Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy rövid kérdésem.Jó-e ez a lemezfelni a H Astrámra: 6,5x15 4x100x56,5 ET35?

Most ez van rajta: 6,5x16 4x100x56,5 ET37.

A kérdésem súlya azon van, hogy az ET37 helyett jó lesz-e rá az ET35-ös felni?A szélességük 6,5 col mindkettőnek.

Ilyet tudnék most 4db-ot szerezni.

Esetleg van-e itt valakinek eladó ilyen vagy ET37-es 15-ös lemezfelnije 4(5) db?Érdekelne,mert erre vennék téli gumit.

Jövő nyárra van egy garnitúra új 15-ös nyári gumim,azért nem akarok most 16-os felnire télit venni.

Üdv.:Pali

http://gumiabroncsfelni.hu/amit_felnivasarlaskor_tudni_kell.html

,,...Az ET-szám vagy másképpen besajtolási mélység jelentése: a felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága."

Az ET-szám eltéréssel vigyázz, de ha jól tudom, ez a 2 mm-es differencia még belefér.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://gumiabroncsfelni.hu/amit_felnivasarlaskor_tudni_kell.html

,,...Az ET-szám vagy másképpen besajtolási mélység jelentése: a felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága."

Az ET-szám eltéréssel vigyázz, de ha jól tudom, ez a 2 mm-es differencia még belefér.

Köszi a hozzászólásodat,igen,ezért kérdeztem,hogy még belefér-e?Mert a felni síkja kicsit kijjebb lesz a mostaninál.Előbb néztem erről egy képet,hogy pontosan hogyan is néz ki: http://www.gumiker.hu/etszam.html

Üdv.:Pali

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

195/65 R15 méretben Ti melyik téligumit ajánlanátok Veszprém és környéki téli útviszonyokhoz? Lényeges lenne az is hogy ne kopjon annyira.

Semperit Speed-Grip 2

Continental TS850

Michelin Alpin A4

Dunlop 4D

Dunlop Winter response 2

Goodyear UG8

Üdv!

Nekem ts 850 van elől eben a méretben, tavaly vettem, 1 telet mentek. Előtte alpin a3 volt, most az van hátul. Ég és föld a különbség, de az a3 egyel régebbi modell. Ug6 volt hátul, csendes,jól tapad, de csúnyán kopott. De ezek megelőző modellek, az újakat nem ismerem. A ts850-t szeretem, jó minden időben, hóban, sárban, vízen. Jól tapad és nem zajos. Én csak ajánlani tudom! De nem hiszem, hogy bármelyik nagy mellényúlás lenne. Tavalyi ADAC téli gumi tesztre keress rá. Ha jól emlékszem akkor conti, michi, gy volt a sorrend. Havon volt sokkal jobb a conti, a többiben negyjából egyformán teljesítettek.

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15 méretben Ti melyik téligumit ajánlanátok Veszprém és környéki téli útviszonyokhoz? Lényeges lenne az is hogy ne kopjon annyira.

Michelin Alpin A4

Ezt ne...bár időjárás függő. Én is veszprémi vagyok, de ezt nem igazán ajánlanám. Nekem sajnos ez van, de nagyon nem vagyok megelégedve vele. Szar....Csak 2 esetben találtam jónak...0°c alatt CSAK száraz időben, 3°c felett akár vizesen is, szárazon is. Latyak, frissen leesett hóban, letaposott hóban szar. A fiestámon Debica téligumi volt, 1000x jobban tapadt, hóban, latyakban vígan eljárt, sose okozott meglepetést.

Ezzel ha havazik, még 30-al sem merek menni. Semmi biztonságérzetet nem ad...Nagyon bánom, hogy ezt vettem, de már eldobni nem akarom, apróért meg nem akarom eladni....marad ez, és hóesésnél még lassabban közlekedek.... :(

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15 méretben Ti melyik téligumit ajánlanátok Veszprém és környéki téli útviszonyokhoz? Lényeges lenne az is hogy ne kopjon annyira.

Semperit Speed-Grip 2

Continental TS850

Michelin Alpin A4

Dunlop 4D

Dunlop Winter response 2

Goodyear UG8

Én most vásároltam, egy másik autónkra, kisebb méretben...

Ha tutira akarsz menni, a mostani csúcs a Conti TS850-es, gyakorlatilag minden kritériumban a legjobbak között van, havon meg a legjobb... Ráadásul kopásban is már Michelin szinten van. Sajnos meg kell fizetni az árát, egy tankkal többe került volna a garnitúra, mint bármi más...

A michelin lett volna a másik tipp mint általánosan kopásálló márka, de ezek szerint van olyan akinek nem vált be, de én elég sok pozitív véleményt is olvastam róla... A Dunlop, Goodyear, Semperit (úgy tudom ez nagyon csendes minta) gyorsabban kopik mint az előző kettő márka, ha évente többet mész mint 20-25ezer km akkor én inkább a tartósabbat választanám, ha viszont nem,akkor gyakorlatilag mind1, előbb elöregszik (5-6 év), minthogy elkoptasd...

Én Goodyear UG8-at vettem, (évente 15ezret megy a kocsi), mert a havas körülményeken kívül (amiben átlagos) mindenben kitűnő és több ismerős dicsérte, hogy nedves úton a téliek között nincsen párja (márpedig a legtöbbször nedvesek az utak ősszel-télen), nekem az Astrán az Ug7+ bevált.... Ráadásul akciós is volt....

Ahogy már írták egyikkel sem lősz mellé, de mindig van olyan, hogy legjobb és ez a TS850....:)

Link to comment
Megosztás:

195/65 R15 méretben Ti melyik téligumit ajánlanátok Veszprém és környéki téli útviszonyokhoz? Lényeges lenne az is hogy ne kopjon annyira.

Michelin Alpin A4

Nagyon érdekes amit Maybal írt...

Nekem is ilyen van, ugyan ebben a méretben. Tavaly vettem. Egy szezon (~8000 km) alatt a kopása gyakorlatilag nulla.

Megyek vele egész télen hóban, jégben, latyakban, ónosesőben. Mert muszáj. Pont azért választottam ezt, mert rengeteg fórumot átbújva, szinte mindenkinek nagyon jó véleménye volt róla.

Én sem csalódtam benne. Még nem csúsztam meg vele. A március 15-ei hófúvásban is ezzel jöttem Budapestről Pécsre a havas autópályán. A belső sávban 90-100-(110)-es tempóval teljesen biztonságosan lehetett vele közlekedni a havas, néhol latyakos pályán.

Ésszel használva a mecseki szerpentinen se okozott csalódást.

A többit amit felsoroltál nem ismerem, de ezt nagyon tudom ajánlani.

Link to comment
Megosztás:

Én is a Conti TS850 mellett gondolkodtam akkor az lesz. Picivel drágább mint a többi, de ha ezen múlik akkor legyen ez.

Keress a neten, Én tavaly 16500ért vettem darabját, és 900/db volt a futár. És mellesleg nem pesten volt a legolcsóbb :D Itthon 20-22 között volt. Most is akciós!

http://marosigumi.hu/gumi_kereses/szemelyauto/teli_gumi/partner_keszlet/szelesseg_195/profil_65/R_15/marka_Continental/

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Keress a neten, Én tavaly 16500ért vettem darabját, és 900/db volt a futár. És mellesleg nem pesten volt a legolcsóbb :D Itthon 20-22 között volt. Most is akciós!

http://marosigumi.hu/gumi_kereses/szemelyauto/teli_gumi/partner_keszlet/szelesseg_195/profil_65/R_15/marka_Continental/

Üdv!

http://automax.hu/tyresearch.php?w=195&h=65&d=15&b=0&s[]=2

Ts850 17000ft ingyenes szállítással.

Én tőlük vettem az UG8-at, 2800ft szerelési kedvezménnyel még júliusban, felnire rakattam, de a bemutatott számla ellenében fel is rakják a kocsira (nem kell még egyszer fizetnem), csak nyár közepén nem volt értelme...:D

Itt 3-4ezer forinttal olcsóbb volt darabja mint máshol, így megmaradt egy kis pénz és nem valami régi túltárolt gumikat kaptam, gyártási idő alapján 7 hónapos gumik voltak:)!

Maybal véleményén én is kicsit megdöbbentem....

Link to comment
Megosztás:

http://automax.hu/tyresearch.php?w=195&h=65&d=15&b=0&s[]=2

Ts850 17000ft ingyenes szállítással.

Én tőlük vettem az UG8-at, 2800ft szerelési kedvezménnyel még júliusban, felnire rakattam, de a bemutatott számla ellenében fel is rakják a kocsira (nem kell még egyszer fizetnem), csak nyár közepén nem volt értelme... :D

Itt 3-4ezer forinttal olcsóbb volt darabja mint máshol, így megmaradt egy kis pénz és nem valami régi túltárolt gumikat kaptam, gyártási idő alapján 7 hónapos gumik voltak:)!

Maybal véleményén én is kicsit megdöbbentem....

Ez meg még jobb akkor!

Link to comment
Megosztás:

Épp most kaptam egy ajánlatot ingyenes szállítással és dilemmában vagyok:

Continental TS850 16.500 Ft

GoodYear UG8 14.500 Ft

A Goodyear is teljesen jó, nem fogsz csalódni benne, a két leggyakoribb útviszonylatban a legjobban teljesít, havon pedig nem lényegesen gyengébb:) 195/65 15-ben nagyon ajánlott http://gumibiznisz.hu/20110923/adac-teligumi-teszt-2011/

De ha sokat mész, akkor a Contit vedd, ez egy jó ár érte, és egy fokkal lassabban kopik, plusz egy szezon (talán)...

http://www.gumidirekt.hu/hir/0000000035/ADAC-teligumi-teszt-2012.html

Itt a 205/55 16 méretű tesztet nézd, számodra az a mérvadó:)!

Tényleg mindegy melyiket veszed nem nyúlsz mellé...

Ami pozitívum még a Continál, hogy adnak 2 éves garanciát ami a szándékos rongáláskor keletkezett károdat is megtéríti, a kopáshoz mérten! Elvileg mindegyik gumis ad hozzá, ha 4db-ot vásárolsz... http://www.gumidirekt.hu/nyarigumi-teligumi/teljes-garancia.html

A Goodyear-ra is van garancia, talán 3 év de az csak a sima gyártási hibából eredő károkra (persze ez a Continál is van)!:)

Esetleg privátban tudsz adni egy elérhetőséget, hogy kitől kaptad az ajánlatot? Egyik rokonomnak lehet, hogy szintén kéne és ezek nagyon jó árak!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgatok a hozzászólásokat és arra gondoltam, hogy úgy is kell vennem téli gumit, akkor vennék 195/65/R15 méretben GoodYear UG8-at.

Nyári az 205/55/R16-os.

Csak akkor vennem kellene lemezfelnit is.

Tudtok esetleg lemezfelnire jó beszerzési helyet? Szeretnék újjakat venni, de lehet, hogy csak jó állapotú használtra futja majd.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Pedig ahogy Cserenkov írta, én is a sok dícséret miatt választottam ezt....de egy kikanyarodásnál, mondjuk 2-ben (persze nem full gázzal) hóban szinte mindig megcsúszik.....fékezéskor alig érek a fékpedálhoz, szinte rögtön dolgozik az ABS....száraz úton ahogy írtam, nincs vele baj. Pedig tényleg egy puha gumi, még a mínuszokban is( száraz úton) közel nyári gumi féktávja van....de a hóval nagyon megküzdök....

Rengeteget vezetek télen is, de ez messze a legszarabb gumi, amivel havas úton használtam...:(

Link to comment
Megosztás:

Pedig ahogy Cserenkov írta, én is a sok dícséret miatt választottam ezt....de egy kikanyarodásnál, mondjuk 2-ben (persze nem full gázzal) hóban szinte mindig megcsúszik.....fékezéskor alig érek a fékpedálhoz, szinte rögtön dolgozik az ABS....száraz úton ahogy írtam, nincs vele baj. Pedig tényleg egy puha gumi, még a mínuszokban is( száraz úton) közel nyári gumi féktávja van....de a hóval nagyon megküzdök....

Rengeteget vezetek télen is, de ez messze a legszarabb gumi, amivel havas úton használtam... :(

De ezen a kocsin volt másik téligumid, vagy ez az első? (Elég nagy tömegű autó lehet emiatt van, az ABS ráadásul kicsit hamarabb is reagál, mint amiket előtte használtam, a jelenleginél meg még nem volt ilyen helyzetem)

Link to comment
Megosztás:

Tudtok esetleg lemezfelnire jó beszerzési helyet? Szeretnék újakat venni, de lehet, hogy csak jó állapotú használtra futja majd.

Előre is köszönöm!

A Vaterán érdemes nézelődni. Tavaly 32e/4db-ot sikerült vennem vadonat újonnan, gyári GM felnikből. Azt gondoltam, hogy valaki magánszemélyként valami "kamionról lepottyant" árut árul. Mikor felhívtam az eladót, akkor jött a meglepetés: A munkahelyemtől pár száz méterre lévő Bp 18. kerületi Opel kereskedésbe kellett mennem a felnikért. Szalonból rendes számlával együtt kaptam a felniket. Úgyhogy érdemes ott is körülnézni.

(A nyomásszenzorokat hozzá is a licitálós oldalon szereztem be, 8eFt-ot fizettem a 4db-os garnitúráért, aminek a bolti ára 100.000Ft körül lett volna.)

Maybal, akkor lehet hogy pont kifogtál valami gyengébb szériát. Az enyémnek a DOT-száma: 3912 és teljesen rendben van, nem tapasztaltam ilyeneket, mint amiről beszámolsz.

Link to comment
Megosztás:

De ezen a kocsin volt másik téligumid, vagy ez az első? (Elég nagy tömegű autó lehet emiatt van, az ABS ráadásul kicsit hamarabb is reagál, mint amiket előtte használtam, a jelenleginél meg még nem volt ilyen helyzetem)

Jó gondolat, de a Fiesta előtt Astra kombim volt(az talán még nehezebb is volt, mint ez)....azon kopott téligumi volt, kb 4.5mm-es profilmélységgel....na pont olyan érzés ez az Alpine, mint az a kopott Bridgestone...méret ugyanez....csak az Alpine vadi új, profilmélység maximális......ez van....:(

Link to comment
Megosztás:

B Zafirán GoodYear UG7 gumi van (205/55R16), és bár télen fokozottabb az óvatosság, de eddig nagyon elégedett vagyok vele. Száraz, esős úton nagyon jól tapad, havon szintén kezelhető. Eddig egyszer kellett külső segítség: fél napi állás esőben, agyagos homokos talajon, utána hatan behuppantunk, és lám elsüllyedt, és nem tudta "kiásni" magát. Tanulságnak jó volt. Mellesleg az ESP miatt a kerekek is alig forogtak, sőt úgy elásta magát, hogy egyesbe felengedett kuplunggal kiszálltam és forgott a kerék...

Link to comment
Megosztás:

Közben megrendeltem a gumikat, találtam sima 91-es terhelésűt is nagyon de nagyon jó árban, nem tudom mi lesz ebben a csavar mert feltűnően olcsó. Megjegyzésnek mondjuk odaírtam hogy csak 2013-as gyártású érdekel, régebbit nem veszem át. Mondjuk ha jól tudom ez a mintázat 2012 őszén jelent meg tehát nagyon régi nem lehet.

Hátha esetleg más is akarna venni új téligumit megírom honnét rendeltem: http://www.mbmgumi.hu

Itt a Continental TS850 195/65 R15 méretben 12.194 Ft/db volt. :)

De pl a Dunlops SP Sport 4D a GoodYear UG8 is 11.529 Ft

Michelin Alpin A4 12.194 Ft

Először meg is néztem hogy ezek nem nettó árak-e de nem .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.