valakit, ha hagyja magát. Korábban rászántam pár napot az összes szabály átolvasására, amiben nincs benne, hogy csak fémszálas halogén izzó lehet a helyzetjelző, mint ahogyan több olyan dolog sincs benne, amiért büntetnek. A helyzetjelző színe és a szabvány van megadva. A CE jelöléssel ellátott izzók teljesítik ezt a szabványt, ha pedig sima fehéret tesznek be, vagy "kadmiumsárgát", akkor nem büntethet érte senki, mint ahogyan a műszakin is át kell engedni.

Ez nem egészen így van.

A lámpabúrában benne van, hogy milyen izzóra lett minősítve az adott lámpatest. Ha nem ilyen "izzóval" használod, akkor simán megvághatnak érte.

Link to comment
Megosztás:

pff ettol tartottam...akkor gyerkőcöt nem tudom előre ültetni...

Találtam egy ilyen jeladós verziót, lehet, ez a megoldás. De mindenképpen megkérdezném a kereskedést....

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_4_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

Update: a leírás(nálam 52. oldaltól) táblázatában abszolút tiltás az első ülésre.... :(

További Update:

Ezzel már lehet:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy ilyen jeladós verziót, lehet, ez a megoldás. De mindenképpen megkérdezném a kereskedést....

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_4_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

Update: a leírás(nálam 52. oldaltól) táblázatában abszolút tiltás az első ülésre.... :(

További Update:

Ezzel már lehet:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

Tudtommal ez a jeladós történet is csak akkor működik, ha tudja az autó.

Ha jól emlékszem ez plusz opció volt, amit vagy kértek, vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy ilyen jeladós verziót, lehet, ez a megoldás. De mindenképpen megkérdezném a kereskedést....

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_4_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

Update: a leírás(nálam 52. oldaltól) táblázatában abszolút tiltás az első ülésre.... :(

További Update:

Ezzel már lehet:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s/Biztons%C3%A1g_&_V%C3%A9delem/Gyermek%C3%BCl%C3%A9sek/93199693

koszi a valaszt, meg az elotted valaszolonak is ! majd szerintem a szalonba is megekrdezem, hogy mi a helyzet :)

udv

b.

Link to comment
Megosztás:

koszi a valaszt, meg az elotted valaszolonak is ! majd szerintem a szalonba is megekrdezem, hogy mi a helyzet :)

udv

b.

Egy ilyen gyerekülés 100.000.- forinton felüli.

Hidd el, sokkal jobb annak a gyereknek hátul, az anyósülés mögött egy olyan ülésben, ami háttal is beköthető, mert úgy van a legnagyobb biztonságban. Menet közben úgysem fogsz átnyúlni az anyósülésre.

Én nagyon sokat olvasgattam a gyerekülés után, míg kiválasztottam a megfelelőt, amit Angliából kb. 30%-kal olcsóbban meg is rendeltem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.