Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Vásároltam egy 2004-es 1.9 cdti Vectra c-t.(120 le)

Mint minden autómat elvittem,olaj,olajszűrő,légszűrő,üzemanyagszűrő cserére.

Kicserélte a szerelő az üzemanygszűrőt és azóta az autó nem indul!

A magasnyomású szivattyú meghibásodását mondja.

Kérdésem:semmi előjel nem volt arra,hogy a szvattyú nem müködne,mivel(ha csak 1 hetet),közlekedtem az autóval.

Lehet az,hogy egyik pillanatról a másikra,megadja magát a szivattyú?

Előre is köszönöm a segítséget!

Hát sajnos ez olyan, hogy nem jelenti be hogy el fog romlani...biztos,hogy ez a baja, vagy csak szeretné cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a típus van csak manuális váltóval! Én megvagyok vele elégedve minden szempontból!

Viszont amiket írtál, azokat előre nem lehet "kikerülni"! Én Siemens pumpával vettem az autót, tavaly meg is adta magát, azóta Continental van benne, ami állítólag már rendben van! Plusz cserélni kellett a nyomásszabályzó szelepet is! De összességében nem volt olyan nagy összeg! ....

Köszönöm a választ, végül utólagos megerősítés lett: még a válaszod előtt lefoglalóztuk az autót, és bízunk benne, hogy minél később érnek utol az esetleges bajok. Szerelőnkhöz elvittük, nem talált rajta kifogásolni valót. Sajnos viszont Siemens pumpa van benne, szemből nézve a motor jobb oldalán meg is találtam könnyen. Budakeszi Interatban volt egyébként végig szervizelve az autó, Vodafonos tulajdon volt. Elmentem megkérdezni a történetét, sajnos kinyomtatva megkapni nem lehetett, de a szervizkönyvvel összhangban volt minden, kétszer valahol máshol szervizelték, arról itt se, ott se volt bejegyzés. Visszahívásban 2010-ben ebben is cserélték a nyomásszabályzó szelepet - ezt jó volt hallani.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi volt az a "nem olyan nagy összeg" erre a szivattyú és járulékai javításra, csak hogy lelkileg hozzá tudjunk szokni, és esetleg, ha van tipp megfelelő forrásra, hogy hol érdemes beszerezni - főleg, ha elérhető még most is a hely - nem mintha előre be akarnék vásárolni, csak meg legyen az infó előre. Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, végül utólagos megerősítés lett: még a válaszod előtt lefoglalóztuk az autót, és bízunk benne, hogy minél később érnek utol az esetleges bajok. Szerelőnkhöz elvittük, nem talált rajta kifogásolni valót. Sajnos viszont Siemens pumpa van benne, szemből nézve a motor jobb oldalán meg is találtam könnyen. Budakeszi Interatban volt egyébként végig szervizelve az autó, Vodafonos tulajdon volt. Elmentem megkérdezni a történetét, sajnos kinyomtatva megkapni nem lehetett, de a szervizkönyvvel összhangban volt minden, kétszer valahol máshol szervizelték, arról itt se, ott se volt bejegyzés. Visszahívásban 2010-ben ebben is cserélték a nyomásszabályzó szelepet - ezt jó volt hallani.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi volt az a "nem olyan nagy összeg" erre a szivattyú és járulékai javításra, csak hogy lelkileg hozzá tudjunk szokni, és esetleg, ha van tipp megfelelő forrásra, hogy hol érdemes beszerezni - főleg, ha elérhető még most is a hely - nem mintha előre be akarnék vásárolni, csak meg legyen az infó előre. Köszönöm előre is.

Hali!

Z22SE -m van 129.000.km, 20.000.-nél került hozzám, a láncfeszítőm köszöni szépen jól van, az automata váltó meg Japán...A szíjfeszítő titka,mivel a motorolajat használja, hogy jó minőségű olajjal küldöd és ha lehet 10e-ként.Nekem ugyan 10-11 között eszik, 7-8-at pályán tempomattal...nem tudsz lavírozni a hibák elől sajna egyik motortípusnál sem, lehet pont nincs "jellemző" hiba adott motornál, de nálad pont előjön, vagy van egy állítólagos típusgond, viszont a tiedet elkerüli...a clubomban az egyik srácnak 1.8 benzinese van, most cserél váltót, mert valami kiszakadt az alján...tehát, ha nem akarsz rákölteni, akkor a pedálos Moskvichot javaslom... :w00t:

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos ez olyan, hogy nem jelenti be hogy el fog romlani...biztos,hogy ez a baja, vagy csak szeretné cserélni?

Köszönöm a segítséget.

A probléma megoldódott.Valószínű levegő került a szivattyúba és ezért nem indult az autó.

Levettük a vezérműszijat és megforgattuk nagyobb fordulaton,mint ahogy az önindító tudja.

A levegő kiment belőle és rögtön meg is fogta a légkulcsot,amivel forgatva lett.

A szíj vissza és indult! :)

Link to comment
Megosztás:

üdv,meg tudja mondani nekem valaki hogy egy vectra c 3.0l v6 cdti 2004-es autóba milyen a vezérlés?szíjjas vagy láncos?

A mási kérdésem hogy a kettőstömegűnek a hibája miben jelentkezik,mert nekem az 1.9-es c vectrám 200km/h tól elkezd kicsit rázni az eleje de lehet ez lengéscsillapító is esetleg?Mert az autó az 2005-ös de elöl még nem volt cserélve benne

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, végül utólagos megerősítés lett: még a válaszod előtt lefoglalóztuk az autót, és bízunk benne, hogy minél később érnek utol az esetleges bajok. Szerelőnkhöz elvittük, nem talált rajta kifogásolni valót. Sajnos viszont Siemens pumpa van benne, szemből nézve a motor jobb oldalán meg is találtam könnyen. Budakeszi Interatban volt egyébként végig szervizelve az autó, Vodafonos tulajdon volt. Elmentem megkérdezni a történetét, sajnos kinyomtatva megkapni nem lehetett, de a szervizkönyvvel összhangban volt minden, kétszer valahol máshol szervizelték, arról itt se, ott se volt bejegyzés. Visszahívásban 2010-ben ebben is cserélték a nyomásszabályzó szelepet - ezt jó volt hallani.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi volt az a "nem olyan nagy összeg" erre a szivattyú és járulékai javításra, csak hogy lelkileg hozzá tudjunk szokni, és esetleg, ha van tipp megfelelő forrásra, hogy hol érdemes beszerezni - főleg, ha elérhető még most is a hely - nem mintha előre be akarnék vásárolni, csak meg legyen az infó előre. Köszönöm előre is.

Szia!

Akkor jó egészséget és sok balesetmentes utat kívánok a járgányhoz! Egy pár képet azért tehetnél fel, hogy milyen a gép! ;) Az összeg amiről szó van nekem konkrétan 150.000 Ft volt(ebben benne van a szivattyú és a szabályzó szelep is), ez már Continental szivattyú és eddig (kopp-kopp) minden okés vele!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Z22SE -m van 129.000.km, 20.000.-nél került hozzám, a láncfeszítőm köszöni szépen jól van, az automata váltó meg Japán...A szíjfeszítő titka,mivel a motorolajat használja, hogy jó minőségű olajjal küldöd és ha lehet 10e-ként.Nekem ugyan 10-11 között eszik, 7-8-at pályán tempomattal...nem tudsz lavírozni a hibák elől sajna egyik motortípusnál sem, lehet pont nincs "jellemző" hiba adott motornál, de nálad pont előjön, vagy van egy állítólagos típusgond, viszont a tiedet elkerüli...a clubomban az egyik srácnak 1.8 benzinese van, most cserél váltót, mert valami kiszakadt az alján...tehát, ha nem akarsz rákölteni, akkor a pedálos Moskvichot javaslom... :w00t:

Az olajcserét én is tartom, 10ezrenkét nálam is csere van, én Mobil1 0W40-el itatom! Te milyen olajat használt, ha megkérdezhetem?!

Ez a moszkvicsos téma nekem is tetszik! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello tcxbalage!

Tudnál nekem segíteni légyszi. Nekem is hasonló problémám van az autómmal, emiatt próbáltam letölteni a képeket az angol oldalról, de nem sikerült, valamiért nincs hozzáférésem. ű

Le tudod nekem tölteni légyszi, és elküldeni nekem emailben vagy privátban?

Köszi előre is.

Üdv: Péter

Ami az anyós oldali toronynál van az nem a barometric-pressure sensor? Mert van egy szenzor az EGR-nél is, azt mondták - a "hülye angolok, angol hülyék" egy másik fórumon :) - az a boost-pressure sensor. Mindegy, ami lényeg kb egy hónapja kitakaritottam mindkettőt, mert nekem is hibákat dobott, meg átment "szívómotorba", mivel nem volt más kéznél ablakmosó folyadékba takarítottam ki egy fogkefével (tudom, retardált vagyok, nem érdekel), visszatettem és tadam! hiba elmúlt. Érdemes megnézni azt a gumicsövet ami a motor elejétől indul és a turbóhoz megy, mert ki szokott dörzsölődni és akkor falsot szív. Szintén javítottam az enyémen, bazi erős ipari ragasztószallaggal körbetekertem vagy 23-szor ahol a repedezés volt és meggyógyult.
Ha IDE kattintasz képpekel van illusztrálva miket kell ellenőrizned.
Nem nagy tudomány, házilag is javíthatók - feltéve, hogy ezek valamelyike a hiba - minimális szerszámot igényel, de TORX kulcsod mindenképpen legyen. És türelmed :) Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Signum 1.8 tulajdonosan vagyok,ami 2004-es évjáratú.

A minap előjött valami éles nyikorgó hang menet közben az autón.

Ahhoz tudnám hasonlítani,mint amikor egy kis kavics kerül a féktárcsa és a porvédő lemez közé.

Egy gyors szervizbe ugrott be fater megnézetni.(én nem voltam ott) ahol a következőt mondták neki.

Bal féltengely váltó felőli oldalán,valami csapágy.Állítólag érdemes bontott váltót nézni,mert olyan drága.

A kérdésem az lenne,hogy mi a pontos neve ennek az alkatrésznek,illetve tényleg olcsóbb lenne egy váltó kompletten?

Mert ezt nehezen akarom elhinni,bár én nem értek hozzá ugye....

Köszönöm előre is a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Signum 1.8 tulajdonosan vagyok,ami 2004-es évjáratú.

A minap előjött valami éles nyikorgó hang menet közben az autón.

Ahhoz tudnám hasonlítani,mint amikor egy kis kavics kerül a féktárcsa és a porvédő lemez közé.

Egy gyors szervizbe ugrott be fater megnézetni.(én nem voltam ott) ahol a következőt mondták neki.

Bal féltengely váltó felőli oldalán,valami csapágy.Állítólag érdemes bontott váltót nézni,mert olyan drága.

A kérdésem az lenne,hogy mi a pontos neve ennek az alkatrésznek,illetve tényleg olcsóbb lenne egy váltó kompletten?

Mert ezt nehezen akarom elhinni,bár én nem értek hozzá ugye....

Köszönöm előre is a választ!

Szia!

Miért kellene váltót cserélni?! A váltó egyébként bontóba!! olyan 50e körül kezdődik, a kerékcsapágy újonnan min.30ezer, futóműtől függ!

Szerintem vidd el egy másik szervízbe és nézesd meg pontosan mi a gond!

De váltónak szerintem nincs köze hozzá!

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

egy 2006-os vectra estate 1.8 xer tulajdonosa vagyok, és eléggé gondban vagyok. nemrégiben vettem a kocsit, és gondjaim vannak a hűtéssel. eddig csak az tűnt fel, hogy visszahül az autó, nem akar melegedni, de kisütöttem, hogy egy termosztátcserével ezt megúszom. de jön az első kérdés:

wahler és pierburg termosztátok vannak, de 105 fokon nyitnak. ezt én eleve nem értem, de gondolnám hogy nekem 92 fokon nyitó kellene. jól gondolom, vagy valamit rosszul tudok?

majd jön a folytatás, ha már bemelegszik a kocsi, akkor a venti sem kapcsol be. vagyis most az időjárás jóindulatán múlik, hogy tudom-e használni a kocsit teafőzés nélkül. mi az amit meg kéne elsőre néznem, illetve létezhet hogy a termosztátcserével ez helyre áll? (alig hiszem, de már annyira elektromos minden)a hűtőventi szépen akadásmentesen pörgethető kézzel.

sajnos jön a harmadik csavar,én szívesen barkácsolgatok, de nem vagyok autószerelő, csak utcai könnyed javításokat vállalhatok be (olajcsere, fékbetét és tárcsa, termosztát ilyen lájtos dolgok csak) és nem ismerem az autót.tehát nekem egy hőgomba megtalálása adott esetben gond. tehát az első pár tippet kérném, amit könnyen gyorsan olcsón megúszok. vagyis melyik a venti reléje a motortérben (mert nem tudom) hőgombát kéne cserélni ami nem tudom merre van ilyesmi. végső lehetőség csak az autószerelő, mert ahogy megtudják hogy külföldi vagyok azonnal át akarnak vágni. ráadásul 15 perc munkáért (anyag nélkül) több mint 1 napi keresetemet kell kifizetni

minden tippet előre is köszönök

Link to comment
Megosztás:

csak wahlert vegyél bele :)

annyira nem ismerem ezt a motort ,de ha jól tudom ez elektronikusan és termikusan is működik a termosztát

elektromos 90 nél nyit ,termikusan 105 nél nyit

a termosztát száma ami kell neked :1338178

asszem kettő hőmérő van benne

az egyik a hűtőbe ,a másik a motor oldalában

na meg a harmadik :) ami termosztát házba van benne

Link to comment
Megosztás:

csak wahlert vegyél bele :)

annyira nem ismerem ezt a motort ,de ha jól tudom ez elektronikusan és termikusan is működik a termosztát

elektromos 90 nél nyit ,termikusan 105 nél nyit

a termosztát száma ami kell neked :1338178

asszem kettő hőmérő van benne

az egyik a hűtőbe ,a másik a motor oldalában

na meg a harmadik :) ami termosztát házba van benne

köszönöm a tippet, kérdések folytatódnak, vehetek pierburg vagy circoli típusú termosztátot, ezeket lehet egyszerűen beszerezni. vagy ezek felejtősek? vajon a venti működni fog, ha a termosztátot cserélem, vagy ott valószínű, hogy van más gond is? esetleg valaki megsúgná, melyik a hűtőventi reléje? (2 sárga 2 barna és 1 piros relém van)

neten rendelhetnék wahlert (nem szeretnék neten szórakozni) de annak csak annyi a jelölése hogy wahler 4431,105D (pont ezért nem akarok neten rendelni, ki tudja mit küldenek, utánna meg macerás a reklamáció)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, tehát én Liverpoolban élek, nem pálya a cromax, birner lavina stb.

Link to comment
Megosztás:

megkérsz itthonit hogy vegye meg ,és küldje el ;)

más ötletem nincs

hát azt holnap nem tudom elintézni, és az autóra szükségem van.ha nem lenne szükségem rá, eszembe nem jutna tartani az itteni biztosítási díjak mellett. marad a pierburg, végülis az német.

aztán a ventivel meg lehet szerelő lesz a vége, mert nem igazán tudom mit-miket kéne ellenőrizni

és hogyan :huh:

nah megoldódtak a gondok, panel volt elszállva a ventinél, wahler-t rendeltem berlinből, mert itt s csak olasz termosztát volt raktáron.olasz cuccból meg nálam kb a pirelli-nél meg is áll a világ.

teljesen más: esetleg valaki aki jártas az alkatrészekben / szerelésben, megsúghatná hogy a gyári 285 mm-es első fék helyére a szintén gyári 314 mm-es hogy megy fel. hogy egészen pontos legyek, az a kérdés, hogy a féknyereg tartó konzol, ami a 314-es tárcsához való vajon simán felcsavarozható a kisebb konzol helyére? (a féknyereg+tárcsa+betét csere alap, de nem lenne mindegy hogy egymás között vajon cserélhetőek a gyári cuccok, avagy sem. 314-es tátrcsa van a 3.2 V6-on is meg a 3.0 cdti-n is)

előre is köszönöm a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Ha az Omegából indulok ki, akkor cserélhető mert az Omega is 2 méretű elsőfékkel volt szerelve. De meg kell nézni, hogy csonkállványból hány fajta van, ha egy, biztos a csere lehetősége.

Köszönöm szépen :icon1: ! akkor a kérdés, hogy tudom megnézni hány féle csonkállvány van? hol lehet ilyet megtudni? tök pancser vagyok, és itt a szerelők nem nagyon segítőkészek ilyen értelemben.

itt kb 5 féle méret van 285mm (az enyém ilyen)302mm (1.9 dti) 304mm (rendőr) 314mm nagyobb motorosok ( 3.0 dti 2.8, 3.2 V6 ) 345mm (vxr) ebből a 345mm engem nem érdekel mert nem fér el 17-es kerekek alatt. vagyis nekem a 3.0 dti csonkállvány méretei és az 1.8 méretei kellenének. egyébként lehet kapni tuning cuccként ilyet, de kb dupla áron van, mintha megvenném a gyári cuccot. (már ha jó rá)

ha valaki meg tudná súgni, nagyon örülnék.

más: kicseréltem a termosztátot wahler-re és a vízhőfokot odaszögezték a 92 fokra. hát mit mondjak engem kissé idegesít hogy nem 90-en van. mindenkinél így van, vagy csak én jártam így?

egyébként teszi a dolgát nincs vele baj, bosszantó de tolerálható tulajdonság.

Link to comment
Megosztás:

Akkor örülhetsz, csupa jó hír: csonkállványból mindössze kétféle van, és nem motorméret szerint van az eltérés, hanem évjárat/alvázszám szerint: a korai (2003-as) példányoké másmilyen mint a későbbi évjáratoké. Másik jó hír hogy a Wahler termosztát gyárilag 92°C-on nyit, szóval örülhetsz, pontos a vízhőfokmérőd. ;) Jobbat szvsz nem is választhattál volna.

Link to comment
Megosztás:

Akkor örülhetsz, csupa jó hír: csonkállványból mindössze kétféle van, és nem motorméret szerint van az eltérés, hanem évjárat/alvázszám szerint: a korai (2003-as) példányoké másmilyen mint a későbbi évjáratoké. Másik jó hír hogy a Wahler termosztát gyárilag 92°C-on nyit, szóval örülhetsz, pontos a vízhőfokmérőd. ;) Jobbat szvsz nem is választhattál volna.

köszönöm szépen, igazán remek hírek !! :D 2006 nyári a gyártásom.

a régi termosztát nyitva maradt, ezt tudtam rendelni (olaszt nem veszek) viszont 105 fokot írtak a nyitásra. fene sem érti, de mondom tolerálható a dolog, csak kényelmesebb volt amikor még a gyári cucc működött, és pont 90 fokon az osztáson állt a mutató. egyből lehetett látni ha melegedne. most azért figyelni kell jobban. persze ez megint az én marhaságom, hogy 3-5 percenként lesem a vizet még most is :huh:

hja és mivel csak jó híreket mondtál, ezután csak veled szeretnék beszélni az életben bármiről is ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Az alábbi hibakódokat olvasták ki az autómból szombaton :http://kepfeltoltes.hu/view/130414/fot__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szakszervíz, és nem tudják pontosan merre induljanak , de nagy számokról beszélnek :-(

Esetleg valakinek volt már ilyen ? 1,9cdti 150Le GTS Vectra az autó köszi előre is

Szakszerviz egy klón kínai Op-commal? :D

Ha tényleg szakszervizbe mész, ott Tech2-vel meg nézik, és talán tudnak is adni valami infót hogy merre is indulj. Vagy maradsz ennél a "szakinál" és mindent ki cseréltet amíg nem lesz jó a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Szakszerviz egy klón kínai Op-commal? :D

Ha tényleg szakszervizbe mész, ott Tech2-vel meg nézik, és talán tudnak is adni valami infót hogy merre is indulj. Vagy maradsz ennél a "szakinál" és mindent ki cseréltet amíg nem lesz jó a kocsi.

az nem kinai klón!Nézd meg jobban!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.