Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Visszatettem a tükör lapot, de lehet hogy nagyon megnyomkodtam, most meg nem mozgatható rendesen, néha megakad és kattog :( Lehet ezzel valamit kezdeni ? Mi okozza ?

Mármint ki-be hajtáskor akad?

Meg kéne nézni a mechanikát! Lehet hogy csak egy kis kenés kell neki.

Ha nem extrém erővel nyomogattad, az nem árthatott neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel csodát tett az opelom. A kuplungpedálhoz szinte hozzá sem kell érnem és már lenyomódik. Viszont nem emel ki , tehát sebességbe nem tudom tenni. Se hibajelzés se más. Nem zörög , alánéztem 1 csepp olaj sincs alatta. Találkozott valaki már ilyennel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel csodát tett az opelom. A kuplungpedálhoz szinte hozzá sem kell érnem és már lenyomódik. Viszont nem emel ki , tehát sebességbe nem tudom tenni. Se hibajelzés se más. Nem zörög , alánéztem 1 csepp olaj sincs alatta. Találkozott valaki már ilyennel?

Szia! Nekem a G astra tett ilyet egyszer szétment benne a kuplung kinyomó csapágy és a váltóhoz fojt be az összes fékfolyadék. Nézd meg a tartályt, hogy van e benne. Egyik este tökéletes volt reggel meg beesett a pedál mint neked. Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem a G astra tett ilyet egyszer szétment benne a kuplung kinyomó csapágy és a váltóhoz fojt be az összes fékfolyadék. Nézd meg a tartályt, hogy van e benne. Egyik este tökéletes volt reggel meg beesett a pedál mint neked.

Néztem, és a minimum felett volt az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek okozhat bármilyen problémát ha a hátsó dob fölötti hővédő lemez nincsen a helyén?

Sajnos közel végsebességnél nem bírta az áramlatokat és lefittyedt, a három tartócsavar körül a lemez korrodált, a csavarok pedig belerohadtak a karosszériába, így elég macerás lenne visszatenni... A szomszéd szerelő srác aknából kiszedte, szerinte annyira nem is kell az oda, nincs már ott akkora hő, illetve a dob és a kasztni között is van vagy 10cm rés, ráadásul nem láttam semmi olyat amit annyira védenie kéne a megolvadástól, átmelegedéstől... :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek okozhat bármilyen problémát ha a hátsó dob fölötti hővédő lemez nincsen a helyén?

Sajnos közel végsebességnél nem bírta az áramlatokat és lefittyedt, a három tartócsavar körül a lemez korrodált, a csavarok pedig belerohadtak a karosszériába, így elég macerás lenne visszatenni... A szomszéd szerelő srác aknából kiszedte, szerinte annyira nem is kell az oda, nincs már ott akkora hő, illetve a dob és a kasztni között is van vagy 10cm rés, ráadásul nem láttam semmi olyat amit annyira védenie kéne a megolvadástól, átmelegedéstől... :)

Anno nekem is ugyan ez volt.....csak egy nagyobb alátétet kellett odarakni, egyszerűbb volt, mint kibányászni a lemezt. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jön a baba. Jön a gyond :) Hogy lehet az anyósülés légzsákot kikapcsolni ?

A leírás valami spéci opel babaülést ír, ami automatikusan kikapcsolja. Működik ez valakinek ?

Vagy van valami traszponder ? A többi autóba ezt pofonegyszerűen megoldották itt miért nem ?

Áááá, help !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jön a baba. Jön a gyond :) Hogy lehet az anyósülés légzsákot kikapcsolni ?

A leírás valami spéci opel babaülést ír, ami automatikusan kikapcsolja. Működik ez valakinek ?

Vagy van valami traszponder ? A többi autóba ezt pofonegyszerűen megoldották itt miért nem ?

Áááá, help !

Módosítva : lllacko
Link to comment
Megosztás:

Nem rég pár hete vettem az autót, fel is töltöttem a hűtőt mert már elég kevés volt benne azóta kb 200 km-t mentem vele de már a minimum körül van.. fehér füst nincs, olaj nem habos, tócsát nem látok alatta. Mi lehet?

Ha Z17DTH, akkor a vizhutot kidorzsoli a klimahuto... Kell egy tavtarto kozejuk, no meg elvileg egy uj huto. Gyakorlatilag egy adott szint ala nem fog lemenni akkor sem, ha nem toltod fel, azaz akar hasznalhato igy is, bar ezert ki fogok kapni, tehat nem en mondtam :)

Link to comment
Megosztás:

Ha Z17DTH, akkor a vizhutot kidorzsoli a klimahuto... Kell egy tavtarto kozejuk, no meg elvileg egy uj huto. Gyakorlatilag egy adott szint ala nem fog lemenni akkor sem, ha nem toltod fel, azaz akar hasznalhato igy is, bar ezert ki fogok kapni, tehat nem en mondtam :)

jaj hülye vagyok.. kimaradt.. Z14XEP-ről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég pár hete vettem az autót, fel is töltöttem a hűtőt mert már elég kevés volt benne azóta kb 200 km-t mentem vele de már a minimum körül van.. fehér füst nincs, olaj nem habos, tócsát nem látok alatta. Mi lehet?

Az is lehet, hogy közvetlenül előtted (bármilyen okból) le volt engedve a hűtőfolyadék és visszatöltéskor levegős maradt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég pár hete vettem az autót, fel is töltöttem a hűtőt mert már elég kevés volt benne azóta kb 200 km-t mentem vele de már a minimum körül van.. fehér füst nincs, olaj nem habos, tócsát nem látok alatta. Mi lehet?

Na emberek annyiban megváltoztatom a tegnapi kijelentést, hogy barnás lett a hűtővíz és erős olaj szaga van.. fehér füst még mindig nincs de egy kevéske habot már látni a betöltő nyílásnál, a pálcán nem és normális az állaga is.......hengerfej.. és remélhetőleg csak tömítés... :/ ..király..... tudja valaki, hogy ez kb mennyiből lehet megúszni? Csak érdeklődésből kérdem, eszembe se jut így hagyni.

Módosítva : Snikos
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de feltenném a kérdést.

A myopelservice oldalon regisztráltam, de személyes szervízes regisztrációt is kér a szervíztörténet lekérdezéséhez!

Voltam már kétszer a szervízben, de fogalmuk sincs róla, hogy mi ez és hogy kell regisztráltatni! :huh: :omg:

Az lenne a kérdésem van-e valakinek ilyen regisztrációja már, ha igen, hogy intézte el?

Köszönöm!

Üdv

zolot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de feltenném a kérdést.

A myopelservice oldalon regisztráltam, de személyes szervízes regisztrációt is kér a szervíztörténet lekérdezéséhez!

Voltam már kétszer a szervízben, de fogalmuk sincs róla, hogy mi ez és hogy kell regisztráltatni! :huh: :omg:

Az lenne a kérdésem van-e valakinek ilyen regisztrációja már, ha igen, hogy intézte el?

Köszönöm!

Üdv

zolot

Persze. Mondtam hogy ilyet szeretnék. Kettők kattintottak a számítógépen. Megkérdezték, hogy mikor vettem az autót meg talán egy két alap dolgot kérdeztek ami amúgy is benne van a forgalmiban. És már kész is volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de feltenném a kérdést.

A myopelservice oldalon regisztráltam, de személyes szervízes regisztrációt is kér a szervíztörténet lekérdezéséhez!

Voltam már kétszer a szervízben, de fogalmuk sincs róla, hogy mi ez és hogy kell regisztráltatni! :huh: :omg:

Az lenne a kérdésem van-e valakinek ilyen regisztrációja már, ha igen, hogy intézte el?

Köszönöm!

Üdv

zolot

Hali!

Nekem is ilyen "problémám" van. Itt Veszprémben sem tudták, mit hol kellene engedélyezni, regisztrálni.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.