Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ha vkit érdekel akkor eladó 18" os felnik gumival együtt...

Nem mindenáron, de rakom fel a télit. tavaszra meg egy "-nyit növekednék, ha vki esetleg elviszi...

kép:KÉP LINK

Gumik kb 60-70%osak. 2db Pirelli P zero Nero 2db Continental Sportcontact 2. A két legjobb gumi a piacon. és a talán al egdrágábbak is.

Felniket apro sérülések vannak, de elfogadhatóak. nem vészes. érdeklődni a gt350 kukac free mail pont hu -n lehet.

Link to comment
Megosztás:

üdv, nekem 225/45 R17-es Dunlop SportMaxx van gyári alufelnivel feltéve (így vettem pár hónapja), az 1,8-as motorral kb. 8,4-et eszik meg (ebben kb. 60% pálya, 40% város van, dinamikusan autózva - múltkor tojásszállítás során sikerült a 7,8 is :), itt anno mondták, hogy ez a normális, a 8 feletti fogyi.

Most télire ugyanezt a márkát akarom feltenni, de a rendes 205/55 R16 mérettel, mert kíváncsi lennék, hogy halkabb-e... mert a 17-essel eléggé nagy a menetzaj 110 felett, amit ez a vacak MP30-as rádió csak ordítva nyom el (legalábbis az a hangerő a gyereket már zavarja).

meg kíváncsi leszek, hogy a fogyasztás változik-e. Na meg a 17-es megérzi a nyomvájúkat, megtudja vezetni, rosszabb esetben meg is dobja, de nem vészes. Viszont úgy fekszik minden kanyarban... hogy csuda... és keményen jól néz ki :D

Sziasztok!

Véleményt kérnék aki a gyári 205/55 R16 ET37 (6,5 col) felnit lecserélte nagyobbra!

Én most egy 8 col ET40 R17 felnin gondolkozok 225/45 gumival!

Egy online ET kalkulátorral már számolgattam és kicsit tartok tőle hogy kicsit sok a 16mm kifelé és 22mm befelé történő eltérés.

Aki valami hasonlót tett fel kérem ossza meg mindenféle tapasztalatát (fogyasztás, zaj, egyenesfutás, stb.)!

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

üdv, nekem 225/45 R17-es Dunlop SportMaxx van gyári alufelnivel feltéve (így vettem pár hónapja), az 1,8-as motorral kb. 8,4-et eszik meg (ebben kb. 60% pálya, 40% város van, dinamikusan autózva - múltkor tojásszállítás során sikerült a 7,8 is :), itt anno mondták, hogy ez a normális, a 8 feletti fogyi.

Most télire ugyanezt a márkát akarom feltenni, de a rendes 205/55 R16 mérettel, mert kíváncsi lennék, hogy halkabb-e... mert a 17-essel eléggé nagy a menetzaj 110 felett, amit ez a vacak MP30-as rádió csak ordítva nyom el (legalábbis az a hangerő a gyereket már zavarja).

meg kíváncsi leszek, hogy a fogyasztás változik-e. Na meg a 17-es megérzi a nyomvájúkat, megtudja vezetni, rosszabb esetben meg is dobja, de nem vészes. Viszont úgy fekszik minden kanyarban... hogy csuda... és keményen jól néz ki :D

Nem hinném, hogy a gumi átmérője befolyásolja a menetzajt, inkább a gumi mintája, kopása okozza. Nekem 205/50 R17-es Continental Sport Contact2 gumim van, de 50-nél is, és 100 fölött is csendes.

Link to comment
Megosztás:

üdv, nekem 225/45 R17-es Dunlop SportMaxx van gyári alufelnivel feltéve (így vettem pár hónapja), az 1,8-as motorral kb. 8,4-et eszik meg (ebben kb. 60% pálya, 40% város van, dinamikusan autózva - múltkor tojásszállítás során sikerült a 7,8 is :), itt anno mondták, hogy ez a normális, a 8 feletti fogyi.

Most télire ugyanezt a márkát akarom feltenni, de a rendes 205/55 R16 mérettel, mert kíváncsi lennék, hogy halkabb-e... mert a 17-essel eléggé nagy a menetzaj 110 felett, amit ez a vacak MP30-as rádió csak ordítva nyom el (legalábbis az a hangerő a gyereket már zavarja).

meg kíváncsi leszek, hogy a fogyasztás változik-e. Na meg a 17-es megérzi a nyomvájúkat, megtudja vezetni, rosszabb esetben meg is dobja, de nem vészes. Viszont úgy fekszik minden kanyarban... hogy csuda... és keményen jól néz ki :D

Szintén ilyen méretű gumi és felni kombóval szintén 1.8-assal (Z18XER) 7 literen áll a BC-m, amit tankoláskor is tart. Nem autópályázok, 10 km a melóhely minden nap reggel és este, hétvégén is csak max 30-35 km van egyszerre, a tempó 90-110 között, ahol lehet)

Nekem nem igazán mondható zajosnak, és télinek én is az általad említett váltóméretet használom.

Hangja semmi, és az autó érezhetóen átmegy szerintem a már túl kényelmes kategóriába, persze így is jól fekszik az útra.

Ha jól menne sorom, jövőre kipróbálnám 18"-ossal is a verdát...kíváncsi vagyok, hogy annyira veszélyes-e, mint azt sokan mondják

Link to comment
Megosztás:

hát 90-110-nél nekem is 4,7-6,5 között mutat a BC... de tartós 130-140-nél már nem megy a 8,3 alá :), persze olyankor hárman ülünk, teli csomagtartóval.

pedig pont itt írta valaki, amikor a kocsit vettem, hogy adott méretű guminál már jön a menetzaj...

Szintén ilyen méretű gumi és felni kombóval szintén 1.8-assal (Z18XER) 7 literen áll a BC-m, amit tankoláskor is tart. Nem autópályázok, 10 km a melóhely minden nap reggel és este, hétvégén is csak max 30-35 km van egyszerre, a tempó 90-110 között, ahol lehet)

Nekem nem igazán mondható zajosnak, és télinek én is az általad említett váltóméretet használom.

Hangja semmi, és az autó érezhetóen átmegy szerintem a már túl kényelmes kategóriába, persze így is jól fekszik az útra.

Ha jól menne sorom, jövőre kipróbálnám 18"-ossal is a verdát...kíváncsi vagyok, hogy annyira veszélyes-e, mint azt sokan mondják

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat!

A fogyasztás mindig egy érdekes kérdés!

Igazából engem az érdekelt volna hogy a nagyobb gumi esetleg nagyobb fogyasztást eredményez-e? (ugyanazon az autón, ugyanazzal a sofőrrel)

Az hogy kinek mennyit eszik ugyanolyan gumival az nem teljesen valóságos infó! Nem mindegy a vezetési stílus, a területi viszonyok (hegy, alföld), helyszín (város, külterület, pálya), stb.!

Nekem Z16XEP van és 6,8 az átlagom 15.000 km alatt! Télen lehetetlen 7 alá vinni! :D

Úgy döntöttem megveszem a 17-es felnit, de télre marad a 205/55 R16 Good Year UG7+!

Nyárra meg majd a hosszú hideg téli estéken keresek valami jóféle nyári gumát! Várom a javaslatokat! :)

Link to comment
Megosztás:

hát 90-110-nél nekem is 4,7-6,5 között mutat a BC... de tartós 130-140-nél már nem megy a 8,3 alá :), persze olyankor hárman ülünk, teli csomagtartóval.

pedig pont itt írta valaki, amikor a kocsit vettem, hogy adott méretű guminál már jön a menetzaj...

Nekem nem autózás közben mutat ennyit a BC, hanem a tartós átlag amit számol, az ennyi...

És ez kútnál tankoláskor egy leheletnyivel kevesebb...

Azzal, hogy pillanatnyi fogyiban mit mutat, nem szoktam foglalkozni, mert akkor a kigyorsítási 30liter szíven vágna...

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat!

A fogyasztás mindig egy érdekes kérdés!

Igazából engem az érdekelt volna hogy a nagyobb gumi esetleg nagyobb fogyasztást eredményez-e? (ugyanazon az autón, ugyanazzal a sofőrrel)

Az hogy kinek mennyit eszik ugyanolyan gumival az nem teljesen valóságos infó! Nem mindegy a vezetési stílus, a területi viszonyok (hegy, alföld), helyszín (város, külterület, pálya), stb.!

Nekem Z16XEP van és 6,8 az átlagom 15.000 km alatt! Télen lehetetlen 7 alá vinni! :D

Úgy döntöttem megveszem a 17-es felnit, de télre marad a 205/55 R16 Good Year UG7+!

Nyárra meg majd a hosszú hideg téli estéken keresek valami jóféle nyári gumát! Várom a javaslatokat! :)

Tedd azt...szerintem nem jársz rosszul vele...

Bár arra készülj, hogy a 225ös igen könnyen enged a nyomvályúknak...de annyira nem gáz, és az úttartás majd kárpótol...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

most lettem nemrég tulajdonosa egy 1.4 H Astranak

jelenleg egy 6Jx15" ET49 acélfelni van rajta, de nem vagyok benne biztos hogy ez a gyári felnije

valaki meg tudná mondani nekem, hogy egy 2006-os astra h gyári acélfelnije milyen ET számmal jön ki

előre is köszi

6,5Jx16" ET37a mérete.

Link to comment
Megosztás:

6,5Jx16" ET37a mérete.

akkor ami az enyémen van, az eredetileg nem erre az autóra van?

viszont ha a gyári ET szám 37 és az enyémen 49-es van, legalább tudom hogy ilyet is fel lehet rá rakni

köszönöm a gyors választ

lenne még egy kérdésem, tavasszal vásárlást tervezek:

milyen méretet lehet feltenni az autóra maximum, hogy a sárvédőbe ne érjen bele?

pl.: 7J; 7,5J; esetleg 8J ?

Link to comment
Megosztás:

akkor ami az enyémen van, az eredetileg nem erre az autóra van?

viszont ha a gyári ET szám 37 és az enyémen 49-es van, legalább tudom hogy ilyet is fel lehet rá rakni

köszönöm a gyors választ

lenne még egy kérdésem, tavasszal vásárlást tervezek:

milyen méretet lehet feltenni az autóra maximum, hogy a sárvédőbe ne érjen bele?

pl.: 7J; 7,5J; esetleg 8J ?

Ha jól tudom C vectrán és Zafirán van ET49-es felni. Nekem 7x17 ET37-es alufelnim van most fent, ez teljesen alászedve egy picit hozzáér a dobbetéthez, ha csökkented az ET számot, akkor mehet föl szélesebb felni is.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom C vectrán és Zafirán van ET49-es felni. Nekem 7x17 ET37-es alufelnim van most fent, ez teljesen alászedve egy picit hozzáér a dobbetéthez, ha csökkented az ET számot, akkor mehet föl szélesebb felni is.

Kicsit helyesbítek: Astra h, zafira B: ET37; astra F,G, Zafira A, vectra B, corsa B/C: ET49; Vectra C, Signum:ET41

Link to comment
Megosztás:

A tavasszal feltett gyari alufelnik kozul az elso ketto nem akar lejonni (a hatsok siman cserelhetok voltak). Mi a trukk ilyenkor? Gondoltam, hogy csavarok nelkul elindulok, aztan fekezek egyet, de van esetleg valami hivatalosabb megoldas? Koszonom :o

Csavarok nélkül semmiképpen ne fékezgess! :) De ha csak kilazítod őket úgy már lehet eredményesebb lesz, és a kár is lényegesen kisebb lesz! :D

Azért Én előtte megpróbálnám valahogy leverni róla!

Ha nem megy irány gumis, mert nekik biztos van lehúzó szerszámuk.

Lényeg ha rakod fel akkor a kerékagy középét (központosító gyűrű) kend be egy kis kenőanyaggal.

Link to comment
Megosztás:

Csavarok nélkül semmiképpen ne fékezgess! :( De ha csak kilazítod őket úgy már lehet eredményesebb lesz, és a kár is lényegesen kisebb lesz! :o

Azért Én előtte megpróbálnám valahogy leverni róla!

Ha nem megy irány gumis, mert nekik biztos van lehúzó szerszámuk.

Lényeg ha rakod fel akkor a kerékagy középét (központosító gyűrű) kend be egy kis kenőanyaggal.

Koszi, vegul sikerult az akcio, lazitott csavarral fekezes + nemi rugdosas segitsegevel :D Angulul tele van a net hasonlo tortenetekkel; igazan jo megoldas nincs, csak utni, vagni, rugni, esetleg parhuzamosan befujni WD40-nel, vagy valami hasonloval. A kenes remelem, segit majd, de ha nem, akkor mar legalabb van leszedesi tapasztalatom is :)

Korabban sosem lattam ilyet, kiveve egy (nem sajat) Golf III-on, ahol mind a negy acelfelni volt odarohadva, de annyira, hogy meg a kerekcsavar nelkuli fekezes sem segitett. Illetve egy picit elfordult, szerencsere eppen egy luknyit, igy vissza tudtuk tenni a csavarokat, de le nem jott. Nem tudom, mi lett a tortenet vege; lehet, hogy a fent levo gumikkal megy majd a bontoba :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Most néztem ki magamnak egy 17"-os felnit 38-as ET-vel és 7,5J-vel.Nekem 1,6-os az autóm és 205 vagy 215-ös gumikba gondolkodtam.Szerintetek elfér a felni a 7,5 szélességtől félek picit.Meg hogy van ez a tehermentesítő dolog,mert ezt nem nagyon értem.És még egy hogy ennek a típusnak mekkora az agymérete,amire rámegy a felni?Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most néztem ki magamnak egy 17"-os felnit 38-as ET-vel és 7,5J-vel.Nekem 1,6-os az autóm és 205 vagy 215-ös gumikba gondolkodtam.Szerintetek elfér a felni a 7,5 szélességtől félek picit.Meg hogy van ez a tehermentesítő dolog,mert ezt nem nagyon értem.És még egy hogy ennek a típusnak mekkora az agymérete,amire rámegy a felni?Köszönöm!

Hi!

Simán rá fog menni az említett méretű felni!

Én egy 17 colos ET40-es 8 colos felnit vettem és az is elfér!

Ez számokban azt jelenti, hogy a gyári felnihez képest 22mm-el bentebb és 16mm-el kintebb van a felnim széle!

Ez esetedben azt jelenti hogy 16mm-el lesz bentebb és 10mm-el kintebb lesz a felni széle! Tehát simán bemegy!

A gumiból a 215/45 méreted tedd rá, mert ez a váltóméret és 7,5 felnin nem állna jól a 205!

A középfurat ha jól emlékszem ezeknél a típusoknál 65mm!

A tehermentesítő vagy más néven központosító gyűrű feladata a felni központosítása, azaz a felni közép furatának leszűkítése a kerékagy átmérőjére!

Tehát a gyűrű belső átmérője pontosan illeszkedik a kerékagy középső átmérője, míg a külső a felni központi furatába!

Tehermentesítő nélkül ráznának a kerekek, mert a kerékcsavarok csak rögzítenek de nem központosítanak!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Simán rá fog menni az említett méretű felni!

Én egy 17 colos ET40-es 8 colos felnit vettem és az is elfér!

Ez számokban azt jelenti, hogy a gyári felnihez képest 22mm-el bentebb és 16mm-el kintebb van a felnim széle!

Ez esetedben azt jelenti hogy 16mm-el lesz bentebb és 10mm-el kintebb lesz a felni széle! Tehát simán bemegy!

A gumiból a 215/45 méreted tedd rá, mert ez a váltóméret és 7,5 felnin nem állna jól a 205!

A középfurat ha jól emlékszem ezeknél a típusoknál 65mm!

A tehermentesítő vagy más néven központosító gyűrű feladata a felni központosítása, azaz a felni közép furatának leszűkítése a kerékagy átmérőjére!

Tehát a gyűrű belső átmérője pontosan illeszkedik a kerékagy középső átmérője, míg a külső a felni központi furatába!

Tehermentesítő nélkül ráznának a kerekek, mert a kerékcsavarok csak rögzítenek de nem központosítanak!

Köszi így már minden kitisztult. :D

Link to comment
Megosztás:

7,5 -es felnin a 205 -ös gumi még teljesen jó

ha átváltod, 190mm széles a felni

nem néz ki hülyén, kb egy szintbe van a gumi/felni

persze a padkára fokozottan kell figyelni parkolásnál

éppen tegnap vettem omega felnit a vasam alá, 205 -es gumma van rajta, ######a lesz

majd teszek fel képet

ismerősnek 195 -ös gumi van a 7,5 -ös felnin

az már tényleg gáz, mintha rá lenne feszítve :)

cult stílusban szoktak 9-10" -os felniket használni és arra aggatnak 215-225 -ös gumikat ami szerintem szintén nem szép

másik vasamon 6,5 -ös felnin van 225 -ös gumma

szintén határeset, de csak akkor furcsa amikor ki van tekerve a kormány

akkor olyan mintha kicsit lapos lenne a gumi

Link to comment
Megosztás:

7,5 -es felnin a 205 -ös gumi még teljesen jó

ha átváltod, 190mm széles a felni

nem néz ki hülyén, kb egy szintbe van a gumi/felni

persze a padkára fokozottan kell figyelni parkolásnál

éppen tegnap vettem omega felnit a vasam alá, 205 -es gumma van rajta, ######a lesz

majd teszek fel képet

ismerősnek 195 -ös gumi van a 7,5 -ös felnin

az már tényleg gáz, mintha rá lenne feszítve :)

cult stílusban szoktak 9-10" -os felniket használni és arra aggatnak 215-225 -ös gumikat ami szerintem szintén nem szép

másik vasamon 6,5 -ös felnin van 225 -ös gumma

szintén határeset, de csak akkor furcsa amikor ki van tekerve a kormány

akkor olyan mintha kicsit lapos lenne a gumi

Én azért jobb választásnak tartok 7,5-es felnire egy 215/45 méretű peremvédős gumit, mint egy 205/50 méretűt!

Már csak azért is amit Te is írtál, hogy nem kell annyira óvatoskodni a padka melletti parolásnál, és persze nem utolsó sorban a 215/45 olcsóbb is mint a 205/50!

Link to comment
Megosztás:

Én azért jobb választásnak tartok 7,5-es felnire egy 215/45 méretű peremvédős gumit, mint egy 205/50 méretűt!

Már csak azért is amit Te is írtál, hogy nem kell annyira óvatoskodni a padka melletti parolásnál, és persze nem utolsó sorban a 215/45 olcsóbb is mint a 205/50!

persze, ez a része így van

a /5 -ös gumik mindig olcsóbbak mint a /0 -ra végződők, illetve 205 -ös méretben peremvédős ritka

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.