Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Tisztelt Fórumtársak!

A hozzáértők segítségére lenne szükségem.

Nagyon baráti áron hozzájutnék egy garnitúra lemezfelnihez, amire szükségem lenne. A gond a méretkülönbség.

Az én autóm gyári mérete: 6,5JX15 5X110X65 ET 35

A másik, és új (gyári Opel) felnik mérete: 6JX15 5X110X65 ET 49

Természetesen tudom, hogy az "ET" mit jelent, és amennyiben felfér az új helyére, akkor nyomtáv különbség lesz az eredetihez képest.

Kérdéseim:

- Felfér-e az autómra (elől hátul tárcsafék)?

- Amennyiben felfér, akkor biztonságosan használható-e?

- Az eredeti gumikat (195X60X15) tudom-e használni az új felnin?

Előre is köszönöm a válaszokat:

benkoa

Szia! Nekem volt fent H Astrán ET49-es felni és nagyon szarul nézett ki. Kellett csináltatnom hozzá 20mm-es nyomtávszélesítőt, hogy ne legyen bent annyira a felni.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem volt fent H Astrán ET49-es felni és nagyon szarul nézett ki. Kellett csináltatnom hozzá 20mm-es nyomtávszélesítőt, hogy ne legyen bent annyira a felni.

Szia!

Ez azt jelenti, hogy a kerékcsavarokat is cserélni kéne hosszabbra? Ráadásul nekem van a kerekeimen egy garnitúra zárható csavar is.

Köszönettel:

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Nyomtavhoz igen, kell hosszabb csavar. De mit szolnal egy aluszetthez amivel kicsit foglalkozni kell, de legalabb a meretei vallalhatoak?

Szia!

Az általam említett lemez felni szett nagyon olcsó. Természetesen szeretem, "szeretném" az alufelnit is, de azt most nem engedhetem meg magamnak.

Link to comment
Megosztás:

Sztem mire a g lemezt nyomtavozod, csavarozod lesz annyiban mint egy hozzavalo lemez, vagy olcso alu. De most nezem 15ost keresel, az alum viszont 16.

Jo alternativa lehet meg az omega lemezfelni. Olcson lehet talalni. 6,5x15 et33

Na beszélj egy kicsit arról a 16-os szettről.... :-)

Egyébként a Saab felnik középfurata ugyanakkora, mint az Opeleké?

Link to comment
Megosztás:

Sztem mire a g lemezt nyomtavozod, csavarozod lesz annyiban mint egy hozzavalo lemez, vagy olcso alu. De most nezem 15ost keresel, az alum viszont 16.

Jo alternativa lehet meg az omega lemezfelni. Olcson lehet talalni. 6,5x15 et33

Sziasztok!

Köszönet a fórumozóknak, (különösen: Maybal-gabb-spzoli)!

Döntöttem, egyelőre várok, és gyári méretű felnit fogok venni. A következő télig még van időm.

Köszönöm: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönet a fórumozóknak, (különösen: Maybal-gabb-spzoli)!

Döntöttem, egyelőre várok, és gyári méretű felnit fogok venni. A következő télig még van időm.

Köszönöm: benkoa

Szia benkoa!

Pont most láttam meg ezt egy indexes fórumon, érdekes lehet számodra!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129699068&t=9017159

Üdv:

Harmlevi

Link to comment
Megosztás:

Szia benkoa!

Pont most láttam meg ezt egy indexes fórumon, érdekes lehet számodra!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129699068&t=9017159

Üdv:

Harmlevi

Szia Harmlevi!

Köszönöm a címet. A helyzet az, hogy csak felnire lenne szükségem, ugyanis az autómban még mindig nincs 60 ezer kilométer, és ez idő alatt is (6év!!!!) felváltva használtam 2 garnitúra gumit (téli-nyári), egy garnitúra felnivel. A gumijaim tökéletesek. Ma, vagy holnap viszem gumishoz (most megint felniről le-fel), de elhatároztam, hogy utoljára. A levett téli gumikhoz szerzek egy felni szettet az elkövetkező időben.

benkoa

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azért hat év alatt a gumi eloregszik akkor is ha keveset mész. Az én hat éves Michelin Alpine téli gumijaim hat évesen foszlottak ha erősebben megdorzsoltem kézzel. Esetleg érdemes lenne at gondolni a cserét...

Szia Harmlevi!

Köszönöm a címet. A helyzet az, hogy csak felnire lenne szükségem, ugyanis az autómban még mindig nincs 60 ezer kilométer, és ez idő alatt is (6év!!!!) felváltva használtam 2 garnitúra gumit (téli-nyári), egy garnitúra felnivel. A gumijaim tökéletesek. Ma, vagy holnap viszem gumishoz (most megint felniről le-fel), de elhatároztam, hogy utoljára. A levett téli gumikhoz szerzek egy felni szettet az elkövetkező időben.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Azért hat év alatt a gumi eloregszik akkor is ha keveset mész. Az én hat éves Michelin Alpine téli gumijaim hat évesen foszlottak ha erősebben megdorzsoltem kézzel.

Husz evvel ezelott meg volt ilyesmi, de a gumik is fejlodnek... Nyilvan akadnak problemas darabok, de altalaban ma mar nem igaz, hogy egy gumit cserelni kell csak azert, mert hat eves. Ami kezzel dorzsolve foszlik, azt a profilmelyseg miatt kell cserelni, hiszen ebben az esetben a futofelulete is nagyon hamar elkopna. Persze en inkabb azt gyanitom, hogy volt valami a feluleten, az foszlott, nem maga a gumi...

Link to comment
Megosztás:

http://www.kosarmagazin.hu/inet/kosar/hu/cikkek/2011/nov12/teligumi.html

De nyilván ez egyéni ízlés kérdése...

Husz evvel ezelott meg volt ilyesmi, de a gumik is fejlodnek... Nyilvan akadnak problemas darabok, de altalaban ma mar nem igaz, hogy egy gumit cserelni kell csak azert, mert hat eves. Ami kezzel dorzsolve foszlik, azt a profilmelyseg miatt kell cserelni, hiszen ebben az esetben a futofelulete is nagyon hamar elkopna. Persze en inkabb azt gyanitom, hogy volt valami a feluleten, az foszlott, nem maga a gumi...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, az en izlesemnek pl. jobban megfelelne, ha a szerzo tudna, mi az a fekut tobblet :)

De persze, oreg gumival hosszabb a fekut, ezt senki sem vitatja. Sot, a vadonat uj gumik kozott is egy kivetelevel mindegyiknel van jobb, ebbe az iranyba nem erdemes elmenni.

Az eredeti felvetes arrol szolt, hogy az oreg gumi foszlik...

Link to comment
Megosztás:

Husz evvel ezelott meg volt ilyesmi, de a gumik is fejlodnek... Nyilvan akadnak problemas darabok, de altalaban ma mar nem igaz, hogy egy gumit cserelni kell csak azert, mert hat eves.

Ezzel nem teljesen értek egyet. A gumi az állásban is öregszik, repedezik, rideggé válik és "eszi" az UV a szerkezetét még ha szemre nem is látható.

De tegyen mindenki belátása szerint!

Egyébként szerintetek már lassan föl lehetne rakni a nyárit? Tavaly ilyenkor még hóesés volt, de most már tartósan olyan jó idő van. Az utcán is egyre több autót látok nyári gumival...

Most hétvégén gondoltam átcserélni. Pár napja már elő is vettem a nyári kerekeket. Vettem Sonaxos felnitisztítót és kicsit meg is pucoltam a felnik belső oldalát is. Marha jó anyag! Youtube-on vannak fönt róla videók, tényleg így működik. :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem teljesen értek egyet. A gumi az állásban is öregszik, repedezik, rideggé válik és "eszi" az UV a szerkezetét még ha szemre nem is látható.

Persze, hogy oregszik, akarcsak minden mas. Pl. az elektronikak is oregszenek, nem csak a hasznalat miatt, hanem az oket folyamatosan ero kozmikus sugarzas miatt is. Tehat aki biztosra akar menni, az motorvezerlot is csereljen 5-6 evente :)

Egyebkent regebben az is sok kocsi leirasaban benne volt, hogy a legzsakokat 10 evente cserelni kell, de aztan ez is elmult; ugy tunik, tobbet is birnak.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azért hat év alatt a gumi eloregszik akkor is ha keveset mész. Az én hat éves Michelin Alpine téli gumijaim hat évesen foszlottak ha erősebben megdorzsoltem kézzel. Esetleg érdemes lenne at gondolni a cserét...

Szia!

Köszönöm a jó tanácsot! Az én 6 éves gumijaim nem foszlanak, és nem repedeznek. A profilmélységük pedig bőven jó lesz még évekig a biztonságos közlekedésre, illetve a műszaki vizsgára is. Úgyhogy a cseréről majd akkor gondolkodok ha szükségessé válik.

Üdv.: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Hello azt szeretném megkérdezni astra h twintopnak mekkora az osztoköre etszàma ..asszem 5x110 et 37 ràmegy nagyobb et...?a kocsi 1.6os 17est szerettem volna a téli 16os de nyàrra is 16ost tanàcsoltak fogyasztàs miatt köszi

Hali!

Nekem is TwinTop-om van. (1,8 benzin)

A nyári gumim 225/45 R17, a téli pedig 205/55 R16 és fogyasztásban semmilyen különbséget nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Én Op-Commal át szoktam állítani kerékcserekor, hogy pontosan mérje a sebességet. Nem nagy a különbség, de van köztük. Igaz az én gumim 215/45 R17-es, ami gyárilag ajánlott méret, de a pontos váltóméret a 225/45 R17. Ennél lehet hogy nem kell állítani.

A fogyasztás nálam egy decivel sem nő kerékcsere után.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.