Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Ne azt a meretet nezd, neked 225/45 kell :) A rohej, hogy az mar csak C/A, es lenyegesen olcsobb is... Persze a gordulesi ellenallas fugghet a magassagtol, illetve az EfficientGrip Performance tobb alfajbol all, van sima, XL, FP es ki tudja meg mi... Ez mar kb. az a szintu nephulyites, mint az olajoknal, mert nem igaz, hogy egy utcai autohoz ennyi varians kell, plane, hogy nem minden elindulas elott valaszt az ember, hogy eppen melyik gumit rakja fel :)

Tisztában vagyok vele, hogy milyen méretű gumi kell az autómra. :) (Emellett a 215/45 is jó lenne, gyárilag is azzal szerelték.) Csak azért linketem ezt, mert én még más méretből sem láttam A/A-t. Valamint erre szerettem volna reflektálni: :)

" En sem lattam meg A-st, kell valami teret hagyni a fejlesztesnek "

Az meg hogy a 225/45 sokkal olcsóbb, az nem csoda, hiszen sokkal elterjedtebb méret. Rengeteg autótípusra ilyen kell. De pl a J Astrára is valami nagyon hülye méret való, ezért jóval drágább is.

Az Asymmetricből is amiről fentebb írtam, az eggyel nagyobb méret már tudja a C/A-t, a 225/45 valamiért csak E/A-t. De azért az, hogy a peremvédő csík (FP) az oldalfalon rajta van-e, nem hiszem, hogy a gördülési ellenállást érdemben befolyásolni tudná. Egyébként ebben a méretben a prémium kategóriában nagyon ritka, hogy lespórolná a gyártó a peremvédőt.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

50 minutes ago, Cserenkov said:

Tisztában vagyok vele, hogy milyen méretű gumi kell az autómra. :) (Emellett a 215/45 is jó lenne, gyárilag is azzal szerelték.) Csak azért linketem ezt, mert én még más méretből sem láttam A/A-t. Valamint erre szerettem volna reflektálni: :)

" En sem lattam meg A-st, kell valami teret hagyni a fejlesztesnek "

Az meg hogy a 225/45 sokkal olcsóbb, az nem csoda, hiszen sokkal elterjedtebb méret. Rengeteg autótípusra ilyen kell. De pl a J Astrára is valami nagyon hülye méret való, ezért jóval drágább is.

Az Asymmetricből is amiről fentebb írtam, az eggyel nagyobb méret már tudja a C/A-t, a 225/45 valamiért csak E/A-t. De azért az, hogy a peremvédő csík (FP) az oldalfalon rajta van-e, nem hiszem, hogy a gördülési ellenállást érdemben befolyásolni tudná. Egyébként ebben a méretben a prémium kategóriában nagyon ritka, hogy lespórolná a gyártó a peremvédőt.

A fene sem igazodik ki ezen, de ez a gumi mas meretben is tud A/A lenni:

http://www.gumiabroncs.hu/webaruhaz/p/32979/2/gumiabroncsok/nyari-gumiabroncsok/205/55r16-w-efficientgrip-perform-xl-goodyear-nyari-gumiabroncs

De van B/A is:

http://www.gumiabroncs.hu/webaruhaz/p/15909/2/gumiabroncsok/nyari-gumiabroncsok/205/55r16-h-efficientgrip-perf-goodyear-nyari-gumiabroncs

Sot A/C is, igaz ez nem Performance, de peremvedos:

http://www.gumiabroncs.hu/webaruhaz/p/18361/2/gumiabroncsok/nyari-gumiabroncsok/205/55r16-v-efficient-grip-fp-fi-goodyear-nyari-gumiabroncs

Es van meg egy csomo egyeb is...

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Miert kene kulonbseg legyen? Mas minta, mas keverek, de ez koltsegben nem okvetlenul jelent kulonbseget. Persze az ar nem okvetlenul a koltsegekkel aranyos, de itt meg hasznalati ertekben sem igazan lehet kulonbseget tenni, mert az egyik ebben jobb, a masik abban...

Az indexes gumisforumon az ecogumikat korlatozottan ajanlotta az ottani egyik gumis a konnyitett(gyengebb) oldalfal miatti fokozott defektveszely miatt. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, kisp113 said:

Az indexes gumisforumon az ecogumikat korlatozottan ajanlotta az ottani egyik gumis a konnyitett(gyengebb) oldalfal miatti fokozott defektveszely miatt. 

Az eco a kisebb gordulesi ellenallast jelenti, de ezt szerintem eppen hogy nem gyengebb, hanem erosebb oldalfallal lehet elerni, ami kevesbe deformalodik... Vagy egeszen mashogy mukodik valami, mint ahogy az ember gondolna; azt nem hiszem, hogy sulycsokkentessel akarnanak ecobba tenni egy gumit.

Egy dolog meg lehet: eppen a deformalodni nem szereto oldalfal adott esetben esetleg hamarabb szakad el, de ez csak spekulacio...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/véleményt kérni tőletek. Már itt a fórumon is panaszkodtam hogy mennyire nem szeretem a nyári gumijaimat (Uniroyal Rainexpert 205/55 R16 V)

A téli szetthez képest (195/65 R15 Continental TS850) rossz vezetni - kóvályog és viszi minden úthiba jobbra balra, hangosabb és többet is fogyaszt vele. Az uniroyallal már tavaly is volt rázás gondom, de most kiderült hogy nem centír baj hanem az egyik egyszerűen tojássá deformálódot! Mind a 4-et cserélném. 

A kérdés, hogy a fentebb említett különbségek a téli javára inkább a kisebb méret miatt lehetnek, vagy inkább a minőségi különbség és ugyanilyen jó lenne ha vennék egy elsővonalas 205/55 szettet? Gyakorlatilag ingyen tudnék 15"-re váltani, mert van még egy szett felnim az omegáról, mindössze +2mm ET különbséggel. Gondolom 4mm nyomtávszélesedéstől nem borul fel a geometria.

Szóval csak minőséget váltsak vagy méretet is? Elsődleges szempont a biztonság és a komfort! (hányós a család úgyhogy sportos vezetés kizárva, évente 10 ezret megy a nyárin, így a kopás sem nagy gond)

A jelöltek 205/55 R16 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Bridgestone Turanza T001

195/65 R15 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Vredestein Sportrac 5
  • Hankook K125

Kösz!

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

52 perce, kisp113 írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/véleményt kérni tőletek. Már itt a fórumon is panaszkodtam hogy mennyire nem szeretem a nyári gumijaimat (Uniroyal Rainexpert 205/55 R16 V)

A téli szetthez képest (195/65 R15 Continental TS850) rossz vezetni - kóvályog és viszi minden úthiba jobbra balra, hangosabb és többet is fogyaszt vele. Az uniroyallal már tavaly is volt rázás gondom, de most kiderült hogy nem centír baj hanem az egyik egyszerűen tojássá deformálódot! Mind a 4-et cserélném. 

A kérdés, hogy a fentebb említett különbségek a téli javára inkább a kisebb méret miatt lehetnek, vagy inkább a minőségi különbség és ugyanilyen jó lenne ha vennék egy elsővonalas 205/55 szettet? Gyakorlatilag ingyen tudnék 15"-re váltani, mert van még egy szett felnim az omegáról, mindössze +2mm ET különbséggel. Gondolom 4mm nyomtávszélesedéstől nem borul fel a geometria.

Szóval csak minőséget váltsak vagy méretet is? Elsődleges szempont a biztonság és a komfort! (hányós a család úgyhogy sportos vezetés kizárva, évente 10 ezret megy a nyárin, így a kopás sem nagy gond)

A jelöltek 205/55 R16 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Bridgestone Turanza T001

195/65 R15 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Vredestein Sportrac 5
  • Hankook K125

Kösz!

Hát ha a biztonság és komfort a szempontok és nem közlekedsz extrém módon, akkor sztem inkább maradj a 15-nél, az tuti komfortosabb és könyebb is, meg olcsóbb is, főleg ha ingyér jutsz felnikhez. Bár én személy szerint nem tudom milyen a 15-ös kerék H Astrán, de nekem a téli 16-okkal (205/55) nem voltak nyomvályú megvezetéses illetve hangossági problémáim, azok inkább nálam a 17-nél (225/45) jelentkeznek észrevehetőbben, de mint már említettem többször itt, ott sem vészesen.

Nekem most a 17-eim annyira szépen rázkódásmentesen futnak nagy sebességnél is, hogy el sem hiszem :) 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kisp113 írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot/véleményt kérni tőletek. Már itt a fórumon is panaszkodtam hogy mennyire nem szeretem a nyári gumijaimat (Uniroyal Rainexpert 205/55 R16 V)

A téli szetthez képest (195/65 R15 Continental TS850) rossz vezetni - kóvályog és viszi minden úthiba jobbra balra, hangosabb és többet is fogyaszt vele. Az uniroyallal már tavaly is volt rázás gondom, de most kiderült hogy nem centír baj hanem az egyik egyszerűen tojássá deformálódot! Mind a 4-et cserélném. 

A kérdés, hogy a fentebb említett különbségek a téli javára inkább a kisebb méret miatt lehetnek, vagy inkább a minőségi különbség és ugyanilyen jó lenne ha vennék egy elsővonalas 205/55 szettet? Gyakorlatilag ingyen tudnék 15"-re váltani, mert van még egy szett felnim az omegáról, mindössze +2mm ET különbséggel. Gondolom 4mm nyomtávszélesedéstől nem borul fel a geometria.

Szóval csak minőséget váltsak vagy méretet is? Elsődleges szempont a biztonság és a komfort! (hányós a család úgyhogy sportos vezetés kizárva, évente 10 ezret megy a nyárin, így a kopás sem nagy gond)

A jelöltek 205/55 R16 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Bridgestone Turanza T001

195/65 R15 méretben:

  • Conti Premiumcontact 5
  • Vredestein Sportrac 5
  • Hankook K125

Kösz!

Szia,

 

Nekem gyárilag is Continental PremiumContact volt rajta.hihetetlen,de 8 évig használtam,és kb. 70e km-t mentem vele.Én most is azt vettem a PremiumContact 5-t 205/55 R16-os méretben.Maximálisan meg vagyok vele elégedve.Nagyon jó,puha gumi,autópályán is szinte suhan,semmi hangja nincs,s szerintem még jól is néz ki.Sokan mondják,hogy már ezek sem a régiek,mert jobban kopnak,mint régen,de mégiscsak egy prémium kategóriás gumi.

Ha emellett döntesz,akkor tudok adni egy telefonszámot privátban,ahol jobb áron meg tudod venni,mint a gumi.hu-n.Én is onnan vettem és talán csak 20e Ft/db volt.Annyi,hogy egy Debrecen melletti gumistól kell postán megrendelni,de még így is lényegesen olcsóbb.A szállítás pedig alig volt 2000 Ft,azzal a futárcéggel,akivel küldi.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 24. at 21:21, jszabi írta:

Szia,

 

Nekem gyárilag is Continental PremiumContact volt rajta.hihetetlen,de 8 évig használtam,és kb. 70e km-t mentem vele.Én most is azt vettem a PremiumContact 5-t 205/55 R16-os méretben.Maximálisan meg vagyok vele elégedve.Nagyon jó,puha gumi,autópályán is szinte suhan,semmi hangja nincs,s szerintem még jól is néz ki.Sokan mondják,hogy már ezek sem a régiek,mert jobban kopnak,mint régen,de mégiscsak egy prémium kategóriás gumi.

Ha emellett döntesz,akkor tudok adni egy telefonszámot privátban,ahol jobb áron meg tudod venni,mint a gumi.hu-n.Én is onnan vettem és talán csak 20e Ft/db volt.Annyi,hogy egy Debrecen melletti gumistól kell postán megrendelni,de még így is lényegesen olcsóbb.A szállítás pedig alig volt 2000 Ft,azzal a futárcéggel,akivel küldi.

Üdv.:Szabi

Köszi a véleményt és az ajánlatot. Szerencsére pont erre a típusra van kedvezőbb ajánlatom is, házhoz Budapestre. (privátban adok telszámot :))

Azt hiszem az fog dönteni hogy mennyit kellene dolgoznom a 15" felniken hogy újszerű állapotra hozzam. Ha elég lusta leszek marad a 16" de még akkor is el kell döntenem hogy megéri-e a 10 ezres különbséget a Conti a Brigivel szemben.

Link to comment
Megosztás:

5 csavaros a felnim,tárcsafék van hátul.Nem akarok 205 mm-nél szélesebb gumit 1.4 motorhoz,felesleges,de 17' kerékkel sokkal jobban mutat.néztem az opc felni ET-je 47,nem lenne nagyon bennt a kerék,mivel a gyári ET 16' ban 39?

A lemezfelni csavarok jók a gyári alufelnihez is?G-nél jó volt

Valakinek nincs esetleg jó állapotú 205/50 R17 nyárigumija?

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

6 órája, csicsó írta:

5 csavaros a felnim,tárcsafék van hátul.Nem akarok 205 mm-nél szélesebb gumit 1.4 motorhoz,felesleges,de 17' kerékkel sokkal jobban mutat.néztem az opc felni ET-je 47,nem lenne nagyon bennt a kerék,mivel a gyári ET 16' ban 39?

A lemezfelni csavarok jók a gyári alufelnihez is?G-nél jó volt

Valakinek nincs esetleg jó állapotú 205/50 R17 nyárigumija?

Gyári ET értékek:

15": 35

16": 37

17": 39

Mindhárom féle felnim van és mind gyári H Astrához való felni. 8-10mm eltérés ET-ben az már nem kevés. Gyári alufelni csavarjai jók a lemezfelnihez és fordítva.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Cserenkov írta:

Gyári ET értékek:

15": 35

16": 37

17": 39

Mindhárom féle felnim van és mind gyári H Astrához való felni. 8-10mm eltérés ET-ben az már nem kevés. Gyári alufelni csavarjai jók a lemezfelnihez és fordítva.

Akkor valószinű  C Vectra ET je lehet 40 feletti meg az OPC

Link to comment
Megosztás:

On 2016. május 3. at 20:13, csicsó írta:

Használ valaki Toyo Proxes nyárigumit?Mik a tapasztalatok vele?kopás,zaj,tapadás stb.

Tipikus száraz, meleg aszfaltra való típus, ott nagyon tud tapadni. Vizes felületen gyengécske. Korrekt árban van. 

Link to comment
Megosztás:

Ma szereltettem át az új nyári szettet, ami Hankook Kinergy Eco K425 lett, 185/65R15 méretben.

Hihetetlen, hogy az eddigi 8 éves Kleber téli gumikhoz képest mennyivel csendesebb a gördülési zaja. Mondjuk, nem csoda. A téli már keményedett annyit az évek során, hogy nyáron, meleg aszfalton se nyúljon, csak a mintázatból eredő jelentős zaja maradt meg. Még jó, hogy nem volt telünk és nem volt dolguk, mert sztem az első Havas úton megfőtt volna...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 29. at 7:51 PM, Cserenkov said:

Gyári ET értékek:

15": 35

16": 37

17": 39

Mindhárom féle felnim van és mind gyári H Astrához való felni. 8-10mm eltérés ET-ben az már nem kevés. Gyári alufelni csavarjai jók a lemezfelnihez és fordítva.

Írtad a Gyári adatokat.

ha 17"nak az ET je 35 problémát jelent?

Illetve ha 17" os felnit szeretnék mi az az ET ami még jó lenne egy H astra kombi alá? Tól - Ig gondolom

Válaszokat előre is köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

 

Kombi astra h van. z16xer. Gyári mérete 16" 205/55. Kérdésem felétek hogy 17" felniből mi az a méret amit még rá tudok tenni? 225/45/17" rá megy még fordulásnál elfér? Felni milyen széles legyen és mekkora ET szám kell? Minnél kisebb az ET annál kijebb lesz a kerék? Ha esetleg van valakinek eladó 17" gyári 5 ágú gtc felnije az engem érdekelne! Előre is köszönöm a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.