Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Amúgy nem tudom mittől függ, hogy melyik kocsit mivel szerelik az enyém 2008 H Astra(Z16XER) és gyárilag 15" felnivel van, amit nem is bánok.

Szerintem felszereltségtől. Mivel az enyém Como, sport futóművel, sport gombbal, IDS+szal, illő volt, hogy valami nagyobb csili-vili felnit rápakoljanak. Télre én is 15"-ost vettem, egyrészt anyagi megfontolásból, másrészt úgy gondolom, hogy télre jobb a keskenyebb, de ballonosabb gumi.

Egyébként a FB-on a H Astrások közül többen meg a 18-19"-os felnikre vannak rizgulva. Na, azt én is túlzásnak tartom a magyar utakra. A 17-essel még nincs gond, de az ennél nagyobb felniméret már tényleg a használhatóság rovására megy.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felszereltségtől. Mivel az enyém Como, sport futóművel, sport gombbal, IDS+szal, illő volt, hogy valami nagyobb csili-vili felnit rápakoljanak. Télre én is 15"-ost vettem, egyrészt anyagi megfontolásból, másrészt úgy gondolom, hogy télre jobb a keskenyebb, de ballonosabb gumi.

Egyébként a FB-on a H Astrások közül többen meg a 18-19"-os felnikre vannak rizgulva. Na, azt én is túlzásnak tartom a magyar utakra. A 17-essel még nincs gond, de az ennél nagyobb felniméret már tényleg a használhatóság rovására megy.

Az ECAT szerint a 18-19" felnikhez másik kormánymű kell, mint a 15-17"-okhoz, legalábbis gyárilag mást tesznek bele.

El nem tudom képzelni mi vesz rá valakit, hogy ekkora felnit tegyen egy munkaeszközre...

Mintha a fénymásolóm alá raknék antik asztalt a tetejére meg Fabergé tojást.

:icon1:

Link to comment
Megosztás:

Az ECAT szerint a 18-19" felnikhez másik kormánymű kell, mint a 15-17"-okhoz, legalábbis gyárilag mást tesznek bele.

El nem tudom képzelni mi vesz rá valakit, hogy ekkora felnit tegyen egy munkaeszközre...

Mintha a fénymásolóm alá raknék antik asztalt a tetejére meg Fabergé tojást.

:icon1:

Gyári GTC felni szerintem még teljesen korrekt, ettől felfelé már tényleg baromság napi használatra.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Fogalmam se volt, hogy milyen méretű gumit vettél, ezért írtam. A 35.000-es darabonkénti ár megfelel egy 17"-os guminak, a 19.000-es meg egy 15"-onak. Ha nem egyforma méret tartozik a két árhoz, kár őket összehasonlítani. Nem tudom milyen méretű gumiról írnak a cikkben. Azt se tudom, hogy írják-e pontosan, mert csak átfutottam. Ha a 15"-os 195/65R15-ösre írták a 35.000-es árat, akkor abszolút igazad van és jogos.

Egyébként a 17" is gyári méret. Az enyém ilyen méretű alufelnivel gördült ki a gyárból. 225/45 a váltó méretű gumi hozzá, illetve ajánlott még a 215/45 is. A 205/50 már elég keskeny a 7" széles felnihez. (Ezt csak azért írtam le, mert előtted felvetették.)

Hankook 55-ért??? Vegyél inkább Continantalt, Michelint vagy Goodyeart! Szerintem nem rosszabb márkák és 30-35 körül megkapod darabját, pl az Automaxnál. Onnan tudom mert én is most nézegettem az árakat, mert jövőre szeretném ledobni a mostaniakat.

Én még nem hallottam sehol senkitől hogy kifizetődő és a guminak is jót tesz ha évente átgyűrik a felnin. De ha te mondod, akkor csináld úgy. Végül is te dolgoztál gumisnál, te vagy a szakember...

Autopalace Dél-Pestnél vettem a felniket. Igaz, volt ez már az lassan 3 éve is. De egy e-mailt megér, kérj tőlük árat! Egyébként nemrég a Csergőnél is volt 15"-os 5 lyukas ET35-ös H Astrára való gyári alufelni középkupakkal kompletten bruttó 40.000-ért a GARNITÚRA! Pont lecsúsztam róla, pedig ennyiért ajándék. Utánrendelni tudnak, de darabja többe kerülne...

Szia!

Kértem árajánlatot. Hááát, régen biztos jó áron mentek a dolgok, most ezeket kaptam:

Astra G acél felni:

Bruttó listaár: 16535.-ft/db

cikkszám: 1002276

Astra H acél felni:

Bruttó listaár: 16535.-ft/db

cikkszám: 1002217

Mágnes szelep:

Bruttó listaár: 31485. Ft/db

cikkszám: 1235299

Vezérmű kerék szívó oldal:

Bruttó listaár: 75565.-ft

cikkszám: 5636632

Vezérmű kerék kipufogó oldal:

Bruttó listaár: 75500.-ft

cikkszám: 5636631

Lambda szonda:

Bruttó listaár: 65240.-ft

cikkszám: 0855555

Minden tételt 10-15.000 olcsóbban tudok és a felni sem veresenyképes ár, de készségessek voltak és hamar válaszoltak. 2 emailt megért.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kértem árajánlatot. Hááát, régen biztos jó áron mentek a dolgok, most ezeket kaptam...

Jó, hát csak egy ötlet volt. Valahogy sejtettem. Akkor akcióban adták. Gyakorlatilag mellette dolgozom, naponta kétszer megyek el a hely előtt, úgyhogy onnan szereztem róla tudomást akkoriban.

A másik alufelni szettet is szó szerint az orrom előtt vitték ki a araktárból 40-ért. Mikor én is meg akartam venni, mert gondoltam hogy ennyiért jó lesz téli szettnek, közölték hogy közel 200.000-ért tudnak még egy ugyan olyan szettet rendelni. Annyiért természetesen nem kértem. :(

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Jó, hát csak egy ötlet volt. Valahogy sejtettem. Akkor akcióban adták. Gyakorlatilag mellette dolgozom, naponta kétszer megyek el a hely előtt, úgyhogy onnan szereztem róla tudomást akkoriban.

A másik alufelni szettet is szó szerint az orrom előtt vitték ki a araktárból 40-ért. Mikor én is meg akartam venni, mert gondoltam hogy ennyiért jó lesz téli szettnek, közölték hogy közel 200.000-ért tudnak még egy ugyan olyan szettet rendelni. Annyiért természetesen nem kértem. :(

Állítólag Szeptember végén várható egy nagyobb 40-50% leárazás, de én most veszek 5 darab használtat 20000-ért, így szerinte nekem tárgytalan, max egy nagyon akciós alu jöhet szóba:)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Segítsetek már!

Hogy van az, hogy az enyémmel (külsőre) teljesen megegyező Astrákat láttam mellettem a parkolóba és az egyiken 4 csavaros felni volt a másikon meg 5! Őszintén szólva a dísztárcsámat le sem szedtem még mióta 2 hónapja megvettem, így azt sem tudom, hogy az enyémen 4, vagy 5 csavaros felni van-e? Az enyém 2008-as, a mellettem állók szélvédőjén 6 - és 7 számokat láttam amiből gondolom, hogy 2006-és 2007-esek!

Évjárattól függően van 4 és 5 csavaros rögzítés?

Mikortól van váltás, vagy hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítsetek már!

Hogy van az, hogy az enyémmel (külsőre) teljesen megegyező Astrákat láttam mellettem a parkolóba és az egyiken 4 csavaros felni volt a másikon meg 5! Őszintén szólva a dísztárcsámat le sem szedtem még mióta 2 hónapja megvettem, így azt sem tudom, hogy az enyémen 4, vagy 5 csavaros felni van-e? Az enyém 2008-as, a mellettem állók szélvédőjén 6 - és 7 számokat láttam amiből gondolom, hogy 2006-és 2007-esek!

Évjárattól függően van 4 és 5 csavaros rögzítés?

Mikortól van váltás, vagy hogy van ez?

 

Kisebb köbcentiseken, általában 1,4 benzin, meg talán a 1,3 cdti-n van felszereltségfüggően, ill évjárat függően 4 csavaros, ezek többsége hátul dobfékes még, a nagyobb köbcentisek mind 5 csavarosak.

Megesküdni nem mernék rá, de tudtommal így van, majd megcáfolják a többiek ha nem.. :)

 

Link to comment
Megosztás:

Kisebb köbcentiseken, általában 1,4 benzin, meg talán a 1,3 cdti-n van felszereltségfüggően, ill évjárat függően 4 csavaros, ezek többsége hátul dobfékes még, a nagyobb köbcentisek mind 5 csavarosak.

Megesküdni nem mernék rá, de tudtommal így van, majd megcáfolják a többiek ha nem.. :)

 

Nekem 1.6-os van, 4 csavarral, és dobfékes hátul..

Link to comment
Megosztás:

Kisebb köbcentiseken, általában 1,4 benzin, meg talán a 1,3 cdti-n van felszereltségfüggően, ill évjárat függően 4 csavaros, ezek többsége hátul dobfékes még, a nagyobb köbcentisek mind 5 csavarosak.

Megesküdni nem mernék rá, de tudtommal így van, majd megcáfolják a többiek ha nem.. :)

Teljesítmény és talán súlyfüggő is a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítsetek már!

Hogy van az, hogy az enyémmel (külsőre) teljesen megegyező Astrákat láttam mellettem a parkolóba és az egyiken 4 csavaros felni volt a másikon meg 5! Őszintén szólva a dísztárcsámat le sem szedtem még mióta 2 hónapja megvettem, így azt sem tudom, hogy az enyémen 4, vagy 5 csavaros felni van-e? Az enyém 2008-as, a mellettem állók szélvédőjén 6 - és 7 számokat láttam amiből gondolom, hogy 2006-és 2007-esek!

Évjárattól függően van 4 és 5 csavaros rögzítés?

Mikortól van váltás, vagy hogy van ez?

 

Nem is olyan régen volt itt ez a téma kivesézve. :)

Nem évjárat függő. Általában amin hátul dobfék van, az 4 csavaros. Kombit még nem láttam dobfékkel, így ezekből csak 5 csavarost láttam eddig, akár azon is ami 1.4 kombi. Leginkább 1.4-es 5 ajtósból, és 1.6 (xep) 5 ajtósból láttam eddig 4 lyukas rögzítést.

(Az enyémen meg 17-es felni van gyárilag, ha ennek van bármi köze a kérdéshez... :))

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
7 hours ago, Maybal írta:

Sziasztok. 

Mi az a legnagyobb méret, amit "büntetlenül" fel lehet rakni Astra H-ra? 

19"-os volt talán gyárilag is H Astrán. De én azt már nem biztos, hogy fetenném. A 17-es is nekem már olyan határeset. Szép-szép, de ilyenkor télire nem bánom hogy felkerül a sokkal komfortosabb 15-ös grnitúra. Mivel nem versenypályán használom a kocsit, tapadásban, kanyarstabilitásban nem igazán veszek észre különbséget.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Astra555 írta:

Attól függ, hogy ki büntet. A rendőr, vagy a futómű? :-)

Természetesen a rendőr.....:D

Olvastam valahol, hogy ha nem megfelelő(ez itt a fő kérdés) méretű felni+gumi méret van fenn, az már átalakításnak számít, és tanúsítvány köteles.....

Csaba66, pont ilyen építő jellegű hozzászólást vártam......köszi.....;)

 

 

kis olvasmány:http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/11/06/egy_alufelniert_is_levehetik_a_rendszamod/

 

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.