Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ez elso kepen latszik, balra, lent. Elvileg 1.6 mm magas.

A 2. képen a nagyobb gumiprofil mellett, az abroncs közepén.

teligumi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Az 1.6mm a jogszabályban előírt érték. A 4mm a téli gumikon létező kopásjelző.

Egy kis tanulmány: http://www.michelin.hu/autogumi/hasznos-informaciok/vasarlasi-utmutato/mikor-szukseges-cserelni-az-abroncsot 2. pontban leírtak alapján.

Bár ez lehet, hogy csak Michelin-nél van...itt 2 kopásjelző van, az egyik 1.6mm( michelin figura), a másik 4mm-t jelez(hópihe). Mivel nekem Michelin téligumim van, így a 4mm-re emlékeztem csak.

Amúgy jobban megnézve a képeket, az 1. képen valóban az 1.6mm-esek látszanak, a 2. képen meg a 4mm-ek.... :)

üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem és köszönöm!

Én is úgy gondoltam, hogy már elöregedtek, csak megerősítésre vártam.

Sajnos már ilyenek voltak a gumik, mikor vettem a kocsit. Alkudtunk is emiatt. A telet még megkockáztattam. Keveset mentem télen, városban leginkább.

Kezdek gyűjtögetni téli gumira.

A "mélységmérőt" nem látom a 2. képen. Hol van az?

Milyen márkájú, típusú gumik?

Link to comment
Megosztás:

A szerszámkészletben van hozzá egy U alakban hajlított kis eszköz, azzal még a kezed sem lesz fémporos. Ha van kerékőr is, és az a nagyfejű fajta, akkor azt is ki kell csavarni.

Nekem sajnos nem volt ilyen az autóban, de látom pár száz forintért beszerezhető az a kis drótdarab.

Milyen az a nagyfejű kerékőr?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

1,6-os (115 le) kombi H Astrához melyik az ideálisabb kerék/gumi méret a 195/65/R15 vagy a 205-ös R16? (vagy teljesen mindegy?)

Köszi!

Egyik olcsóbb, ballonosabb, jobban tompítja az úthibákat. A másik drágább, jobb kanyarban a tapadása, de jobban is ráz.

Az az ideálisabb, amelyik tényező neked fontosabb. Tapasztalatom szerint olyan óriási különbség nincs, csak árnyalatnyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a tárcsafékekre/-hez nem is megy fel a 15"-os kerék.

a 14" nem megy fel. Gyárilag 15". Amikor felnit vettem, a szervizben ezt az infót adták. 14" téli gumit akartam venni, de csak 15"-től megy rá. Az enyém 2004-es. A későbbieket nem tudom, milyennel árusították. Előfordulhat, hogy van/volt olyan évjárat, ahol 16" volt a gyári méret.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú, típusú gumik?

Nekem is ilyen gyártmányú és típusú gumim van és ugyan így néz ki. Múlt héten volt nálunk egy qashqai és egy phaeton futóműállításon és véletlenül mind a kettőn Dunlop SP Wintersport gumik voltak és szintén ilyen cakkos volt a szélük kb 5mm-es profilmélységgel. Valami gyártási hibások lehetnek, a phaetonos ügyfél nagyon ki volt kelve magából, írt is a Dunlopnak, 2 nap múlva lejöttek vidékre a gumikért és magukkal vitték. Hogy mi lesz vele, azt nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Nekem sajnos nem volt ilyen az autóban, de látom pár száz forintért beszerezhető az a kis drótdarab.

Milyen az a nagyfejű kerékőr?

A csavar fején a mintát körbeveszi egy elforgó acélgyűrű, így a mintára nem lehet csőkulccsal ráfogni (ha a felniből esetleg kiérne a teteje). A gyűrű miatt az átmérője is nagyobb a hagyományos változatnál.

Link to comment
Megosztás:

Azert annyira nem nagy meg az elso tarcsa sem :)

De bizony. Én ezzel szívtam meg. Volt otthon egy szett 1 szezont futott Bridgestone téligumim 15"-os lemezfelniken még a Vectráról. Direkt nem adtam oda őket az autóval, mert tudtam,hogy ez az Astra lesz a következő, és a váltóméret is stimmel hozzá (195/65).. Amikor a gumishoz vittem, hamar rájöttünk,hogy nem fog felmenni rá.

Hátulra még oké volt, de előre már nem akart felmenni. Nekem 16" a legkisebb méret, a féktárcsa tudomásom szerint 308 mm átmérőjű.

Lehet, hogy a dízeleken erősebb fék van, bár az enyém 120 ló, egy 1.6 meg 115. Bár a nyomaték más, nem tudom, hogy ez befolyásol e valamit.

Link to comment
Megosztás:

De bizony. Én ezzel szívtam meg. Volt otthon egy szett 1 szezont futott Bridgestone téligumim 15"-os lemezfelniken még a Vectráról. Direkt nem adtam oda őket az autóval, mert tudtam,hogy ez az Astra lesz a következő, és a váltóméret is stimmel hozzá (195/65).. Amikor a gumishoz vittem, hamar rájöttünk,hogy nem fog felmenni rá.

Hátulra még oké volt, de előre már nem akart felmenni. Nekem 16" a legkisebb méret, a féktárcsa tudomásom szerint 308 mm átmérőjű.

Lehet, hogy a dízeleken erősebb fék van, bár az enyém 120 ló, egy 1.6 meg 115. Bár a nyomaték más, nem tudom, hogy ez befolyásol e valamit.

Ahogy nezem, modellfuggo... A 101 loeros 17DTH-n 280 mm-es van, de az erosebb motoroknal valoban 308-as. Mindig tanul az ember :)

Link to comment
Megosztás:

De bizony. Én ezzel szívtam meg. Volt otthon egy szett 1 szezont futott Bridgestone téligumim 15"-os lemezfelniken még a Vectráról. Direkt nem adtam oda őket az autóval, mert tudtam,hogy ez az Astra lesz a következő, és a váltóméret is stimmel hozzá (195/65).. Amikor a gumishoz vittem, hamar rájöttünk,hogy nem fog felmenni rá.

Hátulra még oké volt, de előre már nem akart felmenni. Nekem 16" a legkisebb méret, a féktárcsa tudomásom szerint 308 mm átmérőjű.

Lehet, hogy a dízeleken erősebb fék van, bár az enyém 120 ló, egy 1.6 meg 115. Bár a nyomaték más, nem tudom, hogy ez befolyásol e valamit.

Na, akkor csak jól emlékeztem! :)

Nekem is 1.6, 115LE és amikor feltetettem a téli szettet, akkor azt mértem, hogy elől és hátul is egyforma, 280mm a tárcsa átmérő (erre még persze rájön a féknyereg magassága).

Hamarosan cserélem a nyári szettre, akkor remélem újra.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor csak jól emlékeztem! :)

Nekem is 1.6, 115LE és amikor feltetettem a téli szettet, akkor azt mértem, hogy elől és hátul is egyforma, 280mm a tárcsa átmérő (erre még persze rájön a féknyereg magassága).

Hamarosan cserélem a nyári szettre, akkor remélem újra.

A hatso tarcsa kisebb (legalabbis nalam, de szerintem mindenhol :) ).

Osszegezve akkor legalabb negy variacio van, a motorteljesitmeny fuggvenyeben:

- hatul dob, 4 luku felni

- hatul is tarcsa, 4 luku

- hatul is tarcsa, 5 luku

- elol 308-as tarcsa, min. 16" felni, 5 luku

Link to comment
Megosztás:

Ahogy nezem, modellfuggo... A 101 loeros 17DTH-n 280 mm-es van, de az erosebb motoroknal valoban 308-as. Mindig tanul az ember :)

Nekem is ilyen, 280-as. Elöl-hátul tárcsa, 5 luku.

A téli gumik nekem 15"-os lemezfelnin vannak.

Erről jut eszembe, a nyári gumit szerintetek mikor lehet felrakni? Most már ilyen 20 fokokat is mondanak hétvégére.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen, 280-as. Elöl-hátul tárcsa, 5 luku.

A téli gumik nekem 15"-os lemezfelnin vannak.

Erről jut eszembe, a nyári gumit szerintetek mikor lehet felrakni? Most már ilyen 20 fokokat is mondanak hétvégére.

Ha az aszfalt hőmérséklete tartósan meghaladja a +6°C-ot. Szerintem a melegebb hétvége után már én is felrakom a nyári szettet.

Csak nem fog már fagyni, nem lesz hó és jég!?......

Link to comment
Megosztás:

Én is most raktam föl a nyári 17"-os kerekeket. Most érzem igazán a különbséget a 15-ös ballonoshoz képest. Rohadtul ráz minden apró úthibánál! Amellett hangosabb is a futása, mint a télinek. Gondolom ez azért van, mert nagyobb felületen érintkezik az úttal...

Tapintásra is jóval keményebb, ridegebb az anyaga, mint a télinek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.